Skocz do zawartości

reflektory LED wokol domu


Rejmi

Rekomendowane odpowiedzi

moze ma ktos z Was doswiadczenia z reflektorami LED

planuje wokol domu zrobic sobie oswietlenie

mocowane na sciany pod dachem tak by w razie potrzeby mozna bylo sobie oswietlic przestrzen wokol domu na te kilka metrow - bez czujek ruchu czy czasowego sterowania - zwykly klawisz - wlaczane tylko w razie potrzeby

coraz wiecej pojawia sie na rynku reflektorow ledowych

czy takie rozwiazanie oparte np na ledach o mocy do 10 W zda egzamin?

zabic po zmroku sie nie zabije nawet przy mniejszej mocy ale czy bedzie to na tyle dostateczne rozwiazanie by tez ewentualnie widziec co sie robi?

wolalbym takie rozwiazanie zamiast palnikow halogenowych ze wzgledu na pobor pradu a i tez kwestia trwalosci samego zrodla swiatla tez jest istotna - obecnie mam nad garazem typowy refelktor halogenowy i zarnik 250 W owszem oswietla az za dobrze natomiast trwalosc nie jest jego mocna strona

za wszelkie opinie z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli ma to być sterowane ręcznie, to po co Ci takie paskudy. Za tą cenę masz w miarę znośne

> oprawy pawbolu o budowie antywandal i do tego żarówki typu led.

przejrzalem co ma ten pawbol i.... jaka zarowe led trzeba by bylo w te oprawy powsadzac zeby zapewnilo rowniez taka ilosc swiatla by widziec co sie robi - do chodzenia pewnie starczy cokolwiek i zrobi polmrok - dlatego zwrocilem uwage na reflektory ledowe

kwestia wygladu - jakos nie ma tam zbytnio powalajacego wzornictwa

oprawy typu antywandal kompletnie sa poza kregiem zainteresowania - pies maly i nie podskoczy tak wysoko by uszkodzic a nikt/nic innego nie uszkodzi odwietlenia chociazby bylo bardzo delikatne albo bardzo cenne smile.gif

interesuje mnie opinia o skutecznosci takiego rozwiazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowaliśmy ze znajomym oprawy z juli, ale były na promocji i kupowaliśmy 450 lm i 700 lub 1100 lm w cenach 39, 69 płn. Na prostokątnej działce zamontowaliśmy 10 lub 11 tych protektorów, słabsze na mniejsze odległości a mocniejsze od strony dużego placyku. Oświetliły aż nadto,

te z alego będą świecić na granatowo, zwrócić uwagę na temperaturę światła - jula ok 4000

alle - przed zakupem sprawdź opisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4W trochę mało ale coś tam będzie widać.

> Dobre są takie 10 albo 20W.

Wszystko zależy czy będzie oświetlał boisko czy bardziej skomplikowany układ, jak pisałem wyżej montowalismy dwa rodzaje żeby kumplowi zrobić "dobrze" a sąsiadom nie świecić po pokojach - tylko jego budynek posiada jakiekolwiek oświetlenie posesji reszta tonie w ciemnościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od jesieni 4 sztuki na zewnątrz 10W, barwa ciepła.

Świecą super, na mrozie teraz testuję i działają wszystkie, czujniki też ok.gif

Ogólnie widno na zewnątrz. Płaciłem po jakieś 50pln z allegro z czujnikiem ruchu/zmierzchu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież podają barwę światła: białą zimną(CCT 6000K), białą neutralną(CCT coś pomiędzy) i białą

> ciepłą(CCT 4000K). Aż tak dokładny jesteś w parametrach?

przeczesalem cala strone z aukcja i nigdzie nie pisze ile ma K smile.gif

szczegolnie ze ostatnio kupowalem LED z mocowaniem G10 i miala byc ciepla, a wg specyfikacji producenta 6000K... dzwonie do goscia czy sie nie pomylil, a ten ze nie, bo 6000K to ciepla jest, bo duzo stopni K ma, a te 2800 to zime jest...

rece mi opadly, a jeszcze bardziej jak mi koles pisze ze za odeslanie mam zaplacic z wlasnej kieszeni, bo sprzet zgodny z opisem aukcji jest...

te teraz dmucham na zimne... znaczy cieple... eee ?

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeczesalem cala strone z aukcja i nigdzie nie pisze ile ma K

> szczegolnie ze ostatnio kupowalem LED z mocowaniem G10 i miala byc ciepla, a wg specyfikacji

> producenta 6000K... dzwonie do goscia czy sie nie pomylil, a ten ze nie, bo 6000K to ciepla

> jest, bo duzo stopni K ma, a te 2800 to zime jest...

> rece mi opadly, a jeszcze bardziej jak mi koles pisze ze za odeslanie mam zaplacic z wlasnej

> kieszeni, bo sprzet zgodny z opisem aukcji jest...

> te teraz dmucham na zimne... znaczy cieple... eee ?

No jeżeli się sparzyłeś "zimnym" to Ci się nie dziwie. hehe.gif

Mnie jakoś to nie trafiło, a trochę naświetlaczy zamontowałem. Większość z nich kupowałem na alle bo były takie same jak te w hurtowni a od nich tańsze. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem, ale "kupiłem" kilka sztuka na działkę

Wysyłka tych kilku sztuk, to jaka cena?

Trza to przemnożyć, czy tak jak za sztukę?

bo się nie doczytałem, a z dziesięć bym wziął zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wysyłka tych kilku sztuk, to jaka cena?

> Trza to przemnożyć, czy tak jak za sztukę?

> bo się nie doczytałem, a z dziesięć bym wziął

wysyłka pojedyncza-zamowiłem 5 sztuk, ale jeszcze nie płaciłem bo czekam na maila z odwołaniem lub info o zawieszeniu konta sprzedawcy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam od jesieni 4 sztuki na zewnątrz 10W, barwa ciepła.

> Świecą super, na mrozie teraz testuję i działają wszystkie, czujniki też

> Ogólnie widno na zewnątrz. Płaciłem po jakieś 50pln z allegro z czujnikiem ruchu/zmierzchu

oo wlasnie o opinie usera mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wysłałem dzisiaj maila do gościa czy udało się już wysłać paczkę.

> Jak można się było spodziewać cisza w eterze.

I proszę jak sprytnie:

Dzień dobry,

dokonaliście Państwo zakupu naświetlaczy LED 30W na aukcji Allegro w promocyjnej cenie 1 zł za 1 sztukę. Z przykrością informuję, że działając na podstawie ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. 2000 Nr 22 poz. 271 art.12 pkt. 2) transakcja zakupu naświetlaczy LED 30W z przyczyn pozostających poza naszym wpływem, jednostronnie odstępujemy od wykonania umowy z zachowaniem ustawowego 30 dniowego terminu odstąpienia.

Rozumiejąc Państwa rozczarowanie wyjaśnię, że jesteśmy firmą handlową (nie producentem, nie importerem) pozyskującą produkty do dalszej odsprzedaży na rynku krajowym. Pod koniec zeszłego tygodnia kontrahent dostarczył nam partię naświetlaczy 30W w korzystnych cenach. W celu pozyskania zadowolonych klientów i ,,rozruszania’’ słabej, styczniowej sprzedaży postanowiliśmy udostępnić partię naświetlaczy w wyjątkowo korzystnej cenie. W niedzielę od naszego klienta, który zakupił kilka sztuk otrzymaliśmy sygnał, że żaden z zakupionych naświetlaczy nie świeci. W trybie pilnym wycofaliśmy naświetlacze 30W ze sprzedaży. Dziś zakończyliśmy sprawdzanie całej partii, niestety wszystkie naświetlacze są uszkodzone. Niestety takie sytuacje zdarzają się w przypadku nisko kosztowych produktów wyprodukowanych w Chinach.

Reasumując, nie dostarczymy Państwu naświetlaczy z powodu ich uszkodzenia wiedząc, że spodziewacie się Państwo produktów sprawnych i wysokiej jakości. Gwarantujemy zwrot wpłaconych pieniędzy na konto, z którego zostały otrzymane.

Dodam, że dbamy o najwyższą jakość obsługi klientów, kładziemy nacisk na najwyższą jakość sprzedawanego przez nas oświetlenia, a zastana sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy.

Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszam. Proszę o zrozumienie i łagodną ocenę.

Pozdrawiam

Mateusz Szablewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

> Reasumując, nie dostarczymy Państwu naświetlaczy z powodu ich uszkodzenia wiedząc, że spodziewacie się Państwo produktów sprawnych i wysokiej jakości


hehe.gif

Odpisz mu, że Ty nie spodziewałeś się sprawnego i wysokiej jakości produktu.

W związku z tym prosisz o przesłanie towaru zgodnie z zamówieniem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Odpisz mu, że Ty nie spodziewałeś się sprawnego i wysokiej jakości produktu.

> W związku z tym prosisz o przesłanie towaru zgodnie z zamówieniem

Poszło, czekamy. zlosnik.gif

I mamy:

"Dzień dobry,

Panie Michale wycofaliśmy naświetlacze 30W ze sprzedaży, zwracając je do dostawcy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam od jesieni 4 sztuki na zewnątrz 10W, barwa ciepła.

> Świecą super, na mrozie teraz testuję i działają wszystkie, czujniki też

> Ogólnie widno na zewnątrz. Płaciłem po jakieś 50pln z allegro z czujnikiem ruchu/zmierzchu

A mozesz mi jakoś powiedzieć jak dużo daje światła taki halogen w porównaniu do tradycyjnego 150 W chcę mieć jakiś punkt odniesienia...

Potrzebyje coś takiego do zamontowania przed garażem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mozesz mi jakoś powiedzieć jak dużo daje światła taki halogen w porównaniu do tradycyjnego 150 W

> chcę mieć jakiś punkt odniesienia...

> Potrzebyje coś takiego do zamontowania przed garażem....

Świeci odrobinkę słabiej niż 150W i światło jest jest odrobinę bardziej białe, niż żółtawe żarowe.

Sądzę, że 20W spokojnie da radę, barwa ciepła ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świeci odrobinkę słabiej niż 150W i światło jest jest odrobinę bardziej białe, niż żółtawe żarowe.

> Sądzę, że 20W spokojnie da radę, barwa ciepła

Hmmm moze się skusze na taki 20W... jak bylby zbliżony do tradycyjnego 150 W to powinien w zupełnosci wystarczyć wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm moze się skusze na taki 20W... jak bylby zbliżony do tradycyjnego 150 W to powinien w

> zupełnosci wystarczyć

światło będzie inne, ale ładnie doświetla, ja nie narzekam, ogródek podświetlony wystarczająco zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio zamieniłem tradycyjny oświetlacz z żarówką 500W(służył z 10 lat shocked.gif) na ledowy 50W:

cob-50w-pir2.jpg

oświetlacz daje radę. kolor światła ma specyficzny, jest taki jakby niebieski- ale przyznam, że to raczej moja wina, bo kompletnie nie zwracałem na to uwagi przy kupnie. Tak czy owak jestem zadowolony, bo działa i oświetla kawał placu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.