Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

> prototyp - ford albo chrysler'a

Pierwszy odważny zlosnik.gifok.gif

Tak to prototyp ale pudło odnośnie producenta zlosnik.gif nawet nie ten kontynent zlosnik.gif

Ten samochód to 1955 Blue Ray No. 1 (Raggio Azzurro)

Jest to produkt kilku włoskich firm - między innymi Vignale, Michelotti i Lancia.

smilie_flag_Italy.gif

Samochód skonstruowany został przez Enrico Nardi. Nadwozie zaprojektowane przez Michelotti i wykonane przez Vignale.

Samochód napędzany silnikiem Lancia Aurelia V6.

Aczkolwiek muszę przyznać, że samochód mocno kojarzy się z amerykańskimi futurystycznymi projektami aut przyszłości z lat pięćdziesiątych. Tak więc zagadka była trochę podchwytliwa wink.gif

Koncept został pokazany na targach samochodowych w Turynie, następnie w Paryżu i Nowym Jorku.

Trochę szkoda, ze nigdy nie wszedł do produkcji wink.gif

więcej info:

http://www.lanciamotorclub.co.uk/blueray.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aczkolwiek muszę przyznać, że samochód mocno kojarzy się z amerykańskimi futurystycznymi projektami

> aut przyszłości z lat pięćdziesiątych. Tak więc zagadka była trochę podchwytliwa

Dałeś już rozwiązanie, więc mogę tylko prosić o uwierzenie mi wink.gif

Auto mi odrazu wyglądało na jakieś włoskie i stawiałbym na Alfę. Przód ma typowo włoski wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aczkolwiek muszę przyznać, że samochód mocno kojarzy się z amerykańskimi futurystycznymi projektami

> aut przyszłości z lat pięćdziesiątych. Tak więc zagadka była trochę podchwytliwa

> Koncept został pokazany na targach samochodowych w Turynie, następnie w Paryżu i Nowym Jorku.

> Trochę szkoda, ze nigdy nie wszedł do produkcji

> więcej info:

> http://www.lanciamotorclub.co.uk/blueray.h

Trudno aby sie nie kojarzyl, też myślałem, że to coś amerykańskiego.

Tu kilka innych prototypów zza wielkiej wody

Po dłuższym przypatrzeniu się Lancie zdradza wielkosc i kształt tylnego błotnika

Ford Gyron 1961

8277020423_8e944c15e2_o.jpg

Ford LaTosca

8278086198_2e7a182f7a_c.jpg

Ford X-1000

8277195791_8a3c34b078_o.jpg

Ford Seattle Lite

8277361141_4ded28172f_c.jpg

Lincoln Futura

8277802725_0d425e0551_c.jpg

Ford Atmos

8278912298_dca9d7f513_c.jpg

Ford Mystere 1955

8278908060_507a331d26_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.