Skocz do zawartości

Wariuje wskaznik temperatury po dodaniu gazu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich forumowiczow , otorz problem polega na tym ze wariuje wskaznik temperatury. Plynu nie ubywa, ogrzewanie jest natomiast przy dodawaniu gazu wskazowka leci na dol, pozniej znow troche do gory , znow na dol i po chwili zaczyna drgac ok 1-2 mm gora dol. Obroty zaczely falowac itp. Co to moze byc? Ja obstawiam za czujnikiem temperatuty tylko pytanie ktorym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy wskazują na brak styku w płytce z elektroniką od wskaźników albo z samym czujnikiem .

Nie mam w tej chwili dostępu do schematu , ale w 1.6 powinno być rozwiązanie analogiczne jak w JTD , gdzie w termostacie jest podwójny czujnik temperatury - sprawdź styk na wtyczce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie tak zdaje ze albo czujnik albo wtycznka.. tylko powiedz czy ma to wplyw na falowanie obrotow ? I od czego sa dwa czujniki czerwoni i niebieski konkretnie?

> Objawy wskazują na brak styku w płytce z elektroniką od wskaźników albo z samym czujnikiem .

> Nie mam w tej chwili dostępu do schematu , ale w 1.6 powinno być rozwiązanie analogiczne jak w

> JTD , gdzie w termostacie jest podwójny czujnik temperatury - sprawdź styk na wtyczce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed liftem w termostacie były dwa czujniki. Jeden podawał temperaturę do komputera drugi na deskę. W moim aucie za falowanie obrotów na gazie odpowiedzialny był uszkodzony regulator ciśnienia paliwa. Zdejmij gumowy wężyk idący od listwy do kolektora ssącego i zobacz czy są ślady benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam drogich forumowiczow , otorz problem polega na tym ze wariuje wskaznik temperatury. Plynu nie

> ubywa, ogrzewanie jest natomiast przy dodawaniu gazu wskazowka leci na dol, pozniej znow

> troche do gory , znow na dol i po chwili zaczyna drgac ok 1-2 mm gora dol. Obroty zaczely

> falowac itp. Co to moze byc? Ja obstawiam za czujnikiem temperatuty tylko pytanie ktorym ?

może masz zapowietrzony układ, bąbel przeleci przez termos obniży temp, zaraz czujnik dostanie płynu i wskazówka w górę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w Bravie 1,6 też raz wskaźnik zaczął wariować (zresztą wkrótce po kupnie padaki, co mnie nieco zmartwiło)

Odnalazłem (jakoś, sam nie wiem jak i już słabo pamietam gdzie, ale przy silniku i "od góry") miejsce gdzie odchodzi kabelek od czujnika temp. - zweryfikowałem, że to on przykładając do masy przy pomocy żony. Konektorek był luźny, nieco go "zmiażdzyłem" i wsunąłem, potem do końca posiadania padaki (w zasadzie do dzisiaj bo znam obecnego własciciela, czyli ze 6 lat już) było już wszystko git.

A objaw był podobny, tzn wariowanie (OIDP opadanie) wskaźnika w zależności od przygazówek, obrotów, hamowania silnikiem itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.