Skocz do zawartości

Sprzedaż i kupno motocykla??


adamec1

Rekomendowane odpowiedzi

Więc jak sprzedawać motocykl? Kupiłem z paroma wadami bo mi tak pasowało a jak sprzedawać? Tak jak stoi czy raczej w ramach niewielkich finansów wypicować?? Mam czachę peknięta i zastanawiam się czy ją leputac i polakierować czy nic a nic w nim nie robić ?

Drugie pytanie? Czy warto samemu jechać po motocykl do Italii? Mam tam znajomego i znajomą ale żadne nie zna się na moto. Warto samemu tam polecieć i wrócić na 2oo? Ma ktoś takie doświadczenia?

Z góry dzięki za odpowiedzi 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc jak sprzedawać motocykl? Kupiłem z paroma wadami bo mi tak pasowało a jak sprzedawać? Tak jak

> stoi czy raczej w ramach niewielkich finansów wypicować?? Mam czachę peknięta i zastanawiam

> się czy ją leputac i polakierować czy nic a nic w nim nie robić ?

zalezy jak bardzo - jak da sie jezdzic to bym zostawil, jak lata na mocowaniach i grozi odpadnieciem to bym pokleil... albo i nie, bo osobiscie bym wolal kupic i sam pokleic niz sie denerwowac ze ktos na sline połapał i jeszcze raz trzeba robic

> Drugie pytanie? Czy warto samemu jechać po motocykl do Italii? Mam tam znajomego i znajomą ale

> żadne nie zna się na moto. Warto samemu tam polecieć i wrócić na 2oo? Ma ktoś takie

> doświadczenia?

jak sie znasz to mozesz pojechac wink.gif bierz pod uwage ze motocykl musi byc na tyle sprawny zebys te 1.5kkm dal rade nim przejechac wink.gif no chyba ze pojedziesz autem z hakiem a wrocisz autem z przyczepka+motocyklem na haku wink.gif

a czy sie oplaca to nie wiem wink.gif a jak chcialem kupic 'tani' motocykl z niemiec (mam tam znajomych, czesto tez latam tam w delegacje) to sie okazalo ze moj upatrzony model w dobrym stanie jest nieco drozszy niz u nas smile.gif (nie liczac nawet kosztow sprowadzenia) a wszystkie okazje byly juz nieaktualne w momencie kiedy dzwonilem wink.gif. Po roku szukania w pl i de kupilem we wsi pod wroclawiem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zalezy jak bardzo - jak da sie jezdzic to bym zostawil, jak lata na mocowaniach i grozi

> odpadnieciem to bym pokleil... albo i nie, bo osobiscie bym wolal kupic i sam pokleic niz sie

> denerwowac ze ktos na sline połapał i jeszcze raz trzeba robic

Ja latam tym moto bez problemu. I podchodze do tematu tak jak Ty ale czy inni tez tak podgodzą to nie wiem więc się pytam? zlosnik.gif

> jak sie znasz to mozesz pojechac bierz pod uwage ze motocykl musi byc na tyle sprawny zebys te

> 1.5kkm dal rade nim przejechac no chyba ze pojedziesz autem z hakiem a wrocisz autem z

> przyczepka+motocyklem na haku

Tak to się może nie opłacać jechać po jeden motocykl. Znac to się nie znam ale myślę ze bym kogos wynalazł kto tez chce kupić moto i się zna zlosnik.gif

> a czy sie oplaca to nie wiem a jak chcialem kupic 'tani' motocykl z niemiec (mam tam znajomych,

> czesto tez latam tam w delegacje) to sie okazalo ze moj upatrzony model w dobrym stanie jest

> nieco drozszy niz u nas (nie liczac nawet kosztow sprowadzenia) a wszystkie okazje byly juz

> nieaktualne w momencie kiedy dzwonilem . Po roku szukania w pl i de kupilem we wsi pod

> wroclawiem

Taki mi pomysł wpadł do bańki bo u mnie na wsi jest kilku ziomków co ściągają motocykle z Italii więc się im to opłaca. Fakt jak jadą to 2 auta 4 ludzi. I wraca co najmniej 8 motocykli czasem i 10 w tym 2 na kołach.

No i miałbym wycieczkę z Italii do Polszy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie sprzeda Ci dobrego motocykla za śmieszne pieniądze. Często widzę na lawetach co sprowadzają do Polski i jakoś nie zauważyłem nic w całości oslabiony.gif

Jak szukałem kawy w Niemczech bo tam jeżdżę dużym i chciałem sobie sam sprowadzic to ceny na Ebay zabijały frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nikt nie sprzeda Ci dobrego motocykla za śmieszne pieniądze. Często widzę na kasetach co

> sprowadzają do Polski i jakoś nie zauważyłem nic w całości

> Jak szukałem kawy w Niemczech bo tam jeżdżę dużym i chciałem sobie sam sprowadzic to ceny na Ebay

> zabijały

ja kupilem moto z wloch w dobrym stanie ale kosztowalo +20% od srednich cen rynkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nikt nie sprzeda Ci dobrego motocykla za śmieszne pieniądze. Często widzę na kasetach co

> sprowadzają do Polski i jakoś nie zauważyłem nic w całości

> Jak szukałem kawy w Niemczech bo tam jeżdżę dużym i chciałem sobie sam sprowadzic to ceny na Ebay

> zabijały

To jakim cudem mój znajomy z tego się utrzymuje? Fakt że on bierze ich dużo ale nie kupuje ani bitych, ślizgnietych czy innych wraków. Ostatnio ma ceny chore więc nie biorę go pod uwagę jako zbywcy moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jakim cudem mój znajomy z tego się utrzymuje? Fakt że on bierze ich dużo ale nie kupuje ani

> bitych, ślizgnietych czy innych wraków. Ostatnio ma ceny chore więc nie biorę go pod uwagę

> jako zbywcy moto.

sam sobie odpowiedziales

'jakim cudem mój znajomy z tego się utrzymuje' = 'ma ceny chore'

czyli kupuje w normalnych cenach normalne motocykle, przywozi je, dodaje marze i ... ma drozej niz perelki z allegro wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sam sobie odpowiedziales

> 'jakim cudem mój znajomy z tego się utrzymuje' = 'ma ceny chore'

> czyli kupuje w normalnych cenach normalne motocykle, przywozi je, dodaje marze i ... ma drozej niz

> perelki z allegro

Znaczy chore u mnie znaczy ze ma sporo drożej niż miał kiedyś. Jednak wolę kupić u niego niż na aledrogo.

Ciekawe czy jakby poszukał w tej italii to bym coś fajnego w dobrej cenie znalazł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy chore u mnie znaczy ze ma sporo drożej niż miał kiedyś. Jednak wolę kupić u niego niż na

> aledrogo.

> Ciekawe czy jakby poszukał w tej italii to bym coś fajnego w dobrej cenie znalazł?

moze, ale masz nieco mniejsze szanse niz gosc ktory ma obcykane miejsca.

Oczywiscie zawsze moze ci sie cos trafic... ale to raczej kwestia szczescia bedzie. No chyba ze lokales ci cos wyszuka a ty pojedziesz na gotowe wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze, ale masz nieco mniejsze szanse niz gosc ktory ma obcykane miejsca.

> Oczywiscie zawsze moze ci sie cos trafic... ale to raczej kwestia szczescia bedzie. No chyba ze

> lokales ci cos wyszuka a ty pojedziesz na gotowe

No problem w tym ze ci "lokalesi" głano wiedzą o mocyklach oslabiony.gif Chyba nie będę kombinował, poszukać poszukam ale chyba wyjdzie skórka za wyprawkę no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sam sobie odpowiedziales

> 'jakim cudem mój znajomy z tego się utrzymuje' = 'ma ceny chore'

> czyli kupuje w normalnych cenach normalne motocykle, przywozi je, dodaje marze i ... ma drozej niz

> perelki z allegro

A kliknijcie TU i zerknijcie jak z cenami u niego? Motocykle ma w porządku bo sporo ludków u niego się zaopatruje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny ma spoko. Bez rewelacji.

Jeżeli jest jak pisałeś, i koleś nie kombinuje z przebiegami, nie naprawia moto u znajomego "Ziutka" składając z trzech jeden, to ceny OK.

Porównaj jego ofertę z cenami w IT, FR. Ja zerknąłem na Suzuki GSXR1000. Cena dość atrakcyjna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ceny ma spoko. Bez rewelacji.

> Jeżeli jest jak pisałeś, i koleś nie kombinuje z przebiegami, nie naprawia moto u znajomego

> "Ziutka" składając z trzech jeden, to ceny OK.

> Porównaj jego ofertę z cenami w IT, FR. Ja zerknąłem na Suzuki GSXR1000. Cena dość atrakcyjna

Ten koleś jak po okolicy latały WSKi, JAWY, i inne komarki to on już jeździł Japończykami i je naprawiał. U nas jak kogoś zapytasz z czym ci się kojarzy Łyli to stary czy młody powie że motocykle ok.gif On całe życie jeździ na 2oo . A jak umrze to pewnie tez przez 2oo. Gość jest ostro trzepnięty w tym temacie choć po ostatnim wypadku coś mu się delikatnie w klepkach poprzestawiało. Czy na lepsze nie wiadomo niewiem.gif

Czyli powiadasz że ceny ogólnie ma spoko. Wiem że dłubie przy tych motocyklach ale też wiem że ulepów nie robi. Przywozi motocykle po wypadkach ale do rozbiórki. Jako dawcy części. Tłumaczył mi kiedyś ze nie raz warto kupić rozbitka dla np. jakiegoś sportowego wydechu czy innej drogiej części.

Ja się tam nie znam ale opinia o nim jest taka że doskonale wiem czym się kończy jazda na prostowanym struclu więc nikomu czegoś takiego sam nie zafunduje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe powiem wam szanowne grono że niby rozglądam się za jakimś V-stromem, Varaderką czy innym Transalpem ale przyuważyłem ze lewe oko łypie mi na motocykle typu Suzuki GSR 600, Yamaha FZ6 i tym podobne. Zaczynam się siebie bać bo nigdy takie coś mnie nie interesowało panic.gifspy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem ze żartujesz ale świat nie kończy się na jamasze

W przypadku litra - jeszcze nie sprawdzałem smile.gif

Ale w przypadku 600 - dla mnie praktycznie pozostaje tylko jamcia.

Przymierzałem się do kilku innych, nawet byłem już przekonany, że będzie CBR600RR, aż siadłem na R6 serduszka.gif

Oczywiście kwestia indywidualna - na moje gabaryty - na R6 siedziało mi się najwygodniej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko ze to są typowe nakedy wiec na nich na grzyby nie zajedziesz

Wiem wiem ale coś jest nie tak skoro prawko zacząłem robic pod kątem jakiegoś cruisera a wsiadłem na turystyka a teraz zaczynam spoglądać w stronę golasów

> Z drugiej strony spróbuj się przejechać, poczujesz wiatr we włosach, może to da Ci ten sam

> dreszczyk emocji co trampek

Właśnie jeździłem na XJ6 fakt że na nauce ale pośmigałem sobie ładnych km. Miasto poza miastem i banana maiłem na ryju niesamowitego.

Tak się teraz zastanawiam czy ja faktycznie będę tak w ten teren śmigał?? Na dniach będzie mi się dzieciak drugi rodził więc może być że i teren i dłuższe trasy szlag trafi w tym roku oslabiony.gif

Więc może powinienem na sezon lub dwa kupić sobie nakeda/turystyka??

Ja już sam nie wiem? confused.gif

Nie będę się napalał. Poczekam i na spokojnie spróbuję przejechać się różnymi motocyklami.

A jaki z nakedów nadaje się ewentualnie do takiej dalszej turystyki??

Jakie są wasze typy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem wiem ale coś jest nie tak skoro prawko zacząłem robic pod kątem jakiegoś cruisera a wsiadłem

> na turystyka a teraz zaczynam spoglądać w stronę golasów

> Właśnie jeździłem na XJ6 fakt że na nauce ale pośmigałem sobie ładnych km. Miasto poza miastem i

> banana maiłem na ryju niesamowitego.

> Tak się teraz zastanawiam czy ja faktycznie będę tak w ten teren śmigał?? Na dniach będzie mi się

> dzieciak drugi rodził więc może być że i teren i dłuższe trasy szlag trafi w tym roku

> Więc może powinienem na sezon lub dwa kupić sobie nakeda/turystyka??

> Ja już sam nie wiem?

> Nie będę się napalał. Poczekam i na spokojnie spróbuję przejechać się różnymi motocyklami.

> A jaki z nakedów nadaje się ewentualnie do takiej dalszej turystyki??

> Jakie są wasze typy??

naked do dalszej turystyki? zaden, chyba ze max 120 w trasie Cie zadowala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> naked do dalszej turystyki? zaden, chyba ze max 120 w trasie Cie zadowala

No właśnie nie zadawala ale chyba można jakąś szybkę akcesoryjną założyć?

Sam nie wiem w jakim typie motocykla szukać sciana.gif

Chciałbym kupić raz a dobrze. Pewnie się tak nie da ale....

Szukam kompromisu bo boję się że ten rok będzie jednak jazda wokół komina a mam wrażenie że czy Varadero czy V-strom będą za duże na takie pokulanie się dla frajdy. No chyba że się mylę niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nie zadawala ale chyba można jakąś szybkę akcesoryjną założyć?

> Sam nie wiem w jakim typie motocykla szukać

> Chciałbym kupić raz a dobrze. Pewnie się tak nie da ale....

> Szukam kompromisu bo boję się że ten rok będzie jednak jazda wokół komina a mam wrażenie że czy

> Varadero czy V-strom będą za duże na takie pokulanie się dla frajdy. No chyba że się mylę

akcesoryjne szybki wiele nie daja

szukaj czegos z polowiewka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem wiem ale coś jest nie tak skoro prawko zacząłem robic pod kątem jakiegoś cruisera a wsiadłem

> na turystyka a teraz zaczynam spoglądać w stronę golasów

> Właśnie jeździłem na XJ6 fakt że na nauce ale pośmigałem sobie ładnych km. Miasto poza miastem i

> banana maiłem na ryju niesamowitego.

> Tak się teraz zastanawiam czy ja faktycznie będę tak w ten teren śmigał?? Na dniach będzie mi się

> dzieciak drugi rodził więc może być że i teren i dłuższe trasy szlag trafi w tym roku

> Więc może powinienem na sezon lub dwa kupić sobie nakeda/turystyka??

> Ja już sam nie wiem?

> Nie będę się napalał. Poczekam i na spokojnie spróbuję przejechać się różnymi motocyklami.

> A jaki z nakedów nadaje się ewentualnie do takiej dalszej turystyki??

> Jakie są wasze typy??

Mój znajomy sprzedaje swoje XJ6 i może Cię zainteresuje - allegro

Motocykl pewniak i od motocyklisty, a nie handlarza ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> naked do dalszej turystyki? zaden, chyba ze max 120 w trasie Cie zadowala

Co w wiekszosci przypadkow jest wystarczajace do turystyki, z reszta jeszcze niewiele jest drog w PL, gdzie legalnie mozna pojechac szybciej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój znajomy sprzedaje swoje XJ6 i może Cię zainteresuje - allegro

> Motocykl pewniak i od motocyklisty, a nie handlarza

Dzięki, pomyślę ale jednak pewnie nie pójdę w nakeda. Ale ta XJta fajna jest i ta kolorystyka by mi odpowiadała ok.gif

Osiołkowi w żłoby dano..... sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy chore u mnie znaczy ze ma sporo drożej niż miał kiedyś.

da się wytłumaczyć

jk dobrze pamiętam w 2008 roku mocno podskoczyły ceny na nowe moto z japonii

więc automatycznie ceny używanych też poszły w górę

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nie zadawala ale chyba można jakąś szybkę akcesoryjną założyć?

szybki akcesoryjne często zamiast pomóc - szkodzą no.gif

> Sam nie wiem w jakim typie motocykla szukać

> Chciałbym kupić raz a dobrze. Pewnie się tak nie da ale....

nie da się ok.gif

> Szukam kompromisu bo boję się że ten rok będzie jednak jazda wokół komina a mam wrażenie że czy

> Varadero czy V-strom będą za duże na takie pokulanie się dla frajdy. No chyba że się mylę

był sezon, kiedy w opisany przez Ciebie sposób jeździłem R1200GSA, więc da się cool.gif

powodzenia w poszukiwaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za granica z wyjatkiem D tez nie poszalejesz, bo czesto sa wieksze ograniczenia predkosci jak w PL

> i mandaty sporo wyzsze.

sporo latalem po niemczech w ostatnich latach ..... poza tym utrzymanie zwyczajnej autostradowej 140 na golasie tez nie jest przyjemne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szybki akcesoryjne często zamiast pomóc - szkodzą

> nie da się

To żeś mnie pocieszył. Czyli powinienem kupić takie moto jakie mi się teraz podoba i nie patrzeć za daleko w przyszłość??

> był sezon, kiedy w opisany przez Ciebie sposób jeździłem R1200GSA, więc da się

> powodzenia w poszukiwaniach

A co powiecie na taką Hondę NT 700 ??

56KM na taki motocykl to nie za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To żeś mnie pocieszył. Czyli powinienem kupić takie moto jakie mi się teraz podoba i nie patrzeć za

> daleko w przyszłość??

> A co powiecie na taką Hondę NT 700 ??

> 56KM na taki motocykl to nie za mało?

w trase malo, na miasto moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

W Varadero zastosowano kombinowany układ hamulcowy. W praktyce oznacza to, że niezależnie który hamulec będzie użyty, zadziałają obydwa. Co to daje? Przede wszystkim większe bezpieczeństwo, ale też powoduje, że w razie potrzeby nagłego wytracenia prędkości, nurkowanie przodu motocykla jest ograniczone. Dodatkowo ułatwia to kierowcy manewrowanie przy niewielkich prędkościach.


Takie coś przeczytałem. Prawda to hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O to to chodziło.

> Ja jako świerzak nie wiem tak oczywistych rzeczy. Oscylować koło 100KM??

> Na miasto to XJ6 a nie NT 700.

100 KM to za duzo na poczatek, taka XJ6 w wersji z owiewka to wystarczajace moto i na miast i na poczatek na trase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100 KM to za duzo na poczatek, taka XJ6 w wersji z owiewka to wystarczajace moto i na miast i na

> poczatek na trase.

Tak czy siak jak zmienię fredka to raczej na Hondę Varadero XL 1000V. Czytam i czytam o tym motocyklu i ta krowa chyba jest dla mnie. hehe.gifok.gif

Motocykl z 2003-2005 roku i najlepiej z ABS i wszelakimi kuframi, gmolami, itp...

Wiecie co chyba sie napaliłem na tą Hondzianę. Musze jeszcze rundkę zrobić czymś takim i będzie git ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O to to chodziło.

> Ja jako świerzak nie wiem tak oczywistych rzeczy. Oscylować koło 100KM??

> Na miasto to XJ6 a nie NT 700.

no wiesz

100 km a 100 km to jest różnica

w jakiejś 600 (nie R6) zlosnik.gif masz te konie dopiero powyżej 7 tys,

a już w takim bandycie 1250 masz praktycznie od "0"

tak że bez wyczucia, możesz wystartować w górę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.