Skocz do zawartości

Pilna pomoc !!! Brak świateł mijania/drogowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

Proszę o pomoc jak w temacie: Niespodzianka na drodze i to daleko od domu, nagle przestały działać światła mijania i długie czyli drogowe, postojówki działają normalnie ale próba włączenia świateł (mijania/drogowe) niczym nie skutkuje jedyna reakcja to migawka która działa i jakimś cudem mimo że oślepiałem innych na drodze pozwoliła mi powrócić do domu. Proszę o podpowiedź może ktoś już to przerabiał idea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Serdecznie,

> Proszę o pomoc jak w temacie: Niespodzianka na drodze i to daleko od domu, nagle przestały działać

> światła mijania i długie czyli drogowe, postojówki działają normalnie ale próba włączenia

> świateł (mijania/drogowe) niczym nie skutkuje jedyna reakcja to migawka która działa i jakimś

> cudem mimo że oślepiałem innych na drodze pozwoliła mi powrócić do domu. Proszę o podpowiedź

> może ktoś już to przerabiał

wygląda na uwalony pająk przełączników przy kierownicy, skoro mruganie długimi działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wygląda na uwalony pająk przełączników przy kierownicy, skoro mruganie długimi działa...

Teroretycznie.... do wymiany przełącznik zespolony.

Przy okazji wymiany dołożyć przekaźniki.

Ale dziwne, że padły jednocześnie mijania i drogowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z garażu, niestety moja grzebanina nic nie pomogła, na bezpiecznikach brak prądu, chyba ze włączę migawkę to na bezpiecznikach od długich jest i cyka przekaźnik umieszczony nad skrzynką bezpieczników. kostki połącznia poodciskane . Piszecie Pająk jak można by było sprawdzić czy to jego wina.

Prośba czy ma ktoś manual "naprawa przełącznika zespolonego" chciał bym zobaczyć jak on wygląda w środku o schemacie instalacji elektrycznej to już nie wspomnę. Szukam w internecie ale bez efektu frown.gif

Nadal światła nie działają !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawę przełącznika i rozbieranie go to bym sobie darował (przynajmniej na razie)

Moja rada

1) zdejmij dolną osłonę kolumny kierownicy

2) z lewej strony znajdziesz płaską wtyczkę z kilkoma przewodami

3) możesz ją wypiąć oraz zmostkować przewód żółto-niebieski z przewodem szaro-czerwonym (na włączonym zapłonie) - powinny zaświecić światła mijania

Dla bezpieczeństwa zmostkuj poprzez bezpiecznik 20A lub 30A.

Jeżeli zaświecą, to oznacza, że przełącznik zespolony się przepalił.

Do czasu wymiany podłącz się pod te przewody jakimś włącznikiem

Kostkę oczywiście musisz wpiąć, żeby działały pozycyjne.

Jeżeli nie zaświecą to przyczyny szukaj gdzie indziej.

Z małymi wyjątkami przekaźnik fabrycznie był montowany tylko do mrugnięcia długimi.

Schemat podłączenia przekaźnika znajdziesz w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorkiem umówiłem się z zaprzyjaźnionym elektrykiem który po godzinkach wykazuje się u siebie, namęczył się, ale finisz jest taki jak opisałeś, czyli wypiął kostkę z pająka kilka prób mostkowania i światła zaświeciły, narazie mam wyjście awaryjne, czyli wlutowany kabel(mostek) - światła świecą cały czas po przekręceniu kluczyka - znajomy obiecał używany przełącznik. Teraz czekam na cześć i mam nadzieje ze zażegnam temat, Dziękuje za pomoc <browar>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam wyjście awaryjne, czyli wlutowany

> kabel(mostek) - światła świecą cały czas po przekręceniu kluczyka

Ale tylko mijania, więc jak nie przekręcisz manetki, to pozycyjne (przednie ani tylne) nie świecą .

Jakkolwiek w dzień to jest do przełknięcia (ale nieprzepisowo) to można się zapomnieć wieczorem

> znajomy obiecał używany

> przełącznik. Teraz czekam na cześć i mam nadzieje ze zażegnam temat,

Żeby nie skończyło się podobnie polecam przekaźnik

> Dziękuje za pomoc

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj wieczorkiem umówiłem się z zaprzyjaźnionym elektrykiem który po godzinkach wykazuje się u

> siebie, namęczył się, ale finisz jest taki jak opisałeś, czyli wypiął kostkę z pająka kilka

> prób mostkowania i światła zaświeciły, narazie mam wyjście awaryjne, czyli wlutowany

> kabel(mostek) - światła świecą cały czas po przekręceniu kluczyka - znajomy obiecał używany

> przełącznik. Teraz czekam na cześć i mam nadzieje ze zażegnam temat, Dziękuje za pomoc

Lepiej zregeneruj ten, który masz i dodaj przekaźnik świateł mijania. Problem nie powróci, w przeciwieństwie do naprawy przez wymianę na używany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.