Skocz do zawartości

W marcu jak w garncu - czyli spamerski wątek wiosenny :-)


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w marcu - choć w nocy był mróz , to już teraz jest +4 i zaczyna przygrzewać słoneczko , ciekawe czy dzisiaj znowu będzie tak ciepło jak wczoraj smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam w marcu - choć w nocy był mróz , to już teraz jest +4 i zaczyna przygrzewać słoneczko ,

> ciekawe czy dzisiaj znowu będzie tak ciepło jak wczoraj

jak przyjechałem do pracy o 20-30 było +8, a o 6 jak wychodziłem to szyby skrobałem niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak przyjechałem do pracy o 20-30 było +8, a o 6 jak wychodziłem to szyby skrobałem

Ja się dzisiaj wybieram z młodszym synem do Zaurolandii, po powrocie jedziemy kupić nowy większy rower, koniecznie z przeżutkami, żeby zawsze był pierwszy hehe.gif

EDIT

I własnie do mnie dotarło, że prawdopodobnie nie zmieszczę tego nowego i większego rowerka do bagażnika i będzie zonk oink.gif. Czyli tanio nie będzie i muszę kupić relingi poprzeczne oraz bagażnik rowerowy - ktoś coś podpowie? Może jednak coś na tylna klapę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PEPCIO mial na tylnej klapie bagaznik, i z tego co dobrze pamietam, mowil ze uszkodzil mu sie

> lakier.

Pepcio już raczej nie odpowie na pytania na AK biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zmieniłem kapcie na letnie... Mam 18" więc jak w suv wink.gif Jak walnie śniegiem to pójdę pieszo albo pojadę autobusem. Swoją drogą chodzi po głowie zmiana auta, ale od długiego czasu nie mogę znaleźć alternatywy dla Cromy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jeszcze poczekam z 2 tygodnie i tez zaloze letnie.

> Croma fajne auto

Ja zostanę na zimówkach do maja hehe.gif ale Mietkowi W203 założę letnie w przyszłym tygodniu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zostanę na zimówkach do maja ale Mietkowi W203 założę letnie w przyszłym tygodniu

A nie wiem czy w koncu pokazales fotki nowego wozidla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza tu jak makiem zasiał , czyżby wszyscy korzystając z wiosennej pogody zaczęli porządkować ogrody hehe , czy zmieniają oponki i sprzątają swoje CROMKI ? Córka mi podpowiada, że prawdopodobnie zmęczeni po dniu teściowej a i przygotowania do Dnia Kobiet w toku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cisza tu jak makiem zasiał , czyżby wszyscy korzystając z wiosennej pogody zaczęli porządkować

> ogrody hehe , czy zmieniają oponki i sprzątają swoje CROMKI ? Córka mi podpowiada, że

> prawdopodobnie zmęczeni po dniu teściowej a i przygotowania do Dnia Kobiet w toku

niestety ja nie grzebie w ogrodzie, Croma pojechała na rozrząd i dostałem info że cały napęd pomocniczy włącznie z kołem pasowym jest również do wymiany frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety ja nie grzebie w ogrodzie, Croma pojechała na rozrząd i dostałem info że cały napęd

> pomocniczy włącznie z kołem pasowym jest również do wymiany

no to prawdziwy pech no i wydatek, ale trzeba patrzeć na plusy , na lato cromka będzie gotowa na wakacyjny wypad . Życzę aby więcej się nie wykluło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to prawdziwy pech no i wydatek, ale trzeba patrzeć na plusy , na lato cromka będzie gotowa na

> wakacyjny wypad . Życzę aby więcej się nie wykluło .

olej, flitry, rozrząd, olej w skrzyni i dodatkowo cały napęd pomocniczy. Musi być gotowa do sezonu 270751858-jezyk.gif

w sumie to spodziewałem się jakiejś rolki do wymiany, bo słyszałem popiskiwanie na wolnych obrotach, niestety wyszła gorsza opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> olej, flitry, rozrząd, olej w skrzyni i dodatkowo cały napęd pomocniczy. Musi być gotowa do sezonu

> w sumie to spodziewałem się jakiejś rolki do wymiany, bo słyszałem popiskiwanie na wolnych

> obrotach, niestety wyszła gorsza opcja

lepszy taki pech niz zablokowanie rolki np w moldawii:) i zerwanie paska w sobotni wieczor wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety ja nie grzebie w ogrodzie, Croma pojechała na rozrząd i dostałem info że cały napęd

> pomocniczy włącznie z kołem pasowym jest również do wymiany

kurcze dziwne że po tak małym przebiegu jak masz to wyszło tyle do wymiany sick.gif

u mnie przy wymianie rozrządu przy 160kkm stwierdzono że wszystko jest OK (z napędem pomocnicznym), dla świętego spokoju wymieniłem tylko pasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kurcze dziwne że po tak małym przebiegu jak masz to wyszło tyle do wymiany

> u mnie przy wymianie rozrządu przy 160kkm stwierdzono że wszystko jest OK (z napędem pomocnicznym),

> dla świętego spokoju wymieniłem tylko pasek

wGP przy 110k km tez tylko pasek robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na razie się nic nie psuje, tfu, tfu.

> Dziś znalazłem nową funkcję w Cromie. Stwierdzam że to bardzo funkcjonalne auto

> Kieszeń na 10 Lubuskich

Ile z tych 10 zostalo? zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kurcze dziwne że po tak małym przebiegu jak masz to wyszło tyle do wymiany

> u mnie przy wymianie rozrządu przy 160kkm stwierdzono że wszystko jest OK (z napędem pomocnicznym),

> dla świętego spokoju wymieniłem tylko pasek

A to stwierdzenie to jednoczesnie gwarancja czy "jak tam pan sobie chcesz"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cisza tu jak makiem zasiał , czyżby wszyscy korzystając z wiosennej pogody zaczęli porządkować

coś w tym stylu.

Tzreba się hartowac.

Już grila odgryłem spod worka.

Jutro ma być ciepło ( 15 st ) i słoneczko - więc może pierwsza kiełbaska pójdzie

food.gif

PS

a ile na dziś rozrzadzik się ceni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś w tym stylu.

> Tzreba się hartowac.

> Już grila odgryłem spod worka.

> Jutro ma być ciepło ( 15 st ) i słoneczko - więc może pierwsza kiełbaska pójdzie

> PS

> a ile na dziś rozrzadzik się ceni?

Byłem szybszy, dwa tygodnie temu rozpoczęliśmy rodzinnie sezon grillowy na wyjeździe krajoznawczym. Inicjatorem i zagorzałym orędownikiem był mój młodszy, pięcioletni syn grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem szybszy, dwa tygodnie temu rozpoczęliśmy rodzinnie sezon grillowy na wyjeździe krajoznawczym.

> Inicjatorem i zagorzałym orędownikiem był mój młodszy, pięcioletni syn .

mój 5 latek - na razie jeszcze w domu frytki wcina:)

musze go podpuścić na kurczaczki z grila:)

może przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> się pochwalę jeździłem dzisiaj suwem fiata

> 3.6 Pb,

280 KM wink.gif i zwie się Freemont zlosnik.gif. Też miałem parę razy przyjemność zarówno ON jak i Pb. Jednak po jeździe Pb banan z twarzy długo nie schodzi devil.gif co jest wprost proporcjonalne z płaczem przy dystrybutorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3.6 Pb

No cóż , musi się fajnie odpychać pomimo tych 2t wagi .

V6 , moment większy niż w naszych ON Cromkach , a moc prawie aż dwa razy tyle , katalogowo podają jakieś 8,4s so 100 spineyes.gif

No , ale radość na stacji paliw staje się znacznie mniejsza grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiejś kolosalnej różnicy nie odczułem podczas przyspieszania , jak dla mnie skrzynia trochę ospała, w cromie szybciej redukuje biegi a po dociśnięciu "gazu" w podłogę auto tak jakby się przyduszało, lekkie odpuszczenie powodowało normalne przyspieszanie yikes.gif hamulce jak dla mnie za słabe jak na takie ciężkie auto - bardziej spowalniają niż hamują

ciekaw jestem jak będzie spisywało się wnętrze po paru latach - wg mojej oceny skóra jaką montują jest jakaś delikatna , miękka no i deska rozdzielcza Fiat chyba zaczyna się troszeczkę cofać - twarda skorupa która po paru latach zacznie skrzypieć jak drzwi od stodoły facepalm%5B1%5D.gif

nie zaprzeczam że auto mi się podobało i podoba ale po "dotknięciu" wszystkiego trochę czar prysł buu.gif

co do spalania to komp średnio pokazał 14,6 l /100 km co jak na jazdy testowe wydaje mi się do zaakceptowania przy normalnej jeździe użytkownik powinien zejść do ok 12l - można też ewentualnie zamontować "podtlenek " gazu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakiejś kolosalnej różnicy nie odczułem podczas przyspieszania , jak dla mnie skrzynia trochę

> ospała, w cromie szybciej redukuje biegi a po dociśnięciu "gazu" w podłogę auto tak jakby się

> przyduszało, lekkie odpuszczenie powodowało normalne przyspieszanie

Jechałeś chyba egzemplarzem, który nie miał wgranego poprawionego oprogramowania skrzyni. Mamy w firmie właśnie taki egzemplarz przed wgraniem poprawki to skrzynia pracowała faktycznie nie za dobrze. Natomiast po poprawkach jest dużo lepiej.

> ciekaw jestem jak będzie spisywało się wnętrze po paru latach - wg mojej oceny skóra jaką montują

> jest jakaś delikatna , miękka

Skórka jest faktycznie delikatna ale jak się będzie o nią w miarę dbało to nie powinno być problemów. Co prawda jeździłem dwulatkami zastępczymi w których skóra była już trochę sfatygowana ale to tylko na miejscu kierowcy.

>no i deska rozdzielcza Fiat chyba zaczyna się troszeczkę cofać -

> twarda skorupa która po paru latach zacznie skrzypieć jak drzwi >od stodoły

Proponuje poczytać na forum freemonta , a tam na razie nikt nie skarży się, że coś skrzypi. Ja też jak na razie w żadnym egzemplarzu nie zanotowałem żadnych świerszczy ani skrzypków wink.gif, a wierz mi pod tym względem jestem bardzo wyczulony ostatnio w cromie serwis szukał świerszcza w okolicach tylnej kanapy.

> co do spalania to komp średnio pokazał 14,6 l /100 km co jak na jazdy testowe wydaje mi się do

> zaakceptowania przy normalnej jeździe użytkownik powinien zejść do ok 12l - można też

Nasz freemont przy normalnej jeździe pali około 11,5l, tylko najpierw należy nauczyć się nim jeździć wink.gif tzn. bez buta w podłodze od świateł do świateł co na początku jest problemem devil.gif jednak wizyta przy dystrybutorze powoduje, że zaczynamy panować nad prawą nogą swiety.gif. Te auto ma 2t i należy przewidywać co się dzieje na drodze. Są tacy, którzy poniżej 16l nie umieją zejść zlosnik.gif. Na trasie zgodnie z przepisami i czasami z ułańską fantazją 9-9,5l należy liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie może jakiekolwiek doświadczenie z oponami Interstate?? U mojego wulkanizatora mam do kupienia komplet nowych 215/50/17 w bardzo dobrej cenie i się zastanawiam...

podobno holenderskie dobre opony średniej klasy....ale może ktoś używał w praktyce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy macie może jakiekolwiek doświadczenie z oponami Interstate?? U mojego wulkanizatora mam do

> kupienia komplet nowych 215/50/17 w bardzo dobrej cenie i się zastanawiam...

> podobno holenderskie dobre opony średniej klasy....ale może ktoś używał w praktyce??

kurcze nigdy nie slyszalem nawet frown.gif

Zalezy jaka cena i jaka jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby po roku nie zaczely Ci wyć w trakcie jazdy.

Z tego co wiem,Iron nie bawil sie w szukanie 215/50/17 bo sa chore ceny, i kupil w dobrej cenie 225/45/17 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zeby po roku nie zaczely Ci wyć w trakcie jazdy.

> Z tego co wiem,Iron nie bawil sie w szukanie 215/50/17 bo sa chore ceny, i kupil w dobrej cenie

> 225/45/17

Niby tak ale z homologacja klopot i ciekaw jestem jakby z AC szlo to czy nie beda szukali ze nie ten rozmiar i zabawa posadach dla 200 zl razna 70 tys km.

Fakt auto wyglada lepiej optycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.