Skocz do zawartości

[MzAK] Spitfire Mk. IXc - 1:48


Gonzo

Rekomendowane odpowiedzi

> Ja mam ino pytanie co Ty z tymi modelami robisz potem

> Bo jak dobrze liczę trzaskasz koło 12 na rok jak nie więcej

Zbuduje makiete sejmu i ją roz.... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcesz jakieś sensowne (w sensie prawdziwe) malowania? Kolega Wojtek Matusiak to jeden z

> najbardziej znanych "spitfirelogów" na świecie (drugi to niejaki Peter Arnold).

> dranio

PAT już jest raczej przesądzona smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcesz jakieś sensowne (w sensie prawdziwe) malowania? Kolega Wojtek Matusiak to jeden z

> najbardziej znanych "spitfirelogów" na świecie (drugi to niejaki Peter Arnold).

> dranio

Jeśli ma malowanie Spitfire MH712 "Pat" Henryka Dygały... to ja chętnie poprosze o podpowiedzi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogę?

> warsztat zacząć?

Jedno z moich modelarskich marzeń z lat młodości. Miałem dość dużo fajnych (z potencjałem) modeli, niestety właściwie nigdy żadnego nie wykończyłem i po latach wszystkie wylądowały w śmietniku (tak to jest, jak człowiek na studia wyjeżdża do innego miasta i już w sumie nigdy nie wraca "na stałe" do domu rodzinnego...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyjechała żywiczna kabina od Eduarda... więc zabieram sie za robotę... cool.gif

(imageshack niestety teraz chce żeby mu płacić za wrzucanie zdjęć... więc musiałem poszukać innego miejsca na fotki sick.gifoslabiony.gif )

bc88d592b97db181m.jpg

66e0453574c7734am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gonzo, a kartonowe modele tez trzaskasz ? w mlodosci troche tego nakleilem sie - najlepiej wyszedl

> mi F4 Hellcat i Mirage F1.

> masz tam co z kartonu panie ?

Karton to nie moja liga... nie mam cierpliwości do kartonu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś o jakimś blogu? Bo fajnie byłoby, gdybyś pozbierał fotki z budowy każdego modelu w jedno miejsce. Tak to gdzieś z czasem przepadnie a często zdjęcia z pewnymi szczegółami i smaczkami z budowy pokazują rzeczy niewidoczne już w zakończonej i zamkniętej całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślałeś o jakimś blogu? Bo fajnie byłoby, gdybyś pozbierał fotki z budowy każdego modelu w jedno

> miejsce. Tak to gdzieś z czasem przepadnie a często zdjęcia z pewnymi szczegółami i smaczkami

> z budowy pokazują rzeczy niewidoczne już w zakończonej i zamkniętej całości.

chyba odkurzę swój blog... waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogę?

> warsztat zacząć?

Mały i nie lata zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

śliczności smile.gif

o, a kiedy machnę nieco większego to zbudujesz do niego bebechy kabinki na podstawie ilustracji? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mały i nie lata

> śliczności

> o, a kiedy machnę nieco większego to zbudujesz do niego bebechy kabinki na podstawie ilustracji?

łoooooooooooooooo... Panie... to jeszcze nie ten czas żeby cos robić samemu... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> łoooooooooooooooo... Panie... to jeszcze nie ten czas żeby cos robić samemu...

marudzisz smile.gif

czas najwyższy !! zwłaszcza jak już masz wzorzec, tak jak teraz przy PAT smile.gif

Ja sporo rzeczy we flowerce sam dorabiałem tylko na podstawie fotek i słabych rysunków. Nie jest wcale tak źle ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pomalowany podkładem Vallejo "Grey"... na to położony tzw. "preshading"... czyli pomalowanie lini działowych.... czarną farbą...

468501b55101afe3.jpg

Na to nałożony jeden z kolorów bazowych... Dark Sea Grey...

19bb80d0a68a2774.jpg

Gdy wyschnie... pomalowane zostana plamy kamuflarzu w kolorze Dark Green...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model psiknięty bezbarwnym błyszczącym lakierem Vallejo... Dzięki temu kalki wygodniej można umieścić na modelu...

w miejsce gdzie szła kalka... nałożony specyfik "pod kalki: firmy Wamod... pozwala to na zmiękczenie kalek i dokładne ich ułożenie

Po wyschnięciu użyłem kolejnego specyfiku "na kalki" tez firmy Wamod... to powoduje że kalki wnikają we wszystkie szczeliny (nity, linie podziału)... Naprawde polecam ok.gif

04c17112719d0101.jpg

970502917cc22198.jpg

792b7584cf8823d5.jpg

a797a95dd65d703d.jpg

f456deb740111c75.jpg

Niestety dopadła mnie tragedia modelarza... czyli gdzieś mi wsiąkła jedna kalkomania... beksa.gifbeksa.gifbeksa.gif

W tygodniu powinna mi dojść nowa... i zabieram sie za wash i delikatne brudzenie cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla mnie to ten brudzing jest zupełnie nie widoczny

Jednak co innego na fotach , co innego w naturze smile.gif

> btw: jaki podkład dajesz pod swoje modele?

Zazwyczaj chlapię jakimś odcieniem szarości - nazbierało się tego tyle, że jakoś trzeba wykorzystać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednak co innego na fotach , co innego w naturze

> Zazwyczaj chlapię jakimś odcieniem szarości - nazbierało się tego tyle, że jakoś trzeba wykorzystać

> .

Ja psikałem Vallejo.. ale robi mi chropowatą fakturę... oslabiony.gif i nie mam pojęcia z jakiego powodu... niewiem.gifhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.