Skocz do zawartości

Wypowiedzenie umowy oc - zmiana właściciela


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

> Zmieniło się coś w tym roku w przepisach?

> Jeśli kupię samochód i nie wypowiem umowy o ubezpieczenie oc, to wygaśnie ono z końcem okresu na

> jaki zostało zawarte?

Tak. Żeby odebrać twardy dowód musisz mieć przepisane OC na siebie. Jeżeli nie wypowiesz umowy, a np. nie będzie opłacona druga rata to dział windykacji się upomni. Ja właśnie walczę w takim temacie, mimo złożenia wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak. Żeby odebrać twardy dowód musisz mieć przepisane OC na siebie. Jeżeli nie wypowiesz umowy, a

> np. nie będzie opłacona druga rata to dział windykacji się upomni. Ja właśnie walczę w takim

> temacie, mimo złożenia wypowiedzenia.

No i dobra, bo jutro kończy się nam oc na kupione niedawno auto, i ojciec boi się że musi wypowiedzieć umowę. wink.gif

Jutro wykupi gdzie indziej, bo w pzu trochę drogo wychodzi. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak. Żeby odebrać twardy dowód musisz mieć przepisane OC na siebie.

Nie prawda

> Jeżeli nie wypowiesz umowy, a

> np. nie będzie opłacona druga rata to dział windykacji się upomni. Ja właśnie walczę w takim

> temacie, mimo złożenia wypowiedzenia.

Jeśli składka nie była opłacona w całości to na kupującego przechodzi obowiązek opłacenia części składki za okres od dnia zakupu samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i dobra, bo jutro kończy się nam oc na kupione niedawno auto, i ojciec boi się że musi

> wypowiedzieć umowę.

> Jutro wykupi gdzie indziej, bo w pzu trochę drogo wychodzi.

"Kupiona" polisa nie odnawia się automatycznie, trzeba dopilnować ciągłości OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i dobra, bo jutro kończy się nam oc na kupione niedawno auto, i ojciec boi się że musi

> wypowiedzieć umowę.

nie musi wypowiadać zlosnik.gif

> Jutro wykupi gdzie indziej, bo w pzu trochę drogo wychodzi.

no PZU mi też w kulki poleciało zlosnik.gif 760zł.... wziąłem w YouCanDrive... 386zł zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmieniło się coś w tym roku w przepisach?

> Jeśli kupię samochód i nie wypowiem umowy o ubezpieczenie oc, to wygaśnie ono z końcem okresu na

> jaki zostało zawarte?

Umowa nadal może sama się przedłużać jeśli została zawarta przed wejściem nowelizacji przepisów przez poprzedniego właściciela ( czyli odnawiała się co roku ). Obowiązek pokrycia należności za OC i niezapłacone składki spoczywa na sprzedającym i kupującym 50/50% tak stanowi prawo..

Tak więc radzę wypowiadać nadal umowę OC przy kupnie auta aby nie mieć potem problemów old.gif

Wypowiedzenie działa natychmiastowo..dziś wypowiadasz i dziś nie masz OC... Więc trzeba najpierw ubezpieczyć a potem wypowiedzieć OC bo niekiedy zawarcie OC działa dopiero po 1..3 dniach w zależności od firmy.. a za brak OC nawet 1 dzień jest już kara - system sam wyłapuje takie przypadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Umowa nadal może sama się przedłużać jeśli została zawarta przed wejściem nowelizacji przepisów

> przez poprzedniego właściciela ( czyli odnawiała się co roku ). Obowiązek pokrycia należności

> za OC i niezapłacone składki spoczywa na sprzedającym i kupującym 50/50% tak stanowi prawo..

Możesz podać konkretne wpisy z tego prawa?Obecnie nie ma polis już zawieranych przed lutym 2012 więc sytuacja o której piszesz już nie istnieje, każda polisa zawarta do lutego 2012 straciła ważność w lutym 2013 i od tego czasu nie ma podwójnych sytuacji-kupujesz samochód z OC i takie OC się nie przedłuży tylko samo wygasa i obowiązkiem nowego nabywcy jest sobie ubezpieczyć, żadnych wypowiedzeń w takim przypadku nie trzeba składać.

Wypowiedzenie można złożyć jak chce się po zakupie zrezygnować z tej firmy i ubezpieczyć się w innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Umowa nadal może sama się przedłużać jeśli została zawarta przed wejściem nowelizacji przepisów

> przez poprzedniego właściciela ( czyli odnawiała się co roku ).

każda odnowiona umowa OC podpada pod aktualne zapisy ustawy. Więc to co wymyślasz pozostaje tylko w Twoich wymysłach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......

>Obowiązek pokrycia należności za OC i niezapłacone składki spoczywa na sprzedającym i kupującym 50/50% tak stanowi prawo..

Na prawdę? Z jakich przepisów to wynika? Czyli co - jak sprzedałem auto np. w kwietniu z ubezpieczeniem do grudnia, ale z opłaconą I ratą (czyli do czerwca), to jak nowy właściciel nie opłaci a ja mam zgłoszoną sprzedaż do ubezpieczyciela, to i tak mam za to zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ......

> Na prawdę? Z jakich przepisów to wynika? Czyli co - jak sprzedałem auto np. w kwietniu z

> ubezpieczeniem do grudnia, ale z opłaconą I ratą (czyli do czerwca), to jak nowy właściciel

> nie opłaci a ja mam zgłoszoną sprzedaż do ubezpieczyciela, to i tak mam za to zapłacić?

stek bzdur tam napisał ot i co

Quote:

Posiadacz pojazdu mechanicznego, na którego przeniesiono prawo własności pojazdu ponosi odpowiedzialność wobec zakładu ubezpieczeń za zapłatę składki należnej za okres od dnia, w którym nastąpiło przeniesienie na niego prawa własności pojazdu. Posiadacz pojazdu mechanicznego, który przeniósł prawo własności tego pojazdu, ponosi solidarną odpowiedzialność z posiadaczem pojazdu, na którego przeniesiono prawo własności pojazdu, za zapłatę składki należnej zakładowi ubezpieczeń za okres od dnia przeniesienia prawa własności do dnia powiadomienia przez niego zakładu ubezpieczeń o okolicznościach, o których mowa w ust. 1.


solidarna odpowiedzialność jest do momentu zgłoszenia zbycia pojazdu, potem nic Cię nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stek bzdur tam napisał ot i co

> Quote:

> Posiadacz pojazdu mechanicznego, na którego przeniesiono prawo własności pojazdu ponosi

> odpowiedzialność wobec zakładu ubezpieczeń za zapłatę składki należnej za okres od dnia, w

> którym nastąpiło przeniesienie na niego prawa własności pojazdu. Posiadacz pojazdu

> mechanicznego, który przeniósł prawo własności tego pojazdu, ponosi solidarną odpowiedzialność

> z posiadaczem pojazdu, na którego przeniesiono prawo własności pojazdu, za zapłatę składki

> należnej zakładowi ubezpieczeń za okres od dnia przeniesienia prawa własności do dnia

> powiadomienia przez niego zakładu ubezpieczeń o okolicznościach, o których mowa w ust. 1.

> solidarna odpowiedzialność jest do momentu zgłoszenia zbycia pojazdu, potem nic Cię nie interesuje.

to jest jak najbardziej zrozumiałe - dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz podać konkretne wpisy z tego prawa?Obecnie nie ma polis już zawieranych przed lutym 2012

> więc sytuacja o której piszesz już nie istnieje, każda polisa zawarta do lutego 2012 straciła

> ważność w lutym 2013 i od tego czasu nie ma podwójnych sytuacji-kupujesz samochód z OC i takie

> OC się nie przedłuży tylko samo wygasa i obowiązkiem nowego nabywcy jest sobie ubezpieczyć,

> żadnych wypowiedzeń w takim przypadku nie trzeba składać.

> Wypowiedzenie można złożyć jak chce się po zakupie zrezygnować z tej firmy i ubezpieczyć się w

> innej.

Mylicie dwa pojęcia...

Czym innym jest podpisanie nowej umowy a czym innym jest podpisana umowa zawarta przez poprzedniego właściciela, która się odnawia. W tym szczególnym przypadku OC nadal się odnowi i będziesz miał 2 OC... prawo nie działa wstecz i niestety ten kruczek istnieje nadal. sick.gif

Bardzo chciałbym abyście to wy mieli rację bo teraz nie miał bym tych przebojów z "Wartą" co mam sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mylicie dwa pojęcia...

> Czym innym jest podpisanie nowej umowy a czym innym jest podpisana umowa zawarta przez poprzedniego

> właściciela, która się odnawia. W tym szczególnym przypadku OC nadal się odnowi i będziesz

> miał 2 OC... prawo nie działa wstecz i niestety ten kruczek istnieje nadal.

> Bardzo chciałbym abyście to wy mieli rację bo teraz nie miał bym tych przebojów z "Wartą" co mam

Ubezpieczenie OC to umowa zawierana na 12 miesięcy. Jeśli Warta próbuje wmawiać, że wznawiane OC nie jest nową umową to niech zwraca z odsetkami każdą podwyżkę stawki przy wznowieniach.

"Art. 28.

1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ubezpieczenie OC to umowa zawierana na 12 miesięcy.

To co pisze piszę na podstawie własnych doświadczeń sick.gif odnośnie auta które kupiłem 23 stycznia 2014 roku.. faktura Vat ... podwójne ubezpieczenie OC sick.gif

Można sobie po pisać zresztą sam adres Warty mówi wiele: '[email protected]'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stek bzdur tam napisał ot i co

> Quote:

> Posiadacz pojazdu mechanicznego, na którego przeniesiono prawo własności pojazdu ponosi

> odpowiedzialność wobec zakładu ubezpieczeń za zapłatę składki należnej za okres od dnia, w

> którym nastąpiło przeniesienie na niego prawa własności pojazdu. Posiadacz pojazdu

> mechanicznego, który przeniósł prawo własności tego pojazdu, ponosi solidarną odpowiedzialność

> z posiadaczem pojazdu, na którego przeniesiono prawo własności pojazdu, za zapłatę składki

> należnej zakładowi ubezpieczeń za okres od dnia przeniesienia prawa własności do dnia

> powiadomienia przez niego zakładu ubezpieczeń o okolicznościach, o których mowa w ust. 1.

> solidarna odpowiedzialność jest do momentu zgłoszenia zbycia pojazdu, potem nic Cię nie interesuje.

Setek bzdur który sam poparłeś artykułem prawnym przyznający mi rację ... zlosnik.gif

Umowy OC mogą być płatne nawet w 6 ratach np. po 100 zł i jeśli zapłacisz jedną a sprzedaż auto po 6 miesiącach nie płacąc pozostałych to kto pokryje różnice za brakujące 4 miesiące czyli 200 zł zlosnik.gif

Pewnie Państwo zlosnik.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Setek bzdur który sam poparłeś artykułem prawnym przyznający mi rację ...

> Umowy OC mogą być płatne nawet w 6 ratach np. po 100 zł i jeśli zapłacisz jedną a sprzedaż auto po

> 6 miesiącach nie płacąc pozostałych to kto pokryje różnice za brakujące 4 miesiące czyli 200

> zł

> Pewnie Państwo

O czym Ty teraz piszesz?? yikes.gif Nie masz racji dalej, nie rozumiem po co dalej drążysz temat, ustawa jasno mówi co i jak. W takim wypadku ja jestem posiadaczem polisy OD DNIA ZAKUPU POJAZDU a odpowiada solidarnie na wypadek "wypadku" sprzedający do dnia zgłoszenia sprzedaży do TU. W takim wypadku jak piszesz, resztę polisy od dnia zakupu może opłacić kupujący, jeśli nie wypowie, a do dnia sprzedaży będą ścigać sprzedającego i to on zapłaci, lub sądownie będzie miał zasądzony nakaz spłaty/komornik.

Przecież jakby było inaczej to cwaniaczków na pęczki by było i w ogłoszeniach wszystkie byłyby opłacone na CAŁY ROK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Setek bzdur który sam poparłeś artykułem prawnym przyznający mi rację ...

> Umowy OC mogą być płatne nawet w 6 ratach np. po 100 zł i jeśli zapłacisz jedną a sprzedaż auto po

> 6 miesiącach nie płacąc pozostałych to kto pokryje różnice za brakujące 4 miesiące czyli 200

> zł

> Pewnie Państwo

idź przeczytaj ustawę jeszcze raz, a potem kolejny i następny - do skutku, aż zrozumiesz co autor miał na myśli.

Wprost pisząc, to czego nie potrafisz z litery paragrafu zrozumieć:

Sprzedający odpowiada za polisę do momentu zbycia pojazdu w 100%, od chwili zbycia do zgłoszenia odpowiada w 50%, drugie 50% jest po str. kupującego. Po zgłoszeniu zbycia do TU cała odpowiedzialność przechodzi na nabywcę.

Ilość rat nie ma znaczenia, sprzedając auto z opłaconą, aktualną składką nic nikomu nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co pisze piszę na podstawie własnych doświadczeń odnośnie auta które kupiłem 23 stycznia 2014

> roku.. faktura Vat ... podwójne ubezpieczenie OC

> Można sobie po pisać zresztą sam adres Warty mówi wiele: '[email protected]'

Napisz jaśniej. Kupiłeś auto z OC ważnym do kiedy? Czy było w pełni opłacone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> idź przeczytaj ustawę jeszcze raz, a potem kolejny i następny - do skutku, aż zrozumiesz co autor

> miał na myśli.

> Wprost pisząc, to czego nie potrafisz z litery paragrafu zrozumieć:

> Sprzedający odpowiada za polisę do momentu zbycia pojazdu w 100%, od chwili zbycia do zgłoszenia

> odpowiada w 50%, drugie 50% jest po str. kupującego. Po zgłoszeniu zbycia do TU cała

> odpowiedzialność przechodzi na nabywcę.

> Ilość rat nie ma znaczenia, sprzedając auto z opłaconą, aktualną składką nic nikomu nie grozi.

Nie wiem o co ci chodzi ... przecież napisałem to na samym początku w pierwszej mojej wypowiedzi.... prawo stanowi to jasno i przepis jest jasny...

A ty piszesz po raz kolejny to samo... oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz jaśniej. Kupiłeś auto z OC ważnym do kiedy? Czy było w pełni opłacone?

Sytuacja nie jest prosta z prawnego punktu -życie niesie za sobą różne przypadki wy opisujecie prosty przypadek.. kupujący sprzedający umowa ... fajnie ale:

Ja kupiłem auto z windykacji komorniczej czyli auto które zostało zabrane poprzedniemu właścicielowi ze niespłacony kredyt. Sam proces windykacji i sprzedaży nie jest prosty i może trwać od kilku miesięcy do kilku lat - szczególnie gdy właściciel nie żyje... Kto inny jest właścicielem kto inny ma polisę kto inny sprzedaje zlosnik.gif mało tego ten co sprzedaje nie musi mieć dokumentów.. ba nawet nie musi mieć polisy OC bo jej na przykład nie dostał od komornika .... no i się zaczyna hehe.gif Auto ubezpiecza bo od momentu gdy go zajmuje do momentu gdy go sprzedaje - wystawia fakturę zgodnie z prawem auto musi mieć OC... czyli auto może mieć dwie polisy OC... ba kolejny kupujący nawet nie musi wiedzieć o tym fakcie a przecież polisa przechodzi z autem.. Więc mamy kilka podmiotów które są w to zamieszanych zaczynając od właściciela a kończąc na nowym właścicielu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sytuacja nie jest prosta z prawnego punktu -życie niesie za sobą różne przypadki wy opisujecie

> prosty przypadek.. kupujący sprzedający umowa ... fajnie ale:

> Ja kupiłem auto z windykacji komorniczej czyli auto które zostało zabrane poprzedniemu

> właścicielowi ze niespłacony kredyt. Sam proces windykacji i sprzedaży nie jest prosty i może

> trwać od kilku miesięcy do kilku lat - szczególnie gdy właściciel nie żyje... Kto inny jest

> właścicielem kto inny ma polisę kto inny sprzedaje mało tego ten co sprzedaje nie musi mieć

> dokumentów.. ba nawet nie musi mieć polisy OC bo jej na przykład nie dostał od komornika ....

> no i się zaczyna Auto ubezpiecza bo od momentu gdy go zajmuje do momentu gdy go sprzedaje -

> wystawia fakturę zgodnie z prawem auto musi mieć OC... czyli auto może mieć dwie polisy OC...

> ba kolejny kupujący nawet nie musi wiedzieć o tym fakcie a przecież polisa przechodzi z

> autem.. Więc mamy kilka podmiotów które są w to zamieszanych zaczynając od właściciela a

> kończąc na nowym właścicielu

Acha. A nie uważasz, ze to nieco zmienia postać rzeczy? Z tego co opisujesz kupiłeś samochód z wadami prawnymi i faktycznie trzeba to wyjaśniać w trybie innym niż to co opisujemy. Wydaje mi sie jednak, ze zastosowanie będzie miał tu Art. 28A ustawy o OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMVHO to co opisałeś sugeruje, że komornik nie wywiązał się ze swoich obowiązków - co jakoś specjalnie nie dziwi.

W aktualnym stanie prawnym, z UFG, z możliwościami sprawdzenia czy dane auto posiada polisę OC nie stanowi dla Kowalskiego żadnego problemu. Tym bardziej dla komornika, który ma znacząco większe możliwości ustalenia stanu faktycznego, czyli posiadania/nie posiadania polisy.

Reasumując, komornik w dzień egzekucji sprawdza w UFG polisę, zwrotnie dostanie zakład, w zakładzie przepisuje polisę i sprawa jest jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sytuacja nie jest prosta z prawnego punktu -życie niesie za sobą różne przypadki wy opisujecie

> prosty przypadek.. kupujący sprzedający umowa ... fajnie ale:

> Ja kupiłem auto z windykacji komorniczej czyli auto które zostało zabrane poprzedniemu

> właścicielowi ze niespłacony kredyt. Sam proces windykacji i sprzedaży nie jest prosty i może

> trwać od kilku miesięcy do kilku lat - szczególnie gdy właściciel nie żyje... Kto inny jest

> właścicielem kto inny ma polisę kto inny sprzedaje mało tego ten co sprzedaje nie musi mieć

> dokumentów.. ba nawet nie musi mieć polisy OC bo jej na przykład nie dostał od komornika ....

> no i się zaczyna Auto ubezpiecza bo od momentu gdy go zajmuje do momentu gdy go sprzedaje -

> wystawia fakturę zgodnie z prawem auto musi mieć OC... czyli auto może mieć dwie polisy OC...

> ba kolejny kupujący nawet nie musi wiedzieć o tym fakcie a przecież polisa przechodzi z

> autem.. Więc mamy kilka podmiotów które są w to zamieszanych zaczynając od właściciela a

> kończąc na nowym właścicielu

Ale w takim wypadku, gdy istnieje takie podejrzenie to robi się tak. Kupujesz samochód i wypowiadasz tą polisę ubezpieczając sobie gdzie Ci się tam podoba i w zasadzie jesteś czysty. Dopełniłeś obowiązku zapisanego w ustawie, natomiast to na sprzedającym ciąży powiadomienie o zbyciu pojazdu do ubezpieczyciela (w tym przypadku ubezpieczycieli), więc TU (to drugie,zdublowane) może sobie żądać zapłaty od sprzedającego. Tobie przekazano 1 umowę OC, którą wypowiedziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w takim wypadku, gdy istnieje takie podejrzenie to robi się tak. Kupujesz samochód i

> wypowiadasz tą polisę ubezpieczając sobie gdzie Ci się tam podoba i w zasadzie jesteś czysty.

Tak też zrobiłem powołując się na artykuł 28 ale między datą zakupu czyli wylicytowanie w internecie ( a jest to data zakupu na fakturze ) do daty wypowiedzenia umowy jednej i drugiej upłynęło 30 dni - same formalności / przelew i odbiór auta trwał prawie 2 tygodnie. W UFG sprawdzałem auto ale tam dane nie są online - może być do 2 tygodni nieaktualne ( teraz mam juz 3 OC według UFG ) zlosnik.gif więc tylko u ubezpieczyciela można się dowiedzieć jak wygląda sprawa z daną polisą a oni to podadzą jeśli masz fakturę/ umowę kupna

Zresztą powiem wam, że prawo prawem a zakłądy ubezpieczeniowe i tak kierują się własnymi wytycznymi a ty musisz udowodnić swoją niewinność sick.gif zresztą to jest opinia nie tylko moja a kilku przedstawicieli różnych firm ubezpieczającymi auta z którymi rozmawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak też zrobiłem powołując się na artykuł 28 ale między datą zakupu czyli wylicytowanie w

> internecie ( a jest to data zakupu na fakturze ) do daty wypowiedzenia umowy jednej i drugiej

> upłynęło 30 dni - same formalności / przelew i odbiór auta trwał prawie 2 tygodnie. W UFG

> sprawdzałem auto ale tam dane nie są online - może być do 2 tygodni nieaktualne ( teraz mam

> juz 3 OC według UFG ) więc tylko u ubezpieczyciela można się dowiedzieć jak wygląda sprawa z

> daną polisą a oni to podadzą jeśli masz fakturę/ umowę kupna

> Zresztą powiem wam, że prawo prawem a zakłądy ubezpieczeniowe i tak kierują się własnymi wytycznymi

> a ty musisz udowodnić swoją niewinność zresztą to jest opinia nie tylko moja a kilku

> przedstawicieli różnych firm ubezpieczającymi auta z którymi rozmawiałem.

Żadne 30 dni nic nie zmienia. Skoro tak się odbyło, to wypowiadaj jak najszybciej 2 pozostałe umowy i zapłacisz tylko za okres gdy byłeś ich właścicielem, tu chyba wiele wskórać się nie da, czyli od daty zakupu do daty wypowiedzenia, to nie będą horrendalne pieniądze chyba że masz 0 zniżek.

Twój przypadek w dyskusji nie zmienił nic, przepisy obowiązują takie jak podaliśmy, Ty możesz jedynie czuć się zawiedziony że nie zostałeś poinformowany o pozostałych polisach, chociaż jeśli nikt CI o nich nie poinformował i przekazał tylko 1 to sprawa też do ugrania by nie płacić nic, ale przeciągnie się to w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak też zrobiłem powołując się na artykuł 28 ale między datą zakupu czyli wylicytowanie w

> internecie ( a jest to data zakupu na fakturze ) do daty wypowiedzenia umowy jednej i drugiej

> upłynęło 30 dni - same formalności / przelew i odbiór auta trwał prawie 2 tygodnie. W UFG

> sprawdzałem auto ale tam dane nie są online - może być do 2 tygodni nieaktualne ( teraz mam

> juz 3 OC według UFG ) więc tylko u ubezpieczyciela można się dowiedzieć jak wygląda sprawa z

> daną polisą a oni to podadzą jeśli masz fakturę/ umowę kupna

> Zresztą powiem wam, że prawo prawem a zakłądy ubezpieczeniowe i tak kierują się własnymi wytycznymi

> a ty musisz udowodnić swoją niewinność zresztą to jest opinia nie tylko moja a kilku

> przedstawicieli różnych firm ubezpieczającymi auta z którymi rozmawiałem.

Pamiętaj też, że polisa przedłuża się automatycznie tylko w wypadku opłacenia aktualnej składki w całości. Więc jeśli poprzedni właściciel nie opłacił składek to polisy nie przedłużyły się z automatu i TU próbuje zrobić cię wała.

W odpowiedzi na wezwania poprzednich TU zażądał bym pełnych informacji o plisach i opłaconych składkach. Oczywiście tak jak pisał AkuQ należy natychmiast wypowiedzieć wszystkie polisy. Opłaty zaległe dotyczą Ciebie tylko za okres od zakupu do wypowiedzenia, wcześniejsze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.