Skocz do zawartości

Dziwny nalot na aucie po wizycie u lakiernika.


rafal0325

Rekomendowane odpowiedzi

> Przed wczoraj odebrał auto od lakiernika po palowaniu tylnej klapy ,dziś dopiero zauważyłem że

> przednia szyba,maska i inne elementy są jakoś dziwnie szorstkie co z tym zrobić?

Źle zabezpieczyli resztę samochodu i masz mgiełkę lakieru. Polerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piękne hologramy w gratisie...

> Ja bym jednak pojechał do kogos kto się detailingiem zajmuje....

> EDIT: Zależy czym "pałowali" klapę

Sam jesteś hologram...

Dziwne, że lakiernik nie przepolerował całosci - dziwne podejście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie jak napisał chojny.

> Polerować lub wracać do lakiernika i niech "posprząta" po sobie.

Tylko jest strach że jeszcze coś innego popsuje,po podobno nie każdy lakiernik zna się na polerce.

Polerkę posiadam tylko czy można to polerować czy może najpierw glinkować?Bo nie chciałbym narobić horogramów na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed wczoraj odebrał auto od lakiernika po palowaniu tylnej klapy ,dziś dopiero zauważyłem że

> przednia szyba,maska i inne elementy są jakoś dziwnie szorstkie co z tym zrobić?

Też tak miałem z 500tką żony. sick.gif

Mgiełka z "klaru" jak sądzę.

Szyby zmyłem takim zmywaczem-rozpuszczalnikiem z Lidla (po sprawdzeniu na bocznej) poszło ładnie, biała ścierka robiła się szybko szara, pomimo umytych szyb. Lakier "jechałem" recznie lekkoscierną pastą. Nie zauważyłem zmian na lakierze, może dla tego, ze biały akryl. Na czrnym pewnie nie byłoby tak wesoło.

Najpierw chciałem jechać do z powrotem do lakiernika, ale potrzebny był samochód, a poza tym bałem się, że jak spieprzył robotę "za kasę", to "za darmo" spieprzy jeszcze bardziej. Więc kupiłem dwa browarki, pastę i spędziłem w sumie przyjemne popołudnie w garażu. O darmowej siłowni na łapki nie wspomnę biglaugh.gif

Ogólnie wyszło OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko jest strach że jeszcze coś innego popsuje,po podobno nie każdy lakiernik zna się na polerce.

> Polerkę posiadam tylko czy można to polerować czy może najpierw glinkować?Bo nie chciałbym narobić

> horogramów na lakierze.

Próbowałem glinki. Niestety glinka tego nie ściera. crazy.gif Bo jak sądzę też masz mgiełkę z klaru. crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Próbowałem glinki. Niestety glinka tego nie ściera. Bo jak sądzę też masz mgiełkę z klaru.

Prawdopodobnie to jest ta mgiełka,jutro podskoczę do mieszalni lakieru i kupię jakiś rozpuszczalnik przynajmniej zeby przednią szybę doczyścić bo teraz wycieraczki pięknie szumią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam jesteś hologram...

> Dziwne, że lakiernik nie przepolerował całosci - dziwne podejście...

malujesz klapę z tyłu powiedz mi po co polerować np błotnik przód?

po prostu źle nakrył i siadł pył lakierniczy- nie chce się bawić w detailing lekko ścierna pasta załatwi temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko jest strach że jeszcze coś innego popsuje,po podobno nie każdy lakiernik zna się na polerce.

bo tak jest-

> Polerkę posiadam tylko czy można to polerować czy może najpierw glinkować?Bo nie chciałbym narobić

> horogramów na lakierze.

zależy jaki kolor no i musisz pracować czystą szmatką i użyć np Ultimate Compound nakładać padem gąbkowym- powinno być dobrze

oczywiście ręcznie bo jak nie masz wiedzy i wprawy w mechanicznym polerowaniu to potem bolid będzie nadawał się do .. malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawdopodobnie to jest ta mgiełka,jutro podskoczę do mieszalni lakieru i kupię jakiś rozpuszczalnik

> przynajmniej zeby przednią szybę doczyścić bo teraz wycieraczki pięknie szumią.

Wycieraczki, to masz już zapewne do wymiany ( moje były po krótkiej wycieczce w deszczu). Najgorsza masakra to była w slońcu, nic nie było widać, jakby szyba wypiaskowana była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo tak jest-

> zależy jaki kolor no i musisz pracować czystą szmatką i użyć np Ultimate Compound nakładać padem

> gąbkowym- powinno być dobrze

> oczywiście ręcznie bo jak nie masz wiedzy i wprawy w mechanicznym polerowaniu to potem bolid będzie

> nadawał się do .. malowania.

Kolor niebieska-perła,pasty mam Poorboys World SSR 2.5 oraz 1.0 oraz polerkę z regulacją obrotów.

Mam tylko obawy że podczas ścierania tego nalotu będzie on wchodził w gąbkę i rysował lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawdopodobnie to jest ta mgiełka,jutro podskoczę do mieszalni lakieru i kupię jakiś rozpuszczalnik

> przynajmniej zeby przednią szybę doczyścić bo teraz wycieraczki pięknie szumią.

Kilkukrotnie temat szyb po odkurzu, w ciągu kilku minut, załatwiałem czymś takim Skrobak >>

Najlepiej jest pracować na mokro. Ręczny spryskiwacz w jedną łapkę, a skrobak w drugą i jedziesz wink.gif

Szyby tym nie porysujesz, a masz gwarancję, że doczyścisz do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolor niebieska-perła,pasty mam Poorboys World SSR 2.5 oraz 1.0 oraz polerkę z regulacją obrotów.

> Mam tylko obawy że podczas ścierania tego nalotu będzie on wchodził w gąbkę i rysował lakier.

To spróbuj go zglinkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiernik słabo zabezpieczył samochód i troche lakieru który był w powietrzu osiadł na samochodzie.Po tym poznaje się lakiernika niechluje.

Glinka do czyszczenia lakieru pomaga i nie rysuje.Można też polerować pastą lekko ścierna ale nie polecam amatorom.

Jedz do lakiernika z reklamacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam jesteś hologram...

> Dziwne, że lakiernik nie przepolerował całosci - dziwne podejście...

Czemu mi dokuczasz zlosnik.gif

Kilka razy moje auta były u lakierników- i w szopach i w ASO i najgorzej wyglądało to na czarnych lakierach- zawsze hologramy w słońcu. Ostatnim razem w ASO audi myslalem czy nie oddac do detailingu zeby po lakierowaniu juz mi w ASO nie polerowali, ale stwierdzilem ze powinno byc ok. Nie dosc ze hologramy to w dwoch miejscach przypalili lakier i była matowa plama na zderzaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tego się trzymaj.

Heh, kiedyś czyściłem coś przy rowerze nitro... położyłem szmate po czyszczeniu na pare minut u taty w aucie na klapie bagażnika... nie wspominam późniejszych wydarzeń tego dnia jako najszczesliwszych momentów dziecinstwa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzisiejsze nitro to już nie te same nitro co kiedyś, teraz to nawet styropianu nie

> rozpuszcza,tydzień temu czyściłem nitrem bok auta z farby jaki pozostawił słupek od bramy(daj

> dziecku auto ) i lakierowi nic się od nitra nie stało

kazdy rozpuszczalnik topi styropian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najpierw wypróbuj a potem napisz że jednak nie każdy

no akurat w tym przypadku wiem doskonale o czym pisze, kiedyś w pracy z nudów probowalismy rozne rozpuszczalniki polewalismy styropian i wypalaly go na wylot:

-aceton

-nitro

-ftalowy

-uniwersalny

-birol

-karbamidowy

-ksylen

ba nawet denaturat rusza styropian

jedyne ktory nie ruszal to chyba benzyna ekstrakcyjna ale nie jestem pewien teraz na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.