Skocz do zawartości

Oswietlenie sufitowe.


adamczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest sobie przedpokój wymiary. 3,3x 1,1m.

Mysle o tym, żeby zrobić sufit podwieszany i w nim oczka oświetleniowe led.

Jak myślicie ile dac takich punktów (max. mysle o 3, chociaż wolałbym 2) i czy oświetli to jakos sensownie korytarz ?

Myśle np. o czyms takim:

http://ledoneled.pl/pl/home/220-oprawa-downlight-led-frost-3w.html

http://allegro.pl/oprawa-oprawka-halogenowa-led-5w-inox-chrom-satyna-i4198894078.html

ew. jakiej barwy swiatla szukac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Jest sobie przedpokój wymiary. 3,3x 1,1m.

> Mysle o tym, żeby zrobić sufit podwieszany i w nim oczka oświetleniowe led.

> Jak myślicie ile dac takich punktów (max. mysle o 3, chociaż wolałbym 2) i czy oświetli to jakos

> sensownie korytarz ?

U mnie w identycznym przedpokoju jest 5 szt. i jest ok (bez szału), przy 2 szt. LED raczej byłoby mocno ciemno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...przy 2 szt. LED raczej byłoby

> mocno ciemno

Zgadza się. Niby można dać większej mocy ale one są dosyć mocno kierunkowe. Będą tylko plamy światła.

U mnie na korytarzyku 3x1,2m są cztery, o możliwe najszerszym kącie wiązki jakie udało mi się znaleźć. Na końcach oświetlają tylko do połowy wysokości ściany. Na szczęście rzadko używane bo się tak szybko przechodzi, że prawie nikt nie włącza.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Jest sobie przedpokój wymiary. 3,3x 1,1m.

> Mysle o tym, żeby zrobić sufit podwieszany i w nim oczka oświetleniowe led.

> Jak myślicie ile dac takich punktów (max. mysle o 3, chociaż wolałbym 2) i czy oświetli to jakos

> sensownie korytarz ?

> Myśle np. o czyms takim:

> http://ledoneled.pl/pl/home/220-oprawa-downlight-led-frost-3w.html

> http://allegro.pl/oprawa-oprawka-halogenowa-led-5w-inox-chrom-satyna-i4198894078.html

> ew. jakiej barwy swiatla szukac ?

jak chcesz miec ladnie i dobrze rozswietlone to zaintersuj sie sufitami napinanymi z opcja podswietlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki Wszystkim za rady.

> Napisalem o 2 punktach , bo cześć sufitu jest otwierana (wejście na strych), ale pewnie cos

> pomysle i skończy się na 4 oprawach.

Zrób ruchome oprawy. Wtedy skierujesz snopy światła tam gdzie chcesz, mimo umiejscowienia włazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myśle np. o czyms takim:

Weź oprawki ruchome (żeby kierować światłem) + wstaw zwykłe halogeny. W przedpokoju dużo raczej nie będziesz świecił, więc LEDY i za 100 lat Ci się nie zwrócą w porównaniu z halogenem.

A jak się upierasz, to wstaw LEDy. Jest spora szansa, że uznasz, że za ciemno i wymienisz na halogeny. Jak weźmiesz zintegrowane, to nie będziesz miał takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam lazienke ok 5 x 1,5 oswietlona trzema halogenkami (zarowki led kat swiecenia 120st w oprawkach GU10) i jedyne miejsce gdzie brakuje troche swiatla to lustro (nie ma kinkietu) wazne zeby wybrac w miare jasne zarowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak chcesz miec ladnie i dobrze rozswietlone to zaintersuj sie sufitami napinanymi z opcja

> podswietlenia.

Wow! Wlasnie takiego efekty koncowego szukalem - szukalem w kategoriach 'plafonow podtynkowych' ale cos marnie mi szlo.

Ma ktos u siebie takie sufity? Jak sie to sprawuje na co dzien? Bo cenowo to widze, ze jednak niezla inwestycja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wow! Wlasnie takiego efekty koncowego szukalem - szukalem w kategoriach 'plafonow podtynkowych' ale

> cos marnie mi szlo.

> Ma ktos u siebie takie sufity? Jak sie to sprawuje na co dzien? Bo cenowo to widze, ze jednak

> niezla inwestycja...

a co chcesz wiedziec ?

moj tata prowadzil budowe banku, gdzie to powiesili, wisi juz hmm z 14 lat.

Z jednej strony to idealny material, latwy w obrobce, dowolnosc kolorow, szybko mozna zrobic idealnie gladki sufit. Dokladajac ledy i stosujac material poprzezroczysty mozna miec fajny efekt, ale latwo sie w tym pogubic i zrobic dyskoteke z domu tongue.gif.

Niestety cena sprawia ze nie jest to popularny system w domach. Ja finalnie odpuscilem (na razie), troche nie wierze jeszcze w nieprzepalajace sie LEDy, a zeby je wymienic trzeba sufit rozpinac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co chcesz wiedziec ?

Czy warto zlosnik.gif

> moj tata prowadzil budowe banku, gdzie to powiesili, wisi juz hmm z 14 lat.

> Z jednej strony to idealny material, latwy w obrobce, dowolnosc kolorow, szybko mozna zrobic

> idealnie gladki sufit. Dokladajac ledy i stosujac material poprzezroczysty mozna miec fajny

> efekt, ale latwo sie w tym pogubic i zrobic dyskoteke z domu .

> Niestety cena sprawia ze nie jest to popularny system w domach. Ja finalnie odpuscilem (na razie),

> troche nie wierze jeszcze w nieprzepalajace sie LEDy, a zeby je wymienic trzeba sufit

> rozpinac.

Dzieki ok.gif Mam jeszcze troche czasu na decyzje, ale pewnie tez sie nie skusze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie lubie bajerow, ale nie jestem fanem halogenow Szukam czegos mniej punktowego do pomieszczen

> takich jak wiatrolap, korytarz, lazienka, itp

> Za namiar dzieki, zerkne

Tez nie przepadam za halogenami a jeszcze bardziej nie lubie karton-gipsu tongue.gif, dlatego robię tam gdzie mogę zwykły sufit.

Do napinanych podswietlanych wazna jest odleglosc pomiedzy sufitem a powloka, im wieksza tym lepiej i tym mniej LEDow mozna dac. 15-20cm to jest min.

U mnie dla przykładu koszt takeigo sufitu w 12m2 kuchni to 3100zł, bez LEDów, gośc mi tylko przez tel powiedział, że są bardzo drogie i kosztuja znacznie więcej niż membrana tongue.gif (jakies super hiper sprawdzone). Tyle, że będąc ostatnio na targach rozmawiałem z firmą od LEdów, chwalili się, że dostarczają też i do takich sufitów, koszt to 20-140zł ale już nie pamietam czy za metr czy za 5m, tak czy inaczej to nie wychodzi strasznie duźo, chyba że dac je co 20cm ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez nie przepadam za halogenami a jeszcze bardziej nie lubie karton-gipsu , dlatego robię tam

> gdzie mogę zwykły sufit.

Akurat karton-gips na suficie mi nie przeszkadza - na scianach za to tak wink.gif

> Do napinanych podswietlanych wazna jest odleglosc pomiedzy sufitem a powloka, im wieksza tym lepiej

> i tym mniej LEDow mozna dac. 15-20cm to jest min.

Sporo no.gif

> U mnie dla przykładu koszt takeigo sufitu w 12m2 kuchni to 3100zł, bez LEDów, gośc mi tylko przez

> tel powiedział, że są bardzo drogie i kosztuja znacznie więcej niż membrana (jakies super

> hiper sprawdzone). Tyle, że będąc ostatnio na targach rozmawiałem z firmą od LEdów, chwalili

> się, że dostarczają też i do takich sufitów, koszt to 20-140zł ale już nie pamietam czy za

> metr czy za 5m, tak czy inaczej to nie wychodzi strasznie duźo, chyba że dac je co 20cm ..

Ja przegladam oferty plafonow, nawet takich biurowych - wolalbym miec kwadrat na suficie niz kilka halogenow. Zobaczymy co z tego wyjdzie - jakas opcja podtynkowa bylaby mile widziana - w suficie bym to 'schowal' wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Jest sobie przedpokój wymiary. 3,3x 1,1m.

> Mysle o tym, żeby zrobić sufit podwieszany i w nim oczka oświetleniowe led.

> Jak myślicie ile dac takich punktów (max. mysle o 3, chociaż wolałbym 2) i czy oświetli to jakos

> sensownie korytarz ?

> Myśle np. o czyms takim:

> http://ledoneled.pl/pl/home/220-oprawa-downlight-led-frost-3w.html

> http://allegro.pl/oprawa-oprawka-halogenowa-led-5w-inox-chrom-satyna-i4198894078.html

> ew. jakiej barwy swiatla szukac ?

ściągnij dialux + bazę oświetlenia philips i sprawdź 270751858-jezyk.gif 200lx w korytarzu to minimum smile.gif pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat karton-gips na suficie mi nie przeszkadza - na scianach za to tak

> Sporo

> Ja przegladam oferty plafonow, nawet takich biurowych - wolalbym miec kwadrat na suficie niz kilka

> halogenow. Zobaczymy co z tego wyjdzie - jakas opcja podtynkowa bylaby mile widziana - w

> suficie bym to 'schowal'

5 lat temu zrobilem caly sufit swicacy z LEDow - lacznie 640 sztuk. Za 5 lat nie pad ani jeden, a kazdy kto widzal efekt pytal sie czy nie zrobilibysmy mu takiego. cena - 5 lat temu to bylo 17 funtow i czekanie 3 tygodnie na przesylke a Chin.

Czlowiek uczy sie na bledach, dzisiaj bym wybral kolor "bialy cieply"

Zdjecia niestety nie zapodam bo serwer spakowany w kartonach.

Obecnie przy nowym projekcie tez decyzja zapadla, 99,5% oswietlenia w domu bedzie na LEDach! ten ulamek innych lamp to halogen 500W w garazu cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5 lat temu zrobilem caly sufit swicacy z LEDow - lacznie 640 sztuk. Za 5 lat nie pad ani jeden, a

> kazdy kto widzal efekt pytal sie czy nie zrobilibysmy mu takiego. cena - 5 lat temu to bylo 17

> funtow i czekanie 3 tygodnie na przesylke a Chin.

> Czlowiek uczy sie na bledach, dzisiaj bym wybral kolor "bialy cieply"

> Zdjecia niestety nie zapodam bo serwer spakowany w kartonach.

> Obecnie przy nowym projekcie tez decyzja zapadla, 99,5% oswietlenia w domu bedzie na LEDach! ten

> ulamek innych lamp to halogen 500W w garazu

Szkoda, ze nie masz fotek...ale zadam pomocnicze pytanie: przykryles te ledy czyms co ladnie rozprasza swiatlo, czy bezposrednio widac je na suficie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.