Skocz do zawartości

Hamulce - nierówne przyleganie klocków do tarczy


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem ostatnio tarcze, klocki, przewody elastyczne, osłonki gumowe i linki od ręcznego w tylnych hamulcach (plus płyn). Po śladach na tarczach wnioskuję, że po jednej stronie klocek nie jedzie równomiernie po całej tarczy lecz zostaje około centymetra nietkniętej tarczy od strony środkowej (w sensie geometryczny środek tarczy wink.gif ) . Przejechałem emerycko jakieś 300-350 km od wymiany. Niepokoić się, czy czekać na rozwój wypadków?

Po Nowym Roku i tak muszę podjechać na regulację ręcznego, przy okazji dopytam, ale wolę zebrać więcej opinii.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak przy wymianie przeczyściłeś prowadnice i wiesz, że wszystko tam jest ok to zostaw, dotrze się.

Nie robiłem tego sam, tylko warsztat (ponoć dobry). Mieli wyczyścić wszystko jak należy.

Pytam, bo poprzednia wymiana też nie obyła się bez atrakcji (mechanik nie wyczyścił właściwie niczego, uszkodził gumkę przy jednym tłoczku itp) i nie obyło się bez powtórnej rozbiórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za klocki? bo mialem taki przypadek z klockami TRW ze fabryka dala tak fikusnie naklejony kawalek materialu tlumiacego ze klocek ukladal sie krzywo w prowadnicy. BYlo to podobno zrobione specjalnie. Po paru tysiacach km ciagle czesc tarczy byla nieruszona. W koncu sie wnerwilem i usunalem te warstwe zastepujac fabrycznymi blaszkami - przejechalem 200km i juz bylo idealnie.

BTW. po tych 300km to juz mozesz normalnie jezdzic a nawet powinienes troche dac heblom popalic zeby sie dotarly prawidlowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co to za klocki? bo mialem taki przypadek z klockami TRW ze fabryka dala tak fikusnie naklejony

> kawalek materialu tlumiacego ze klocek ukladal sie krzywo w prowadnicy. BYlo to podobno

> zrobione specjalnie. Po paru tysiacach km ciagle czesc tarczy byla nieruszona. W koncu sie

> wnerwilem i usunalem te warstwe zastepujac fabrycznymi blaszkami - przejechalem 200km i juz

> bylo idealnie.

> BTW. po tych 300km to juz mozesz normalnie jezdzic a nawet powinienes troche dac heblom popalic

> zeby sie dotarly prawidlowo.

To do mnie raczej, bo ja jestem ojcem założycielem wątku. wink.gif Klocki właśnie TRW, tarcze kupiłem Mikoda. zlosnik.gif Zobaczymy co są warte.

Trudno mi na 100% powiedzieć jak to z tym przyleganiem jest, ale po jednej stronie ślad na tarczy jest nieco inny niż po drugiej - wygląda, jakby po drugiej ok. 1 cm klocka nie przylegało. Po nowym roku pojadę na regulację ręcznego, bo mi za wysoko ustawili to przy okazji wspomnę o sprawdzeniu klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.