Skocz do zawartości

SC1.1 Jaka instalacja?


rexio

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka instalacja podejdzie do takiego toczydła. Silnik SPI lub MPI. Z MPI bardziej się orientuję (pewnie sekwencja). A jak wyglądać może sprawa z jednopunktowym wtryskiem? Tez IV generacja czy coś prostszego?

Obecnie mam palio z podobnym silnikiem 1,2 MPI i instalacje Landi Renzo Omegas. Nie wiem czego się spodziewać ponieważ rozglądać zacząłem się za SC z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do spi idzie mieszalnikowa - najlepiej bingo m i reduktor ovato rge

> do mpi tyż mozna dać mieszalnikową.

wolę się dopytać ponieważ nie wiem na co trafię. Może być auto świetne, a instalka dupna, albo przeciętne auto, natomiast instalka dobra więc kwestia wyboru co bardziej będzie mi się opłacać.

Po prostu chcę kupić i w miarę spokojnie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do spi idzie mieszalnikowa - najlepiej bingo m i reduktor ovato rge

> do mpi tyż mozna dać mieszalnikową.

Pomijając zdarzające sie problemy z kompem w MPI i rozwalanie obudowy filtra w tymże samym to faktycznie, można dać palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wolę się dopytać ponieważ nie wiem na co trafię. Może być auto świetne, a instalka dupna, albo

> przeciętne auto, natomiast instalka dobra więc kwestia wyboru co bardziej będzie mi się

> opłacać.

> Po prostu chcę kupić i w miarę spokojnie jeździć.

kupuj auto w dobrym stanie, wazne zeby miało LPG wbite w dowod, sama instalacje mozna za kilkastowek zamienic na inna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka instalacja podejdzie do takiego toczydła. Silnik SPI lub MPI. Z MPI bardziej się orientuję

> (pewnie sekwencja). A jak wyglądać może sprawa z jednopunktowym wtryskiem? Tez IV generacja

> czy coś prostszego?

> Obecnie mam palio z podobnym silnikiem 1,2 MPI i instalacje Landi Renzo Omegas. Nie wiem czego się

> spodziewać ponieważ rozglądać zacząłem się za SC z gazem.

jeżeli SPI to mieszalnik oczywiście

natomiast MPI tylko sekwencja bo na mieszalniku te silniki nie chcą jeździć i radze nie próbować bo szkoda pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli SPI to mieszalnik oczywiście

> natomiast MPI tylko sekwencja bo na mieszalniku te silniki nie chcą jeździć i radze nie próbować bo

> szkoda pieniędzy

jak na razie to nie wiem na co trafię.

Najwyżej będę przekładać swego Omegasa z palio to SC. Pożyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> natomiast MPI tylko sekwencja bo na mieszalniku te silniki nie chcą jeździć i radze nie próbować bo

> szkoda pieniędzy

Ciiiii. Nie mów tego mojemu PUNTO, bo o tym nie wie i z silnikiem 1.2 75KM doskonale lata na mikserze. grinser006.gifgrinser006.gif

A poważnie, to jak się dba o układ WN, to śmiało można jeździć na IIgen w MPI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciiiii. Nie mów tego mojemu PUNTO, bo o tym nie wie i z silnikiem 1.2 75KM doskonale lata na

> mikserze.

> A poważnie, to jak się dba o układ WN, to śmiało można jeździć na IIgen w MPI.

Tylko, że MPI w 1.2 Euro 2 - full-group i metalowy dolot, to trochę inna bajka niż w SC 1.1 - m.in. EOBD i dolot z tworzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że MPI w 1.2 Euro 2 - full-group i metalowy dolot, to trochę inna bajka niż w SC 1.1 - m.in. EOBD i dolot z tworzywa.

Nie wiem jak SC, ale w Punto2 kolektor, pomimo że plastikowy, to spokojnie znosi strzały, bo ma mała pojemność. Przy założeniu klapki na filtrze powietrza też to jeździło przyzwoicie i przy strzałach nic się złego nie działo.

Miałem punto2 na mikserze i sekwencji i zdecydowanie polecam sekwencję, ale na mikserze też latało i to całkiem przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam wszystkich, mam następującą zagadkę: silnik 1.2spi (puntoI) zakładając mikser między przepustnicę a wtryskiwacz okazuję się wzrokowo, że przekrój przepływu powietrza robi się bardzo mały... i nie chodzi tu o mniejszy przekrój miksera tylko o to ze wtryskiwacz u dołu jest dość szeroki i zakrywa ten otwór w mikserze... napewno ktoś kto to ma u siebie lub robił wie o co chodzi. i teraz pytanie: czy robiliscie jakąś redukcję oddalającą wtryskiwacz od miksera? czy jak inaczej to rozegraliscie?

jeszcze jedno pytanko czy ktoś się orientuje jakie były średnice przepustnic w silnikach 1.1spi 54, 1.2spi 60km oraz 1.2mpi 75km.

z góry dziękuje i prosze o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli SPI to mieszalnik oczywiście

> natomiast MPI tylko sekwencja bo na mieszalniku te silniki nie chcą jeździć i radze nie próbować bo

> szkoda pieniędzy

Ogólnie nie jestem jestem za mieszalnikową instalacja w MPI ale moja była służbowa Panda jeździła 4 lata na takiej od razu po wyjeździe z salonu i nie było żadnego problemu. Nikt tam nie zaglądał nawet pod maskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.