Skocz do zawartości

[H] Po zakupie Astry - parę pytań...


aditola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Prosiłbym o pomoc w przypadku paru spraw bo czasami się gubię albo nie potrafię znaleźć albo potrzebuję potwierdzenia na 100%...

Moja Astra to 1.7CDTi 100KM z 2004r.

1. Mam czujnik deszczu ale ostatnio jak kropiło i chciałem użyć trybu automatycznego to zauważyłem, że chyba nie działa poprawnie tj. powachlowały wycieraczki 3-4 razy z pewnym interwałem czasowym (tak jakby czujnik działał) następnie włączył się tryb ciągły i tak wycieraczki wachlowały cały czas. Czy to normalne? Zauważyłem, że ten czujnik jest jakby zaparowany, biały, może brudny? Da się to rozebrać, przeczyścić czy szukać przyczyny gdzie indziej?

2. Podświetlenie klameczki (takie pomarańczowe): czy na pewno trzeba zdejmować cały boczek czy wystarczy wykręcić tą śrubę za tą plastikową, czarną zaślepką, zeby wymienić leda?

3. Sterowanie pozycjami obiegu. Mam klimatronika i po ustawieniu w tryb auto wszystko działa ale słychać w okolicach kierownicy (jakby za kierownicą, pod deską rozdzielczą) jak przestawia jakiś chyba silniczek pozycje. O tyle jest to irytujące, że słychać takie "terkotanie" jakby się coś złego działo tam smile.gif wiem, że klapkę od obiegu wewnętrznego mam urwaną ale to będę załatwiał na wiosnę.

4. Mam jakieś piszczenie na nierównościach z okolic tylnej kanapy (mam półskóry) - podejrzewam, że ocierają skóry o siebie w okolicach dzielonej kanapy a może coś innego, typowego? Dodam, że jak ktoś z tyłu jedzie to pisku raczej nie ma grinser006.gif

5. Czy jest gdzieś instrukcja do radia CD30 MP3 po polsku? Z chęcią bym przejrzał grinser006.gif

6. Potrzebowałbym też jakiegoś manuala jak ściągać tylny zderzak bo chciałbym zamontować czujniki parkowania. Czy ktoś może potwierdzić, że są od tyłu zaznaczone miejsca na czujniki?

7. Temat bagażnika dachowego. Chcę kupić belki i 2 uchwyty na rowery, czy ktoś może coś polecić? Nie potrzebuję żadnego markowego i drogiego Thule bo sprzęt będzie używany sporadycznie. Wypatrzyłem coś takiego:

BAGAŻNIK ALUMINIOWY i uchwyty od tego sprzedawcy KLIK

Czy jakiś tańszy stalowy bagażnik TAKI i do tego jakieś tańsze uchwyty? Osobiście bardziej mi się podoba ten aluminiowy grinser006.gif

Jest jeszcze taki uchwyt rowerowy KLIK ale nie wiem czy on jest mocowany na ten system T do belek?

8. Mam halogeny, czy jest szansa doprogramować do nich funkcję doświetlania zakrętów?

9. Nie mam jednego bolca, który trzyma tylną półkę (ten w boczku). Czy jest szansa to kupić w ASO? Czy trzeba cały ten plastik boczny?

10. Czy jest na 100% jeden typ tempomatu? Bo chcę kupić i znajomy w ASO będzie mi to programował razem ze światłami "dziennymi" tzn żeby mijania się automatycznie zapalały z przodu w dzień. Czy warto coś jeszcze sobie za jednym zamachem zaprogramować?

Na razie chyba tyle pytań, jak coś mi się nasunie to będę pytał. Szukałem, przeglądałem AK oraz inne fora Astry i na resztę pytań znalazłem odpowiedzi ale na te już nie smile.gif

Dzięki, Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Mam czujnik deszczu (...) jakby zaparowany

I to jest pewnie przyczyna.

Zdemontuj osłonkę, sam czujnik i umyj szybę w tym miejscu.

> 2. Podświetlenie klameczki

Trzeba zdemontować boczek.

> 3. wiem, że klapkę od obiegu wewnętrznego mam urwaną

I to jest pewnie przyczyna terkotania.

> 5. instrukcja do radia CD30 MP3 po polsku

Jest.

> 6. jak ściągać tylny zderzak

Tutaj.

> 8. Mam halogeny, czy jest szansa doprogramować do nich funkcję doświetlania zakrętów?

hmm.gif chyba nie.

> 9. Nie mam bolca

Ten?

> 10. Czy jest na 100% jeden typ tempomatu?

Tempomat to tempomat. Jest realizowany przez sterownik silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to jest pewnie przyczyna.

> Zdemontuj osłonkę, sam czujnik i umyj szybę w tym miejscu.

Ale żel będzie potrzebował, wg mnie to jego wina może być. Może szyba była wymieniana i montaż czujnika nie został wykonany prawidłowo niewiem.gif

U mojej mamy w AH ten czujnik deszczu i tak działa jak chce, od chwili wyjechania z salonu, tak dobiera prędkość pracy wycieraczek, że można wypadek spowodować.

Jakby co to żel tutaj można nabyć:

http://allegro.pl/plytka-zel-do-sensora-czujnika-sensor-deszczu-01-i3972934805.html

> chyba nie.

Nie ma takiej opcji, żeby zrobić doświetlanie za pomocą halogenów ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to jest pewnie przyczyna.

> Zdemontuj osłonkę, sam czujnik i umyj szybę w tym miejscu.

ok, jeśli się tak da i jest tam dojście to tak zrobię ok.gif

> Trzeba zdemontować boczek.

frown.gif

> I to jest pewnie przyczyna terkotania.

hmmm ale tamta klapka obiegu wewnętrznego jest za schowkiem pasażera i ona terkota jeśli wcisnę obieg wewnetrzny lub auto zgaszę to po chwili słyszę jak się zamyka a ten dźwięk dochodzi gdzieś z okolic "za kierownicą", za licznikiem...

> Jest.

biglaugh.gif a takiej netowej wersji nie ma? grinser006.gif

> Tutaj.

przegapiłem ten temat, dzięki.

> chyba nie.

trudno :/

> Ten?

chyba tak! dzięki za namiar smile.gif

> Tempomat to tempomat. Jest realizowany przez sterownik silnika.

ale sama manetka jest tylko jedna? tzn jeden typ i jeden nr? to samo co zafira B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm ale tamta klapka obiegu wewnętrznego jest za schowkiem pasażera i ona terkota jeśli wcisnę

> obieg wewnetrzny lub auto zgaszę to po chwili słyszę jak się zamyka a ten dźwięk dochodzi

> gdzieś z okolic "za kierownicą", za licznikiem...

Ten dzwięk po zgaszeniu silnika mam w Vectrze C i w Astrze G z automatyczna klimatyzacją. Jedna z klapek się zamyka po zgaszeniu silnika, już nie pamiętam dokładnie co i jak, ale tak ma być wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten dzwięk po zgaszeniu silnika mam w Vectrze C i w Astrze G z automatyczna klimatyzacją. Jedna z

> klapek się zamyka po zgaszeniu silnika, już nie pamiętam dokładnie co i jak, ale tak ma być

wiem, że ma być ją słychać ale podobno ok 2-3 sekund a nie 10 bo wtedy wskazuje to na jej uszkodzenie 270751858-jezyk.gif poza tym w ASO na przeglądzie przed zakupowym mi mówili o tej klapce, że jest uszkodzona i, że to standard w Astrach H oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3. Sterowanie pozycjami obiegu. Mam klimatronika i po ustawieniu w tryb auto wszystko działa ale

> słychać w okolicach kierownicy (jakby za kierownicą, pod deską rozdzielczą) jak przestawia

> jakiś chyba silniczek pozycje.

To nastawnik kierunku nawiewu. Znajduje się w okolicy prawego kolana kierowcy.

> 6. Potrzebowałbym też jakiegoś manuala jak ściągać tylny zderzak bo chciałbym zamontować czujniki

> parkowania. Czy ktoś może potwierdzić, że są od tyłu zaznaczone miejsca na czujniki?

W kombi są znaczniki od wewnątrz, ja zakładałem czujniki bez demontażu zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nastawnik kierunku nawiewu. Znajduje się w okolicy prawego kolana kierowcy.

dojście do niego jest jakieś problematyczne? można/trzeba go nasmarować czy wymienić? czy TTTM i się przyzwyczaić?

> W kombi są znaczniki od wewnątrz, ja zakładałem czujniki bez demontażu zderzaka.

ok, kolega wyżej podał linka, gdzie jest opisany sposób demontażu i z tego co widzę nie jest jakoś specjalnie trudno, więc na wiosnę zdemontuję zderzak i zamontuję czujniki cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem, że ma być ją słychać ale podobno ok 2-3 sekund a nie 10 bo wtedy wskazuje to na jej

> uszkodzenie poza tym w ASO na przeglądzie przed zakupowym mi mówili o tej klapce, że jest

> uszkodzona i, że to standard w Astrach H

W Vectrze i w Astrze trwa to własnie około 10 sekund, brak błędów w module klimatyzacji. Klapka, która ulega uszkodzeniu jest od obiegu zew/wew, natomiast to co slychać to jakaś klapka od kierunku nawiewu, której silniczek sterujący znajduje się od strony kierowcy. Według mnie tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie tez ta klapka tak sobie popierduje w trybie auto od długiego juz czasu, jak dziala to sie

> nie przejmuj.

działać chyba działa bo się przestawia nawiew raz na górę raz na dół 270751858-jezyk.gif w sumie po Fiacie jestem przyzwyczajony do "tyrkotania" różnych rzeczy ale mimo wszystko chciałbym mieć ciszę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> natomiast to co slychać to jakaś klapka od

> kierunku nawiewu, której silniczek sterujący znajduje się od strony kierowcy. Według mnie tak

> ma być.

W mojej astrze (klima manual) do odgrzybiania klimy w zeszłym roku nic nie było słychać, żadnego terkotania.

Natomiast po owym odgrzybianiu odgłos się pojawił. Z tym, że słychać go w momencie jak z zimnego powietrza przekręcę na ciepłe, kierunek nadmuchu nie ma znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale żel będzie potrzebował, wg mnie to jego wina może być. Może szyba była wymieniana i montaż

> czujnika nie został wykonany prawidłowo

> U mojej mamy w AH ten czujnik deszczu i tak działa jak chce, od chwili wyjechania z salonu, tak

> dobiera prędkość pracy wycieraczek, że można wypadek spowodować.

Ja tez mam i działa ok, który rok?

> Jakby co to żel tutaj można nabyć:

> http://allegro.pl/plytka-zel-do-sensora-czujnika-sensor-deszczu-01-i3972934805.html

> Nie ma takiej opcji, żeby zrobić doświetlanie za pomocą halogenów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.