Skocz do zawartości

Małe auto do 15kzł


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Szukam autka dla żony, miałem już upatrzonego Jazz'a ale się sprzedał tongue.gif. Auto do jazdy typowo miejskiej.

Doradzicie coś wg wymagań:

- automat

- klasa A lub B

- możliwie najmniej awaryjne

- silnik dowolny

- do 15kzł

Wybór niby jest duży, ale żona uparła się na automat, co dość mocno zawęża wybór tongue.gif. Wiem, że Jazza z cvt można śmiało kupować, ale co jeszcze ?

Czy Punto 2FL z automatem to dobry wybór ? Czy naprawdę ten automat jest tak kłopotliwy ? Co tam się psuje ?

Jak jest w Punto z 1,3jtd warto się w to pchać ?

Ople czyli Corsa lub lepiej Meriva w wersji z automatem - co to za automat ?

Czy są w ogóle jakieś małe auta z klasycznym, hydraulicznym automatem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !

> Szukam autka dla żony, miałem już upatrzonego Jazz'a ale się sprzedał . Auto do jazdy typowo

> miejskiej.

> Doradzicie coś wg wymagań:

> - automat

> - klasa A lub B

> - możliwie najmniej awaryjne

> - silnik dowolny

> - do 15kzł

> Wybór niby jest duży, ale żona uparła się na automat, co dość mocno zawęża wybór . Wiem, że Jazza

> z cvt można śmiało kupować, ale co jeszcze ?

> Czy Punto 2FL z automatem to dobry wybór ? Czy naprawdę ten automat jest tak kłopotliwy ? Co tam

> się psuje ?

> Jak jest w Punto z 1,3jtd warto się w to pchać ?

> Ople czyli Corsa lub lepiej Meriva w wersji z automatem - co to za automat ?

> Czy są w ogóle jakieś małe auta z klasycznym, hydraulicznym automatem ?

Jak tu było nie dawno Corsa C 1.4 była z klasycznym automatem, reszta to zautomatyzowany manual.

EDIT: EasyTronic bo tak się nazywa ten manualny automat lub automatyczny manual generalnie jest ok, ale ma wadę - myśli przy zmianie biegów, mnie osobiście to drażni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie Daihatsu Sirion. Co prawda spełnia wszystkie wymagania jest świetny dla kobiety i doskonale wyposażony, ale kiedy, zakładając hipotetycznie coś się zepsuje, będziesz musiał zamawiać części w Internecie i czekać nawet trzy dni!

Świat się zawali.

Kup jakieś zwykłe auto.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak tu było nie dawno Corsa C 1.4 była z klasycznym automatem, reszta to zautomatyzowany manual.

> EDIT: EasyTronic bo tak się nazywa ten manualny automat lub automatyczny manual generalnie jest ok,

> ale ma wadę - myśli przy zmianie biegów, mnie osobiście to drażni.

Meriva (1.6, 1.8) MY03-06 też ma klasyczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno nie Daihatsu Sirion. Co prawda spełnia wszystkie wymagania jest świetny dla kobiety i

> doskonale wyposażony, ale kiedy, zakładając hipotetycznie coś się zepsuje, będziesz musiał

> zamawiać części w Internecie i czekać nawet trzy dni!

> Świat się zawali.

> Kup jakieś zwykłe auto.

jaki to ma automat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Meriva (1.6, 1.8) MY03-06 też ma klasyczny ?

W tej:

http://otomoto.pl/opel-meriva-automat-klima-serwis-igla-C32562303.html

Jest EasyTronic - przejedź się tym, a nóż Tobie to nie będzie przeszkadzało.

PS. Lepiej wybierz Merivę zamiast Corsy jak już, mimo nie wiele większych rozmiarów jest nieporównywalnie bardziej praktyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !

> Szukam autka dla żony, miałem już upatrzonego Jazz'a ale się sprzedał . Auto do jazdy typowo

> miejskiej.

> Doradzicie coś wg wymagań:

> - automat

> - klasa A lub B

> - możliwie najmniej awaryjne

> - silnik dowolny

> - do 15kzł

> Wybór niby jest duży, ale żona uparła się na automat, co dość mocno zawęża wybór . Wiem, że Jazza

> z cvt można śmiało kupować, ale co jeszcze ?

> Czy Punto 2FL z automatem to dobry wybór ? Czy naprawdę ten automat jest tak kłopotliwy ? Co tam

> się psuje ?

> Jak jest w Punto z 1,3jtd warto się w to pchać ?

> Ople czyli Corsa lub lepiej Meriva w wersji z automatem - co to za automat ?

> Czy są w ogóle jakieś małe auta z klasycznym, hydraulicznym automatem ?

leon/A3/Ibiza/polo/golf4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tej:

> http://otomoto.pl/opel-meriva-automat-klima-serwis-igla-C32562303.html

> Jest EasyTronic - przejedź się tym, a nóż Tobie to nie będzie przeszkadzało.

> PS. Lepiej wybierz Merivę zamiast Corsy jak już, mimo nie wiele większych rozmiarów jest

> nieporównywalnie bardziej praktyczna.

tak wiem, mimo, że samochód jakoś specjalnie ładny nie jest to wydaje się być dość praktycznym, w szczególności, żeby będą nim jeździć także dzieci.

Ma te auto jakieś słabe pkt ?

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak wiem, mimo, że samochód jakoś specjalnie ładny nie jest to wydaje się być dość praktycznym, w

> szczególności, żeby będą nim jeździć także dzieci.

> Ma te auto jakieś słabe pkt ?

EPS - elektryczne wspomaganie, tam coś lubi się dziać i kosztuje to sporo, słaby silnik 1.3CDTI. Generalnie porządny samochód i na prawdę baaaardzo praktyczny - ojciec ma od nowości sierpień '10, 1.4 benzyna, 69kkm i nic się nie dzieje, 1.4 silnik słaby i głośny, ale mówią że lepszy od 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednak same auto chyba za bardzo unikalne

Starszy tak. Nowszy znany u nas jako Subaru Justy i ze wsparciem ASO Subaru. Też jednak nie ma go już w aktualnej ofercie.

Ale , żeby nie było. Napisałem: "nie kupuj"!

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !

> Szukam autka dla żony, miałem już upatrzonego Jazz'a ale się sprzedał . Auto do jazdy typowo

> miejskiej.

> Doradzicie coś wg wymagań:

> - automat

> - klasa A lub B

> - możliwie najmniej awaryjne

> - silnik dowolny

> - do 15kzł

> Czy są w ogóle jakieś małe auta z klasycznym, hydraulicznym automatem ?

Micra K12, benzyna 1.2 lub 1.4. Klasyczny hydrauliczny automat 4b. Mam takowy w domu, bezawaryjny, służę szczegółami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EPS - elektryczne wspomaganie, tam coś lubi się dziać i kosztuje to sporo, słaby silnik 1.3CDTI.

> Generalnie porządny samochód i na prawdę baaaardzo praktyczny - ojciec ma od nowości sierpień

> '10, 1.4 benzyna, 69kkm i nic się nie dzieje, 1.4 silnik słaby i głośny, ale mówią że lepszy

> od 1.6.

to, że słaby to dla mojej małżonki nie będzie przeszkadzać. Bardziej będzie mnie bolało, jak będzie toto palić pow. 10l tongue.gif, jak np Polo 1.4. Orientujesz się czy ten Oplowski 1.6 i 1.8 (który występuje z automatem) od biedy można zagazować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !

> Szukam autka dla żony, miałem już upatrzonego Jazz'a ale się sprzedał . Auto do jazdy typowo

> miejskiej.

> Doradzicie coś wg wymagań:

> - automat

> - klasa A lub B

> - możliwie najmniej awaryjne

> - silnik dowolny

> - do 15kzł

> Wybór niby jest duży, ale żona uparła się na automat, co dość mocno zawęża wybór . Wiem, że Jazza

> z cvt można śmiało kupować, ale co jeszcze ?

> Czy Punto 2FL z automatem to dobry wybór ? Czy naprawdę ten automat jest tak kłopotliwy ? Co tam

> się psuje ?

> Jak jest w Punto z 1,3jtd warto się w to pchać ?

> Ople czyli Corsa lub lepiej Meriva w wersji z automatem - co to za automat ?

> Czy są w ogóle jakieś małe auta z klasycznym, hydraulicznym automatem ?

no to po kolei

odpuść Fiata - skrzynie manualne z dołożonym interfejsem

odpuść Toyotę Aygo - skrzynia MMT (podobnie 107 i c1)

odpuść 1007, c2 - jw.

Ople głównie są z Easytronic - rzadko kiedy z prawdziwym manualem

Yaris - są dwie wersje - MMT, której brać nie warto, oraz klasyczny hydrokinetyk których po prostu jest mało

czego bym szukał sam, a właściwie szukałem i nie znalazłem

Yaris z klasyczną skrzynią

C3 z klasyczną skrzynią automatyczną

u mnie w końcu stanęło na Aygo z manualną skrzynią

ps: na pewno Koyotee poleci Ci e46 Compact ze skrzynia automatyczna i imho warto o tym aucie pomyśleć

ps2: jakbyś dorzucił piątkę to w jednym miejscu stoi Civic z rocznika 04 lub 05 z silnikiem 1.6 i skrzynią automatyczną

mam w rodzinie takiego od 7 lat i jak dotąd jedyną rzeczą która padłą był rozrusznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to po kolei

> odpuść Fiata - skrzynie manualne z dołożonym interfejsem

dlaczego ?

nie moge znalezc nigdzie konkretów, wszyscy odradzaja, ale nie wiadomo dlaczego tongue.gif. Ja rozumiem, ze komfort jazdy bedzie daleki od klasycznego automatu, ale czy na prawde jest to takie awaryjne i kosztowne hmm.gif

> odpuść Toyotę Aygo - skrzynia MMT (podobnie 107 i c1)

> odpuść 1007, c2 - jw.

tych aut nawet nie biore pod uwage

> Ople głównie są z Easytronic - rzadko kiedy z prawdziwym manualem

> Yaris - są dwie wersje - MMT, której brać nie warto, oraz klasyczny hydrokinetyk których po prostu

> jest mało

orientujesz sie jak go rozpoznac lub w jakich wersjach wystepowal ?

> czego bym szukał sam, a właściwie szukałem i nie znalazłem

> Yaris z klasyczną skrzynią

> C3 z klasyczną skrzynią automatyczną

C3 nei chce

> u mnie w końcu stanęło na Aygo z manualną skrzynią

> ps: na pewno Koyotee poleci Ci e46 Compact ze skrzynia automatyczna i imho warto o tym aucie

> pomyśleć

BMW odpada

> ps2: jakbyś dorzucił piątkę to w jednym miejscu stoi Civic z rocznika 04 lub 05 z silnikiem 1.6 i

> skrzynią automatyczną

> mam w rodzinie takiego od 7 lat i jak dotąd jedyną rzeczą która padłą był rozrusznik

dorzucic moge, ale to pierwsze auto zony, wiec chce zeby uczyla sie na tanszym.

Dzisiaj ogladalem Jazza, bo w sumie to idelane auto, malo awaryjne z dobrym cvt, cena super, przebieg 70kkm w 11 letnim aucie grinser006.gif, oczywiscie ksiazki serwisowe zginely a na nalepce od oleju, ktos wydrapal pole z wpisanym przebiegiem facepalm%5B1%5D.gif - handlarz sie nieco zdziwil jak mu to pokazalem a jeszcze bardziej, jak mu powiedzialem ze w sumie to i tak prawnie odpowiada za przebieg auta. Mielismy sie umowic na przeglad .. ale chyba sie wystraszyl bo nie oddzwonil a po godzinie niby juz auto sprzedane bylo grinser006.gif

Jutro mialem jechac ogladac Merive i Polo - sprzedaly sie tongue.gif

Znalazlem jeszcze dwa Colty, ale tam tez jest chyba zautomatyzowany manual, a juz w tak malo spotykanym aucie boje sie wynalazkow. Mazda 2 - tez nawet trudno doszukac sie co to za manual, ale skoro diesel jest z Forda to i bedzie polautomat.

Jutro jeszcze ogladam Idee oraz P2 z tymi odradzanymi automatami. Jakos w wydaniu Fiata mniej mam obaw przed taka skrzynia.

W sumie nic innego w promieniu 150km nie znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie staneło na takim cudaku:

287639884-C32782327_4.jpg

auto ma owy salespeed, rozmawiałem w ASO, romawiałem z kolegą z innego ASO podobno nie jest taki zły ani awaryjny. Potrafi cieć moduł sterujący naprawa to 700zł + ewentualna regulacja, w razie czego są jeszcze używki.

Musa jest bardzo wygodna, fajnie siedzi się wysoko na dość wygodnych siedzeniach a jak się tylnią kanapę odsunie to jest miejsca co w moim Subaru icon_eek.gif

post-16681-14352523799419_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świetny wybór Na pewno ciężko spotkać drugą na tym samym parkingu. Jak silnik?

Silnik troche slabowaty, 1.4 95KM, ale do miasta wystarczy. Dziwny troche jest ten automat, niby sam zmienia te biegi ale inaczej i mniej plynni, ale pewnie dla zony nie bedzie to przeszkadzac grinser006.gif.

Z druga na pewno bedzie ciezko, bo jest ich malo, ale to w sumie Fiat Idea, moze tylko troche lepiej wykonczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Finalnie staneło na takim cudaku:

fajny, gdyby nie to:

> auto ma owy salespeed,

na pewno będzie wygodnie bo to całkiem fajne auta waytogo.gif

no i życzę bezawaryjności waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.