Skocz do zawartości

Montaż pralki


carrera

Rekomendowane odpowiedzi

> no a po czym poznajesz, że to akurat od Wavina?

Po charakterystycznej "obrączce" przed uszczelką.

W kształtkach innych producentów uszczelka "wystaje" poza kształtkę , natomiast w Wavinie kształtka jest "płaska" na całej długości kołnierza.

Niestety kąta nie jestem w stanie rozpoznać grinser006.gif.

Nie chce mi się wychodzić z domu żeby zrobić zdjęcie z "natury" a w sieci nie mogę znaleźć zdjęcia oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz to już trochę po zawodach, ale mogłeś dać syfon podtynkowy.

> Teraz masz średniowieczne rozwiązanie w nowej łazience...

bez sensu ten cały syfon, normalnie od wielu wieków robiło się tak jak już zostało wcześniej wspomniane, wyginało się wąż odpływowy w "U" i wtedy masz bezpłatny, bezawaryjny syfon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po charakterystycznej "obrączce" przed uszczelką.

> W kształtkach innych producentów uszczelka "wystaje" poza kształtkę , natomiast w Wavinie kształtka

> jest "płaska" na całej długości kołnierza.

Hmmm... wydawalo mi sie, ze po prostu poczatek kolnierza ksztaltki jest zlicowany ze sciana, ale w sumie nie wiem niewiem.gif

> Niestety kąta nie jestem w stanie rozpoznać .

;p

> Nie chce mi się wychodzić z domu żeby zrobić zdjęcie z "natury" a w sieci nie mogę znaleźć zdjęcia

> oryginału.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez sensu ten cały syfon, normalnie od wielu wieków robiło się tak jak już zostało wcześniej

> wspomniane, wyginało się wąż odpływowy w "U" i wtedy masz bezpłatny, bezawaryjny syfon...

Tak, tylko koledze chodzi o estetykę. Po prostu zamiast kawałka kibel-rury ze ściany masz ładne zakończenie i podpinasz sobie pralkę czy inną zmywarkę. Mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez sensu ten cały syfon, normalnie od wielu wieków robiło się tak

Więc czas najwyższy na zmiany... grinser006.gif

W przedmiotowym przypadku sądzę, że dopływ/odpływ i zasilanie są dość nisko i będą schowane za pralką. OK, można i tak.

Ja ze względu na małą łazienkę chciałem ustawić pralkę jak najbliżej ściany, więc dopływ/odpływ mam z boku.

Jak słusznie zauważył kolega mayster_tcz - jest to rozwiązanie dużo bardziej estetyczne, no ale co kto lubi. Moi teście np. mają jeszcze inaczej: w narożniku ścian do wys. ok. 70cm mają rurkę fi 50, "przyłapaną" kafelkami pod kątem 45* od czoła, wlot rurki centralnie u góry i w to wetknięty wąż... facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, tylko koledze chodzi o estetykę. Po prostu zamiast kawałka kibel-rury ze ściany masz ładne

> zakończenie i podpinasz sobie pralkę czy inną zmywarkę. Mi się podoba.

Przecież jak się robi odpływ wody dla pralki to się go robi w takim miejscu żeby nie było go widać czyli przeważnie gdzieś za pralką lub z boku, a rura ma się licować z płytkami.

Wtyka się potem przewód w tę przejściówkę i po kłopocie, nie widzę większego sensu montażu dodatkowego urządzenia które może się zepsuć/zatkać grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję serdecnie, pralka podłączona zlosnik.gif

podłączenie za pralką, więc nie widać, a wszelkie rozwiązania podtynkowe mnie przerażają odkąd bateria natryskowa podtynkowa odmówiła posłuszeństwa po niecałym roku użytkowania.

Jest git ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.