Skocz do zawartości

Octavia vs Vectra


stalan

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem już kiedy na motokąciku że poszukuję ,kombi lub miniwana z silnikiem benzynowym , może być też HB ale z ogromnym bagażnikiem. Poszukiwania Astry H lub Focusa spełzły na panewce, jak coś sensownego to klekot i w dodatku z filtrem cząstek stałych(80% moich "tras" to krótkie przejazdy przez miasto). Dziś odbyłem jazdę próbną czymś takim Octavia (stan ogólny- jak nowa ok.gif)i oglądałem coś takiego Vectra (bez jazdy próbnej bo nie miałem czasu, i w tym przypadku widać upływ kilometrów , ilość wizyt na parkingach przed marketami i...zardzewiałe kielichy przednich kolumn). Wiem że ceny, klasy i roczniki , nieco rozstrzelone...ale co byście wybrali na moim miejscu , priorytet do w miarę bezproblemowa i mało kosztowna eksploatacja w ciągu najbliższych pięciu lat.Dodatkowo w przypadku ewentualnego zakupu w/wym Octavi ,przyjmują moje auto w rozliczeniu (kupione u nich pieć lat temu) , dając całkiem rozsądną cenę i obniżając cenę wyjściwą Octavi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałem już kiedy na motokąciku że poszukuję ,kombi lub miniwana z silnikiem benzynowym , może być

> też HB ale z ogromnym bagażnikiem. Poszukiwania Astry H lub Focusa spełzły na panewce, jak coś

> sensownego to klekot i w dodatku z filtrem cząstek stałych(80% moich "tras" to krótkie

> przejazdy przez miasto). Dziś odbyłem jazdę próbną czymś takim Octavia (stan ogólny- jak nowa

> )i oglądałem coś takiego (bez jazdy próbnej bo nie miałem czasu, i w tym przypadku widać upływ

> kilometrów , ilość wizyt na parkingach przed marketami i...zardzewiałe kielichy przednich

> kolumn). Wiem że ceny nieco rozstrzelone...ale co byście wybrali na moim miejscu , priorytet

> do w miarę bezproblemowa i mało kosztowna eksploatacja w ciągu najbliższych pięciu lat.

Octavia to raczej poziom Astry Sedan nie Vectry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavia to kompakt wiec nalezy ja porownac z Astra. Vectra to juz stary pazdziez - 2006 i z tych dwoch wzialbym Octavie poniewaz jest 3 lata mlodsza a to juz przepasc i dodatkowo duzo mniejszy przebieg. Jak sie uprzez to i LPG lyknie (choc nie jestem znawca silnikow VW moze okazac sie, ze sie nie da)Dodatkowo Vectra juz od dawna jest nieporodukowana. Jak akceptujesz wyglad Skody to wsiadac i jezdzic. Dodatkowo widze, ze jest objety programem dilera wiec IMO same plusy. Nie ma sie nad czym zastanawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile jezdzisz i do czego potzrebujesz to auto?

Jak już wspomniałem,80% "tras" to miasto ,sumaryczny przebieg roczny to ok 12-13 kkm,a z racji tego że od miesiąca jestem dziadkiem old.gif, to do bagażnika musi zmieścić się wózek dziecięcy i dwie walizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fiat Albea też ma duży bagażnik, czemu jej nie bierzesz pod uwagę ?

pewnie dlatego, że to sedan i ciężko zapakować wózek.

> A tak na poważnie co to za porównanie auta z segmentu C do D

Normalna sprawa. ok.gif

Aż takiej różnicy nie ma między tymi segmentami. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już wspomniałem,80% "tras" to miasto ,sumaryczny przebieg roczny to ok 12-13 kkm,a z racji tego

> że od miesiąca jestem dziadkiem , to do bagażnika musi zmieścić się wózek dziecięcy i dwie

> walizy.

Octavia jest mniejsza gabarytowo wiec bedzie Ci latwiej poruszac sie po miescie.

Bagaznik ma ogromny, wiec wchodzi tam caly wozek, lozeczko i jeszcze walizki na tydzien upchniesz.

Jest nowsza wiec tez argument za…

Z drugiej strony nie bedzie tak komfortowa jak Vectra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fiat Albea też ma duży bagażnik, czemu jej nie bierzesz pod uwagę ?

> A tak na poważnie co to za porównanie auta z segmentu C do D

A niby dlaczego nie jesli wyznacznik to bagaznik do poruszana sie po miescie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie dlatego, że to sedan i ciężko zapakować wózek.

> Normalna sprawa.

> Aż takiej różnicy nie ma między tymi segmentami.

Powiedzmy sobie szczerze - te segmenty sa umowne. Sztuka sztuce nie rowna.

Mama jezdzi E90 i to jest klasa D - male, ciasne, do bagaznika wozka nie wlozysz.

Zona ma Octavie - klasa C - szersze, wieksze w srodku, bagaznik nie do porownania.

Co do wlasciwosci jezdnych miedzy nimi sie nie wypowiadam bo to nie ma sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzmy sobie szczerze - te segmenty sa umowne. Sztuka sztuce nie rowna.

> Mama jezdzi E90 i to jest klasa D - male, ciasne, do bagaznika wozka nie wlozysz.

> Zona ma Octavie - klasa C - szersze, wieksze w srodku, bagaznik nie do porownania.

> Co do wlasciwosci jezdnych miedzy nimi sie nie wypowiadam bo to nie ma sensu...

Właśnie o to chodzi. ok.gif

Gdyby porównywał citigo do vectry, to można "facepalmować", ale octavię? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie o to chodzi.

> Gdyby porównywał citigo do vectry, to można "facepalmować", ale octavię?

Octavia wielka nie jest. Jak sporo jeździłem służbowa to było widać spora różnice w stosunku do mondeo. To juz nawet moja l3 która jest dość mala jak na D jest jednak większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu 2008r. kupiłem nowego golfa z silnikiem 1.6 102km. Silnik bezproblemowy, samochód służy do jazdy przez każdego kto w firmie potrzebuje. Z czystym sumieniem polecę.

Inna kwestia to spalanie, średnio 10l przy podobnym użytkowaniu do Twojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Octavia wielka nie jest. Jak sporo jeździłem służbowa to było widać spora różnice w stosunku do

> mondeo. To juz nawet moja l3 która jest dość mala jak na D jest jednak większa.

Ależ ja nie twierdzę, że jest wielka. Zerknij, do czego autor potrzebuje auto. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już wspomniałem,80% "tras" to miasto ,sumaryczny przebieg roczny to ok 12-13 kkm,a z racji tego

> że od miesiąca jestem dziadkiem , to do bagażnika musi zmieścić się wózek dziecięcy i dwie

> walizy.

To bierz moją Astrę - tylko nie wiem jaki masz budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzmy sobie szczerze - te segmenty sa umowne. Sztuka sztuce nie rowna.

> Mama jezdzi E90 i to jest klasa D - male, ciasne, do bagaznika wozka nie wlozysz.

> Zona ma Octavie - klasa C - szersze, wieksze w srodku, bagaznik nie do porownania.

> Co do wlasciwosci jezdnych miedzy nimi sie nie wypowiadam bo to nie ma sensu...

bmw ma mniej miejsca w środku bo ma grubsze wygłuszenia i wygodniejsze fotele.

nadal takie porównywanie nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Octavia wielka nie jest. Jak sporo jeździłem służbowa to było widać spora różnice w stosunku do

> mondeo. To juz nawet moja l3 która jest dość mala jak na D jest jednak większa.

Czy Wy aby na pewno nie uprawiacie spamingu na motokącingu? hmm.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy Ci na bezproblemowym użytkowaniu? Bierz Octavie.

Zostałeś dziadkiem? Bierz Octavie. zlosnik.gif

Silnik w Octavii to ostatni motor VW, który nie zaskoczy Cię w niemiły sposób. W miły też nie, osiągów się po tym nie spodziewaj zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.