Skocz do zawartości

Auto z DE - Koszty opłat i wymagane dokumenty


nikt-znany

Rekomendowane odpowiedzi

Taki case:

1. handlarz sprzedając auto sprowadzone z DE chce wystawić fakturę VAT-Marża.

2. Ustala cenę auta na 23500zł z opłatami (bez recyklingu).

Pomóżcie mi obliczyć faktyczną wartość opłat (oczywiście w przybliżeniu) jakie musiał handlarz ponieść i co tak naprawdę opłacał:

1. AKCYZA 3.1% (od 19000 to niecałe 600zł)

2. TŁUMACZENIA dokumentów (pewnie ze 150zł)

3. URZĄD SKARBOWY - 160zł

4. PIERWSZE BADANIE TECHNICZNE W PL - 100zł

Coś jeszcze? Czy może w przypadku firmy inaczej to wygląda niż w przypadku osoby fizycznej...

Jeszcze w DE zapewne trzeba było zapłacić za BRIEF i tablice zjazdowe, pewnie te 600zł nazbierało się.

Recykling pomijam w rozważaniach.

Drugie pytanie:

Jakie dokumenty potrzebne są by takim autem móc spokojnie jeździć w PL zanim zostanie finalnie zarejestrowane (a więc opłacony recykling, wydane tablice rejestracyjne)? Co handlarz powinien przekazać kupującemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz wszystko. Powklepuj co uważasz i gotowe.

Co do jazdy tym autem ZTCW legalnie możesz jeździć na niemieckich blachach zjazdowych(zółty pasek) lub celnych (czerwony pasek) do czasu utraty ich ważności. Potem śmigasz na własne ryzyko nawet jak jakiś agent wystawi Ci na te blachy OC. W razie kontroli policial.gifwspomagasz budzet kwotą 500 zł a czasami robisz banana-wave.gif jak auto odjeżdża na policyjny parking. Takie info dał mi pośrednik z którym jechałem po auto. Poparł to wskazaniem konkretnych przepisów ale nie mam głowy do numerków hehe.gif

Potem to samo potwierdził mi znajomy nadszyszkownik z wydziału drogowego KGP Miałem tablice z żółtym paskiem wiec jeździłem 5 dni, potem auto poszło do garażu do czasu rejestracji co by nie kusić losu.

Tak było z 5 lat temu ale nie sądzę by kwestia jazdy na blachach niemieckich sie jakoś zmieniła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. AKCYZA 3.1% (od 19000 to niecałe 600zł)

Tak jeśli silnik nie ma pojemności powyżej dwóch litrów

> 2. TŁUMACZENIA dokumentów (pewnie ze 150zł)

Raczej 50zł

> 3. URZĄD SKARBOWY - 160zł

Nie, tutaj będzie uiszczał podatek od tego co zarobił.

> 4. PIERWSZE BADANIE TECHNICZNE W PL - 100zł

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu masz wszystko. Powklepuj co uważasz i gotowe.

> Co do jazdy tym autem ZTCW legalnie możesz jeździć na niemieckich blachach zjazdowych(zółty pasek)

> lub celnych (czerwony pasek) do czasu utraty ich ważności. Potem śmigasz na własne ryzyko

> nawet jak jakiś agent wystawi Ci na te blachy OC. W razie kontroli wspomagasz budzet kwotą

> 500 zł a czasami robisz jak auto odjeżdża na policyjny parking. Takie info dał mi

> pośrednik z którym jechałem po auto. Poparł to wskazaniem konkretnych przepisów ale nie mam

> głowy do numerków

> Potem to samo potwierdził mi znajomy nadszyszkownik z wydziału drogowego KGP Miałem tablice z

> żółtym paskiem wiec jeździłem 5 dni, potem auto poszło do garażu do czasu rejestracji co by

> nie kusić losu.

> Tak było z 5 lat temu ale nie sądzę by kwestia jazdy na blachach niemieckich sie jakoś zmieniła

Jak to legalnie załatwić? Tablice tymczasowe z Wydziału Komunikacji? Co jest potrzebne żeby takie tablice uzyskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jeśli silnik nie ma pojemności powyżej dwóch litrów

Zgoda

> Raczej 50zł

100zł jeśli niemiecki jeśli inny to zazwyczaj ok 150zł

> Nie, tutaj będzie uiszczał podatek od tego co zarobił.

To później, czyli dochodowy i rozliczony vat od tego co zarobił, ale te 160 jest za vat 25, czyli za kwitek, że nie musiał płacić podatku vat od wprowadzonego pojazdu na teren RP.

Uzupełnię jeszcze, że jeśli nie ma ważnych zjazdówek, to tablice z WK są na dojazd na badanie techniczne.

Właśnie-dlaczego ma pojazd nie zrobione ustalenie numerów (badanie techniczne)?

I dlaczego recykling ma nieopłacony-to również ciąży na sprowadzającym.

Wg mnie najprostsza droga to ścignąć kolesia niech robi badanie techncizne, dopłacić mu 500 niech ogarnia recykling, a potem z kwitami zarejestrować samochód i wrócić z normalnymi blachami po pojazd. Będzie na legalu.

> Tak.

A to też zależy-za podobny silnik płaciłem od 90-160zł w zależności od stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to legalnie załatwić? Tablice tymczasowe z Wydziału Komunikacji? Co jest potrzebne żeby takie

> tablice uzyskać?

Tymczasowe tablice nie są ci potrzebne, jeśli w pierwszym poście piszesz, że handlarz już zrobił przegląd.

Do Wk musisz zabrać:

Oryginały niemieckich briefów i ich tłumaczenia:

Dowód opłaty akcyzy

opłatę recyklingową 500pln na dane importera

Badanie tech. i tablice rej. na jakich handlarz badanie zrobił (pewnie wyklejanki)

Fakturę vat marża

Dostaniesz białe blachy i tymczasowy dowód rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100zł jeśli niemiecki jeśli inny to zazwyczaj ok 150zł

Jeśli niemiecki to 50zł smile.gif

Inne rzeczywiście więcej niż 50zł ale nie więcej niż 100zł.

> To później, czyli dochodowy i rozliczony vat od tego co zarobił, ale te 160 jest za vat 25, czyli

> za kwitek, że nie musiał płacić podatku vat od wprowadzonego pojazdu na teren RP.

Ale jak dostanie fakture to przecież nie musi mieć nic z skarbówki w celu rejestracji.

> Właśnie-dlaczego ma pojazd nie zrobione ustalenie numerów (badanie techniczne)?

Napisał w punkcie 4 że jest.

> A to też zależy-za podobny silnik płaciłem od 90-160zł w zależności od stacji.

Jakim cudem ?

Te opłaty są ustawowo określone więc nie mogą się różnić między stacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakim cudem ?

Nie wiem.

> Te opłaty są ustawowo określone więc nie mogą się różnić między stacjami.

W BI 160 o ile dobrze pamietam mnie skasowali.

PS. Gdzies tu juz byla dyskusja na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tymczasowe tablice nie są ci potrzebne, jeśli w pierwszym poście piszesz, że handlarz już zrobił

> przegląd.

> Do Wk musisz zabrać:

> Oryginały niemieckich briefów i ich tłumaczenia:

> Dowód opłaty akcyzy

> opłatę recyklingową 500pln na dane importera

> Badanie tech. i tablice rej. na jakich handlarz badanie zrobił (pewnie wyklejanki)

> Fakturę vat marża

> Dostaniesz białe blachy i tymczasowy dowód rej.

Doczepię się do tematu

A czy jest potrzebny wypis/wydruk z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) - bo takie coś dał mi też sprzedawca oprócz kwitów wyżej wymienionych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli niemiecki to 50zł

> Inne rzeczywiście więcej niż 50zł ale nie więcej niż 100zł.

A to widzisz, zależy pewnie od natężenia tłumaczy na danym terenie, u mnie w Wawie i na lubelszczyźnie 100 niemiecki 150-180 inne, 180 za niderlandzki płaciłem, a że zależało mi na czasie to jeszcze 150km dymałem, bo reszta ok tygodnia czekanie bo zbierali i wysyłali do tłumacza.

> Ale jak dostanie fakture to przecież nie musi mieć nic z skarbówki w celu rejestracji.

> Napisał w punkcie 4 że jest.

spineyes.gif

> Jakim cudem ?

> Te opłaty są ustawowo określone więc nie mogą się różnić między stacjami.

niewiem.gif nie wiem jakim cudem, piszę jak jest. Tu gdzie robiłem za 90 dostałem na jakieś 40zł giftów różnych (pianka do czyszczenia tapicerki, koncentrat płynu do spryskiwaczy na 25l i jeszcze coś) oraz bon na 20zł do ich sklepu icon_eek.gif Tu gdzie za 160 dostałem tylko kwit smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to widzisz, zależy pewnie od natężenia tłumaczy na danym terenie

Być może, najtaniej udało mi się za 35zł biglaugh.gif

> nie wiem jakim cudem, piszę jak jest. Tu gdzie robiłem za 90 dostałem na jakieś 40zł giftów

> różnych (pianka do czyszczenia tapicerki, koncentrat płynu do spryskiwaczy na 25l i jeszcze

> coś) oraz bon na 20zł do ich sklepu Tu gdzie za 160 dostałem tylko kwit

To dziwne, bo ceny chyba są regulowany przez Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i powinny być wszędzie jednolite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Ale jak dostanie fakture to przecież nie musi mieć nic z skarbówki w celu rejestracji.

Przecież Mazi pyta o to w jakiej wysokości i jakie opłaty zapłacił handlarz a nie co on musi zapłacić. Wystarczy przeczytać.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaka to różnica, czy handlarz opłaca recykling czy my? Przecież i tak musi się to odbyć na dane

> sprowadzajacego, wiec jakie to ma znaczenie?

A co Ty masz do tego, byłeś przy transakcji?Znasz sprzedającego (handlarzowi)?Nie jest to Twój obowiązek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.