Skocz do zawartości

Zwłoka czasowa przy przełączaniu na gaz, auto rozgrzane


natek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym dowiedzieć się o co chodzi z rozwiązaniem, które zastosował u mnie instalator? Otóż w sterowniku gazu jest ustawiona zwłoka czasowa 20 sekund, kiedy to auto przełącza się na gaz nawet przy rozgrzanym silniku. Instalator tłumaczył mi, ze w upalne dni, kiedy wszystko jest bardzo rozgrzane gaz nie zdąży właściwie odparowac i coś tam może nie działać jak trzeba. Nie do końca wiem o co chodzi, gdzie odparowac? W reduktorze? Może ktoś wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym dowiedzieć się o co chodzi z rozwiązaniem, które zastosował u mnie instalator? Otóż w

> sterowniku gazu jest ustawiona zwłoka czasowa 20 sekund, kiedy to auto przełącza się na gaz

> nawet przy rozgrzanym silniku. Instalator tłumaczył mi, ze w upalne dni, kiedy wszystko jest

> bardzo rozgrzane gaz nie zdąży właściwie odparowac i coś tam może nie działać jak trzeba. Nie

> do końca wiem o co chodzi, gdzie odparowac? W reduktorze? Może ktoś wytłumaczyć?

u mnie też jest ustawiona taka zwłoka, ale nie wiem dokładnie ile sek. cle chyba trochę mniej niż 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie do końca wiem o co chodzi, gdzie odparowac? W reduktorze? Może ktoś wytłumaczyć?

Gazownik mówiąc o odparowaniu używa potocznych stwierdzeń.

Gaz w reduktorze rozpręża się zmieniając stan skupienia z ciekłego w lotny w trakcie rozprężania. Ponieważ temu procesowi towarzyszy znaczne obniżenie temperatury gazu konieczne jest dostarczenie do reduktora dużych ilości ciepła, aby nie doszło do zamrożenia reduktora. Pojemność cieplna reduktora jest zbyt mała, aby ogrzać rozprężający się gaz więc trzeba go ogrzać płynem z silnika, ale ten płyn też nie jest od początku wystarczająco gorący (nie mówimy o bardzo ciepłych dniach) dlatego trzeba odczekać te 20-30 s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale on mówi o sytuacji kiedy jest rozgrzany a pomimo to ustawiony jest tak, żeby 20s pracował na

> benzynie

No tak to jest jak człowiek po pracy próbuje myśleć facepalm%5B1%5D.gif Aczkolwiek dziwne, że to przełączenie jest po czasie, a nie po temperaturze. W moim sterowniku opóźnienie czasowe służy wyłącznie do tego, aby napełnić gazem instalację za reduktorem i wynosi mniej niż 3 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym dowiedzieć się o co chodzi z rozwiązaniem, które zastosował u mnie instalator? Otóż w

> sterowniku gazu jest ustawiona zwłoka czasowa 20 sekund, kiedy to auto przełącza się na gaz

> nawet przy rozgrzanym silniku. Instalator tłumaczył mi, ze w upalne dni, kiedy wszystko jest

> bardzo rozgrzane gaz nie zdąży właściwie odparowac i coś tam może nie działać jak trzeba. Nie

> do końca wiem o co chodzi, gdzie odparowac? W reduktorze? Może ktoś wytłumaczyć?

Widzę, że 20 sekund jest wartością domyślną w BRC, bo u 2 innych użytkowników oprócz mnie również widziałem tak ustawione przez gazowników.

Przestawiłem u siebie na 3 sekundy. Nie widzę negatywnych konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak to jest jak człowiek po pracy próbuje myśleć Aczkolwiek dziwne, że to przełączenie jest

> po czasie, a nie po temperaturze. W moim sterowniku opóźnienie czasowe służy wyłącznie do

> tego, aby napełnić gazem instalację za reduktorem i wynosi mniej niż 3 sek.

przede wszystkim po temperaturze, to warunek podstawowy, ale kiedy auto jest rozgrzane to tak czy inaczej jest zwłoka czasowa ok 20 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym dowiedzieć się o co chodzi z rozwiązaniem, które zastosował u mnie instalator? Otóż w

> sterowniku gazu jest ustawiona zwłoka czasowa 20 sekund, kiedy to auto przełącza się na gaz

> nawet przy rozgrzanym silniku. Instalator tłumaczył mi, ze w upalne dni, kiedy wszystko jest

> bardzo rozgrzane gaz nie zdąży właściwie odparowac i coś tam może nie działać jak trzeba. Nie

> do końca wiem o co chodzi, gdzie odparowac? W reduktorze? Może ktoś wytłumaczyć?

U mnie jest to samo. Instalka starsza, firmy OMVL.

Nie wiem czy da się to u mnie ustawić ale też mnie wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie jest to samo. Instalka starsza, firmy OMVL.

> Nie wiem czy da się to u mnie ustawić ale też mnie wkurza.

wkurzać mnie nie wkurza, bo ta zwłoka jest taka, że uruchamiam auto, zapinam pas, wyjeżdzam z miejsca gdzie zaparkowałem i już po chwili jade na gazie. Zastanawiałem sie po prostu z czego to wynika. No ale już mniej więcej wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.