Skocz do zawartości

Gdzie mozna sprawdzic ile mam lat bezszkodowych/szkodowych?


Kiwal

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka aut przez ostatnie 10 lat. Zero wypadkow na koncie z likwidacja szkod z AC/OC. Brat jedzi jednym z moich aut i mial wypadek. Kasacja auta, wyplata odszkodowania z OC dwóm pozostalym poszkodowanym.

Teraz Pan z PZU mowi mi ze mam 0% znizek.

Jak z nim rozmawiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz Pan z PZU mowi mi ze mam 0% znizek.

A jak ten Pan to sprawdził? W komputerze? Przez telefon?

Wcześniej ubezpieczenie miałeś w PZU (przez te wszystkie lata)? Jeżeli nie - to dość "normalne", bo wymiana danych między ubezpieczycielami, czy centralną bazą nie istnieje. Musisz historię zebrać u wszystkich swoich ubezpieczycieli (wydruk z pieczątką, podpisem) i najlepiej sobie te dokumenty zachować na przyszłość, żeby czasu nie tracić.

Co do historii ubezpieczenia - PZU nie miało w swojej bazie samochodu, którym jeździłem przez kilka lat i nie było nigdy ubezpieczone w PZU, więc na podstawie infolinii mogli mi udzielić 30% zniżek, mimo że miałem już od dwóch czy trzech lat pełne 60%. Miałem współwłaściciela "ze zniżkami", więc nie wnikałem głęboko w temat - dlaczego nie mam swoich zniżek, aż do momentu gdy postanowiłem się owego współwłaściciela "pozbyć" z DR. Nieźle się zdziwiłem oglądając te wydruki, ale wystarczyła wizyta u brokera, u którego auto ubezpieczałem, wykonał dla mnie wydruki z baz innych ubezpieczycieli, ładnie wszystko spiąłem w teczce i w PZU przedstawiłem. Wbili wszystko do bazy i rok później nie było już problemu z określeniem wysokości zniżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka aut przez ostatnie 10 lat. Zero wypadkow na koncie z likwidacja szkod z AC/OC. Brat jedzi

> jednym z moich aut i mial wypadek. Kasacja auta, wyplata odszkodowania z OC dwóm pozostalym

> poszkodowanym.

> Teraz Pan z PZU mowi mi ze mam 0% znizek.

> Jak z nim rozmawiac?

Ostatnio miałem podobną sytuację, tylko mi zaniżyli zniżki, aby udowodnić w PZU kazali mi przynieść zaświadczenia od każdego ubezpieczyciela (oczywiście to było niewykonalne bo to kilkanaście lat i różni ubezpieczyciele, których nawet nie pamiętam). Oni mogą tylko ustalić 5 ostatnich lat gdzie miało się ubezpieczenie ale bez zniżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyliczając OC w Axa Direct podaje Ci ile miałeś szkód i kiedy dokładnie z bazy UFG.

AXA tego nie robi, po zakupie polisy OC i odczekaniu 1-2 miesiąca jako coś wyjdzie to przysyłają wezwanie do dopłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyliczając OC w Axa Direct (lub Liberty ale na 99%To pierwsze) podaje Ci ile miałeś szkód i kiedy

> dokładnie z bazy UFG.

Ale tylko za 5 lat i bez zniżek bo UFG posiada dane tylko za ostatnie 5 lat (2 miesiące temu występowałem o udostępnienie takiej informacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tylko za 5 lat i bez zniżek bo UFG posiada dane tylko za ostatnie 5 lat (2 miesiące temu

> występowałem o udostępnienie takiej informacji)

Dziwne, bo multiagent dogrzebal sie mojej historii w UFG od 2005r., zony jeszcze starsza znalazl, bo 2001-2005 (za to tej mlodszej nie bylo u zony 2005-2014).

Wniosek jest taki, ze jak TU wpisalo to jest, jak nie to nie, aha zony historia czesciowo sie odnalazla poprzez szukanie po panienskim nazwisku, starym adresie itd., bo TU PESEL przy wpisie skopalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyliczając OC w Axa Direct (lub Liberty ale na 99%To pierwsze) podaje Ci ile miałeś szkód i kiedy

> dokładnie z bazy UFG.

wlasnie wypelnilem wniosek i nie ma tam nic takiego. Za OC zaproponowali 1/2 ceny PZU smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne, bo multiagent dogrzebal sie mojej historii w UFG od 2005r., zony jeszcze starsza znalazl,

> bo 2001-2005 (za to tej mlodszej nie bylo u zony 2005-2014).

> Wniosek jest taki, ze jak TU wpisalo to jest, jak nie to nie, aha zony historia czesciowo sie

> odnalazla poprzez szukanie po panienskim nazwisku, starym adresie itd., bo TU PESEL przy

> wpisie skopalo.

Odpowiedź jest prosta, twój multiagent albo posiadał zaświadczenia o twoich ubezpieczeniach (niektórzy zbierają) albo wystąpił o nie do firm gdzie zawierałeś ubezpieczenia. Natomiast UFG może wystawić zaświadczenie tylko na 5 lat i bez info o zniżkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Natomiast UFG

> może wystawić zaświadczenie tylko na 5 lat i bez info o zniżkach

Ale zaświadczenie to będzie zawierało informację o szkodach.

Obecnie większość TU ustalając składki bazuje na danych o przebiegu ubezpieczenia (ilość lat i szkody), a nie o zniżkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpowiedź jest prosta, twój multiagent albo posiadał zaświadczenia o twoich ubezpieczeniach

> (niektórzy zbierają) albo wystąpił o nie do firm gdzie zawierałeś ubezpieczenia. Natomiast UFG

> może wystawić zaświadczenie tylko na 5 lat i bez info o zniżkach

Nie wydaje mi sie to takie proste, bo o ile czesc moich polis byla zawierana u niego (nie wszystkie), to zony zadna.

Nie roztlumaczalem tez mu w jakich TU mielismy polisy, a bylo ich troche, watpie by chcialo mu sie wszystkie po kolei wklepywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka aut przez ostatnie 10 lat. Zero wypadkow na koncie z likwidacja szkod z AC/OC. Brat jedzi

> jednym z moich aut i mial wypadek. Kasacja auta, wyplata odszkodowania z OC dwóm pozostalym

> poszkodowanym.

> Teraz Pan z PZU mowi mi ze mam 0% znizek.

> Jak z nim rozmawiac?

tu masz OWU https://www.pzuonline.pl/pdfs/www/PZUonline_owu_AC.pdf

Jeżeli było to 1 zdarzenie, to wg mojej oceny z 60% oc i ac, spadasz dwie klasy w dół, więc na 50% oc i tak samo AC

Aczkolwiek mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu masz OWU https://www.pzuonline.pl/pdfs/www/PZUonline_owu_AC.pdf

> Jeżeli było to 1 zdarzenie, to wg mojej oceny z 60% oc i ac, spadasz dwie klasy w dół, więc na 50%

> oc i tak samo AC

> Aczkolwiek mogę się mylić

Czyli powinienem miec 50% a nie 0%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli powinienem miec 50% a nie 0%

Mając 60% z oc, powodujesz szkodę, spadasz dwie klasy w dół - czyli w przypadku PZU na 50% (w innych towarzystwach zazwyczaj na 40%). Jeżeli ponownie wyrządzisz szkodę, to znów kolejne 2 klasy w dół. Ale jeżeli tych dwóch poszkodowanych zostało w jednym zdarzeniu, to wg. mojej oceny traktowane jest to jako jedno zdarzenie i spadasz tylko 2 klasy niżej. Proponuję odnaleźć aktualną polisę oc z wnioskiem na to auto, tam gdzie masz informacje o tym że jest 60% i próbować to wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mając 60% z oc, powodujesz szkodę, spadasz dwie klasy w dół - czyli w przypadku PZU na 50% (w

> innych towarzystwach zazwyczaj na 40%). Jeżeli ponownie wyrządzisz szkodę, to znów kolejne 2

> klasy w dół. Ale jeżeli tych dwóch poszkodowanych zostało w jednym zdarzeniu, to wg. mojej

> oceny traktowane jest to jako jedno zdarzenie i spadasz tylko 2 klasy niżej. Proponuję

> odnaleźć aktualną polisę oc z wnioskiem na to auto, tam gdzie masz informacje o tym że jest

> 60% i próbować to wyjaśnić.

kazda wyplata przez UFG traktowana jest jak zdarzenie czylo np jeden wypadek, jedno auto rozbite + 2 szkody osobowy to razem 3 zdarzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kazda wyplata przez UFG traktowana jest jak zdarzenie czylo np jeden wypadek, jedno auto rozbite +

> 2 szkody osobowy to razem 3 zdarzenia....

To znaczy ze jak spowoduje karambol to do konca zycia nie odzyskam znizek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.