Skocz do zawartości

Wydech Grande Punto


czlowiek

Rekomendowane odpowiedzi

> Napiszcie mi właściciele Grande ile lat wytrzymuje układ wydechowy? W moim poprzednim Puncie II, po

> 4 latach był do wymiany. Może teraz jest lepiej, czy dalej wydechy fiatowskie to plew?

7 lat i jest fabryczny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napiszcie mi właściciele Grande ile lat wytrzymuje układ wydechowy? W moim poprzednim Puncie II, po

> 4 latach był do wymiany. Może teraz jest lepiej, czy dalej wydechy fiatowskie to plew?

to zależy czy benzyna czy diesel czy gaz, jakie przebiegi roczne i czy miasto (krótkie odcinki) czy trasa (długie odcinki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napiszcie mi właściciele Grande ile lat wytrzymuje układ wydechowy? W moim poprzednim Puncie II, po

> 4 latach był do wymiany. Może teraz jest lepiej, czy dalej wydechy fiatowskie to plew?

U mnie benzyna, bez lpg, jezdzony glownie w miescie. Plecionka sie rozsypala po 5. latach. Zdaniem tlumikarza wydech od kata do konca do wymiany (bez kata ofc zlosnik.gif) Zrobilem plecionke i przejezdzil kolejna zime. Teraz wydech ma szesc lat i koncowy tlumik wyglada agonalnie, ale jeszcze tlumi. Wlasnie szykuje sie do wymiany na bosala. Srodkowy na moje oko nie jest jeszcze tragiczny, wiec go na razie zostawie. Acha 16v ma tez tlumik srodkowy, 8v wg katalogow nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 tkm, bez lpg. Serwis stwierdził, że to moja wina bo auto jeździ na krótkich odcinkach i tłumik "jest niewygrzany". Zapytani gdzie jest napisane w instrukcji jakie minimalne odcinki powinien przejeżdżać autko nabrali wody w usta i stwierdzili, że fiat nie wyraził zgody na wymianę wydechu w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 36 tkm, bez lpg. Serwis stwierdził, że to moja wina bo auto jeździ na krótkich odcinkach i tłumik

> "jest niewygrzany". Zapytani gdzie jest napisane w instrukcji jakie minimalne odcinki powinien

> przejeżdżać autko nabrali wody w usta i stwierdzili, że fiat nie wyraził zgody na wymianę

> wydechu w ramach gwarancji.

Walcz o swoje i pisz bezpośrednio do FAP - jak miałem Pandę to przy wizycie w ASO (w związku z akcją naprawczą wspomagania) stwierdzili że wahacze z przodu są do wymiany - przy 34 tys yikes.gif. Powiedziałem że mają to zrobić na gwarancji, następnego dnia powiedzieli że "Fiat Auto Poland nie wyraża zgody" a więc sam napisałem do FAP odpowiednio kolorując - że przy tym przebiegu nie jest to normalne... że nie chcę bawić się w rzeczoznawców, sąd itp i że wierzę w ich dbałość o lojalnego klienta i takie tam ckliwe teksty. Efekt: następnego dnia rano dzwoni ASO że zapraszają na wymianę wahaczy w ramach gwarancji - pojechałem oczywiście a tu ciasteczka, kawa oraz jazda próbna Grande Abarth... Jestem pewien że nawet nie próbowali zapytać FAP o zgodę... Pan ASO do dziś mnie pamięta palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawalcowaniu puszki tłumika mam dziury przez które dmuchają spaliny. Przy 4000obrotów wewnątrz autka dźwięk wydechu staje się upierdliwy. Ciekawa sprawa, że obciążony termicznie łącznik elastyczny wydechu wygląda jak nowy a przecież w większości układów wydechowych to on jako pierwszy odmawia współpracy. No cóż gwarancja się skończyła fiat spuścił niezałatwione sprawy kolejnego klienta z falami rynsztoka i życie kręci się dalej. Jak zrobi się cieplej oprócz wymiany tej wadliwej puszki wydechu trzeba będzie usunąć jeszcze kilka usterek nie naprawionych przez ASO w okresie gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.