Skocz do zawartości

Listwa do paneli podłogowych


widaw

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym "odciąć" panele podłogowe w pokojach, od przedpokoju. Żeby były różne kolorystycznie.

O ile w sklepach jest dużo listew do terakoty, glazury, to nie widziałem typowej listwy podłogowej do paneli.

Podłoga panelowa "pływa", więc chyba listwa powinna być w kształcie litery H-poziomo z dużym 1,5 cm co najmniej zakładem w którym chowałaby się krawędź paneli.

Dobrze kombinuję? Czy też można to inaczej i bardziej estetycznie wykonać?

Poradźcie, bo robota stoi, a nie mam żadnego pomysła na inną opcję niż ta powyższa. No i gdzie taką listwę kupić? Byłoby miodzio, gdyby jej górna powierzchnia była lekko zaokrąglona confused.gif. Są takie listwy?

287336748-sshot-2.jpg

Mam obawy, że porwałem się z motyką na słońce oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym "odciąć" panele podłogowe w pokojach, od przedpokoju. Żeby były różne kolorystycznie.

> O ile w sklepach jest dużo listew do terakoty, glazury, to nie widziałem typowej listwy podłogowej

> do paneli.

> Podłoga panelowa "pływa", więc chyba listwa powinna być w kształcie litery H-poziomo z dużym 1,5 cm

> co najmniej zakładem w którym chowałaby się krawędź paneli.

> Dobrze kombinuję? Czy też można to inaczej i bardziej estetycznie wykonać?

> Poradźcie, bo robota stoi, a nie mam żadnego pomysła na inną opcję niż ta powyższa. No i gdzie taką

> listwę kupić? Byłoby miodzio, gdyby jej górna powierzchnia była lekko zaokrąglona . Są takie

> listwy?

> Mam obawy, że porwałem się z motyką na słońce

Są, ale nie H. Jest sama góra i kołki wsuwane pod listwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wprowadzaj kolegi w błąd..

> Listw łączeniowych jest cała masa również w kształcie litery H. To standardowa listwa do łączenia

> paneli z panelami. Polecam kupić metalową listwę łączeniową.

waytogo.gif

IMO nie ma takie potrzeby.

U siebie układałem panele na styk w progu drzwi i na to szła listwa tylko od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO nie ma takie potrzeby.

> U siebie układałem panele na styk w progu drzwi i na to szła listwa tylko od góry.

rwcik jest jest

zalezy jaka dlugosc podlogi - jakby na przeciwko tego progu w obie strony-ja zrobilem najpierw na styk w progu i potem miałem rzeźbienie bo mi az podłoga wstawała bo własnie na łączeniu na progu nie miało jak pracować a się skumulowało na długości z dwóch pomieszczeń i jeszcze korytarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rwcik jest jest

> zalezy jaka dlugosc podlogi - jakby na przeciwko tego progu w obie strony-ja zrobilem najpierw na

> styk w progu i potem miałem rzeźbienie bo mi az podłoga wstawała bo własnie na łączeniu na

> progu nie miało jak pracować a się skumulowało na długości z dwóch pomieszczeń i jeszcze

> korytarz

Pod listwą można dać przerwę dylatacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A takie z ukrytym mocowaniem można jakoś w ogóle bezpiecznie zdemontować?

Bez problemu i to wielokrotnie. Element wchodzący w plastikowy kołek to nie jest typowy wkręt, tylko rodzaj profilowanego kołka.

Listwę podważamy w miejscach gdzie są kołki i spokojnie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.