Skocz do zawartości

Odśnieżanie ulic.


HanYs

Rekomendowane odpowiedzi

Mówili wczoraj w TV, że Chicago istotnie oberwało w tym roku. przytul.gif

Przed chwilą wróciłem z okolic East Rutherford, NJ, gdzie pojutrze ma być finał Super Bowl.

Drogi niestety zostały mocno nadwyrężone w czasie ostatnich wahań temperatur. Na parkingu stadionu wieeeelkie zwały śniegu. Ale widać asfalt. Widać też parę "kontenerów" do topienia śniegu. Zastanawiam się, czy zdążą odśnieżyć do niedzieli. Mają ściągnąć ekipę ~1,600 ludzi do odśnieżania całego stadionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W NYc nie było tak pięknie jak w Chicago

Dosłownie chodziło o Upper East Side. Resztę jakoś ogarnęli. Zaś Staten Island było odśnieżone jak nigdy wcześniej!

Ta pierwsza burza śnieżna była "wielkim testem" DeBlasio (burmistrza NYC). Nawet najliberalniejsze media przyznały, że ten test został zdany częściowo. Niestety - jak zwykle - zawiódł czynnik ludzki i to w części decyzyjnej. Pół Manhattanu stało w wielkim korku bo zdjęli z posterunków wszystkich policjantów (NYPD Blue's) odpowiedzialnych na co dzień za ręczne kierowanie ruchem (co dzień są ich chyba setki - wtedy jednak ich wszystkich odwołali). To wzbudziło wielką wściekłość kierowców oraz niemożność odśnieżenia ulic... Pługi nie miały jak dotrzeć do ulic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zupełnie jak u mnie. Tak jak w Polsce sygnały otrzymujesz w większości z zapyziałych pipidówek,

> tak w u siebie musiałbyś do takowej dojechać by mieć porównanie.

o czymś takim pisałem

jakiś tekst

Quote:


Niedzielny poranek przywitał warszawiaków mocno zaśnieżonymi ulicami. Mimo że Zarząd Oczyszczania miasta wysłał w nocy solarki, nadal jeździ się ciężko. Wciąż też pada śnieg. - Przy takich temperaturach na efekty działania środków chemicznych czeka się dłużej - przekonuje rzeczniczka ZOM.


HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skup sie na tym kawalku

Quote:

Wciąż też pada śnieg


pada od nocy i przez caly dzien. Ma padac tez przez znaczna czesc nocy. Zaloze sie, ze jak bede o 6 rano jechal do roboty w Wawie bedzie czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skup sie na tym kawalku

> Quote:

> Wciąż też pada śnieg

Skup się na moim pierwszym zdjęciu old.gif Też padał grinser006.gif

Wątek stworzyłem dwa dni później.

> pada od nocy i przez caly dzien. Ma padac tez przez znaczna czesc nocy. Zaloze sie, ze jak bede o 6

> rano jechal do roboty w Wawie bedzie czysto.

Czekam na fotki food.gifwink.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skup sie na tym kawalku

> Quote:

> Wciąż też pada śnieg

> pada od nocy i przez caly dzien. Ma padac tez przez znaczna czesc nocy. Zaloze sie, ze jak bede o 6

> rano jechal do roboty w Wawie bedzie czysto.

Do poludnia jezdzilo sie fatalnie.

Teraz drogi robia sie czarne.

Przestalo padac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skup się na moim pierwszym zdjęciu Też padał

> Wątek stworzyłem dwa dni później.

> Czekam na fotki

> HanYs

nie bedzie. Aparat w moim telefonie jest tylko po to zeby ladnie wygladal grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bedzie. Aparat w moim telefonie jest tylko po to zeby ladnie wygladal

Na Twoim miejscu nawet nie zawracałbym sobie głowy. Przecież wiadomo, że w Ameryce: "wszystko najlepsze i największe".

Nawet jeśli to tylko 5cm. śniegu i zaspa na trawniku usypana przez spychacz.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na Twoim miejscu nawet nie zawracałbym sobie głowy. Przecież wiadomo, że w Ameryce: "wszystko

> najlepsze i największe".

Nie o to chodzi.

Jeśli pasuje ci ,że "drogowcy" wciskają ci kit to spoko.

> Nawet jeśli to tylko 5cm. śniegu i zaspa na trawniku usypana przez spychacz.

Nie wypisuj bzdur.

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie o to chodzi.

> Jeśli pasuje ci ,że "drogowcy" wciskają ci kit to spoko.

nie przekonasz ludzi żeby zmuszali służby do działania.

Lepiej marudzić, że zima zaskoczyła drogowców niż zadzwonić i zwrócić uwagę.

tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o czymś takim pisałem

> jakiś tekst

> Quote:

> Niedzielny poranek przywitał warszawiaków mocno zaśnieżonymi ulicami. Mimo że Zarząd Oczyszczania

> miasta wysłał w nocy solarki, nadal jeździ się ciężko. Wciąż też pada śnieg. - Przy takich

> temperaturach na efekty działania środków chemicznych czeka się dłużej - przekonuje

> rzeczniczka ZOM.

> HanYs

Tyle, ze w Wawie non stop pada od prawie doby. Dziś byłem z małym na sankach, przejechały 3 pługi w jedną, potem w druga, jak wracałem po 30min, już dwa pasy, mniej używane były przykryte śniegiem.

Normy oczyszczania dróg (przynajmniej krajowych), mówi w ile czasu mają być odśnieżone po opadach śniegu a nie w trakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle, ze w Wawie non stop pada od prawie doby.

Przeczytałeś i zrozumiałeś co napisałem w moim pierwszym poście ? icon_eek.gif

> Normy oczyszczania dróg (przynajmniej krajowych), mówi w ile czasu mają być odśnieżone po opadach

> śniegu a nie w trakcie.

I tu jest pies pogrzebany. Jak się okazuje da się takie coś zrobić ale nie w Polsce.

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> I tu jest pies pogrzebany. Jak się okazuje da się takie coś zrobić ale nie w Polsce.

W innej Polsce żyję. W tej się da i to mimo trzy razy większych opadów niż te przyprószenie u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> W innej Polsce żyję. W tej się da i to mimo trzy razy większych opadów niż te przyprószenie u

> Ciebie.

Tak się składa ,że znam twoją Polskę ,bo mieszkałem obok i powiem ,że bredzisz jak struty hehe.gif

Nie masz elementarnej wiedzy o ilości opadów u mnie więc zakończ temat.

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak się składa ,że znam twoją Polskę ,bo mieszkałem obok i powiem ,że bredzisz jak struty

Lubie bredzić, szczególnie na temat. Wiecznie chodzę struty. Miło mi, że to doceniasz. Podziwiam Twoją wiedzę na temat stanu dróg w Polsce, zwłaszcza, że ostatni raz byłeś tu latem.

ok.gif

> Nie masz elementarnej wiedzy o ilości opadów u mnie więc zakończ temat.

Dlatego polegam na Twoich zdjęciach. Jestem przekonany, że pokazałeś rzeczywistość we właściwy sposób.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeczytałeś i zrozumiałeś co napisałem w moim pierwszym poście ?

tak porównujesz odśnieżanie po ustaniu opadów z tymi w trakcie ..

> I tu jest pies pogrzebany. Jak się okazuje da się takie coś zrobić ale nie w Polsce.

tzn co, bo coraz trudniej Ciebie zrozumieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak porównujesz odśnieżanie po ustaniu opadów z tymi w trakcie ..

> tzn co, bo coraz trudniej Ciebie zrozumieć ?

Przecież post jest w czasie przeszłym.

Padało non stop przez dwa dni i wtedy zrobiłem pierwsze zdjęcie. Widać wciąż padający śnieg icon_rolleyes.gif

Zdjęcie drugie jest zaraz po ustaniu opadów.

Zdjęcia mają exif z datą i geolokacją.

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skup się na moim pierwszym zdjęciu Też padał

> Wątek stworzyłem dwa dni później.

> Czekam na fotki

> HanYs

tak jak mowilem. Katowicka czarna, al krakowska czarna, obwodnica czarna, Pulawska czarna. Snieg dalej popaduje.

no coz, u Was to murzynow bija... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież post jest w czasie przeszłym.

> Padało non stop przez dwa dni i wtedy zrobiłem pierwsze zdjęcie. Widać wciąż padający śnieg

Widać, w powietrzu jak i na ulicy. W takich przypadkach nie da się osiągnąć stanu jak na zdj 2, nawet w USA, chyba, żeby była podgrzewana jezdnia.

> Zdjęcie drugie jest zaraz po ustaniu opadów.

i porównujesz go do sytuacji, kiedy pada (post o Wawie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widać, w powietrzu jak i na ulicy.

Na pasie pomiędzy ? icon_eek.gifspineyes.gif

> W takich przypadkach nie da się osiągnąć stanu jak na zdj 2,

> nawet w USA, chyba, żeby była podgrzewana jezdnia.

> i porównujesz go do sytuacji, kiedy pada (post o Wawie)

Wywnioskowałeś to po tym co napisałem ?

Quote:


A tak może z
godzinę po zakończeniu
dwudniowych opadów


panic.giffacepalm[1].gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jednak da się ?

Oczywiscie, ze sie da. Tu plusem bylo to, ze byla przerwa w opadach w nocy i dalo sie do rana w miare uprzatnac. Jak jechalem do pracy to juz znowu padalo.

Natomiast jak ktos pisze bajki, ze pstryknie palcami i snieg zniknie a drogi beda czarne to pisze bzdury niezaleznie od tego w jakim kraju mieszka. Przy ciaglych, duzych opadach 10 minut po przejechaniu plugu droga wyglada dokladnie tak samo jak wczesniej. Nawet solenie niewiele pomaga. Po ustaniu opadow to juz inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pasie pomiędzy ?

Tak, pomiedzy kolami

> Wywnioskowałeś to po tym co napisałem ?

> Quote:

> A tak może z godzinę po zakończeniu dwudniowych opadów

> HanYs

Nie rozumiem twojej intencji w tym watku. Piszesz, ze mozna odsniezac podczas opadow i jak to dobrze robia w Chicago, ze juz po godzinie jest szysto , bo tak sie da. Linkujesz tez art, ze w Wawie sa zasniezone ulice.

U nas tez sie tak da, jak jest wiekszy ruch i odsniezaja na biezaco (a tak robia na glownych drogach) to nawet po 10min moge zrobic tobie taka fotke i to po prawdziwych 30cm wink.gif. Natomiast podczas opadow, nie ma sily, zeby bylo "czarno".

Sa w US ustalone std w kwestii odsniezania i ile czasu maja sluzby na oczyszczenie ulic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.