Skocz do zawartości

Tynki wewnetrzne


luccass

Rekomendowane odpowiedzi

> No wlasnie..jakie macie u siebie i dlaczego? Dom nowy, sciany proste z ceramiki i mam metlik...

> Czy gipsowe, czy cementowo-wapienne, czy tradycyjnie 'krecone' na budowie, czy z gotowych

> mieszanek...

> Jakie w ogole sa roznice miedzy nimi??

Gipsowe, cementowo-wapienne - wybierz jakie wolisz i tyle.

Oczywiście zawsze można schodzić do poziomu molekuł i udowadniać, że mojsze są lepsze, a reszta to barany grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gipsowe, cementowo-wapienne - wybierz jakie wolisz i tyle.

Tylko, ze nie wiem ktore wole zlosnik.gif

> Oczywiście zawsze można schodzić do poziomu molekuł i udowadniać, że mojsze są lepsze, a reszta to

> barany

Zdaje sobie sprawe z tego, ze nie ma rozwiazania odealnego - pewnie wybiore po prostu to co tansze i tyle wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez sie ku temu sklaniam, ale...probowales naprawiac jakies drobne ubytki? Da sie to zrobic tak,

> zeby nie bylo sladu?

Poki nie jest pomalowane, to idzie naprawic. Jesli jest pomalowane, to troche trudniejsze - jeszcze zalezy czym pomalowane, ale z reguly troche bedzie widac. Zawczasu sobie kup pace z filcem i naucz sie zacierac tynk cementowo-wapienny.

Tynk gipsowy, procz gladkiej powierzchni (co nie dla kazdego jest zaleta) ma jeszcze jedna wade - jesli dostanie troche wilgoci, to puchnie i zaczyna farba odlazic, dlatego w pomieszczeniach wilgotnych trzeba stosowac farbe lateksowa i uwazac na wszelkie uszkodzenia. Mniej istotna wada jest reaktywnosc z metalami niecynkowanymi - zaraz rdza wylazi, jesli przykryjesz stal gipsem.

Co do efektu, to wszystko zalezy od ekipy. Pierwsza ekipa spierniczyla wszystko dokumentnie i czekam na wyznaczenie terminu rozprawy sadowej, bo ani nie chcieli poprawic, ani zwrocic kasy, ani zaplacic za wykonawce zastepczego. Druga ekipa robila ladnie, ale sprawa sie rypla na detalach - zostawili mnie bez obrobionych parapetow i musialem sie nauczyc tynkowac. Dlatego warto obejrzec ze 2-3 ostatnie budowy i pogadac z ich wlascicielami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do efektu, to wszystko zalezy od ekipy. Pierwsza ekipa spierniczyla wszystko dokumentnie i

> czekam na wyznaczenie terminu rozprawy sadowej, bo ani nie chcieli poprawic, ani zwrocic kasy,

> ani zaplacic za wykonawce zastepczego.

Napisz koniecznie jak się sprawa zakończy, ciekawy jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sąsiad z drugiej wsi widzę jak zwykle dowcipny

yay.gifbiglaugh.gif

> nie są OK, są delikatne, łatwo uszkodzić, czymś niechcący uderzysz, zadrapiesz i odpada

Każdy jeden można uszkodzić. Cem-wap trudniej, za to gipsowy łatwiej naprawić (ale rozumiem Twój opór względem tego ostatniego wyrazu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panie, dwa miesiące mieszkam, ściany jeszcze całe, nie ma co naprawiać

Duzo zalezy od tynku. Jesli chodzi o gotowe mieszanki, to warto sprawdzic samemu twardosc. U mnie pierwszy tynk byl robiony z alpola AT 301 - fajny, bogaty w cement tynk, b. twardy. Ciezko sie nim robi, bo trzeba wiedziec, kiedy zacierac i szczerze mowiac nie widzialem dobrze zatartego na gladko. Drugi tynk, to Nida Superlekka. Przepieknie wyglada zatarty, idealne rowniutkie ziarno, ale ... strasznie miekkie guano. Dotknie delikatnie sie czyms twardym i dziura. Powinien sie zwac raczej tynkiem wapienno-cementowym - nawet jest zdecydowanie jasniejszy od alpola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie w ogole sa roznice miedzy nimi??

Mnie do gipsowych zraża ich delikatność. Upadający drewniany trzonek robi wgniecenie. Niby łatwo naprawić, ale dosyć szybko ściany w uczęszczanych miejscach są brzydkie i trzeba szpachlować i malować nie dlatego, że farba zlazła, tylko przez te wgniecenia.

Wiem, mało delikatny jestem. Może dlatego, że wychowałem się w cementowych i tam nie trzeba tak uważać.

Co do gładzi - drogie to a mnie takie gładkości nie pociągają. Już wolę jakieś tynki czy farby strukturalne. Np. trawertyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każdy jeden można uszkodzić. Cem-wap trudniej, za to gipsowy łatwiej naprawić (ale rozumiem Twój

> opór względem tego ostatniego wyrazu

W dwoch pomieszczeniach mojego domu na parterze byly wykonane tynki. Wg majstra prawdopodobnie byl to tynk cementowy, bo az niebieski, a chlopak 2 tygodnie meczyl sie, zeby to skuc (zagrzybione).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W dwoch pomieszczeniach mojego domu na parterze byly wykonane tynki. Wg majstra prawdopodobnie byl

> to tynk cementowy, bo az niebieski, a chlopak 2 tygodnie meczyl sie, zeby to skuc

> (zagrzybione).

Rozmawiamy o bieżącym użytkowaniu i drobnych ewentualnych naprawach czy o totalnej rozwałce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozmawiamy o bieżącym użytkowaniu i drobnych ewentualnych naprawach czy o totalnej rozwałce?

Oj to bylo, zeby zobrazowac - stuknac zwyczajnie mlotkiem, to nie bylo widac znaku. Srubokretem tez nie szlo tego zadrapac, dopiero mlotek i przecinak (chlopak to kul mlotowiertarka z szeroka lopata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj to bylo, zeby zobrazowac - stuknac zwyczajnie mlotkiem, to nie bylo widac znaku. Srubokretem tez

> nie szlo tego zadrapac, dopiero mlotek i przecinak.

Różne są tynki, np knaufa (ZTCP diamant) jest naprawdę przyzwoity, wyjątkowo syfiasty i miękki tynk cemwap też już widziałem.

Prawda jest taka, że jeśli jakaś rzecz byłaby idealna, to wszyscy by ją stosowali, a nie inne wink.gif

Dla twórcy wątku - TUTAJ można sobie poczytać podobną dyskusję itp. Mówiąc krótko - zdefiniować priorytety, przeliczyć cenę i tynkować cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie..jakie macie u siebie i dlaczego? Dom nowy, sciany proste z ceramiki i mam metlik...

> Czy gipsowe, czy cementowo-wapienne, czy tradycyjnie 'krecone' na budowie, czy z gotowych

> mieszanek...

> Jakie w ogole sa roznice miedzy nimi??

Weź Knauf.

Będzie twardy i równy tynk ok.gif

Nida gips jest strasznie miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie..jakie macie u siebie i dlaczego? Dom nowy, sciany proste z ceramiki i mam metlik...

> Czy gipsowe, czy cementowo-wapienne, czy tradycyjnie 'krecone' na budowie, czy z gotowych

> mieszanek...

> Jakie w ogole sa roznice miedzy nimi??

Kombinowalem wlasnie z tym tematem, bylem zdecydowany na cem-wap, ale .. stanelo jednak na gipsowych diamant. Sa drozsze, ale rownie twarde jak cem-wap, sa niemal idealne pod malowanie bez szpachlowania wink.gif. Jutro jade je ogladac na zywo, bo za tydzien zaczynaja u mnie tynkowac.

aha ma jeszcze jeden plus, jak to gipsowy ma mniejszy skurcz wiec mnie peka niz cem-wap. Minus, ze bardziej chlonie wilgoc, takze w mokrych pomieszczeniach lepiej zrobic cem-wap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź Knauf.

> Będzie twardy i równy tynk

> Nida gips jest strasznie miękki.

ja nie wiem jakim u mnie zrobili, ale jest świetny, super twardy, naprawdę ciężko go uszkodzić, nawet celowo. Po starym domu jestem zachwycony. Nie wiem jakie tam mam tynki, ale strasznie delikatne. Wada jest taka, że nie są gładkie, tylko takie jakby piaskowe (nie robiłem dodatkowych gładzi). Żona mówi, że jej się to nawet podoba, a mnie to raczej obojętne, nie przytulam się na codzień do ścian zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sąsiad z drugiej wsi widzę jak zwykle dowcipny

> nie są OK, są delikatne, łatwo uszkodzić, czymś niechcący uderzysz, zadrapiesz i odpada

Jak chodzisz po domu z kluczem francuskim i się obijasz o ściany to może i tak, ja mieszkam 3 lat i nic nie jest poobijane. Gładź nieporównywalnie lepsza od wapiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chodzisz po domu z kluczem francuskim i się obijasz o ściany to może i tak, ja mieszkam 3 lat i

> nic nie jest poobijane.

widac, ze zona i dzieci maja krotka smycz grinser006.gif

> Gładź nieporównywalnie lepsza od wapiennych.

ale w czym konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chodzisz po domu z kluczem francuskim i się obijasz o ściany to może i tak, ja mieszkam 3 lat i

> nic nie jest poobijane. Gładź nieporównywalnie lepsza od wapiennych.

dobra, dobra, jakbym wpuścił do Ciebie mojego czterolatka, ze swoim dinozaurem co wszystko zjada, nawet ściany, to byś zmienił zdanie co lepsze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żona czy dzieci z tym francuzem u Ciebie?

u mnie wystarczy stolek, zabawka, suszarka do prania czy odkurzacz - mam gladzie w mieszkaniu

> w głądkości

kwestia gustu, ja gładkiej sciany nie lubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra, dobra, jakbym wpuścił do Ciebie mojego czterolatka, ze swoim dinozaurem co wszystko zjada,

> nawet ściany, to byś zmienił zdanie co lepsze

zajrzyj do watku o karach, to wyciagniesz wniosek, ze dinozaura dziecku trzeba zabrac, jesli sie nie nauczy, ze dinozaury nie sa od zjadania, tylko od wyginiecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam gipsowe baumit 4 lata, bardzo gladkie, malowalem odrazu bez gladzi a wygląda jakbyś regips malował, ale miękkie, np. jak przesuniesz szafę to już zdrapany, jak przykrecalem uchwyty pod grzeniki to chciałem mocno dociągnąć śrubę to uchwyt zaczął się chować w tynku.

Jak masz kasę i trochę więcej czasu to bierz cem-wap. + gladź na to i będzie najlepiej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.