Skocz do zawartości

Microsoft i Ford - ciekawe zjawisko


LMV

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wierzyłem, dopóki nie doświadczyłem.

W aucie mam system SYNC by Microsoft.

Co i rusz dzieją się przedziwne rzeczy. Ale dzisiaj utwierdziłem się w pewnym przekonaniu: gdy system się zawiesi (nie działa ta czy inna funkcja) - należy auto wyłączyć, otworzyć drzwi, zamknąć drzwi, włączyć auto. I tak jak w przypadku starych Windowsów - gdy coś przestaje działać i trzeba komputerowi zapodać reset - tak i w przypadku auta pomaga reset/restart.

Kiedyś jesienią zawiesił się system dźwięku (był tylko klasyczny systemowy "ding"). W końcu zawieszony system rozładował mi akumulator. Wezwałem assistance (mam na 3 lata leasingu), otworzyli auto metodą inwazyjną (wewnątrz breloczka nie było metalowego kluczyka, więc gościu z assistance otwierał auto nadmuchiwaną poduszką i długim drutem, którym pociągnął za klamkę) - gdy zastartował Forda od swojego Subaru (zabytek klasy "0" - 19-letni) - cały Sync wrócił do normalności! ok.gif

Microsoft i Ford - duet zdecydowanie osłabiony Microsoftem. O ile auto idzie jak burza - to Sync by Microsoft nieustannie kuleje. Dwa tygodnie temu odebrałem auto z 12 (dwunastej) wizyty w serwisie nie licząc rozładowanej baterii i konieczności wezwania assistance.

Miałem 2 zmiany oleju (3000 i 8000 mil), zamianę (rotation) kół przód-tył oraz 12 nieplanowanych wizyt związanych z awaryjnością Sync a na początku jeszcze kilku innych problemów. Czy pobiłem jakiś rekord? niewiem.gif

PS: Mamy tu tzw. Lemon Law ("prawo bubla"), które pozwala rościć pretensje m.in. do producenta auta po kilku wizytach z tym samym problemem (w New Jersey - do 3 razy sztuka). W moim przypadku od rozpoczęcia tego procesu (przy bodajże 7 wizytach) byłem w serwisie kilka razy plus miałem zawiechę totalną oraz rozładowanie akumulatora. Wciąż czekam na rozstrzygnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co i rusz dzieją się przedziwne rzeczy. Ale dzisiaj utwierdziłem się w pewnym przekonaniu: gdy

> system się zawiesi (nie działa ta czy inna funkcja) - należy auto wyłączyć, otworzyć drzwi,

> zamknąć drzwi, włączyć auto. I tak jak w przypadku starych Windowsów - gdy coś przestaje

> działać i trzeba komputerowi zapodać reset - tak i w przypadku auta pomaga reset/restart.

Był kiedyś taki kawał - jak informatyk naprawia auto zlosnik.gif Kawał przeszedł w rzeczywistość hehe.gif

Tyle razy w serwisie z jednym głupim systemem to faktycznie można się wkurzyć. Co forda podkusiło, żeby ładować produkty microsoftu do swoich aut? facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle razy w serwisie z jednym głupim systemem to faktycznie można się wkurzyć. Co forda podkusiło,

> żeby ładować produkty microsoftu do swoich aut?

Powoli do aut zaczynają pakować systemy z Androidem. Permanentna inwigilacja będzie niedługo do bólu sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... W moim przypadku od

> rozpoczęcia tego procesu (przy bodajże 7 wizytach) byłem w serwisie kilka razy plus miałem

> zawiechę totalną oraz rozładowanie akumulatora. Wciąż czekam na rozstrzygnięcie.

Czekaj, ty piszesz o aucie, którego zakupem chwaliłeś się w maju zeszłego roku??? icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekaj, ty piszesz o aucie, którego zakupem chwaliłeś się w maju zeszłego roku???

Owszem... Pamiętamy. old.gif

Ten sam wóz. Wczoraj jeszcze wyczaiłem, że jakaś guma odłazi i chyba blokuje otwieranie się aktywnych przysłon w atrapie (zamykają się powyżej 62mph).

Jeszcze jedna ciekawostka: przy każdej naprawie (chyba) podmieniają mi oprogramowanie skrzyni. Za każdym razem auto zachowuje się inaczej. spineyes.gif

I jeszcze jedna sprawa: mam wrażenie, że jest (chyba!) jakieś połączenie między tym nieszczęsnym Sync i np. silnikiem. Błąd w pamięci (powód ostatniej wizyty w serwisie - objaw: identyczne "wywalanie się" systemu przy jeździe na Brooklyn, identyczne idiotyczne wyznaczanie trasy, identyczne zawieszenie się i restart - wszystko 3 dni pod rząd - trzy dojazdy z pomocą rekolekcyjną do znajomego duchownego) skutkował drastycznym wzrostem zużycia paliwa - z 42MPG do 24MPG. Auto nie chciało jechać, wywalały się poszczególne podsystemy.

Teraz po mega-restarcie i mega-upgrade w serwisie - zużycie paliwa wróciło do normy. Niestety wciąż gubi się w samym SYNCu.

PS: Pamiętam, jak ktoś na forum (niestety nie kojarzę, kto) pisał coś w stylu: "Bierz Forda. Dodge to dziadostwo.". Chyba mu wyślę wszystkie zlecenia i faktury z tych 9 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba przestanę narzekać na swojego, że czasem coś nie działa. Nie mam synca, tylko jakiś bardziej prymitywny system Forda, ale kilka razy w roku coś się tam zawiesi i np. system komend głosowych nie reaguje, czasem radio nie chce się połączyć z telefonem, czasem nie mogę odebrać połączenia. No ale to najwyżej coś nie działa chwilowo (po ponownym uruchomieniu samochodu wszystko hula) i nie powoduje żadnych innych probemów, ani zbyt często nie powraca yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.