Skocz do zawartości

Lodówka - pomoc w wyborze


rob_7

Rekomendowane odpowiedzi

I kolejne pytanie mam do was. Nadszedł czas meblowania domu wiec także trzeba kupić sprzęt do kuchni. Na tapecie aktualnie lodówka.

Co wymagam:

- wonlostojąca

- kolor odcienie stali

- szerokość 60-70 cm

- no frost ? tutaj się łamie czy kupić

- wysokość 180-210

- zamrażarka u dołu

- cena do 2000 zł

Od razu zaznaczę, że nie potrzebuje bajerów, bo lodówka i tak nie wytrzyma więcej jak 7-8 lat. Poradźcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co wymagam:

niestety nie wiem czy maja w ofercie szare ale zerknij w strone beko

edyta:

zerknalem na szybko i maja w kolorze jaki jest warunkiem linka

mam beko od 8 moze 9 lat - taka 2 metrow dziala rewelacyjnie, kosztowala bardzo rozsadne pieniadze - jestem bardzo zadowolony z wyboru

wczesniej mialem amice - niestety z niewiadomych przyczyn zaczela pekac w srodku wytloczka i przez to chlodzila coraz slabiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pół roku temu kupiłem "HotPointa" ze względu właśnie na wysokość (200cm) + pojemność + design + oferowane możliwości (no frost, szybkie chłodzenie/zamrażanie).

O ile mając wcześniej doczynienia z lodówkami no frost samsunga/beko, które głośnością nie odbiegały od lodówek tradycyjnych ( kilka razy spałem u znajomych w salonach połączonych z kuchnią), o tyle "HotPoint" wykonuje lodówki bardzo głośne.

Na początku lodówka budziła nas w nocy ( 2x drzwi przez 3 ściany). Trzaski, dźwięki jakie wydaje lód kruszony młotkiem na stalowym stole warsztatowym.... nie do opisania wrażenia.

Reklamacje nie przyniosły skutku, gdyż serwis mierzył głośność pracy lodówki podczas zwykłej eksploatacji/chłodzenia no.gif

Poszukaj informacji na innych forach, zanim kupisz lodówkę danego producenta. Ja żałuje, że mulher.gif uparła się na rączki w lodówce, gdyż w przeciwnym wypadku brałbym samsunga ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Pół roku temu kupiłem "HotPointa" ze względu właśnie na wysokość (200cm) + pojemność + design +

> oferowane możliwości (no frost, szybkie chłodzenie/zamrażanie).

> O ile mając wcześniej doczynienia z lodówkami no frost samsunga/beko, które głośnością nie

> odbiegały od lodówek tradycyjnych ( kilka razy spałem u znajomych w salonach połączonych z

> kuchnią), o tyle "HotPoint" wykonuje lodówki bardzo głośne.

> Na początku lodówka budziła nas w nocy ( 2x drzwi przez 3 ściany). Trzaski, dźwięki jakie wydaje

> lód kruszony młotkiem na stalowym stole warsztatowym.... nie do opisania wrażenia.

> Reklamacje nie przyniosły skutku, gdyż serwis mierzył głośność pracy lodówki podczas zwykłej

> eksploatacji/chłodzenia

> Poszukaj informacji na innych forach, zanim kupisz lodówkę danego producenta. Ja żałuje, że

> uparła się na rączki w lodówce, gdyż w przeciwnym wypadku brałbym samsunga

No właśnie z tego co do tej pory wyszukałem to zaufanie budzi u mnie Bosch, Liebherr i powiedzmy Samsung. Na pewno nie należy patrzeć tylko na producenta, bo zdarzają się lepsze i gorsze modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po fakcie, dowiedziałem się, że kumpel ma pralkę z "HotPointa", i też tania nie była.... a problemy podobne do moich.

Dwa razy serwis wymieniał jakieś łożyska i amortyzatory niewiem.gif

Pralka będzie miała rok w maju.

Moja wina, że wcześniej nie zapytałem, poszukałem info, ale potrzebowałem lodówki na "wczoraj" i akurat po objechaniu wszystkich marketów w okolicy ta była na miejscu i dostępna od ręki ok.gif

Samsunga mam w "drugim domu", mają znajomi, obydwa egzemplarze dzieli 3-4 lata, mają no frost pełny itd a są cichutkie. A mój grat nie pozwala spać sąsiadom, lodówka za +2kzł sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze to poszwędaj się po marketach, pomacaj, porównaj rozplanowanie wnętrza.

Potem porównaj pojemności, wygląd i coś wybierzesz.

U mnie skończyło się na Electroluxie z ich klonem nofrosta - czasem brzęczy, ale zwracałem na to uwagę przez kilka pierwszych tyg, teraz całkiem tego nie słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak szczerze to poszwędaj się po marketach, pomacaj, porównaj rozplanowanie wnętrza.

> Potem porównaj pojemności, wygląd i coś wybierzesz.

> U mnie skończyło się na Electroluxie z ich klonem nofrosta - czasem brzęczy, ale zwracałem na to

> uwagę przez kilka pierwszych tyg, teraz całkiem tego nie słyszę.

Najbardziej zależy mi nad zfokusowaniem się na jakieś 2-3 firmy max, wtedy można iść na markety i słuchać co mówią.

Może jakieś sugestie co lodówka powinna mieć, co musi mieć, a co jest w ogóle do dupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najbardziej zależy mi nad zfokusowaniem się na jakieś 2-3 firmy max, wtedy można iść na markety i

> słuchać co mówią.

> Może jakieś sugestie co lodówka powinna mieć, co musi mieć, a co jest w ogóle do dupy?

Lodówka im prostsza tym lepiej.

3 szuflady zamrażarki, lub 2 szuflady i zamykana półka.

A w lodówce szuflada, półki, drabinka na butelki.

Na drzwiach schowki, jeden zamykany.

Dobrze jak da się przełożyć bezproblemowo drzwi, by otwierały się we właściwą stronę w Twojej kuchni.

To minimum.

Zaprowadź kobitę do marketu AGD i niech sobie poogląda, czy jakieś jeszcze bajery potrzebuje.

ps.

Z mojego doświadczenia - Polar chłodzi jak głupi. Whirlpool nie umywa się do Polara zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę wysokość rzędu 200cm- więc ciśnie się pytanie: na ile pojemność i stosunek wielkości chłodziarki do wielkości zamrażarki jest istotna?

Tu jest cały Pikuś- jak się wniknie w te parametry, to sporo wysokich lodówek odpada na wstępie.

To trzeba "pomacać", bo potem okazuje się, że kawał lodówki a miejsca w środku mało albo półek mało i nie dają się przesuwać jak potrzeba.

Ja szukałem 200cm lodówki z dużą pojemnością ogólną i dużą komorą chłodziarki w stosunku do zamrażalnika.

Od razu zostały mi tylko modele Samsunga i Electroluxa, wygrał Electrolux ze względu na naturalny kolor blachy obudowy. Samsungi są jakby "podbarwiane na szaro".

Od razu zaznaczam, że dotąd miałem 200cm Mastercooka i najchętniej bym powtórzył taki zakup, ale firma odeszła od tych dużych tanich lodówek a to co mają teraz było drogie i ciut przekombinowane:

i-mastercook-lctd-920nfx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No frost w zamarazalniku nie potrzebne.

Akurat ja mam całkowicie odmienne zdanie. Cenię sobie brak szronu i to, że mrożone rzeczy do siebie nie przymarzają. Jedyna wada to taka, że trzeba dokładnie pakować mrożonki w torebki, bo inaczej z mrożonek robią się suszonki zlosnik.gif

Podczas zakupu lodówki w ostatecznej rozgrywce został Samsung i LG.

Wygrał Samsung ze względu na możliwość wyciągnięcia szuflady zamrażarki przy niepełnym otwarciu drzwi (mniej niż 90 stopni), chociaż bardziej odpowiadał mi i mojej żonie design LG.

Lodówka ma już 3 lata i jak na razie (odpukać) problemów nie odnotowano (z wiatrakiem też nie).

Model RL41HCRS, wzrost 192 cm zlosnik.gif (to było ważne, bo wyższej bym nie wprowadził do kuchni w poprzednim mieszkaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najbardziej zależy mi nad zfokusowaniem się na jakieś 2-3 firmy max, wtedy można iść na markety i

> słuchać co mówią.

> Może jakieś sugestie co lodówka powinna mieć, co musi mieć, a co jest w ogóle do dupy?

nie ma sensu kierunkować się przed 'macaniem', tak samo nie ma sensu słuchanie sprzedawców wink.gif

Po wstępnych oględzinach zobaczysz co pasuje wyglądem, możliwościami konfiguracji, potem porównanie parametrów na spokojnie (wymiary zew. VS pojemność), na koniec jeżeli będzie więcej niż jeden model to już tylko wizualnie/cenowo/gwarancyjnie/dostawa ect.

Co do samego zakupu, często lokalne sklepy mają lepsze warunki dostawy z wniesieniem niż markety, warto to dodać do końcowych kalkulacji. Chyba, że masz możliwość ogarnięcia tego we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz koniecznie z noFrost, moja od podłączeniu w połowie 2009 roku pracuje non stop i w zamrażarce ani grama szronu ok.gif Pamiętać trzeba jedynie o szczelnym zapakowaniu produktów. Mam Bosch-a nie pamiętam modelu (coś kole 1800zł kosztował). Czasami wydaje z siebie dźwięki jak by kot miauczał zlosnik.gif ale generalnie jest cicha i da rade spokojnie spać w pokoju łączonym z kuchnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bierz koniecznie z noFrost, moja od podłączeniu w połowie 2009 roku pracuje non stop i w zamrażarce

> ani grama szronu Pamiętać trzeba jedynie o szczelnym zapakowaniu produktów. Mam Bosch-a nie

> pamiętam modelu (coś kole 1800zł kosztował). Czasami wydaje z siebie dźwięki jak by kot

> miauczał ale generalnie jest cicha i da rade spokojnie spać w pokoju łączonym z kuchnią

No właśnie też mi pasuje Bosch jako marka, no ale jak mają dobre pralki to lodówki już nie muszą być super wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.