Skocz do zawartości

NAC WLBC430-2ZXU czy 520B


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was użytkuje bądź użytkował którąś z wyżej wymienionych kos?

Zamierzam kupić WLBC430-2ZXU za 299 zł w Praktikerze, albo 520B za 320zł w Makro ( mam kupon 50 zł, więc będzie taniej) i się zastanawiam, czy jest jakaś istotna różnica poza 0,3 KM mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Korzystam z 520. W sobotę kosiłem chaszcze takie sięgające do pasa i dała radę. Jak założysz nóż to

> i małe krzaczory przytnie Co najważniejsze że jest serwis i nie ma problemu z nim.

Ja mam do skoszenia 800m2 lekko zarośniętego trawnika wink.gif

trawa1.jpg

trawa2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam do skoszenia 800m2 lekko zarośniętego trawnika

mam kose NAC SPS205210BC02N i nie takie haszcze juz kosila, choc musze przyznac, ze za pierwszym razem (nie mialem jej jeszcze) mialem problem kosa reczna (ponad dwumetrowe juz zdrewniale haszcze, w tym spora domieszka klonowych i debowych samosiejek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem identycznie po kupnie. Założysz nóż i dasz radę ale zaznaczam że lekko nie będzie

noza nie radze - w haszczach moga byc kamienie, druty, szklo i inne smieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> noza nie radze - w haszczach moga byc kamienie, druty, szklo i inne smieci.

Takie trawsko jak na foto żyłką pójdzie?

Jak dla mnie lepiej mimo wszystko nożem,bo żyłka przy takich chaszczach będzie ciężżżżko miała co nie wpływnie pozytywnie na żywotność kosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie trawsko jak na foto żyłką pójdzie?

> Jak dla mnie lepiej mimo wszystko nożem,bo żyłka przy takich chaszczach będzie ciężżżżko miała co

> nie wpływnie pozytywnie na żywotność kosy.

Nie wiem, jak ta dwukonna, ale moja (zdaje sie 2.7KM) z dobra zylka bez problemu. Normalnie kosze na 30-40% odkreconej panewki - przy takich haszczach odkreca sie po prostu na pelen gwizdek i jedzie z koksem. Przy ekstremach mozna zaczac od gory (ruch zygzakiem w dol).

Zawsze na pierwsze koszenie mozna zanabyc reczna kose (50zl), albo nawet wynajac rolnika

TKqOI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem identycznie po kupnie. Założysz nóż i dasz radę ale zaznaczam że lekko nie będzie

Po zakupie, trawnik był ładnie przycięty, ale czas leci, trawa rośnie smile.gif

Teren na szczęście jest równy, śmieci też tam nie ma, więc nie będzie najgorzej. Dziś po pracy jadę zakupić sprzęt smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po zakupie, trawnik był ładnie przycięty, ale czas leci, trawa rośnie

> Teren na szczęście jest równy, śmieci też tam nie ma, więc nie będzie najgorzej. Dziś po pracy jadę

> zakupić sprzęt

Nie zapomnij o dobrych okularach ochronnych i odzieży ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Starczy seryjna przylbica i dlugie spodnie.

Przy nozu jeszcze nie zawadza ochraniacze na golenie i porzadne buty, zartow nie ma.

Ja powazniejsze chaszcze napieram zaylka o przekroju trojkata badz kwadratu, troche niszczy glowice ale 60 zl raz w roku to nie jest jakis straszny wydatek. Jesli przelotki w glowicy sa mosiezne to wymieniona pozyje troche dluzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zapomnij o dobrych okularach ochronnych i odzieży

Towar zakupiony smile.gif

Narazie na szybko przetestowałem czy działa - idzie jak szalona. Jutro pod wieczór jadę kosić trawsko smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż 50 złotych i kup SPS205210BC02N. Mocy wystarczy na nawet solidnie zarośniętą działkę - ja ciąłem nią od zera chaszcze powyżej pasa i nie zdławiło jej ani razu.

Wydatku na nową głowicę (30-kilka złotych - oczywiście nie od NAC, tylko "wzmocniona" z łatwym nawijaniem żyłki) nie liczę, bo w każdym NAC-u się ona rozleci wcześniej (zazwyczaj...) lub później smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dołóż 50 złotych i kup SPS205210BC02N. Mocy wystarczy na nawet solidnie zarośniętą działkę - ja

> ciąłem nią od zera chaszcze powyżej pasa i nie zdławiło jej ani razu.

> Wydatku na nową głowicę (30-kilka złotych - oczywiście nie od NAC, tylko "wzmocniona" z łatwym

> nawijaniem żyłki) nie liczę, bo w każdym NAC-u się ona rozleci wcześniej (zazwyczaj...) lub

> później

WLBC520B już kupiona, dałem za nią niewiele ponad 250 zł (była w promocji za 312, do tego miałem bon na 50 zł).

Większość terenu wykoszona - początkowo jechałem żyłką - szło powoli i trochę się sprzęt dławił, ale po zmianie na tarczę zaczęła się zupełnie inna zabawa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2KM na ramieniu robi wrażenie nie tylko na trawie, ale i na kosiarzu

Wiesz jest pewien obywatel co twierdzi że cały koń mechaniczny w zupełności wystarczy do takich chaszczy hehe.gif. Gdzie moja dwukonna momentami "puchła" przy takich krzaczorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz jest pewien obywatel co twierdzi że cały koń mechaniczny w zupełności wystarczy do takich

> chaszczy . Gdzie moja dwukonna momentami "puchła" przy takich krzaczorach

2KM - czuć moc na plecach, ale potrafi nie dać rady w chaszczach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.