Skocz do zawartości

Rav4 czy Forester czy...?


zinger

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu pytałem ogólnie o Ravkę z silnikiem 3.5 i opinie były raczej pozytywne (szczególnie jeśli chodzi o silnik). Niestety, znajomy zmienił zdanie i póki co swojej nie będzie sprzedawał, ale sam pomysł pozostał i rozglądam się za podobnym autem.

Interesuje mnie wersja Long (chciałbym, żeby w środku było porównywalnie miejsca co w Priusie, który ma 2700 rozstaw osi i naprawdę sporo miejsca w środku - dla mojej rodziny 2+2 jest ok), do tego silnik nadający się do zagazowania (roczny przebieg ok 20-25kkm), więc pozostaje chyba tylko 3.5? Są jeszcze 2.4, jest nawet kilka z LPG, ale coś kojarzę, że VVTi nie lubią się z gazem, prawda to?

Co sądzicie np o tym egzemplarzu - RAV4 3.5 LPG egzemplarzu, warto się bliżej zainteresować?

Z drugiej strony nie upieram się przy Toyocie i rozważam inne opcje. Ostatnio pojawiło się na giełdzie AK ogłoszenie z tym Foresterem 2.0 LPG . Nigdy w takim nie siedziałem ani nie jeździłem, ale zawsze podobały mi się te auta. Suche liczby mówią, że będzie nieco ciaśniej niż w Toyocie, do tego bagażnik ma pomniejszony przez instalację. Z drugiej strony kilka tyś zostaje w portfelu, co też nie jest bez znaczenia.

Oczywiście auto ma być bezawaryjne i tanie w utrzymaniu grinser006.gif

A tak serio, to które z tych dwóch byście wybrali i dlaczego? Który z nich będzie potencjalnie droższy w utrzymaniu i teoretycznie może przysporzyć więcej problemów (wiadomo, że to loteria, ale jakieś tam statystyki poparte doświadczeniami użytkowników są i dają jakiś obraz)

A może jakaś inna, podobna opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co sądzicie np o tym egzemplarzu - RAV4 3.5 LPG

> Ostatnio pojawiło się na giełdzie AK ogłoszenie z tym Foresterem 2.0 LPG .

Coś mi się wydaje, że oba samochody są wystawiane przez Userów AK wink.gif

Forester już wiesz. RAV4, patrząc na miejscówkę, wystawia prawdopodobnie kolega Santi. Widziałem kilka ogłoszeń z analogicznymi zdjęciami, więc pewnie będzie wiedział coś więcej o tym konkretnym egzemplarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylo, ze RAV z tym silnikiem bedzie na 99% sciagana z USA...

> Wiec warto sprawdzic w jakim stanie to przyjechalo

Forestera to też się tyczy, sprowadzone z Niemiec w 2011 grinser006.gif Ale faktycznie, jak Toyota jest z USA, to osobiście bym nie kupił, za dużo jest różnic nono.gif Nawet ASO może nie miec części, czy nawet odpowiednich narzędzi. Znajoma sprowadziła Yarisa z USA i był dramat, jeżeli chodzi o serwis i o części zamienne crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Forestera to też się tyczy, sprowadzone z Niemiec w 2011 Ale faktycznie, jak Toyota jest z USA,

> to osobiście bym nie kupił, za dużo jest różnic Nawet ASO może nie miec części, czy nawet

> odpowiednich narzędzi. Znajoma sprowadziła Yarisa z USA i był dramat, jeżeli chodzi o serwis i

> o części zamienne

chyba w EU nie bylo RAV z takim silnikiem hmm.gif

Nie wiem jak z czesciami z US w przypadku Toyoty, ale w Subaru spotkalem sie wielokrotnie ze szybciej i taniej dostanie sie czesci z US, z tym ze wiekszosc elementow i czesci sa identyczne jak EUDM, tym bardziej ze Forester jest robiony tylko w JP wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester będzie ciasny z tył w porównaniu do rav4. W foeku Butla lpg 58l wchodzi w miejce kola więc cały bagażnik jest do dyspozycji. Nie patrz na litry bo niby 400l to nie wiele ale w rzeczywistości bagażnik jest wystarczy dla rodziny. W rav4 kolo jestt chyba na klapie...

Co do silnika to 2.0n/a nie jedzie mimo ze ma 158KM (bardzo lubi wysokie obr)

Jeśli forek to 2.5n/a sohc 173KM (lubi się z lpg) lub 2.5turbo dohc 230KM (średnio lubi z lpg)

Nie na się co bać forestera z usa. Na EU i US sa robione w japoni i poza drobnymi szczegolami (światła, liczniki, radio) się nie różnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś mi się wydaje, że oba samochody są wystawiane przez Userów AK

> Forester już wiesz. RAV4, patrząc na miejscówkę, wystawia prawdopodobnie kolega Santi. Widziałem

> kilka ogłoszeń z analogicznymi zdjęciami, więc pewnie będzie wiedział coś więcej o tym

> konkretnym egzemplarzu.

Widziałem kilka jego ogłoszeń i faktycznie otoczenie wygląda znajomo, dzieki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Forester po priusie będzie ciasny.

Tego własnie się obawiam. Prius z zewnątrz nie jest duzy, ale ma rozstaw osi porównywalny z autami z segmentu D i miejsca w środku jest naprawdę sporo. Każdy, kto pierwszy raz wsiada do tego auta zwraca na ten fakt uwagę.

> Co do toyoty - jeżeli to vvti, to może się nie lubić z lpg.

2.4 jest vvti, 3.5 nie i podobno w tym przypadku nie powinno być z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Forester będzie ciasny z tył w porównaniu do rav4. W foeku Butla lpg 58l wchodzi w miejce kola więc

> cały bagażnik jest do dyspozycji. Nie patrz na litry bo niby 400l to nie wiele ale w

> rzeczywistości bagażnik jest wystarczy dla rodziny. W rav4 kolo jestt chyba na klapie...

> Co do silnika to 2.0n/a nie jedzie mimo ze ma 158KM (bardzo lubi wysokie obr)

> Jeśli forek to 2.5n/a sohc 173KM (lubi się z lpg) lub 2.5turbo dohc 230KM (średnio lubi z lpg)

> Nie na się co bać forestera z usa. Na EU i US sa robione w japoni i poza drobnymi szczegolami

> (światła, liczniki, radio) się nie różnią

waytogo.gif dzieki za sugestie. Musze w końcu dorwac jakiegoś i go pooglądać z bliska i przekonać się na żywo ile tam jest miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.