Skocz do zawartości

Nosi mnie na kupno moto...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Moze bym wkońcu coś przygarnął grinser006.gif Tylko nie wiem co hmm.gif Chciałbym żeby moto było ładne zlosnik.gifzlosnik.gif Oglądam od jakiegos czasu rózne sprzęty zaczynając od Harleya V-Road , FJR, R1200, kończąc na ZZR1400 V-Maxie biglaugh.gifWiem że to troche śmieszne ale napawde nie wiem na co ewentualnie sie zdecydować. Moto będzie traktowane jako weendowa zabawka a przebiegi roczne pewnie ok 5-7 tyś km. Zostanie u mnie raczej do konca moich lub jego dni chyba że wyjątkowo mi się nie spodoba powrót do jazdy na moto i po 3-4 latach definitywnie pożegnam się z przygoda z motocyklami. niewiem.gif

Motocykl musi byc nowy w cenie ok 60-70 tyś max ok.gif

Kupiłbym w zime bo można fajne promocje wychaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze bym wkońcu coś przygarnął Tylko nie wiem co Chciałbym żeby moto było ładne Oglądam od

> jakiegos czasu rózne sprzęty zaczynając od Harleya V-Road , FJR, R1200, kończąc na ZZR1400

> V-Maxie Wiem że to troche śmieszne ale napawde nie wiem na co ewentualnie sie zdecydować. Moto

> będzie traktowane jako weendowa zabawka a przebiegi roczne pewnie ok 5-7 tyś km. Zostanie u

> mnie raczej do konca moich lub jego dni chyba że wyjątkowo mi się nie spodoba powrót do jazdy

> na moto i po 3-4 latach definitywnie pożegnam się z przygoda z motocyklami.

> Motocykl musi byc nowy w cenie ok 60-70 tyś max

> Kupiłbym w zime bo można fajne promocje wychaczyć.

a jezdziles wczesniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze bym wkońcu coś przygarnął Tylko nie wiem co Chciałbym żeby moto było ładne Oglądam od

> jakiegos czasu rózne sprzęty zaczynając od Harleya V-Road , FJR, R1200, kończąc na ZZR1400

> V-Maxie Wiem że to troche śmieszne ale napawde nie wiem na co ewentualnie sie zdecydować. Moto

> będzie traktowane jako weendowa zabawka a przebiegi roczne pewnie ok 5-7 tyś km. Zostanie u

> mnie raczej do konca moich lub jego dni chyba że wyjątkowo mi się nie spodoba powrót do jazdy

> na moto i po 3-4 latach definitywnie pożegnam się z przygoda z motocyklami.

> Motocykl musi byc nowy w cenie ok 60-70 tyś max

> Kupiłbym w zime bo można fajne promocje wychaczyć.

K1300R(S)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportster 1200. Ponoć model, który ma możliwość największych wychyleń ze stajni HD .

http://www.motogen.pl/Harley-Davidson-Sportster-1200-Custom,17717.html

Swoją drogą - czy można by było odebrać w Polsce modele "nieeuropejskie"

Yamahy jak Bolt czy Raider food.gif

http://www.starmotorcycles.com/star/products/lifestylehome/home.aspx#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze bym wkońcu coś przygarnął Tylko nie wiem co Chciałbym żeby moto było ładne Oglądam od

> jakiegos czasu rózne sprzęty zaczynając od Harleya V-Road , FJR, R1200, kończąc na ZZR1400

> V-Maxie Wiem że to troche śmieszne ale napawde nie wiem na co ewentualnie sie zdecydować. Moto

> będzie traktowane jako weendowa zabawka a przebiegi roczne pewnie ok 5-7 tyś km. Zostanie u

> mnie raczej do konca moich lub jego dni chyba że wyjątkowo mi się nie spodoba powrót do jazdy

> na moto i po 3-4 latach definitywnie pożegnam się z przygoda z motocyklami.

> Motocykl musi byc nowy w cenie ok 60-70 tyś max

> Kupiłbym w zime bo można fajne promocje wychaczyć.

To bardzo proste.

Jedź do salonów, zrób sobie foty na kilku maszynach, wydrukuj zdjęcia a następnie zrób wśród dziewczyn, kobiet sondę uliczna, który facet jest najprzystojniejszy zlosnik.gif

A jeżeli pytasz co jeździ najlepiej to nie odpowie Ci nikt lepiej na to pytanie niż Ty sam, dokonując jazd próbnych. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem .

> Ale większe możliwości przechyleń w łuku = szybsze pokonywanie łuków = IMHO większy fun.

Nie będę się wypowiadał za autora, ale dla mnie teraz to juz głównie majestatyczne pyrkanie po okolicy, a nie szybkie winkle. hehe.gifok.gif

Za duże ryzyko - rodzina, żonka, dzieciaki, może jakies nastepne się zmajstruje oink.gifgrinser006.gif - szkoda by się zabijac teraz. hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie będę się wypowiadał za autora, ale dla mnie teraz to juz głównie majestatyczne pyrkanie po

> okolicy, a nie szybkie winkle.

> Za duże ryzyko - rodzina, żonka, dzieciaki, może jakies nastepne się zmajstruje - szkoda by się

> zabijac teraz.

Wolno i majestatycznie waytogo.gif20.GIFfood.gifzlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie będę się wypowiadał za autora, ale dla mnie teraz to juz głównie majestatyczne pyrkanie po

> okolicy, a nie szybkie winkle.

> Za duże ryzyko - rodzina, żonka, dzieciaki, może jakies nastepne się zmajstruje - szkoda by się

> zabijac teraz.

Dobrze pisze, dać mu wódki grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gifok.gifok.gifok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to....

Nie ma innego wyjścia tylko K1300S /R

Dla twoich planowanych przebiegow, może nawet R lepszy

No chyba ze te 7 tys planujesz robić 2 większe wypady sezonowo

No to FJR będzie lepszy

Ma wyjść nowy R1200RT

bo na 1,6 to przymalo będzie 70 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma innego wyjścia tylko K1300S /R

....

> No to FJR będzie lepszy

Nie byl lepszy, nie jest lepszy i nigdy nie bedzie lepszy. Jest jeden przypadek w ktorym jest lepszy, gdy chodzi o zmiane biegow przyciskiem uzywajac lewego kcuika.

Koszty Service 3 x wyzsze niz w przypadku BMW.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ....

> Nie byl lepszy, nie jest lepszy i nigdy nie bedzie lepszy. Jest jeden przypadek w ktorym jest

> lepszy, gdy chodzi o zmiane biegow przyciskiem uzywajac lewego kcuika.

> Koszty Service 3 x wyzsze niz w przypadku BMW

Chcesz napisać, że FJR jest droga w serwisowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcesz napisać, że FJR jest droga w serwisowaniu?

Oczywiscie.

Pozostanie tylko pytanie w jakim kraju, bo niestety dealer BMW w PL ma ceny z kosmosu.

Kumpel za inspekcje placi mniej wiecej w przedziale 350 - 450 Euro, za inspekcje K 1200 S placilem 149,- Euro

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiscie.

> Pozostanie tylko pytanie w jakim kraju, bo niestety dealer BMW w PL ma ceny z kosmosu.

> Kumpel za inspekcje placi mniej wiecej w przedziale 350 - 450 Euro, za inspekcje K 1200 S placilem

> 149,- Euro

mam FJR w Polsce i nie wiem co to są koszty serwisu.

tam się nic nie psuje (po 5 czy 6 latach padły uszczelniacze przedniego zawieszenia), więcej nic.

900-1100 pln kosztował mnie duży przegląd z wymianą wszystkich płynów, filtrów, trzech kompletów klocków oraz przeglądem zaworów. W cenie wszystko oprócz klocków, bo za je kupowałem osobno i nie pamiętam ile dalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam FJR w Polsce i nie wiem co to są koszty serwisu.

> tam się nic nie psuje (po 5 czy 6 latach padły uszczelniacze przedniego zawieszenia), więcej nic.

> 900-1100 pln kosztował mnie duży przegląd z wymianą wszystkich płynów, filtrów, trzech kompletów

> klocków oraz przeglądem zaworów. W cenie wszystko oprócz klocków, bo za je kupowałem osobno i

> nie pamiętam ile dalem.

Po gwarancji to i kosztow Service'u nie masz, a co w przypadku gdy moto masz na gwarancji ?

1100 pln = ca. 265 Euro czyli juz o 115 Euro wiecej

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po gwarancji to i kosztow Service'u nie masz, a co w przypadku gdy moto masz na gwarancji ?

> 1100 pln = ca. 265 Euro czyli juz o 115 Euro wiecej

a to nie wiem, gwarancja US nie działała w PL.

a co do serwisu to co roku nie wymienia się płynu hamulcowego, płynu chłodnicy i nie sprawdza zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to nie wiem, gwarancja US nie działała w PL.

Zmienia postac rzeczy ? Moim zdaniem nie. To, ze Ty sprowadziles ze stanow, nie znaczy, ze robi to kazdy.

> a co do serwisu to co roku nie wymienia się płynu hamulcowego, płynu chłodnicy i nie sprawdza

> zaworów.

Plynu hamulcowego nie plynu w chlodnicy rowniez, ale olej w zaleznosci od dystansu tak samo jak zawory, wiec dyskusyjne.

Pozatym plyn hamulcowy chy do chlodnicy nie kosztuje majatku, robocizna i owszem, ale jezeli zwarzymy, ze zaplaciles tyle szmalu, to znaczy, ze trzeba duzo roboty aby to powymieniac.

wink.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmienia postac rzeczy ? Moim zdaniem nie. To, ze Ty sprowadziles ze stanow, nie znaczy, ze robi to

> kazdy.

racja

> Plynu hamulcowego nie plynu w chlodnicy rowniez, ale olej w zaleznosci od dystansu tak samo jak

> zawory, wiec dyskusyjne.

olej to sam zmieniam z przyjemnością.

zawory sprawdza/reguluje się co

> Pozatym plyn hamulcowy chy do chlodnicy nie kosztuje majatku, robocizna i owszem, ale jezeli

> zwarzymy, ze zaplaciles tyle szmalu, to znaczy, ze trzeba duzo roboty aby to powymieniac.

najdroższe w tym było sprawdzanie zaworów, pół moto podobno trzeba rozebrać, a robi się to co 40 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> racja

> olej to sam zmieniam z przyjemnością.

> zawory sprawdza/reguluje się co

> najdroższe w tym było sprawdzanie zaworów, pół moto podobno trzeba rozebrać, a robi się to co 40

> 000 km.

No widzisz czyli dochodimy do porozumienia.

Olej wymienia sie bez problemu, tyle, ze majac na gwarancji placisz za to chore pieniadze. I wlasnie to mialem na mysli, ze musisz sporo rozebrac aby miec dojscie, a to kosztuje.

pozdro

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.