Skocz do zawartości

96% Polskich kierowców uważa się za mistrzów kierownicy


marzenaew

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy BAS jest w każdym aucie?

> Nie.

> Śmiem twierdzić, że raptem w kilku procentach samochodów poruszających się po naszych drogach.

> Dlatego "specjalista" od ABSu piszący ten artykuł powinien sie wystrzegać takich mądrości.

W nowych tak. Teraz jest chyba obowiązkowy jak ABS i ESP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uzywając hamulca "z głowa" jesteś w stanie dużo szybciej wyhamować.

Mozliwe. Ale ja mam wiele innych spraw na glowie. Wiec glowa nie zawsze moze sie poswiecic tylko i wylacznie prowadzeniu auta smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W nowych tak. Teraz jest chyba obowiązkowy jak ABS i ESP.

Teraz, czyli kiedy? W bolidzie kupionym w listopadzie ub. roku mam ABS, BAS nie mam pewności, czy jest grinser006.gif (ale to nic dziwnego, że nie wiem, kiedy do przestawienia godziny w zegarku pokładowym muszę wspomóc się instrukcją obsługi... biglaugh.gif), natomiast ESP nie mam z całą pewnością - wymagał dopłaty, a nie dopłacałem hehe.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz, czyli kiedy? W bolidzie kupionym w listopadzie ub. roku mam ABS, BAS nie mam pewności, czy

> jest (ale to nic dziwnego, że nie wiem, kiedy do przestawienia godziny w zegarku pokładowym

> muszę wspomóc się instrukcją obsługi... ), natomiast ESP nie mam z całą pewnością - wymagał

> dopłaty, a nie dopłacałem

Chyba od MY2013 jest ESP. BAS IMO był wcześniej. A z ESP występuje razem na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz, czyli kiedy? W bolidzie kupionym w listopadzie ub. roku mam ABS, BAS nie mam pewności, czy

> jest (ale to nic dziwnego, że nie wiem, kiedy do przestawienia godziny w zegarku pokładowym

> muszę wspomóc się instrukcją obsługi... ), natomiast ESP nie mam z całą pewnością - wymagał

> dopłaty, a nie dopłacałem

Chodzi o nowe modele wprowadzone do sprzedaży.

Jak kupuje się stary paździerz choćby dziś to trzeba dopłacać grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ABS stabilizuje tor jazdy podczas hamowania w zakręcie???? Przecież to nie ESP.

Art o działaniu ESP wink.gif

http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualno....html?rfguidfo

IMHO ;p zwykły artykuł nie jakiś wyjątkowo wybitny - ale za to prosto i składnie wyjaśniający działania tych dwóch sytemów, o których jak widać Polacy nie wiedzą wszystkiego - tylko tak myślą wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozliwe. Ale ja mam wiele innych spraw na glowie. Wiec glowa nie zawsze moze sie poswiecic tylko i

> wylacznie prowadzeniu auta

No właśnie - specyfika sytuacji awaryjnych ,zagrożenia wiąże się z trudnością używania czegokolwiek przemyślanie i z głową smile.gif dlatego robić coś powinien za nas System .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozliwe. Ale ja mam wiele innych spraw na glowie. Wiec glowa nie zawsze moze sie poswiecic tylko i

> wylacznie prowadzeniu auta

Poza tym w samochodzie z tylnym napędem i dużą mocą jazda na śliskim bez ESP to jak chodzenie po lodzie w baletniczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.