Skocz do zawartości

opel maslo w oleju


arekpelczynski

Rekomendowane odpowiedzi

asterka f 1.6 8v 97r mam ją kilka miesięcy ,dużo nie jeżdżę ale autko robi rano 3km i o 15.oo 3km i tak na weekend 60 km max .. podkreslę ze oleju nie wymieniałem nie wiem jaki koleś w ogóle tam lał a kontaktu już nie mam z nim. Płyn jest wszystko gra ale niedawno na odpalonym silniku odkręciłem wlew oleju a tu masełko chlapię niemocno ale dasię je zauważyć takie cappuccino masełko ? koleś mówi że od nie rozgrzanego silnika i krótkich przejazdów? nawet jeżeli tak to muszę wymienić olej i filtr tylko na jaki i czy już nic się nie stało . autko ma 400 000km jaki olej 15w 40 ? czy remont głowicy? mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wątek dotyczący tylko Astr.

Co do oleju to normalna sprawa i podejrzewam, że nie tylko w oplach.

Jeżeli faktycznie olej nie był wymieniany wieki to polecam wpierw porządne rozgrzanie silnika i oleju, czyli jakaś długa jazda żeby ten majonez zniknął z korka, odczekać i dopiero wymieniać.

Co do oleju to polecam Ci zalać 10W40 Lotosa jest słynny z właściwości czyszczących silnik (o przecieki się nie martw i jakieś inne sugestie ludzi, że nie powinno się też nie słuchaj to urban legends).

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> asterka f 1.6 8v 97r mam ją kilka miesięcy ,dużo nie jeżdżę ale autko robi rano 3km i o 15.oo 3km

> i tak na weekend 60 km max .. podkreslę ze oleju nie wymieniałem nie wiem jaki koleś w ogóle

> tam lał a kontaktu już nie mam z nim. Płyn jest wszystko gra ale niedawno na odpalonym

> silniku odkręciłem wlew oleju a tu masełko chlapię niemocno ale dasię je zauważyć takie

> cappuccino masełko ? koleś mówi że od nie rozgrzanego silnika i krótkich przejazdów?

Przy takich przebiegach masło pod korkiem to nic nadzwyczajnego.

Więc dopóki płyn nie znika , nie masz się czym martwić.

>nawet jeżeli tak to muszę wymienić olej i filtr tylko na jaki i czy już nic się nie stało . autko

> ma 400 000km jaki olej 15w 40 ? czy remont głowicy?

Wymień na taki jaki był zalany lub syntetyk jeśli często odpalasz...

15w40 zabiłby ten silnik szybciej niż myślisz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim 1,6 takze mam maselko pod korkiem. Autem robie dziennie 70-80km takze auto jest dogrzane. Tyle ze u mnie maslo jest tylko gdy temp jest w okolicy 0 lub ponizej. Latem problemu nie ma i maslo nie wystepuje. Termostat jest sprawny, UPG byla zmieniana przy okazji innego rem

ontu a maslo jak bylo tak jest. Teraz bedzie 3 zima jak tak jezdze i jakos przestalem sie tym przejmowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz bedzie 3 zima jak tak jezdze i jakos przestalem sie tym

> przejmowac.

Dokładnie nie ma co się przejmować, u mnie jak robię krótkie odcinki również mam masło, jak zrobię dłuższą jazdę masło znika.

U mnie rzadziej się pokazuje ale ja parkuje maszynę w garażu gdzie temperatura nie spada poniżej 10 stopni.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie nie ma co się przejmować, u mnie jak robię krótkie odcinki również mam masło, jak zrobię

> dłuższą jazdę masło znika.

> U mnie rzadziej się pokazuje ale ja parkuje maszynę w garażu gdzie temperatura nie spada poniżej 10

> stopni.

> PZDR VEN

ulżyło nie ruszam termostat 100% sprawny dziękuję Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też mam Astrę F z 1997 roku, silnik X16SZR, 230kkm. LPG. Przebieg na 99% oryginalny.

Od momentu kupna pod korkiem mam majonez od późnej jesieni do wiosny. Niezależnie jak dużo się jeździ.

Oleje tez były różne.

Jak kupiłem auto, zalewałem przez pierwsze chyba 3 lata LOTOSa 10W40. Później miełem REPSOLa 10W40, przez kilka m-cy był GM 10W40, a teraz jest VALVOLINE 10W40.

Silnik od wymiany do wymiany oleju zużywa mi max 0.8L na 15kkm, niezależnie od stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.