Skocz do zawartości

Dodatkowa pompa wody


9442

Rekomendowane odpowiedzi

> Cześć

> Planuję wpiąć elektryczną pompę wody w układzie nagrzewnicy, gdzie ją podpiąć elektrycznie? czy ona

> działa cały czas?

A tak zapytam - po długi kij Ci ona? Na siłę chcesz fabrykę poprawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć

> Planuję wpiąć elektryczną pompę wody w układzie nagrzewnicy, gdzie ją podpiąć elektrycznie? czy ona

> działa cały czas?

Nie wiem jaką masz pompkę - oryginał od Webasto nie musi działać cały czas. Agregat webasto montujemy w małym obiegu, ogrzewanie działa bez problemu nawet jeśli urządzenie jest wyłączone czyli pompka musi stawiać pomijalny opór dla płynu chłodzącego.

Ja bym wpiął się gdzieś pod dmuchawę nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć

> Planuję wpiąć elektryczną pompę wody w układzie nagrzewnicy, gdzie ją podpiąć elektrycznie? czy ona

> działa cały czas?

w zasadzie to Ty znasz odpowiedzi na te pytania zlosnik.gif Musisz powiedzieć po co Ci ona, gdzie ją chcesz wsadzić i czy ma działać cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w zasadzie to Ty znasz odpowiedzi na te pytania Musisz powiedzieć po co Ci ona, gdzie ją chcesz

> wsadzić i czy ma działać cały czas

Problem polega na tym, że nie wiem kiedy dodatkowa elektryczna pompa jest załączana.

Mam pompkę z VW T4.

Nie będzie żadnego dodatkowego ogrzewania.

Domyślam się, że pompka wymusza szybszy obieg w układzie nagrzewnicy, tylko nie wiedziałem kiedy jest załączana. Kolega KoNik już napisał jak to jest w E32, ale czy tak jest również w innych samochodach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem polega na tym, że nie wiem kiedy dodatkowa elektryczna pompa jest załączana.

> Mam pompkę z VW T4.

> Nie będzie żadnego dodatkowego ogrzewania.

> Domyślam się, że pompka wymusza szybszy obieg w układzie nagrzewnicy, tylko nie wiedziałem kiedy

> jest załączana. Kolega KoNik już napisał jak to jest w E32, ale czy tak jest również w innych

> samochodach?

Wybacz, nie rozumiem. Chcesz wstawić czy już masz wstawioną?

Nadal nie wiem w jakim celu. Jak chcesz montować najpewniej w celu poprawy ogrzewania to niech działa po włączeniu silnika albo nawet i zapłonu- to wtedy będziesz miał ogrzewanie długo po zgaszeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybacz, nie rozumiem. Chcesz wstawić czy już masz wstawioną?

> Nadal nie wiem w jakim celu. Jak chcesz montować najpewniej w celu poprawy ogrzewania to niech

> działa po włączeniu silnika albo nawet i zapłonu- to wtedy będziesz miał ogrzewanie długo po

> zgaszeniu silnika.

Wyjaśnię jak krowie na miedzy zlosnik.gif

Mam pompę jeszcze nie zamontowaną, leży sobie w szafie.

W niektórych samochodach takie pompy montowane są seryjnie (VW sharan, T4, ale również Mercedesy i BMW).

Skoro już mam pompę, to mam ochotę ją wpiąć w układ nagrzewnicy, aby poprawić wydajność grzania (obecna wydajność jest niesatysfakcjonująca).

Zanim zdecyduje jak ją podłączyć elektrycznie, to chce wiedzieć jak to jest podpięte w oryginalnych rozwiązaniach.

Mogę sobie podpiąć na stałe, pod ogrzewanie tylnej szyby, światła przeciwmgłowe, kierunkowskazy itd. Żadne podłączenie nie jest dla mnie problemem, ale za nim to zrobię, chcę wiedzieć jak robią to fabrycznie.

Jeśli wiesz to napisz jak działa do w T4, Mercedesie czy innych autach z dodatkową elektryczną pompą wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie kazde nowsze BMW ma taką pompke. Ostatnio w niej wymienialem szczotki bo sie skonczyły. Wpiete jest to tak jak pisali w mały obieg i ma za zadanie szybciej dogrzac kabine, oraz po wylaczeniu zaplonu umożliwić odzyskanie ciepla z silnika do kabiny (funkcja REST). U mnie wpiete jest to bezpośrednio po zapłonie, z tym ze panel klimy potrafi sterować rowniez po wylaczeniu (dla funkcji rest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Praktycznie kazde nowsze BMW ma taką pompke. Ostatnio w niej wymienialem szczotki bo sie

> skonczyły. Wpiete jest to tak jak pisali w mały obieg i ma za zadanie szybciej dogrzac kabine,

> oraz po wylaczeniu zaplonu umożliwić odzyskanie ciepla z silnika do kabiny (funkcja REST). U

> mnie wpiete jest to bezpośrednio po zapłonie, z tym ze panel klimy potrafi sterować rowniez po

> wylaczeniu (dla funkcji rest)

w e46 tez tak mam i co ciekawe nie mam climatronika...

załacza sie po zaplanie (pierwsza pozycja - nie swieca kontrolki) i ustawieniu ogrzewania na max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyjaśnię jak krowie na miedzy

> Mam pompę jeszcze nie zamontowaną, leży sobie w szafie.

> W niektórych samochodach takie pompy montowane są seryjnie (VW sharan, T4, ale również Mercedesy i

> BMW).

> Skoro już mam pompę, to mam ochotę ją wpiąć w układ nagrzewnicy, aby poprawić wydajność grzania

> (obecna wydajność jest niesatysfakcjonująca).

> Zanim zdecyduje jak ją podłączyć elektrycznie, to chce wiedzieć jak to jest podpięte w oryginalnych

> rozwiązaniach.

> Mogę sobie podpiąć na stałe, pod ogrzewanie tylnej szyby, światła przeciwmgłowe, kierunkowskazy

> itd. Żadne podłączenie nie jest dla mnie problemem, ale za nim to zrobię, chcę wiedzieć jak

> robią to fabrycznie.

> Jeśli wiesz to napisz jak działa do w T4, Mercedesie czy innych autach z dodatkową elektryczną

> pompą wody.

Ok, teraz rozumiem. Ja bym to podłączył pod osobny włącznik, będziesz wtedy sam decydował kiedy ma pracować bo pod zapłonem to kiepski pomysł, jeśli masz zawór nagrzewnicy a nie uzależnisz działania pompki od jego otwarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.