Skocz do zawartości

Co polecacie z Lagun II


bolo24czel

Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicze. Od jakiegoś czasu myślę nad zakupem laguny 2. bardzo mi się podoba to auto w kombiku.Szukam czegoś sprawnego do jazdy, ale w jakim najlepiej silniku? Testowałem już u sprzedawców lagunę 2.2dci i 1.9 dci(120ps) i mam wrażenie że jeżdżą bardzo podobnie. A ten mi się spodobał najbardziej- byłem w nim,świetnie utrzymany na zewnątrz i wewnątrz.Jeszcze tylko stacja diagnostyczna aby go dobrze od dołu prześwietlić.Ale nadal się zastanawiam, bo naczytałem się o tych panewkach crazy.gif

ten ma fajne xenony skrętne i działają

http://otomoto.pl/renault-laguna-skora-navi-kolor-bixenon-C31991840.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Forumowicze. Od jakiegoś czasu myślę nad zakupem laguny 2. bardzo mi się podoba to auto w

> kombiku.Szukam czegoś sprawnego do jazdy, ale w jakim najlepiej silniku? Testowałem już u

> sprzedawców lagunę 2.2dci i 1.9 dci(120ps) i mam wrażenie że jeżdżą bardzo podobnie. A ten mi

> się spodobał najbardziej- byłem w nim,świetnie utrzymany na zewnątrz i wewnątrz.Jeszcze tylko

> stacja diagnostyczna aby go dobrze od dołu prześwietlić.Ale nadal się zastanawiam, bo

> naczytałem się o tych panewkach

> ten ma fajne xenony skrętne i działają

> http://otomoto.pl/renault-laguna-skora-navi-kolor-bixenon-C31991840.html

nie kupił bym żadnego starego diesla w LII bo to żadna oszczędność ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurczę po FL w ciekawej wersji to wydatek ok 16-19 tysi. a ja chciałem się zmieścić w 14stu z

> ubezpieczeniem a auto mi się bardzo podoba . W sumie na ulicy często je można spotkać. Może

> nie taki diabeł straszny.

Odloz sobie 3-5kPLN na potencjalne awarie i w razie czego nie bedziesz zdziwiony ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no bo ojciec mojego kumpla ma taką z 2004 roku i ma najechane ok 190 tysi i nic mu się nie dzieje

> ani z elektroniką ani z silnikiem-typu panewki turbo itp.

dlatego że ty kupisz auto z 2004 roku i nie będzie miało 190tys a pewnie dużo więcej i osprzęt też nie jest wiecznie żywy ,a przy pierwszej naprawie oszczędności pójdą w kosmos... turbina z robocizną koło 2tys , wtryski koło 2tys , panewki ? tu nie wiem ? ok.gif ale kup kup i życzę Ci żebyś jeździł tyle co ojciec kolegi ok.gif tyle że on pewnie jeździł od jakiegoś czasu kiedy auto było młodsze i to on serwisował a Ty kupisz pewnie z niepewnego źródła smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurczę po FL w ciekawej wersji to wydatek ok 16-19 tysi. a ja chciałem się zmieścić w 14stu z

> ubezpieczeniem a auto mi się bardzo podoba . W sumie na ulicy często je można spotkać. Może

> nie taki diabeł straszny.

a jak myślisz czemu taka różnica ? przed i po Lifcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji sięgając tak 5 lat wstecz wynika, że wszyscy którzy kupili używane Laguny II z silnikiem diesla wtopili, przeważnie grubo. Za to benzyniaki jeżdżą i właściciele są bardzo zadowoleni. Zwłaszcza jakieś 1,6 nie chcą się psuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z moich obserwacji sięgając tak 5 lat wstecz wynika, że wszyscy którzy kupili używane Laguny II z

> silnikiem diesla wtopili, przeważnie grubo. Za to benzyniaki jeżdżą i właściciele są bardzo

> zadowoleni. Zwłaszcza jakieś 1,6 nie chcą się psuć.

No mój kolega ma taką 1.6 silnik się nie psuje ale mulowaty i jakiś dziwny w porównaniu do poprzedniej mojej Megane. Problemy ma co jakis czas z elektrycznymi rzeczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No mój kolega ma taką 1.6 silnik się nie psuje ale mulowaty

Czy ja wiem - lekkie auto wielkości nowego Clio hehe.gif ma do setki 11 z hakiem. Nie jest tak źle. U mnie połowa fachowców jeździ tymi Lagunami i są bardzo zadowoleni. Ale jak pisałem wcześniej nie z dieslami!. I jeszcze jedną dziwną przypadłość zauważyłem - zdecydowanie bardziej psują się ciemne granaty, zielenie i czarne, a te jasne seledyny, szampańskie i srebrne metaliki jeżdżą bezawaryjnie niewiem.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ja wiem - lekkie auto wielkości nowego Clio ma do setki 11 z hakiem. Nie jest tak źle. U mnie

> połowa fachowców jeździ tymi Lagunami i są bardzo zadowoleni. Ale jak pisałem wcześniej nie z

> dieslami!. I jeszcze jedną dziwną przypadłość zauważyłem - zdecydowanie bardziej psują się

> ciemne granaty, zielenie i czarne, a te jasne seledyny, szampańskie i srebrne metaliki jeżdżą

> bezawaryjnie .

Mój sąsiad ma czerwonego może dlatego tak się sypie zlosnik.gif co chwilę coś sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. to wychodzi na to że niemca ino kupować. na te passaty i golfy już patrzeć nie mogę(bez urazy do ich właścicieli).

megane II też mi się podoba ale tylko kombi i benzyna 1.6 16v nie brzmi głupio.

hmm.gif

albo inaczej zapytam!! idea.gif Jaką renówkę polecacie tak na 5 lat użytkowania przynajmniej smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie. to wychodzi na to że niemca ino kupować. na te passaty i golfy już patrzeć nie mogę(bez

> urazy do ich właścicieli).

> megane II też mi się podoba ale tylko kombi i benzyna 1.6 16v nie brzmi głupio.

> albo inaczej zapytam!! Jaką renówkę polecacie tak na 5 lat użytkowania przynajmniej

Polecam benzynę , Megane II 1.6 bardzo dobry silnik wiadomo że lepsza po lifcie ale i przed nie ma dramatu.

Laguna II dużo lepsza po lifcie i polecam też benzynę z prostej przyczyny używany diesel nie wiadomo co kupisz pierwsze naprawy osprzętu od 2tyś do 4 tyś lekko... A różnica w paliwie nie duża.

Scenic II tu podobnie jak Megane II .

Nie uważam żeby sprowadzany Niemiec był lepszy co do innych Francuzów nie wypowiem się bo mam same renowiki i tylko na razie interesowałem się nimi.

Niestety z Lagunami II bywa różnie i teraz pytanie masz siłę i kasę na ewentualne usterki ? i jak wygląda u Ciebie ze szczęściem ? bo to też ważne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej firmie w której pracowałem mieliśmy taka Lagune od nowości do wyjazdów po Europie, troche jeżdzenia po Polsce, auto zrobiło 180 kkm w kilka lat i poza awarią wysprzęglika nie było żadnego kłopotu. Auto chyba z 2004 roku. Jednak używanego auta raczej bym nie kupił. Predzej z silnikiem benzynowym do zagazowania. Benzynową znajdziesz mniej styraną, z mniejszym przebiegiem itd. Kupno diesela wchodziłoby w gre ale tylko i wyłącznie jak masz odłożone 5 koła na wszelki wypadek jak coś sie wysra. W przypadku silnika benzynowego takiej konieczności nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Forumowicze. Od jakiegoś czasu myślę nad zakupem laguny 2. bardzo mi się podoba to auto w

> kombiku.Szukam czegoś sprawnego do jazdy, ale w jakim najlepiej silniku? Testowałem już u

> sprzedawców lagunę 2.2dci i 1.9 dci(120ps) i mam wrażenie że jeżdżą bardzo podobnie. A ten mi

> się spodobał najbardziej- byłem w nim,świetnie utrzymany na zewnątrz i wewnątrz.Jeszcze tylko

> stacja diagnostyczna aby go dobrze od dołu prześwietlić.Ale nadal się zastanawiam, bo

> naczytałem się o tych panewkach

> ten ma fajne xenony skrętne i działają

> http://otomoto.pl/renault-laguna-skora-navi-kolor-bixenon-C31991840.html

Wszystko zależy od tego jak był samochód serwisowany, ja kupiłem 2.2 dci w aut z nalotem 80 tyś i dojechałem do 200 tyś bez wiekszych problemów. Raz mialem lawete bo pompa wody przy 160 tys powiedziała 30.GIF (nie byla wymieniana)

Ten samochód w zadnej wersji nie miał skrętnych ksenonów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako szczęsliwy posiadzacz LIIphI moge powiedzieć tylko jedno. Wszystko zależy jakie auto kupisz. Jeżeli ktoś serwisował do końca auto i uzywał dobrej jakości materiałow to można brać i ropniaka. Ale jak ktoś oszczedzał i miał gdzies serwis to ropniaka bym odradzał i skłaniał się ku benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko zależy od tego jak był samochód serwisowany, ja kupiłem 2.2 dci w aut z nalotem 80 tyś i

> dojechałem do 200 tyś bez wiekszych problemów. Raz mialem lawete bo pompa wody przy 160 tys

> powiedziała (nie byla wymieniana)

> Ten samochód w zadnej wersji nie miał skrętnych ksenonów

ja kiedys przejechałem sie laguna z xkowal i chwile pozniej tez kupilem 2.2 dci z asb i nigdy nie mialem z nia problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kiedys przejechałem sie laguna z xkowal i chwile pozniej tez kupilem 2.2 dci z asb i nigdy nie

> mialem z nia problemów

widzisz to tak jak ja kiedyś z kumplem było upalne lato i mi np nogi po całym dniu nie śmierdziały a jemu tak grinser006.gif ot taki przypadek grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Forumowicze. Od jakiegoś czasu myślę nad zakupem laguny 2. bardzo mi się podoba to auto w

> kombiku.Szukam czegoś sprawnego do jazdy, ale w jakim najlepiej silniku? Testowałem już u

> sprzedawców lagunę 2.2dci i 1.9 dci(120ps) i mam wrażenie że jeżdżą bardzo podobnie. A ten mi

> się spodobał najbardziej- byłem w nim,świetnie utrzymany na zewnątrz i wewnątrz.Jeszcze tylko

> stacja diagnostyczna aby go dobrze od dołu prześwietlić.Ale nadal się zastanawiam, bo

> naczytałem się o tych panewkach

> ten ma fajne xenony skrętne i działają

> http://otomoto.pl/renault-laguna-skora-navi-kolor-bixenon-C31991840.html

po pierwsze: unikać diesli

po drugie: kupować benzyne, najlepiej jak najwiekszą, bo bedzie miala mały przebieg

po trzecie mam na sprzedaż 2 laguny w kombi: 2,0 16v i 3,0 - obie w takim stanie ze ciezko uwierzyc swiety.gif 3,0 ma 98tys przebiegu palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po pierwsze: unikać diesli

> po drugie: kupować benzyne, najlepiej jak najwiekszą, bo bedzie miala mały przebieg

> po trzecie mam na sprzedaż 2 laguny w kombi: 2,0 16v i 3,0 - obie w takim stanie ze ciezko uwierzyc

> 3,0 ma 98tys przebiegu

jaka buda,

który rocznik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.