Skocz do zawartości

SC VAN - czy nowe przepisy dotyczą?


harnas81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy nowe przepisy o odliczaniu VAT-u od paliwa obejmują te autko? Bo już każdy mówi inaczej, wysłałem pismo do US i czekam. Rozchodzi się o to czy nowe przepisy dotyczą tego rodzaju samochodu? W sumie z tego co wyczytałem to te przepisy bardziej dotyczą aut osobowych z kratką a nie ciężarowych? Co Wy na to? Nie za bardzo uśmiech mi się aby odliczać tylko 50% kosztów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> czy nowe przepisy o odliczaniu VAT-u od paliwa obejmują te autko? Bo już każdy mówi inaczej,

> wysłałem pismo do US i czekam. Rozchodzi się o to czy nowe przepisy dotyczą tego rodzaju

> samochodu? W sumie z tego co wyczytałem to te przepisy bardziej dotyczą aut osobowych z kratką

> a nie ciężarowych? Co Wy na to? Nie za bardzo uśmiech mi się aby odliczać tylko 50% kosztów

> ...

dajw rade

musi miec bagaznik min 40% dlukosci miedzy osiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łapie się, łapie

> Upewniałem się, bo właśnie kupiłem, do kompletu będzie z Pandą VAN

Ale na co się łapie na nowe przepisy czy na to że jest zwolniony i spoko mogę odliczać 100% kosztów smile.gif Podobno na kolejnym przeglądzie będzie wbity inny vat (teraz mam vat1).?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łapie się na 100% odliczenia.

> A jaki VAT będziesz miał wbity?

Tego jeszcze nie wiem na chwilę obecną mam VAT1 ale w sierpniu przegląd i podobno coś nowego będą tam wbijać? A gdzie można znaleźć jakąś podstawę prawną do tego, że SC można 100% odliczeń robić? Bo zanim mi Us odpisze to pewnie będę musiał rozliczać miesiąc smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tego jeszcze nie wiem na chwilę obecną mam VAT1 ale w sierpniu przegląd i podobno coś nowego będą

> tam wbijać? A gdzie można znaleźć jakąś podstawę prawną do tego, że SC można 100% odliczeń

> robić?

W ustawie. Oczywiście, nie piszą, że sejczento itd., ale piszą, że van. Poczytaj sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a Combo z 2 siedzeniami

> takie:

Każde auto, które ma wbite w dowód w chwili obecnej vat-1 uprawnia do do odliczeń vat 100%, samochodom nowym będą wbijać odpowiednie oznaczenie do dowodu, w zależności czy normalne cieżarowe czy pseudo np jedno będzie vat1a a drugie vat1b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale na co się łapie na nowe przepisy czy na to że jest zwolniony i spoko mogę odliczać 100% kosztów

> Podobno na kolejnym przeglądzie będzie wbity inny vat (teraz mam vat1).?

VAT 1 A

pojazd musi mieć wpisane ciężarowy/uniwersalny van, mieć1 rząd siedzeń oddzielony od przestrzeni ładunkowej stałą przegrodą i pakę większą niż przedział pasażerski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tego jeszcze nie wiem na chwilę obecną mam VAT1 ale w sierpniu przegląd i podobno coś nowego będą

> tam wbijać? A gdzie można znaleźć jakąś podstawę prawną do tego, że SC można 100% odliczeń

> robić? Bo zanim mi Us odpisze to pewnie będę musiał rozliczać miesiąc

Po zmianie przepisów trzeba zrobić powtórne badanie na VAT-1. Koszt 50 zł.

Dostaniesz zaświadczenie VAT-1a i z tym do WK i US.

W dowodzie rejestracyjnym wykreślają stary VAT-1 i wbijają ponownie z nową datą.

Matiz van ma pełne odliczenia, ale pikapy typu Navara, L200 i duże ciężarowe ale z dwoma rzędami siedzeń już odliczeń nie mają.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po zmianie przepisów trzeba zrobić powtórne badanie na VAT-1. Koszt 50 zł.

> Dostaniesz zaświadczenie VAT-1a i z tym do WK i US.

> W dowodzie rejestracyjnym wykreślają stary VAT-1 i wbijają ponownie z nową datą.

> Matiz van ma pełne odliczenia, ale pikapy typu Navara, L200 i duże ciężarowe ale z dwoma rzędami

> siedzeń już odliczeń nie mają.

> Pozdrawiam

A ja dorzucam podstawę prawną http://patronat.pl/Akty_prawne/Pliki_PDF/2014/Dz.U.2014-000_0312.pdf

Strona 3, pkt 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dotychczasowe zaświadczenie o VAT-1 nie zachowuje ważności?

Facet na stacji diagnostycznej twierdził, że zachowują...

Mam w firmie VAT-1, VAT-2, VAT-3 i osobówki.

VAT-3 nie ma problemu. Nic nie muszę robić.

Abym chciał od osobówek odliczać 100% muszę je zgłosić do US i zacząć prowadzić ewidencję przebiegu, ale przeglądu nie muszę przechodzić?

A co z VAT-2, muszą iść na przegląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każde auto, które ma wbite w dowód w chwili obecnej vat-1 uprawnia do do odliczeń vat 100%,

> samochodom nowym będą wbijać odpowiednie oznaczenie do dowodu, w zależności czy normalne

> cieżarowe czy pseudo np jedno będzie vat1a a drugie vat1b

ale muszę go ponownie zgłaszać do US, i pisać km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli dotychczasowe zaświadczenie o VAT-1 nie zachowuje ważności?

> Facet na stacji diagnostycznej twierdził, że zachowują...

Zmieniły się przepisy i potrzeba zaświadczenie, że auto spełnia nowe definicje auta ciężarowego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po zmianie przepisów trzeba zrobić powtórne badanie na VAT-1. Koszt 50 zł.

> Dostaniesz zaświadczenie VAT-1a i z tym do WK i US.

> W dowodzie rejestracyjnym wykreślają stary VAT-1 i wbijają ponownie z nową datą.

> Matiz van ma pełne odliczenia, ale pikapy typu Navara, L200 i duże ciężarowe ale z dwoma rzędami

> siedzeń już odliczeń nie mają.

> Pozdrawiam

Kumpel dziś był Kangoo z dotychczasowym VAT-1. Dostał zaświadczenie o VAT-1a, ale gość ze stacji nigdzie dalej go nie pokierował, nie wiedział co właściciel ma zrobić z tym zaświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.