Skocz do zawartości

czyszczenie tapicerki


franekrob

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak ma być porządnie to tylko pranie ekstrakcyjne

Dokładnie. ok.gif

> Jak bardziej interesują Cię jakieś cudowne pianki do czyszczenia to nie pomogę...

Piankami i ściereczkami to tylko rozciera się plamę i zwiększa się jej powierzchnia, przez co mniej ją widać, nie usuwa się jej. Tylko pranie ekstrakcyjne, które wyciągnie brud "do góry".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie.

> Piankami i ściereczkami to tylko rozciera się plamę i zwiększa się jej powierzchnia, przez co mniej

> ją widać, nie usuwa się jej. Tylko pranie ekstrakcyjne, które wyciągnie brud "do góry".

a takie coś do dywanów?

szkoda mi kasy picować SC grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzeba to się pierze ekstrakcyjnie. Innej metody praktycznie nie ma. Brud musisz odciągnąć razem ze środkiem piorącym za pomocą odpowiedniego odkurzacza.

Wszelkie pianki tylko wcierają brud głębiej (nawet w gębkę w fotelach) i o ile może jest chwilowa poprawa to potem spadnie kropelka wody deszczowej na fotel i wychodzi ze zdwojoną siła zabrudzenie.

Pierz lub odłóż kasę i wypierz w firmie się tym zajmującej a nie kombinuj ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a takie cos do dywanow i zwykly odkurzacz nie da rady?

Co do dywanów?Środki?Mieszkasz gdzieś chyba pod wawą, przynajmniej tak wynika z profilu, przyjedź do Legionowa, za 50zł udostępnię Ci maszynę, porządne środki Kerchera, prąd i szybko powiem co i jak, dołożysz własną siłę roboczą i będziesz miał uprane auto, a nie kombinujesz z półśrodkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszelkie pianki tylko wcierają brud głębiej (nawet w gębkę w fotelach)

Pranie całej tapicerki jest bezapelacyjnie lepsze, ale stosowanie miejscowo środków do prania "ręcznego" działa nie mniej dobrze, jeśli się chce usunąć doraźnie plamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedługo wypożyczam odkurzacz piorący z Komfortu, koszt 50zł + 300zł kaucja. Zamierzamy wyprać z kolegą nasze samochody. Dam znać jaki efekt.

Wcześniej prałem dwa inne, raz 150 raz 200zł i efekt fenomenalny, polecam raz na 2 lata w starszych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pranie całej tapicerki jest bezapelacyjnie lepsze, ale stosowanie miejscowo środków do prania

> "ręcznego" działa nie mniej dobrze, jeśli się chce usunąć doraźnie plamę.

Bzdurą jest to co piszesz, że środki do prania ręcznego działają niemniej dobrze. Środkami do prania ręcznego tylko rozmazuje się plamę, brudu nie wyciągniesz, więc tylko na chwilę i dla oka efekt jest lepszy. Każdy kto choć odrobinę liznął czyszczenia czy detailingu o tym doskonale wie. Poza tym można sobie załatwić tapicerę jak ktoś zastosuje środek o złym PH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja niedługo wypożyczam odkurzacz piorący z Komfortu, koszt 50zł + 300zł kaucja. Zamierzamy wyprać z

> kolegą nasze samochody. Dam znać jaki efekt.

> Wcześniej prałem dwa inne, raz 150 raz 200zł i efekt fenomenalny, polecam raz na 2 lata w starszych

> autach.

Odkurzacz piorący to taka zabaweczka, którą nie da się porządnie zrobić bo zbiera tylko delikatnie brud po wierzchu. Do takich zastosowań trzeba wspomniany już tutaj ekstraktor, który dozuje środek pod ciśnieniem z lancy a druga pompa zasysa brud do góry wypłukując go z czyszczonej powierzchni. Jednym z najtańszych a jednocześnie całkiem dobrym ekstraktorem jest puzzi 100, koszt od 1800zł. Wtedy pranie ma jako taki sens, wszelkie odkurzacze piorące to tylko marketingowy bełkot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdurą jest to co piszesz, że środki do prania ręcznego działają niemniej dobrze. Środkami do

> prania ręcznego tylko rozmazuje się plamę, brudu nie wyciągniesz, więc tylko na chwilę i dla

> oka efekt jest lepszy. Każdy kto choć odrobinę liznął czyszczenia czy detailingu o tym

> doskonale wie. Poza tym można sobie załatwić tapicerę jak ktoś zastosuje środek o złym PH.

Ja nie lizałem, dlatego po lamersku wziąłem wodę, szmatę i płyn do naczyń żeby wyczyścić plamy z fotela. Zeszło idealnie, byłem zaskoczony ile brudu na szmacie zostało. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak już tak się licytować to najlepszym sposobem jest wyciągniecie tapicerki na zewnątrz i jej

> upranie

Nie zawsze się tak da, ale ekstraktory radzą sobie bardzo dobrze i gdyby szmata z jakimś środkiem, czy jakieś pianki dawały radę to osoby tym się zajmujące by ich używały a nie szły w koszty kupując nie tanią chemię i drogie urządzenia.

Ekstraktorem też trzeba uważać by nie przegiąć, bo jak się za bardzo zmoczy materiał to zacznie ssać brud z gąbki i wtedy syzyfowa praca bez endu.

Z resztą wystarczy to sobie wyobrazić, nie trzeba być jakimś filozofem, że spryskując i odciągając w ruchu wirowym zabieramy brud, a szmatą wcieramy brud głębiej i na większą powierzchnię, materiał to nie stół gdzie wilgoć można szmatą zebrać...Akurat przy tych czynnościach nie ma jakiejś specjalnej receptury. Buty "szmaciane" też można przetrzeć szmatą lub uprać w pralce, efekt będzie "prawie" taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zawsze się tak da, ale ekstraktory radzą sobie bardzo dobrze i gdyby szmata z jakimś środkiem,

> czy jakieś pianki dawały radę to osoby tym się zajmujące by ich używały a nie szły w koszty

> kupując nie tanią chemię i drogie urządzenia.

> Ekstraktorem też trzeba uważać by nie przegiąć, bo jak się za bardzo zmoczy materiał to zacznie

> ssać brud z gąbki i wtedy syzyfowa praca bez endu.

> Z resztą wystarczy to sobie wyobrazić, nie trzeba być jakimś filozofem, że spryskując i odciągając

> w ruchu wirowym zabieramy brud, a szmatą wcieramy brud głębiej i na większą powierzchnię,

> materiał to nie stół gdzie wilgoć można szmatą zebrać...Akurat przy tych czynnościach nie ma

> jakiejś specjalnej receptury. Buty "szmaciane" też można przetrzeć szmatą lub uprać w pralce,

> efekt będzie "prawie" taki sam.

To słabą wyobraźnię masz skoro nie wiesz że szmatą (np pieluchą tetrową) można dobrze wyczyścić.

Ten kto się zajmuje zawodowo czyszczeniem kupuje sprzęty (w 99% najtańsze ) i chemię po to żeby zrobić usługę szybko i dobrze, bo wtedy się na tym zarabia.

Odkurzacz piorący (ekstraktor - bo to to samo) każdy jeden działa tak samo, tylko są mocniejsze i słabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To słabą wyobraźnię masz skoro nie wiesz że szmatą (np pieluchą tetrową) można dobrze wyczyścić.

Nie można. Wytłumacz mi jak tetrą wyciągasz brud z tapicerki fotela, bo faktycznie mam słabą wyobraźnię.

> Ten kto się zajmuje zawodowo czyszczeniem kupuje sprzęty (w 99% najtańsze ) i chemię po to żeby

> zrobić usługę szybko i dobrze, bo wtedy się na tym zarabia.

Słowo klucz DOBRZE, bo szybko się nie da.

> Odkurzacz piorący (ekstraktor - bo to to samo) każdy jeden działa tak samo, tylko są mocniejsze i

> słabsze.

Nie jest to to samo, co świadczy tylko o tym, że nie wiesz nawet o czym piszesz smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdurą jest to co piszesz, że środki do prania ręcznego działają niemniej dobrze. Środkami do

> prania ręcznego tylko rozmazuje się plamę, brudu nie wyciągniesz, więc tylko na chwilę i dla

> oka efekt jest lepszy. Każdy kto choć odrobinę liznął czyszczenia czy detailingu o tym

> doskonale wie. Poza tym można sobie załatwić tapicerę jak ktoś zastosuje środek o złym PH.

Napisałem dwa istotne słowa, które pominąłeś.

doraźnie i miejscowo

"coś tam" liznąłem i muszę Ci powiedzieć, że dywaniki z plamami po kawie czyszczone pianką i ścierane mikrofibrą wyglądały czysto i śladów po kawie nie stwierdzono.

Natomiast fibra wyglądała jak wyciągnięta prosto z błota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie można. Wytłumacz mi jak tetrą wyciągasz brud z tapicerki fotela, bo faktycznie mam słabą

> wyobraźnię.

> Słowo klucz DOBRZE, bo szybko się nie da.

> Nie jest to to samo, co świadczy tylko o tym, że nie wiesz nawet o czym piszesz

Nie udowadniaj wszystkim że czyszczenie to jest jakaś kosmiczna technologia. Robią tak ludzie, którzy się parają tymi usługami, a brzmi to śmiesznie, bo to taka sama usługa jak każda inna.

Wszystko można zrobić na własną rękę, i hydraulikę i elektrykę i czyszczenie fotela. Bo żadnej kosmicznej technologiii w tym nie ma.

Jak nie wiesz co można zrobić za pomocą tetry to się musisz mocno podszkolić.

Pozdrawiam. Jedyne 14 lat w zawodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie udowadniaj wszystkim że czyszczenie to jest jakaś kosmiczna technologia. Robią tak ludzie,

> którzy się parają tymi usługami, a brzmi to śmiesznie, bo to taka sama usługa jak każda inna.

Nic nie udowadniam, tu nie trzeba udowadniania, nie jest to żadna kosmiczna technologia i owszem, ale pisanie że tetrą można wyczyścić tapicerkę jest tyle samo warte co łyżeczką do herbaty wykopać staw. Da się coś przeczyścić, zmniejszyć plamę i jej widoczność, ale nie wyczyścić czy uprać.

> Wszystko można zrobić na własną rękę, i hydraulikę i elektrykę i czyszczenie fotela. Bo żadnej

> kosmicznej technologiii w tym nie ma.

Tak jak napisałem, oczywiście że można, szczególnie polak potrafi wszystko sam najlepiej, co widać nie tylko w motoryzacji tylko w każdej dziedzinie wink.gif I o ile z jakąś tam plamką faktycznie nie warto sobie zawracać głowy i można przetrzeć szmatką z jakimś środkiem i będzie ok, to jeśli ktoś ma brudne fotele bo kurzu przez lata się nazbierało to taka operacja jest niemożliwa wręcz.

> Jak nie wiesz co można zrobić za pomocą tetry to się musisz mocno podszkolić.

Kiedyś dzieciaki klocki w tetrę robiły i do tego nawet się średnio nadawała, dalej nie wytłumaczyłeś jak tetra "wybierze" brud do góry.

> Pozdrawiam. Jedyne 14 lat w zawodzie.

Jeśli piszesz o zawodzie czyściciela tapicerek, wykładzin etc to współczuję z taką wiedzą hehe.gif gdzie nie rozróżniasz ekstraktora od odkurzacza piorącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic nie udowadniam, tu nie trzeba udowadniania, nie jest to żadna kosmiczna technologia i owszem,

> ale pisanie że tetrą można wyczyścić tapicerkę jest tyle samo warte co łyżeczką do herbaty

> wykopać staw. Da się coś przeczyścić, zmniejszyć plamę i jej widoczność, ale nie wyczyścić czy

> uprać.

> Tak jak napisałem, oczywiście że można, szczególnie polak potrafi wszystko sam najlepiej, co widać

> nie tylko w motoryzacji tylko w każdej dziedzinie I o ile z jakąś tam plamką faktycznie nie

> warto sobie zawracać głowy i można przetrzeć szmatką z jakimś środkiem i będzie ok, to jeśli

> ktoś ma brudne fotele bo kurzu przez lata się nazbierało to taka operacja jest niemożliwa

> wręcz.

> Kiedyś dzieciaki klocki w tetrę robiły i do tego nawet się średnio nadawała, dalej nie

> wytłumaczyłeś jak tetra "wybierze" brud do góry.

> Jeśli piszesz o zawodzie czyściciela tapicerek, wykładzin etc to współczuję z taką wiedzą gdzie

> nie rozróżniasz ekstraktora od odkurzacza piorącego.

Dla mnie temat jest zamknięty, uświadamiaj innych mistrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie temat jest zamknięty, uświadamiaj innych mistrzu

Dlaczego mnie obrażasz?Nie podałeś żadnych argumentów, próbujesz wciskać coś co nie jest prawdą, co nawet na początku napisali ludzie siedzący w branży detailingowej nie od dziś, nie odróżniasz podstawowych rodzajów czyszczenia powołując się tym samym na 14 letnie doświadczenie, zapytany o to byś opisał pewne tematy, które są nielogiczne ucinasz temat wyzywając mnie. Super claps.gif Gdyby dało się pieluchą tetrową porządnie wyczyścić, albo odkurzaczem piorącym za 500zł to ludzie nie kupowali by sprzętów za 2 tys i więcej. I nie robią tego by przyspieszyć cokolwiek, bo ekstraktor za 2 tyś to bardzo podstawowe urządzenie i są o wiele droższe i lepsze, tylko kupują to po to, by zrobić usługę dobrze, po prostu inaczej się nie da porządnie tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.