Skocz do zawartości

Jakie bezinwazyjne rolety wewnętrzne?


DamianB

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś polecane firmy za rozsądną kasę, żeby nie rozpadły się takie rolety po roku użytkowania?

Wystarczy kupić te dostępne w marketach budowlanych, rozejrzeć się za jakimiś firmami czy śmiało można na Allegro brać?

Póki co miałem do czynienia tylko z jednolitymi, czy te noc-dzień są naprawdę takie fajne? Da się za ich pomocą uzyskać noc w środku dnia?:)

Do załatania 6 wąskich okien, 6 szerokich i drzwi balkonowe. Pewnie standardowa "mieszkaniowa" ilość i nie ma co myśleć o rabatach? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś polecane firmy za rozsądną kasę, żeby nie rozpadły się takie rolety po roku użytkowania?

> Wystarczy kupić te dostępne w marketach budowlanych, rozejrzeć się za jakimiś firmami czy śmiało

> można na Allegro brać?

Nie zawsze cena = jakość. Wujas zapłacił po 1.8zł za cm identycznych rolet (dzień -noc) jak ja kupiłem babci na allegro za 1zł.

> Póki co miałem do czynienia tylko z jednolitymi, czy te noc-dzień są naprawdę takie fajne? Da się

> za ich pomocą uzyskać noc w środku dnia?:)

Dzień noc montujesz jak nie masz w planach firanek. Osobiście nie mam firan bo jakoś mi nie leżą, roletę możesz przestawić w opcje "dzień" i masz podobnie jak z firankami ludzie z zewnątrz nie widzą za mocno co sie w domu dzieje nawet wieczorem.

> Do załatania 6 wąskich okien, 6 szerokich i drzwi balkonowe. Pewnie standardowa "mieszkaniowa"

> ilość i nie ma co myśleć o rabatach?

Rabat zawsze możesz dostać. Klient nasz Pan. Chcesz kupić na allegro poproś o próbkę materiału z jakiego jest wykonana roleta, potem skocz do sklepu porównaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Póki co miałem do czynienia tylko z jednolitymi, czy te noc-dzień są naprawdę takie fajne? Da się

> za ich pomocą uzyskać noc w środku dnia?:)

Jak uda Ci się założyć roletę na cały otwór okienny, to najlepsze wyjście. Tylko musisz mieć miejsce nad oknem, żeby dało się tam roletę zamontować i jeszcze okno otworzyć.

A jak nie da rady, to polecam Mini Vegas Mi zależało, żeby były "płytkie" żeby okno jak najszerzej dało się otworzyć.

Materiał wg uznania i potrzeb (czy całkiem zaciemniający, czy trochę, czy lekko).

Dzień i noc IMO nie mają sensu. Bo w pozycji "dzień" i tak zabierają ponad połowę światła. Podobnie plisy. To już lepiej wybrać taką podwójną, i w jednej kasecie dać minimalnie zaciemniającą, w drugiej maksymalnie.

spinella%20duplex.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś polecane firmy za rozsądną kasę, żeby nie rozpadły się takie rolety po roku użytkowania?

...

Byle nie jakieś minirolety. Szajs niesamowity na cieniutkich żyłkach. Nie przylega do okna, krzywo się zwija, samo opada i się rozpada.

Pozytywnie zaskoczyły rolety harmonijkowe, takie pliski. Są na grubych sznurkach, które można solidnie napiąć. Nic nie opada, nie odstaje.

P4096375m.jpg

Trzyma się już kilka lat. Tylko uchwyty do podnoszenia czasami jakiś półgłówek ułamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak uda Ci się założyć roletę na cały otwór okienny, to najlepsze wyjście. Tylko musisz mieć

> miejsce nad oknem, żeby dało się tam roletę zamontować i jeszcze okno otworzyć.

> A jak nie da rady, to polecam Mini Vegas Mi zależało, żeby były "płytkie" żeby okno jak najszerzej

> dało się otworzyć.

Takie chyba są u rodziców, materiał jednolity, i generalnie się sprawdzają. Ze względu na bezinwazyjność odpadają prowadnice (chyba żeby się trzymały solidnie na taśmie dwustronnej?).

> Materiał wg uznania i potrzeb (czy całkiem zaciemniający, czy trochę, czy lekko).

> Dzień i noc IMO nie mają sensu. Bo w pozycji "dzień" i tak zabierają ponad połowę światła. Podobnie

> plisy. To już lepiej wybrać taką podwójną, i w jednej kasecie dać minimalnie zaciemniającą, w

> drugiej maksymalnie.

A to nie chodzi o to, żeby w pozycji dzień wpuszczać trochę światła, ale "rozprowadzonego" po całej powierzchni okna czyli równomierniej, a nie jak w przypadku zwykłych - tylko od niezasłoniętej dolnej części szyby? Jak chcę full światła, to po prostu zwinąć całe i tyle. Te pokoje mam od zachodu i nerwicy dostaję, bo nawet pod światło niekomfortowo się korzysta z kompa czy ogląda TV, więc najbardziej cieszyłyby mnie chyba rolety czarne jak smoła i ewentualnie bym uchylał centymetr od spodu, żeby nie siedzieć przy żarówkach w południe. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bezinwazyjność odpadają prowadnice (chyba żeby się trzymały solidnie na taśmie dwustronnej?).

Te akurat mają żyłki zaczepiane na dole haczykami. Do prowadnic to inne systemy i kasetę montuje się przy samej szybie. Może być wszystko na taśmę klejącą.

> A to nie chodzi o to, żeby w pozycji dzień wpuszczać trochę światła, ale "rozprowadzonego" po całej

> powierzchni okna czyli równomierniej, a nie jak w przypadku zwykłych - tylko od niezasłoniętej

> dolnej części szyby?

Zależy, po co komu. Może chodzić o to, żeby z zewnątrz nie było widać. A jak chodzi o znaczące zmniejszenie ilości światła, to dzień/noc mogą być. Chociaż ja wolałbym jednolitą powierzchnię, niż takie kontrastowa pasy.

> TV, więc najbardziej cieszyłyby mnie chyba rolety czarne jak smoła i ewentualnie bym uchylał

> centymetr od spodu, żeby nie siedzieć przy żarówkach w południe.

To szukaj gumowanych - nie muszą być czarne a zupełnie zaciemniają. Nawet lepiej, jak z zewnątrz są białe, bo chłodniej jest w upały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te akurat mają żyłki zaczepiane na dole haczykami. Do prowadnic to inne systemy i kasetę montuje

> się przy samej szybie. Może być wszystko na taśmę klejącą.

> Zależy, po co komu. Może chodzić o to, żeby z zewnątrz nie było widać. A jak chodzi o znaczące

> zmniejszenie ilości światła, to dzień/noc mogą być. Chociaż ja wolałbym jednolitą

Typowo o redukcję światła chodzi, VIII piętro niech se ludzie podglądają jak chcą wink.gif

> powierzchnię, niż takie kontrastowa pasy.

> To szukaj gumowanych - nie muszą być czarne a zupełnie zaciemniają. Nawet lepiej, jak z zewnątrz są

> białe, bo chłodniej jest w upały.

O, to tak czy siak się szykuje wycieczka do castoramy, nie wiedziałem o istnieniu takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Póki co miałem do czynienia tylko z jednolitymi, czy te noc-dzień są naprawdę takie fajne? Da się

> za ich pomocą uzyskać noc w środku dnia?:)

Założyliśmy na początku roku w miejsce klasycznych rolet. Funkcję swoją spełnia i wygląda moim zdaniem o wiele lepiej niż klasyczna roleta. Tylko oczywiście w ciągu dnia przy zasłoniętych roletach do środka przedostanie się większa ilość światła niż przy roletach tradycyjnych, ale to już wynika z ich budowy i imo nic sie na to nie poradzi. W każdym razie ja jestem zadowolony ze zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym pokoju mam te izolujące (z folią od zewnątrz) i jest różnica, kupione w praktikerze w duuuuużej promocji inaczej cena jest irracjonalna.

Dopasowanie do okien rozmiaru rolety jest trudne, w jednym skrzydle jest ok, w drugim kilka mm brakuje. Zaciemnienie jest faktycznie 100%.

Do reszty zamawiałem na allegro pod wymiar i jest bardzo ok, materiał z wyższej półki, osprzęt zwyczajny ale nic nie opada, nawet roleta drzwi balkonowych. Korekty zwijania wymagała tylko balkonowa, ale to się robi kawałkiem taśmy malarskiej i zajmuje 5min. Niedługo będzie rok od montażu.

Jak chcesz tylko wytłumić światło to polecam białe, grube tkaniny z fakturą. Świetnie tłumią ostre światło, a jednocześnie nie zaciemniają bardzo pomieszczenia.

Nie ma sensu demonizowanie tych najtańszych osprzętów, tam się nie ma co zepsuć. Płacenie za gotowce w marketach 2-3x tyle co na allegro jest całkowicie nieuzasadnione. Tym bardziej, że na allegro zamówisz dokładnie szerokość jaką potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze względu na

> bezinwazyjność odpadają prowadnice (chyba żeby się trzymały solidnie na taśmie dwustronnej?).

Te boczne prowadnice w znakomitej większości wypadków są przylepiane na taśmę i trzyma się bez problemu. Natomiast sama kaseta w wersji wpuszczanej częściowo we wnękę szyby jest raczej przykręcana do plastikowych opasek (maskownic) uszczelki szyby.

W dwóch firmach, których okna mam zamontowane w domu, wyraźnie określono, że wiercenie w tych opaskach nie wpływa na gwarancję na okna. Te elementy są zresztą wymienialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś polecane firmy za rozsądną kasę, żeby nie rozpadły się takie rolety po roku użytkowania?

> Wystarczy kupić te dostępne w marketach budowlanych, rozejrzeć się za jakimiś firmami czy śmiało

> można na Allegro brać?

> Póki co miałem do czynienia tylko z jednolitymi, czy te noc-dzień są naprawdę takie fajne? Da się

> za ich pomocą uzyskać noc w środku dnia?:)

> Do załatania 6 wąskich okien, 6 szerokich i drzwi balkonowe. Pewnie standardowa "mieszkaniowa"

> ilość i nie ma co myśleć o rabatach?

zamawiałem przez allegro w tej firmie http://www.roletywitkowski.pl/

Materiałów do wyboru dużo (w tym można wybierać przenikliwość światła przez materiał, jeśli chcesz całkowicie zaciemnić to interesuje Cie grupa G z wzornika materiałów), działają od roku bez najmniejszego zastrzeżenia. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> A jak nie da rady, to polecam Mini Vegas...

Tak wyglądają w praktyce... Pierwsza potrzebuje patentu:

ce6c0ef07f9b.jpg

Bo jak go nie ma to robi się przynajmniej tak:

074c038f8baa.jpg

Następna bardzo równo się zwija:

7fdc37b7cc96.jpg

Kolejna trzyma się dobrze ale taśma się rozwarstwiła:

49a7abc24d91.jpg

No i ostatnia:

a4dbb118101f.jpg

To jest akurat wersja gumowana...

Aha, i jeszcze jedno. Po miesiącu guma wyblakła zupełnie. Teraz mają dwa kolory. Czyli bonus!

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem kiedyś na allegro, jakieś budżetowe, po miesiącu pierwsza się rozpadła. Po pół roku nie było już ani jednej.

Teraz kupiłem w jakimś sklepiku w mieście, na zamówienie pod wymiar. Roleta kasetowa, z prowadnikami po bokach. Gumowane. 2 rok bezproblemowej eksploatacji. Cena nie jest jakaś powalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak wyglądają w praktyce...

To zupełnie niepodobne do moich i tych do których dawałem linka.

> Pierwsza potrzebuje patentu:

Dziwne. U mnie były klipsy na łańcuszek. Sam łańcuszek też ma dużo mniejsze koraliki co się przekłada na mniejsze ruchy ręką dla zwinięcia/rozwinięcia rolety. Zaczepy też zupełnie inne, metalowe. Na dole ładnie zarobiona listwa, a nie tylko zawinięty materiał.

> Następna bardzo równo się zwija:

Na 5 rolet nie stwierdziłem takiego problemu.

Materiał się w żadnej nie strzępi (tylko jedna gumowana).

Wrzuć linka z aukcją/sklepem do tych Twoich:

49a7abc24d91.jpg

bo zupełnie nie przypominają tego:

roletka1.jpg

Jak widać Vegas Mini mają tak płytki mechanizm, że nawinięty materiał wystaje nad niego, ma metalowe zaczepy. Więcej fotek na allegro (nie wiem, czy można hotlinkować fotki).

Update:

Przegrzebałem pocztę i namierzyłem - kupowałem u tego sprzedawcy na Allegro w październiku 2012 r. Do tej pory nic nie wyblakło, nic się nie postrzępiło, od początku do tej pory równo się zwijają, nic się nie zepsuło (poza gubieniem przez zwierzaki bawiące się łańcuszkiem klipsów blokujących nadmierne rozwijanie rolety). Podtrzymuję, że polecam Vegas Mini smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Tak wyglądają w praktyce... Pierwsza potrzebuje patentu:

> Bo jak go nie ma to robi się przynajmniej tak:

ktoś się na niej wyżywał i przeskoczyła sprężynka w środku - trzeba rozebrać i poprawić, albo wymienić wkładkę z koralikami

> Następna bardzo równo się zwija:

trzeba rozwinąć bardziej niż na całe okno i podkleić kawałek taśmy malarskiej na rolce

> Kolejna trzyma się dobrze ale taśma się rozwarstwiła:

tandetne zaczepy, u mnie wszystkie wiszą tylko na zaczepach i nic nie odpada

> No i ostatnia:

> To jest akurat wersja gumowana...

to jest efekt krzywego zwijania

> Aha, i jeszcze jedno. Po miesiącu guma wyblakła zupełnie. Teraz mają dwa kolory. Czyli bonus!

dlatego pisałem wyżej, że lepsze są termiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ktoś się na niej wyżywał i przeskoczyła sprężynka w środku - trzeba rozebrać i poprawić, albo

> wymienić wkładkę z koralikami

Tak było już od pierwszego nawinięcia po założeniu. Z resztą wszystkie mają tendencje do rozwijania się pod ciężarem tkaniny.

BTW: to nie są konkretnie MiniVegas czy jak im tam tylko jakieś mini z Leroy lub Castoramy. W obu są takie same.

Ktoś tam wcześniej pisał, że wybiera się do Castoramy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak było już od pierwszego nawinięcia po założeniu. Z resztą wszystkie mają tendencje do rozwijania

> się pod ciężarem tkaniny.

> BTW: to nie są konkretnie MiniVegas czy jak im tam tylko jakieś mini z Leroy lub Castoramy. W obu

> są takie same.

> Ktoś tam wcześniej pisał, że wybiera się do Castoramy...

no to wybitnie tandetny osprzęt.

Ale tak czy inaczej pobaw się taśmą malarską i wyprostujesz zwijanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to wybitnie tandetny osprzęt.

> Ale tak czy inaczej pobaw się taśmą malarską i wyprostujesz zwijanie.

Jeśli raz krzywią się w jedna a innym razem w druga stronę to też? Bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić co zrobić z ta taśmą.

Może pomogłaby mi tez na tła fotograficzne. Bo też się krzywo zwijają. raz w jedna innym razem w druga stronę. W sumie podobna sprawa tylko 3m. szerokości i na metalowej rurze fi 50mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli raz krzywią się w jedna a innym razem w druga stronę to też? Bo jakoś nie mogę sobie

> wyobrazić co zrobić z ta taśmą.

> Może pomogłaby mi tez na tła fotograficzne. Bo też się krzywo zwijają. raz w jedna innym razem w

> druga stronę. W sumie podobna sprawa tylko 3m. szerokości i na metalowej rurze fi 50mm.

jeżeli roleta siedzi sztywno na zaczepach to można się bawić w ''poziomowanie'' inaczej nic nie zrobisz.

Nie wiem jaki system do teł masz, ale ja nigdy problemu ze zwijaniem nie uświadczyłem, warunek j/w stabilne mocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Nie wiem jaki system do teł masz, ale ja nigdy problemu ze zwijaniem nie uświadczyłem, warunek j/w

> stabilne mocowanie.

Taki tylko na 6 teł:

zestaw4-2.jpg

Tła kartonowe Savage albo BD Company. Nigdy nie zwijają się równo. No, może na początku? Im dłużej wiszą tym gorzej się zwijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Taki tylko na 6 teł:

> Tła kartonowe Savage albo BD Company. Nigdy nie zwijają się równo. No, może na początku? Im dłużej

> wiszą tym gorzej się zwijają.

rusza Ci się pewnie rolka na tych uchwytach i problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz wyjaśnić ten fenomen taśmy, bo też mam tego typu problem.

a co tu wyjaśniać? Patent szeroko opisywany w necie.

Roleta krzywo się zwija bo nie trzyma poziomu (czy to przez montaż na oknie, czy przez krzywe przyklejenie materiału) trzeba rozwinąć roletę bardziej niż długość użytkowa i przykleić kawałek taśmy malarskiej po przeciwnej stronie. Kilka prób z długością pasków/umieszczeniem/ilością warstw.

Czyli jak roleta schodzi z prawej str to taśma idzie na lewą i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co tu wyjaśniać? Patent szeroko opisywany w necie.

> Roleta krzywo się zwija bo nie trzyma poziomu (czy to przez montaż na oknie, czy przez krzywe

> przyklejenie materiału) trzeba rozwinąć roletę bardziej niż długość użytkowa i przykleić

> kawałek taśmy malarskiej po przeciwnej stronie. Kilka prób z długością

> pasków/umieszczeniem/ilością warstw.

> Czyli jak roleta schodzi z prawej str to taśma idzie na lewą i odwrotnie.

Podziękował, szczerze mówiąc nie szukałem, ale zobrazowałeś to wystarczająco jasno ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Jeżeli już to szukaj termicznych, gumowane tylko odcinają światło, termiczne jeszcze trochę

> izolują.

http://gardinia.pl/produkty/rolety/41/rolety_mini_thermo/34.html takie coś znalazłem wczoraj w Castoramie. Tylko standardowe wymiary mi nie spasują - da się samemu dociąć, żeby się nie strzępił taki materiał z rolety? W ofercie producenta niestety tego modelu nie ma na wymiar frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://gardinia.pl/produkty/rolety/41/rolety_mini_thermo/34.html takie coś znalazłem wczoraj w

> Castoramie. Tylko standardowe wymiary mi nie spasują - da się samemu dociąć, żeby się nie

> strzępił taki materiał z rolety? W ofercie producenta niestety tego modelu nie ma na wymiar

w ulotce producenta stoi, że można je docinać samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.