Skocz do zawartości

[G] 2001 - brak komunikacji radia VDO500 z wyświetlaczem


piotrulex

Rekomendowane odpowiedzi

nie pokazuja się komunikaty z radia, menu do ustawień dzwieku itd. Włożyłem identyk radio a wcześniejszej astry gdzie działało i w G też nic się nie pokazuje. Co może być przyczyną? Jakieś kabelków brakuje między kostką radia a wyświetlaczem? Czy może uszkodziny wyświetlacz? Godzina, temp i td wszystko bangla

Dodatkowo po wyjeciu radia z G i włożeniu okazało się, ze pewnie miało kod bo nie działa. Gdzie poszukać kalkulatora kodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie pokazuja się komunikaty z radia, menu do ustawień dzwieku itd. Włożyłem identyk radio a

> wcześniejszej astry gdzie działało i w G też nic się nie pokazuje. Co może być przyczyną?

> Jakieś kabelków brakuje między kostką radia a wyświetlaczem? Czy może uszkodziny wyświetlacz?

> Godzina, temp i td wszystko bangla

> Dodatkowo po wyjeciu radia z G i włożeniu okazało się, ze pewnie miało kod bo nie działa. Gdzie

> poszukać kalkulatora kodów?

Po zakupie Astry G i radia Car 400 też nie było komunikacji z wyświetlaczem.

Aktywacja Techem wyświetlacza przywróciła ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś więcej?

Z historii auta wynika że wyjechało bez radia, dołożono radio nie do Opla.

Więc i wyświetlacz nie działał.

Ja włożyłem car 400 współpracujące z wyswietlaczem - brak komunikacji.

Po prostu wyświetlacz programowo nie aktywowany.

Dalej jak wyżej w moim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie pokazuja się komunikaty z radia, menu do ustawień dzwieku itd. Włożyłem identyk radio a

> wcześniejszej astry gdzie działało i w G też nic się nie pokazuje. Co może być przyczyną?

chciałbym pomóc ale nic nie rozumiem...

po kolei, podłączyłeś radio CDR500 do Astry G która wcześniej nie miała zamontowanego radia fabrycznego?

Jeżeli tak i po włączeniu radia nie wygasza się data na wyświetlaczu to znaczy że wyświetlacz nie jest zaprogramowany pod współpracę z radiem i trzeba go przeprogramować.

> Dodatkowo po wyjeciu radia z G i włożeniu okazało się, ze pewnie miało kod bo nie działa. Gdzie

> poszukać kalkulatora kodów?

każde radio fabryczne ma kod i przy pierwszym włączeniu radia po odłączeniu od akumulatora trzeba go zaprogramować - na wyświetlaczu powinno być napisane SAFE 10 _ _ _ _ - "_" to miejsca do wpisania kodu z car passu,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem G z radiem vdo cdr 500 gdzie na wyświetlaczu pali się data i temp ale nic z radia. miałem drugie radio w zapasie identyczne które w F współpracowało z wyświetlaczem więc z G wyjąłem i identyczne z F włozyłem. Też brak komunikacji radia z wyświetlaczem. Po włożeniu do G radia z G które było nic się nie pali i mniemam, że potrzebny jest kod ale i tak go nie wbiję bo na wyświwetlaczu ciemno. Włozyłem wiec do G radio z F i nic z rds czy menu radia na wyświetlaczu sie nie pali, tylko data czy temperatura?

jak sprawdzić czy uaiktywnić tę komunikację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak sprawdzić czy uaiktywnić tę komunikację?

Jest jeszcze opcja do samodzielnego sprawdzenia, że w tym aucie grało kiedyś radio niefabryczne i aby data nie znikała po jego włączeniu, przecięto jeden przewód, odpowiedzialny za przełączenie wyświetlacza na informacje z radia. Koloru tego przewodu nie pamiętam, ale łatwo chyba odszukać przecięty przewód w wiązce tuż za kieszenią radia?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest jeszcze opcja do samodzielnego sprawdzenia, że w tym aucie grało kiedyś radio niefabryczne i

> aby data nie znikała po jego włączeniu, przecięto jeden przewód, odpowiedzialny za

> przełączenie wyświetlacza na informacje z radia. Koloru tego przewodu nie pamiętam, ale łatwo

> chyba odszukać przecięty przewód w wiązce tuż za kieszenią radia?

> Pozdr.

w F miałem oryginalna kieszeń, taką szufladę na końcu z gniazdem i przewodami

w G mam luźną sporą kostkę z przewodami

w cieplejsze dni rozbiorę przedni panel celem wymiany żarówek w pokrętłach nawiewu to i zoperuje temat radia

Ten proram Tech to tylko w serwisach czy można liczyć że jacyś forumowi Astromaniacyy mają i potrafią tym coś zdziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten proram Tech to tylko w serwisach

To nie program, ale interfejs Tech2 i nie jest to kabelek USB tylko urządzenie za kilka (naście) tysięcy złotych, więc amatorsko raczej nikt nie kupi, bo przekracza on wartość pojazdu... Ale spytać możesz, może ktoś pracuje w serwisie i Ci zrobi chałturkę za piwko...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.