Skocz do zawartości

Hyundai Tucson do oceny albo inny SUV


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zmiana auta bo w Almerze mi jednak za ciasno. I pomyślałem nad kupnem SUV-a, szczególnie, że auto tego typu byłoby optymalnym rozwiązaniem w moim domu. Wpadł mi w oko Hundai Tucson. W miarę młode auto w akceptowanej przeze mnie cenie (szukam do 20 kpln plus lekka korekta jak będzie warto). Co możecie powiedzieć o tym egzemplarzu i w ogóle o tym modelu?

Ewentualnie jeżeli nie Tucson to na jakie inne auto warto zwrócić uwagę w klasie SUV i cenie 20 kpln. Bardzo podoba mi się Duster w wypasionej wersji, ale na to mnie aktualnie nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli powodem jest ciasnota almery, to zmieniając na małego SUVa nie poprawisz sytuacji.

Sądzę, że ciaśniej niż w Almerze to być nie może zlosnik.gif Przymierzę się z fotelikami i się zobaczy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie lepiej duże kombi albo Minivanik ?

> Tucsona ma znajomy pracy - narazie zadowolony przez te pół roku. Tylko on ma 2.0 CRdi.

Może inaczej, ograniczeń jako takich nie ma, chcę coś większego SUV lub segment D. Minivanik to już nie, żonie się nie podobają, jak mawia wyglądają za bardzo rodzinnie smile.gif Najłatwiej idzie z przekonaniem żony do SUV-a bo jej się podoba a do tego fajny silnik i długo uzasadniać zakupu nie muszę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad zmiana auta bo w Almerze mi jednak za ciasno. I pomyślałem nad kupnem SUV-a,

> szczególnie, że auto tego typu byłoby optymalnym rozwiązaniem w moim domu. Wpadł mi w oko

> Hundai Tucson. W miarę młode auto w akceptowanej przeze mnie cenie (szukam do 20 kpln plus

> lekka korekta jak będzie warto). Co możecie powiedzieć o tym egzemplarzu i w ogóle o tym

> modelu?

> Ewentualnie jeżeli nie Tucson to na jakie inne auto warto zwrócić uwagę w klasie SUV i cenie 20

> kpln. Bardzo podoba mi się Duster w wypasionej wersji, ale na to mnie aktualnie nie stać.

Tucson będzie we wnętrzu porównywalny z i30 Igen hatchback ok.gif

Będzie wyższy, cięższy i zdecydowanie bardziej paliwożerny od segmentu C.

Poleciłbym Santa-Fe z końcówki produkcji Igen, jeśli chcesz mieć więcej miejsca w środku i SUV'a wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tucson ma bardzo mały bagażnik. Z tego względu kupiłem Santa Fe ok.gif

Co do eksploatacji - jeżeli nikt auta nie zakatował, to będzie jeździć, jeździć, jeździć... a nawet jeżeli się zepsuje, to naprawa jest bardzo tania. Elementy zawieszenia są bardzo tanie - oryginalne / markowe zamienniki kosztują od 25 do 50 złotych (w zależności czy to np. sworzeń, czy tuleja), amortyzatory około 300 złotych za sztukę (oryginalne), niedawno wymieniałem sprzęgiełko alternatora i napinacz paska - odpowiednio 100 i 180 złotych, pasek niecałe 50 złotych (części INA/LuK, SKF, Conti).

Wewnątrz miejsca jest znacznie więcej, niż np. w podobnej wielkości Quashqaiu, bagażnik jest bardzo przyzwoity. Bez problemu można się pomieścić z rzeczami na zimowy wyjazd (w tym wózek - klasyczne podwozie + fotel, sanki, łyżwy 3 pary itp. itd.) dla 4 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten samochód nie będzie w środku większy od Almery.

Wnętrze jest większe - jest więcej miejsca na nogi. Gorzej w przypadku bagażnika - ale i tak będzie ciut lepiej, niż w Almerze.

Tucson jest krótszy o około 18 cm od SantaFe i te 18 cm odjęto z przestrzeni za tylną osią (czyli obcięty jest bagażnik). Pozostałe wymiary - rozstaw osi, szerokość, wysokość - są praktycznie identyczne (lub wręcz identyczne) w obu tych samochodach. Santa Fe ma bardzo przestronne wnętrze, miejsca na nogi jest ilość ogromna wręcz (wszystko dzięki bardziej wyprostowanej pozycji na fotelach). Mam 1,85m wzrostu, nie lubię siedzieć "przytulony" do kierownicy, więc z przodu dysponuję dostępną regulacją fotela dość swobodnie, mimo tego za sobą siadam wygodnie i nie ma mowy nawet o jakimkolwiek kontakcie, czy nawet bliskości kolan do oparcia przedniego fotela. W Almerze jest jednak znacznie ciaśniej - głównie z powodu bardziej "sportowej" pozycji za kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poleciłbym Santa-Fe z końcówki produkcji Igen, jeśli chcesz mieć więcej miejsca w środku i SUV'a

Też mi się tak wydaje. SantaFe SM (Tucson też) jest dość dzielny w terenie - głównie dzięki dobrym kątom natarcia i zejścia (tutaj Tucson będzie lepszy - ma mniejszy zwis tylny, więc i lepszy kąt zejścia), prześwitowi i niezłemu napędowi (w SantaFe przed liftingiem wręcz bardzo dobremu) i do tego ma całkiem przyzwoity bagażnik.

Tucson ma na pewno bardziej współczesne wnętrze - kokpit był ewidentnie projektowany kilka lat później. Mechanicznie auta te (tj. SantaFe SM i Tucson) są bardzo podobne, w wielu elementach identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wnętrze jest większe - jest więcej miejsca na nogi. Gorzej w przypadku bagażnika - ale i tak będzie

> ciut lepiej, niż w Almerze.

> Tucson jest krótszy o około 18 cm od SantaFe i te 18 cm odjęto z przestrzeni za tylną osią (czyli

> obcięty jest bagażnik). Pozostałe wymiary - rozstaw osi, szerokość, wysokość - są praktycznie

> identyczne (lub wręcz identyczne) w obu tych samochodach. Santa Fe ma bardzo przestronne

> wnętrze, miejsca na nogi jest ilość ogromna wręcz (wszystko dzięki bardziej wyprostowanej

> pozycji na fotelach). Mam 1,85m wzrostu, nie lubię siedzieć "przytulony" do kierownicy, więc z

> przodu dysponuję dostępną regulacją fotela dość swobodnie, mimo tego za sobą siadam wygodnie i

> nie ma mowy nawet o jakimkolwiek kontakcie, czy nawet bliskości kolan do oparcia przedniego

> fotela. W Almerze jest jednak znacznie ciaśniej - głównie z powodu bardziej "sportowej"

> pozycji za kierownicą.

Dzięki za info. Głównie chodzi mi o zyskaniu dodatkowej przestrzeni w kabinie dla wszystkich, zarówno z przodu jak i z tyłu. W Almerze okazało się za ciasno, potrzebuję więcej przestrzeni. Bagażnik jak widzę będzie podobny, choć tutaj nie jest to dla mnie aż taki problem, w ostateczności poleci trumna na dach przy dłuższych wycieczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za info.

Najlepiej pojedź do jakiegoś komisu - tych aut jest mnóstwo - i "przymierz się" ok.gif

Mnie podkusiło niedawno zainteresować się Qashqaiem i po takich dokładniejszych oględzinach przeszło mi zainteresowanie tym modelem (a co ciekawe - zainteresowałem się zupełnie niebranym pod uwagę ix35) smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wnętrze jest większe - jest więcej miejsca na nogi. Gorzej w przypadku bagażnika - ale i tak będzie

> ciut lepiej, niż w Almerze.

Tucson jest mały w środku - kiedyś się do niego przymierzałem. Wówczas jeździłem Fiatem Stilo i tam w kabinie było zauważalnie więcej miejsca (a z tyłu, po odsunięciu kanapy maksymalnie do tyłu, miejsca na kolana było nawet duuuużo więcej). Właściwie jedynie pod względem szerokości wnętrza te samochody były rozmiarowo podobne. Wspominam o tym, bo pamiętam, że spad kiedyś również miał Stilo - więc da mu to jakiś obraz. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tucson jest mały w środku - kiedyś się do niego przymierzałem. Wówczas jeździłem Fiatem Stilo i tam

> w kabinie było zauważalnie więcej miejsca (a z tyłu, po odsunięciu kanapy maksymalnie do tyłu,

> miejsca na kolana było nawet duuuużo więcej). Właściwie jedynie pod względem szerokości

> wnętrza te samochody były rozmiarowo podobne. Wspominam o tym, bo pamiętam, że spad kiedyś

> również miał Stilo - więc da mu to jakiś obraz.

No to jeżeli Stilo jest wyznacznikiem porównywalnym jeżeli chodzi o szerokość to będzie Tucson będzie większy od Almery. Nissan jest mniejszy, zdecydowanie. Jakbym miał zrobić w Almerze test OZI-ego na wyciągnięcie ręki to bym chyba słupek środkowy od zewnątrz przez szybę złapał hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej pojedź do jakiegoś komisu - tych aut jest mnóstwo - i "przymierz się"

> Mnie podkusiło niedawno zainteresować się Qashqaiem i po takich dokładniejszych oględzinach

> przeszło mi zainteresowanie tym modelem (a co ciekawe - zainteresowałem się zupełnie niebranym

> pod uwagę ix35)

No chyba w środę się przymierze do tego z ogłoszenia smile.gif Żona już nakręcona, już mi linkuje Sportage, Rextona, etc smile.gif A znajdź jej jeszcze wersję z orurowaniem to będzie mnie przekonywać do zakupu a nie ja nią smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może inaczej, ograniczeń jako takich nie ma, chcę coś większego SUV lub segment D. Minivanik to już

> nie, żonie się nie podobają, jak mawia wyglądają za bardzo rodzinnie Najłatwiej idzie z

> przekonaniem żony do SUV-a bo jej się podoba a do tego fajny silnik i długo uzasadniać zakupu

> nie muszę:)

SUVy są zadziwiająco małe w stosunku do swoich wymiarów zewnętrznych. W klasie D będzie o wiele więcej miejsca. SUVy są fajne tylko dlatego, że są SUVami.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hundai Tucson. W miarę młode auto w akceptowanej przeze mnie cenie (szukam do 20 kpln plus

> lekka korekta jak będzie warto).

Zgadzam się z kolegą wyżej. Malutki bagażnik ale za to dużo miejsca z tyłu. Więc wygoda duża a bagażnik zawsze możesz założyć na dach. Ja mam bliźniaka (Kia Sportage) z 2005 (jednego z pierwszych). I przyzwoity egzemplarz to bliżej 30 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadzam się z kolegą wyżej. Malutki bagażnik ale za to dużo miejsca z tyłu. Więc wygoda duża a

> bagażnik zawsze możesz założyć na dach. Ja mam bliźniaka (Kia Sportage) z 2005 (jednego z

> pierwszych). I przyzwoity egzemplarz to bliżej 30

Tez sie obawiam, ze Tucson za 20kPLN bedzie raczej kombinowanym sztruclem z Niemiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> SUVy są zadziwiająco małe w stosunku do swoich wymiarów zewnętrznych. W klasie D będzie o wiele

> więcej miejsca. SUVy są fajne tylko dlatego, że są SUVami.

Ale mają niekwestionowaną przewagę, że są wyżej zawieszone. A to w życiu miejskim jak i pozamiejskim jest przydatne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale mają niekwestionowaną przewagę, że są wyżej zawieszone. A to w życiu miejskim jak i

> pozamiejskim jest przydatne

Zgadza się. Ja tylko zauważam, że jak chcesz dużo miejsca to musi być wielki SUV. Bo te mniejsze mają tyle miejsca co w kompaktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kącik Hyundaia pewnie nie zaglądałeś? blush.gif

Tutaj moja opinia, mam już ponad pół roku to auto - klik

edit: I nie zgadzam się, że wymiarami poza długością jest taki sam jak SantaFe. Pamiętam, że odrzuciłem Santa Fe, bo wedle danych fabrycznych nie zmieściłbym się do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten egzemplarz ma podrabiane tablice rejestracyjne. "MOŻLIWOŚĆ WYKUPIENIA UBEZPIECZENIA OC ( 55 ZŁ ) I POWROTU AUTEM NA KOŁACH DO DOMU " - to oszustwo, jeszcze na kupno nieważnego ubezpieczenia naciąga. " LUB DOWIEZIEMY ZA DARMO NA LAWECIE " - zapytaj do jakiej odległości. Patrząc na stan wnętrza - przebieg jak zwykle kręcony. Sprawdź czy w Niemczech takie droższe nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten egzemplarz ma podrabiane tablice rejestracyjne. "MOŻLIWOŚĆ WYKUPIENIA UBEZPIECZENIA OC ( 55 ZŁ

> ) I POWROTU AUTEM NA KOŁACH DO DOMU " - to oszustwo, jeszcze na kupno nieważnego ubezpieczenia

> naciąga. " LUB DOWIEZIEMY ZA DARMO NA LAWECIE " - zapytaj do jakiej odległości.

A skad wiesz 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co skąd wiem? Przecież widzę tzw. "wyklejanki" kupione na Allegro czy skądś indziej. Tyle było o tym dyskusji na forum, poszukajcie, nawet filmiki z zatrzymania takich delikwentów co "bo handlarz mi powiedział że mogę na to kupić ubezpieczenie i jechać" przez policję i konsekwencje. O stłuczce nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze blachy sa wyklejanki to widzialem, mi nie przeszkadza bo do goscia mam 40 km, wiec po zakupie nie jechalbym w ciemno a po prostu zarejstrowac i normalne blachy bym zakladal. Wazne, ze umowa jest z gosciem, normalna faktura vat marza na pelna kwote. W srode podskocze ogladnac auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I nie zgadzam się, że wymiarami poza długością jest taki sam jak SantaFe. Pamiętam, że odrzuciłem Santa Fe, bo wedle danych fabrycznych nie zmieściłbym się do garażu.

Odpowiem suchymi liczbami (dane producenta):

Wymiary [mm] (SantaFe SM / Tucson):

długość: 4500 / 4325

szerokość (bez lusterek): 1845 / 1830

wysokość (z relingami): 1730 / 1730

No i wymiary nieistotne z punktu widzenia garażu smile.gif

rozstaw osi: 2620 / 2630

rozstaw kół przód | tył: 1540|1540 / 1540|1540

zwis przedni: 895 / 885

zwis tylny: 985 / 810

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ze blachy sa wyklejanki to widzialem, mi nie przeszkadza bo do goscia mam 40 km, wiec po zakupie

> nie jechalbym w ciemno a po prostu zarejstrowac i normalne blachy bym zakladal. Wazne, ze

> umowa jest z gosciem, normalna faktura vat marza na pelna kwote. W srode podskocze ogladnac

> auto.

Jeśli serwisowane ASO w DE, to powinna być historia w ASO również w PL wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpowiem suchymi liczbami (dane producenta):

> szerokość (bez lusterek): 1845 / 1830

Ja porównywałem Santa Fe II generacji oraz Tucsona po facelifcie.

Według autocentrum mają szerokość odpowiednio 1890 / 1820. A te 7cm robiło różnicę przy mojej bramie garażowej wink.gif

Spoko, pewnie porównywaliśmy różne generacje, albo dane z autocentrum są nieprawdziwe 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja porównywałem Santa Fe II generacji oraz Tucsona po facelifcie.

> Według autocentrum mają szerokość odpowiednio 1890 / 1820. A te 7cm robiło różnicę przy mojej

> bramie garażowej

> Spoko, pewnie porównywaliśmy różne generacje, albo dane z autocentrum są nieprawdziwe

No pewnie, że różne generacje smile.gif Cały czas mowa była o SantaFe SM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym modelu wiele nie powiem. ale mam ix35 czyli tucson na europe. Miałem też almerę n16 i mazdę 3 i powiem wam że w ixie jest dużooo więcej miejsca. A sama jazda jest wiele przyjemniejsza.. nie wiem o ile ix jest większy od tucsona starszej generacji ale porównując ixa do mazdy 3 czy almery 16 to miejsca jest b.dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o tym modelu wiele nie powiem. ale mam ix35 czyli tucson na europe. Miałem też almerę n16 i mazdę 3

> i powiem wam że w ixie jest dużooo więcej miejsca. A sama jazda jest wiele przyjemniejsza..

> nie wiem o ile ix jest większy od tucsona starszej generacji ale porównując ixa do mazdy 3 czy

> almery 16 to miejsca jest b.dużo.

Bo ix35 jest większy we wnętrzu od Tucsona pierwszego 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o tym modelu wiele nie powiem. ale mam ix35 czyli tucson na europe. Miałem też almerę n16 i mazdę 3

> i powiem wam że w ixie jest dużooo więcej miejsca. A sama jazda jest wiele przyjemniejsza..

> nie wiem o ile ix jest większy od tucsona starszej generacji ale porównując ixa do mazdy 3 czy

> almery 16 to miejsca jest b.dużo.

ix35 z linijką w ręku jest praktycznie taki sam, jak SantaFe SM ok.gif Myślałem wcześniej, że to małe auto i nie brałem go zupełnie pod uwagę przy planach zakupowych aż raz, przypadkowo stałem z takim ix-em bok w bok na parkingu zaprzyjaźnionej myjni, co dało mi możliwość dokładnego obejrzenia tego samochodu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ix35 z linijką w ręku jest praktycznie taki sam, jak SantaFe SM Myślałem wcześniej, że to małe

> auto i nie brałem go zupełnie pod uwagę przy planach zakupowych aż raz, przypadkowo stałem z

> takim ix-em bok w bok na parkingu zaprzyjaźnionej myjni, co dało mi możliwość dokładnego

> obejrzenia tego samochodu

kurde nie wiedziałem że jest tak duży jak santafka.. az nie chce mi się wierzyć.. to ix55 musi być jak Kraz L)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kurde nie wiedziałem że jest tak duży jak santafka.. az nie chce mi się wierzyć.. to ix55 musi być

> jak Kraz L)

Tyle, że dwie generacje upłynęły, to i Santek urósł znacząco. CM jest już większy od SM a ten nowy, obecny model to potęga food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.