Skocz do zawartości

Chwalę się - mieszkanie


slawekw

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, pochwalę się: odebrałem klucze od "nowego" mieszkania.

Nowego w cudzysłowie, bo to rynek wtórny. W dodatku do kompletnego remontu devil.gif

Najpierw zrobiłem dokładny harmonogram prac. Wyszło 4,5 miesiąca (bez weekendów).

Potem zrobiłem 3 listy zakupowe. Trzy - ponieważ nie wszystkie rzeczy chcę/muszę kupować od razu, dzieląc to na 3 osobne zakupy rozwiązuję problem z przechowywaniem oraz finansowaniem.

Pierwsza lista została właśnie w całości zrealizowana. Znalazły się na niej pozycje niezbędne na start remontu, oraz te za które mogę odzyskać VAT.

Kwota nawet nie jest przerażająca, za to waga - już tak: 4200 kg !

A to wszystko trzeba wnieść na 4 piętro (brak windy). Więc nie żałowałem pieniędzy na usługę transportu z wniesieniem...

Tak więc chwalę się zakupem mieszkania i uprzedzam - będę zadawał sporo pytań remontowo-wykończeniowych 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, pochwalę się: odebrałem klucze od "nowego" mieszkania.

> Nowego w cudzysłowie, bo to rynek wtórny. W dodatku do kompletnego remontu

> Najpierw zrobiłem dokładny harmonogram prac. Wyszło 4,5 miesiąca (bez weekendów).

> Potem zrobiłem 3 listy zakupowe. Trzy - ponieważ nie wszystkie rzeczy chcę/muszę kupować od razu,

> dzieląc to na 3 osobne zakupy rozwiązuję problem z przechowywaniem oraz finansowaniem.

> Pierwsza lista została właśnie w całości zrealizowana. Znalazły się na niej pozycje niezbędne na

> start remontu, oraz te za które mogę odzyskać VAT.

> Kwota nawet nie jest przerażająca, za to waga - już tak: 4200 kg !

> A to wszystko trzeba wnieść na 4 piętro (brak windy). Więc nie żałowałem pieniędzy na usługę

> transportu z wniesieniem...

> Tak więc chwalę się zakupem mieszkania i uprzedzam - będę zadawał sporo pytań

> remontowo-wykończeniowych

Stropy wymieniasz czy co,że tyle wyszło kg? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak stare to mieszkanie?

1982.

> Instalację elektryczną zamierzasz wymienić czy chcesz jak wszyscy zadawać później głupie pytania

> "czy naprawdę trzeba kuć, żeby wymienić ten kawałek przewodu???"

Instalacja jest OK (to jeszcze zweryfikuję) - będę musiał tylko pociągnąć punkty pod planowane gniazdka / odbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stropy wymieniasz czy co,że tyle wyszło kg?

Hehe - nie.

Kilka ścianek typu "plaster miodu" wymieniam na murowane (beton komórkowy).

Do tego podłogi (panele) + płytki.

Sam jestem w szoku, że tyle wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież to wcale dużo nie jest, u mnie same tynki 4,5 tony, wylewka 7 ton, kafle tona, " lekka

> zabudowa " ściany i sufity ponad tona, do tego instalacje farby gładzie i pewnie dużo innych o

> których zapomniałem:)

To mnie zaskoczyłeś, zaskoczyliście.

To ile w takim razie wynosi nośność przeciętnego stropu w bloku, skoro parę ładnych ton obciążenia jest już w czasie remontu, a gdzie meble, całe wyposażenie, hobby typu akwarium 300L?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hehe - nie.

> Kilka ścianek typu "plaster miodu" wymieniam na murowane (beton komórkowy).

> Do tego podłogi (panele) + płytki.

> Sam jestem w szoku, że tyle wyszło...

A ściany wymieniasz z jakiego powodu?

Bo zakładam, że nie wyburzasz i murujesz od nowa tych dzielących Cię z sąsiadem tylko wewnętrzne dzielące pokoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1982.

> Instalacja jest OK (to jeszcze zweryfikuję) - będę musiał tylko pociągnąć punkty pod planowane

> gniazdka / odbiorniki.

Znajomi kupili ostatnio na warszawskim gocławiu z 83 na pierwszy rzut oka instalacja była ok ale po wnikliwej analizie poszła cała do wymiany smile.gif przy okazji zrobili nową skrzynkę bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomi kupili ostatnio na warszawskim gocławiu z 83 na pierwszy rzut oka instalacja była ok ale po

> wnikliwej analizie poszła cała do wymiany przy okazji zrobili nową skrzynkę bezpieczników.

I od tego trzeba zacząć - nowa skrzynka i uziom ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1982.

no to wg mnie jest to jeden z najgorszych okresów, jeżeli chodzi o uwczesny dostęp do materiałów instalacyjnych

> Instalacja jest OK (to jeszcze zweryfikuję)

a na jakiej podstawie to stwierdziłeś? Bo światło wszędzie jeszcze świeci?

A na poważnie, jakie są przewody - podejrzewam, że ALU - bardzo modna w tamtych latach niestety.

Co do instalacji jako kable to jedno, ale jeszcze pomyślałbym nad rozdzielnią (czyli teraz zapewne te 2 czy 3 wkręcane bezpieczniki, które masz w przedpokoju oraz przewód z klatki (pionu) do wspomnianej skrzynki - nawet nie wiesz jak ładnie się tam zawsze iskrzy, a jeszcze jak ktoś ma tapety to ho ho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, pochwalę się: odebrałem klucze od "nowego" mieszkania.

> Nowego w cudzysłowie, bo to rynek wtórny. W dodatku do kompletnego remontu

> Najpierw zrobiłem dokładny harmonogram prac. Wyszło 4,5 miesiąca (bez weekendów).

> Potem zrobiłem 3 listy zakupowe. Trzy - ponieważ nie wszystkie rzeczy chcę/muszę kupować od razu,

> dzieląc to na 3 osobne zakupy rozwiązuję problem z przechowywaniem oraz finansowaniem.

> Pierwsza lista została właśnie w całości zrealizowana. Znalazły się na niej pozycje niezbędne na

> start remontu, oraz te za które mogę odzyskać VAT.

> Kwota nawet nie jest przerażająca, za to waga - już tak: 4200 kg !

> A to wszystko trzeba wnieść na 4 piętro (brak windy). Więc nie żałowałem pieniędzy na usługę

> transportu z wniesieniem...

> Tak więc chwalę się zakupem mieszkania i uprzedzam - będę zadawał sporo pytań

> remontowo-wykończeniowych

Rozczaruję Cię - 4,5 tony to nie jest szczególnie dużo, gdy wykańczałem swoje mieszkanie robiłem dziennie 2-3 kursy dostawczakiem który wracał załadowany tak że zawias stękał biglaugh.gif

Swoją drogą to może być interesujące, jakby policzyć ile waży całość "lekkiej" zabudowy z płyt g-k, ściany, sufit, wylewka na podłodze, panele, kafelki, tynki gipsowe.....Myślę że 10 ton by spokojnie pękło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsza lista została właśnie w całości zrealizowana. Znalazły się na niej pozycje niezbędne na

> start remontu, oraz te za które mogę odzyskać VAT.

> Kwota nawet nie jest przerażająca, za to waga - już tak: 4200 kg !

> A to wszystko trzeba wnieść na 4 piętro (brak windy). Więc nie żałowałem pieniędzy na usługę

> transportu z wniesieniem...

> Tak więc chwalę się zakupem mieszkania i uprzedzam - będę zadawał sporo pytań

> remontowo-wykończeniowych

jak zdążysz zrobić zakupy do 31.12.2013 to odliczysz biglaugh.gif

jak nie to 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na warszawskim gocławiu z 83 na pierwszy rzut oka instalacja była ok ale po

> wnikliwej analizie poszła cała do wymiany przy okazji zrobili nową skrzynkę bezpieczników.

W rzeczy samej miałem podobnie: nad drzwiami wejściowymi była "gustowna" facepalm%5B1%5D.gif skrzynka z listwą zaciskową i czterema Bi. Ktoś tam wcześniej "dokonał przełączeń" facepalm%5B1%5D.giffacepalm%5B1%5D.gif i całe mieszkanie wisiało na jednym bezpieczniku icon_eek.gif

Wymieniłem to na ładną skrzyneczkę 24"S" przy okazji chowając ją w szafie wnękowej. Do tego nowa linia zasilająca piec kuchenny, pralkę, pojemnościowe podgrzewacze wody przy umywalkach i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a na jakiej podstawie to stwierdziłeś? Bo światło wszędzie jeszcze świeci?

Bo wychowałem sie w identycznym mieszkaniu 2 bloki dalej i znam sposób kładzenia tamtejszej instalacji.

> A na poważnie, jakie są przewody - podejrzewam, że ALU

Jest na miedzi.

> Co do instalacji jako kable to jedno, ale jeszcze pomyślałbym nad rozdzielnią

To jest jedna z pierwszych rzeczy, jakie wymienię ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kto kupuje mieszkanie na IVp bez windy?

To jest jedyny minus tego mieszkania (drugi - czyli wielka płyta - jest dla mnie zaletą).

A kupiłem takie, bo cena była mocno atrakcyjna. Ok. 5 kPLN za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na marginesie: wiesz że złożyć możesz też po 01.01.2014 ? (na spokojnie bez żaru w dupie)

Wiem, chociaz moja Mama wycztała w jakimś Fakcie czy Pani Domu ze trzeba złozyc wniosek do konca roku bo przepada. Po półgodzinnej dyskusji poddałem się...

A składam teraz, bo chce jak najszybciej zwrot kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo wychowałem sie w identycznym mieszkaniu 2 bloki dalej i znam sposób kładzenia tamtejszej

> instalacji.

No tak, to jest sposób no.gif

> Jest na miedzi.

Wszędzie? Jaki przekrój i ilu żyłowa?

> To jest jedna z pierwszych rzeczy, jakie wymienię

a WLZ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, chociaz moja Mama wycztała w jakimś Fakcie czy Pani Domu ze trzeba złozyc wniosek do konca

> roku bo przepada. Po półgodzinnej dyskusji poddałem się...

> A składam teraz, bo chce jak najszybciej zwrot kasy.

to i tak poczekasz do końća kwietnia bo teraz wszystkie urzędy są tak zawalone VZM-ami osób uważających jak Twoja mama biglaugh.gif (no offence biglaugh.gif) żę nie ma opcji żeby wcześniej było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kto buduje budynki drożej, niż trzeba? Ile widziałeś budynków czteropiętrowych (5 kondygnacji z

> parterem), które mają windę?

Ja ostatnio taki widziałam i byłam zdziwiona, ale dobrze się złożyło bo akurat na ostanie pięto jechaliśmy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kto buduje budynki drożej, niż trzeba? Ile widziałeś budynków czteropiętrowych (5 kondygnacji z

> parterem), które mają windę?

Z nowo budowanych w Warszawie to 90% po tych gdzie łaziłem 4 piętrowcach to miało windy. Kumpel ma w takim co windy nie ma, mieszka na 2 piętrze i już żałuje bo dziecię w drodze i jak tu żona z wózkiem będzie latać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest jedyny minus tego mieszkania (drugi - czyli wielka płyta - jest dla mnie zaletą).

> A kupiłem takie, bo cena była mocno atrakcyjna. Ok. 5 kPLN za metr.

Uojezu... u nas 3 klocki za metr to jest dosc tanio za nowe lokum, ale nie jest to jeszcze mega okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z nowo budowanych w Warszawie to 90% po tych gdzie łaziłem 4 piętrowcach to miało windy. Kumpel ma

> w takim co windy nie ma, mieszka na 2 piętrze i już żałuje bo dziecię w drodze i jak tu żona z

> wózkiem będzie latać

W moim starym PRLowskim bloku projektant zapodał takie coś jak wózkarnia w piwnicy... pokonujesz 5 schodków i jesteś na dworze z wózkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kto buduje budynki drożej, niż trzeba? Ile widziałeś budynków czteropiętrowych (5 kondygnacji z

> parterem), które mają windę?

nie wiem jak teraz ale kiedys byly przepisy to regulujace - jezeli budynem mieszkaniowy mial nie wiecej niz 5 kondygnacji windy nie musialo byc - powyzej musiala byc - i bardzo rzetelnie sie do tego w wielkiej plycie stosowano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest jedyny minus tego mieszkania (drugi - czyli wielka płyta - jest dla mnie zaletą).

> A kupiłem takie, bo cena była mocno atrakcyjna. Ok. 5 kPLN za metr.

No to już wiesz dlaczego była atrakcyjna - ale nie traktuj tego mieszkania docelowo.

Moja historia była wręcz identyczna jak Twoja - 4 piętro bez windy, do remontu i jeszcze okna na główna ulicę - ale było tanio i to był główny wyznacznik.

Wytrzymaliśmy 6 lat, ale potem przynajmniej mieliśmy bazę do czegoś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No zawsze można zgłosić spółdzielini/wspólnocie czy komu tam podlegacie...

Tak, ta, oczywiście... pani w sp-ni twierdzi, że jak ktoś np. potrzebował by skorzystać z tego pomieszczenia wspólnego użytku, to ma pełne prawo i ten (...) musi je udostępnić. Tyle teoria, teraz spróbuj to wyegzekwować...

Raz tam musiałem wejść awaryjnie, bo był tam wówczas zawór pionu wody: na dzień dobry, przez drzwi usłyszałem ,że rodziców nie ma w domu i klucza nie dostanę... kiedy zagroziłem wejściem siłowym w asyście brygady awaryjnej sp-ni - klucz się znalazł, ale dotarcie do zaworu to było czołganiem na przód po kołach zimowych, starych meblach i zwiniętych starych dywanach, rowerach... syf, kiła i mogiła pad.gif

Projekt projektem, a życie życiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim starym PRLowskim bloku projektant zapodał takie coś jak wózkarnia w piwnicy... pokonujesz 5

> schodków i jesteś na dworze z wózkiem.

niby tak ale, dzieciak śpi po spacerze w wózku i co, trzeba budzić, pozatym będzie pewnie targać samą gondolę na górę z dzieciakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Projekt projektem, a życie życiem...

U nas tak było w suszarni, dopóki się wspólnota nie zawzięła. Sprzęty cudem znalazły właścicieli, a te, do których nikt się nie przyznał wylądowały w kiblu. Zrób fotki wnętrza i pokaż pani ze spółdzielni, niech ci wskaże na nich wóżek... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niby tak ale, dzieciak śpi po spacerze w wózku i co, trzeba budzić, pozatym będzie pewnie targać

> samą gondolę na górę z dzieciakiem

No jak śpi to też można - wózek wprowadzasz na dół, gondolę czy tam dziecko na ręce i do domu smile.gif

Ja się tak panie wychowałem grinser006.gif Sąsiadka z 3 piętra była za to niezmordowana... za każdym razem tachali wózek do domu... yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.