Skocz do zawartości

Klejenie lustra do plyty mdf


zbigou

Rekomendowane odpowiedzi

Lustro w postaci tafli szklanej o wymiarach 160cm x 100cm da sie przykleic do plyty mdf meblowej lub pazdzierzowej? Plyta mdf bylaby ciut mniejsza niz lustro tak aby po powieszeniu na scianie uzyskac efekt glebi/cienia, ale nie jest to konieczne. Jaki klej i jaka plyte najlepiej wybrac? Da sie to zrobic bezpiecznie? 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lustro w postaci tafli szklanej o wymiarach 160cm x 100cm da sie przykleic do plyty mdf meblowej

> lub pazdzierzowej? Plyta mdf bylaby ciut mniejsza niz lustro tak aby po powieszeniu na scianie

> uzyskac efekt glebi/cienia, ale nie jest to konieczne. Jaki klej i jaka plyte najlepiej

> wybrac? Da sie to zrobic bezpiecznie?

Da się bez problemu. Ja do płyty meblowej kleiłem lustra 120x100. O klej poprosiłem w firmie, gdzie kupowałem lustro, więc nie podam nazwy (jakiś w kartuszu "do luster"), ale trzyma jak dziki.

Przetestowałem to, jak musiałem zrywać jedno z luster z płyty. Musiałem je po prostu skuć młotkiem, a fragmenty skrobać szpachelką. Zajęło mi to ze 2h i namęczyłem się niezmiernie. Miejscami lustro odchodziło z okleiną od samej płyty, tak trzymał klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy silikon do luster.

> "Zagruntować" calą powiezchnie tyłu lustra i poczekać az wyschnie.

> Później, z pistoletu do tub wycisnąć równoległe ścieżki silikonu, w odsępach kilku cm. Tak by byl

> dostęp powietrza do wszystkich ścieżek.

zagruntowac silikonem? Rozumiem, ze tak samo mozna bezposrednio do sciany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się bez problemu. Ja do płyty meblowej kleiłem lustra 120x100. O klej poprosiłem w firmie, gdzie

> kupowałem lustro, więc nie podam nazwy (jakiś w kartuszu "do luster"), ale trzyma jak dziki.

> Przetestowałem to, jak musiałem zrywać jedno z luster z płyty. Musiałem je po prostu skuć młotkiem,

> a fragmenty skrobać szpachelką. Zajęło mi to ze 2h i namęczyłem się niezmiernie. Miejscami

> lustro odchodziło z okleiną od samej płyty, tak trzymał klej.

i 7 lat nieszczęścia panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lustro w postaci tafli szklanej o wymiarach 160cm x 100cm da sie przykleic do plyty mdf meblowej

> lub pazdzierzowej? Plyta mdf bylaby ciut mniejsza niz lustro tak aby po powieszeniu na scianie

> uzyskac efekt glebi/cienia, ale nie jest to konieczne. Jaki klej i jaka plyte najlepiej

> wybrac? Da sie to zrobic bezpiecznie?

Soudal albo Lakma do luster. Nakładasz punktowo, przykładasz lustro, delikatnie dociskasz i rozcierasz, żeby klej dobrze się rozłożył. Czekasz aż zwulkanizuje. A potem wieszasz. Cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się bez problemu. Ja do płyty meblowej kleiłem lustra 120x100.

rozumiem, ze kleiles lustro do plyty blyszczacej (meblowej), a nie matowej. To dla mnie istotne, bo lustro ma wisiec w lazience, wiec plyta matowa sie na nada. A samo powieszenie takiej "instalacji" na scianie - w scianie dyble-haki, w plycie otwory?

57098097_3_644x461_stol-do-kuchni-plyta-mdf-kolor-jablon-locarno-gratis-krzesla-stoly-i-krzesla.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem, ze kleiles lustro do plyty blyszczacej (meblowej), a nie matowej. To dla mnie istotne, bo

> lustro ma wisiec w lazience, wiec plyta matowa sie na nada. A samo powieszenie takiej

> "instalacji" na scianie - w scianie dyble-haki, w plycie otwory?

Tak, na błyszczącej. Samo powieszenie, to już jak uważasz. Ja akurat kleiłem do drzwi łamanych, więc elementu który non stop pracuje co potwierdza solidność klejenia. Jak ma to być to niewidoczne, to bym frezem zrobił dwa otwory (nie na wylot oczywiście) i na to nałożył metalowe "uszy" do haków. Dzięki temu haki (to co wystaje ze ściany) byłyby okryte w grubości płyty. To popularny sposób ukrywania haków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem, ze kleiles lustro do plyty blyszczacej (meblowej), a nie matowej. To dla mnie istotne, bo

> lustro ma wisiec w lazience, wiec plyta matowa sie na nada. A samo powieszenie takiej

> "instalacji" na scianie - w scianie dyble-haki, w plycie otwory?

Strona płyty bez znaczenia ważne,żeby była odtłuszczona i odpylona.Najlepiej kleić na silikonie neutralnym do luster Lakma choć ciężko ją dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby nie przyszło Ci do głowy tak jak mi kiedyś, zedrzeć laminat żeby się klej lepiej trzymał! Kleisz na laminat. Dowolnym klejem do luster albo FixAll. Ostatnio kleiłem nawet klejem poliuretanowym do parkietu bo mi zostało sporo.

Wracając do zdartego laminatu. Wchłonął wilgoć z powietrza i płyta spuchła nieco od strony lustra, wygięła się. Klej się poodrywał razem z odbijająca warstwa lustra. Teraz mam krzywe, wyszczuplające zwierciadło z masa smug oderwanej warstwy odbijającej.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lustro w postaci tafli szklanej o wymiarach 160cm x 100cm da sie przykleic do plyty mdf meblowej

> lub pazdzierzowej? Plyta mdf bylaby ciut mniejsza niz lustro tak aby po powieszeniu na scianie

> uzyskac efekt glebi/cienia, ale nie jest to konieczne. Jaki klej i jaka plyte najlepiej

> wybrac? Da sie to zrobic bezpiecznie?

da się - mam tak 2 zrobione: najpierw na odwrocie lustra przeklejone zostały paski taśmy dwustronnej (takiej na gąbce), do tego pomiędzy paskmi jakimś siuwaksem silikono-podobnym pociągnięte (chyba jakś klej z tuby z pistoletu) i na płytę wtedy. całośc wisi już tak od 2009 r. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.