Skocz do zawartości

mimosrodowy odplyw do WC


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

mam nieco za wysoko i nieco przesuniety w poziomie odplyw do kibla i musze zastosowac jakies rozwiazanie - sa widze jakies mimosrodowe, przeguby kulowe, a nawet elastyczne przylacza. Ktore sprawiaja najmniej klopotow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam harmonijke zero problemow poza jednym. Czyszczenie tego z kurzu jest okropone generalnie

> odradzam

ja mam kibel co prawda kompakt, ale przylega idealnie do sciany. Harmonijka nie nabiera stalego syfu z czasem od srodka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co polecasz? Przerobic sie nie da, bo pod tynkiem wyglada to tak:

Nie wiem, nie znam się wink.gif

Wiem tylko, że w harmonijce zbiera się syf, który z biegiem czasu powoduje zatory.

U mnie podczas remontu, fachura to wymienił na zwykła rurę. No ale była taka możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam nieco za wysoko i nieco przesuniety w poziomie odplyw do kibla i musze zastosowac jakies

> rozwiazanie - sa widze jakies mimosrodowe, przeguby kulowe, a nawet elastyczne przylacza.

> Ktore sprawiaja najmniej klopotow?

Miałem mimośrodowy, ze dwa razy się zatkał - ale nie w normalnej eksploatacji tylko po wrzuceniu zwiniętych kawałków ręcznika papierowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co polecasz? Przerobic sie nie da, bo pod tynkiem wyglada to tak:

Szkoda że już jest pod tynkiem, sprawę załatwiłaby zamiana trójników miejscami, rurka od umywalki poszłaby niemal pod tym samym kątem, prosto od kolanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście że da się przerobić jeśli faktycznie to jest obecnie na takim etapie jak na fotce.

> Krawiec

a nie, nie - to jest juz pod tynkiem, a na stropie jest posadzka - ja juz kafluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli odpływ w ścianie masz wyżej niż wylot z kibelka, to zasadniczo pozostaje Ci zrobić "podest"

> pod kibelek.

jest wyzej o jakies 1.5-2cm. Czemu tylko podest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> jest wyzej o jakies 1.5-2cm. Czemu tylko podest?

Zwiększy Ci sie poziom wody w muszli jak odpływ będzie wyżej. Tak jakby wydłużysz syfon. Pytanie jak ciała stałe zwyczajowo spuszczane w kiblu na to zareagują..

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie, nie - to jest juz pod tynkiem, a na stropie jest posadzka - ja juz kafluje.

To nie cuduj, tylko skuj tynk. Żebyś sobie potem w brodę nie pluł, że mogłeś jeszcze uniknąć większej demolki, a nie skorzystałeś z możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie cuduj, tylko skuj tynk. Żebyś sobie potem w brodę nie pluł, że mogłeś jeszcze uniknąć

> większej demolki, a nie skorzystałeś z możliwości.

ale to nie tylko jest za tynkiem, ale i pod posadzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz podłogówkę? Pyknąć pare razy meslem i będziesz miał zrobione raz a porządnie.

gorzej - mam miec parkiet montowany najpozniej za miesiac i za pozno na jakies akcje z posadzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to nie tylko jest za tynkiem, ale i pod posadzka

Ale nikt Ci nie każe posadzki ruszać, Ciebie interesuje to, co masz w ścianie, a koledzy dobrze radzą: zrobisz porządnie, na zaplanowaną wysokość i spokój bez kombinacji alpejskich.

Po kiego grzyba dawałeś "dolny" trójnik z odejściem 110?

Zamiast niego możesz dać taki z odejściem 50 - jest zdaje się niższy? Wtedy "górny" trójnik pójdzie niżej. Do kompletu będziesz potrzebował mufy długie do wcięcia się do istniejącego fragmentu instalacji.

Chyba że skusisz się na eksperymenty z mimośrodem. Podobnego użyłem w jednym przypadku, lecz jest zainstalowany pionowo - problemów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po kiego grzyba dawałeś "dolny" trójnik z odejściem 110?

a ja tego nie dawalem, tylko hydraulik, ktory teraz twierdzi, ze wszystko spoko loko, bo on widzial roznice nawet do polowy przekroju i problemow na elastycznej rurze nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mi hydraulik w smsie zasugerowal, bym sie zastanowil, czy faktycznie 2cm robi roznice przy 11cm srednicy. Szczerze mowiac nie wiem. Robi?

p.s. teraz zmierzylem - roznica ok. 1.5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy faktycznie 2cm robi roznice przy

> 11cm srednicy. Szczerze mowiac nie wiem. Robi?

> p.s. teraz zmierzylem - roznica ok. 1.5cm.

Jak tak, to górą się przelewać nie powinno... grinser006.gif no troszkę się podniesie poziom zamknięcia wodnego i tyle. Ktoś tu sugerował ciała stałe, no ale chyba aż takich klocków człowiek nie produkuje... hehe.gif

Najlepiej, jeśli to możliwe, zrobić eksperyment na żywym organizmie - zobaczysz wtedy, co i jak, będzie czas na decyzję w jedną bądź drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak tak, to górą się przelewać nie powinno... no troszkę się podniesie poziom zamknięcia wodnego

> i tyle. Ktoś tu sugerował ciała stałe, no ale chyba aż takich klocków człowiek nie

> produkuje...

> Najlepiej, jeśli to możliwe, zrobić eksperyment na żywym organizmie - zobaczysz wtedy, co i jak,

> będzie czas na decyzję w jedną bądź drugą stronę.

troche ciezko bez podlogi...

przyjrzalem sie delikwentowi - ok. 1.5cm, ale rura skierowana delikatnie po skosie w gore i w bok. Odkulem troche z jednej strony i delikatnie mlotkiem i przecinakiem przekrecilem tak, aby odejscie bylo poziomo - srodek zszedl do wysokosci 18.7cm, czyli mialbym do nagiecia sztywna rure o 0.7cm na dlugosci 15 cm miedzy kielichem, a kiblem. Da rade?

287763845-20140610_201555.jpg

post-31269-14352524412328_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to wyglada ok:

> http://www.lazienkiabc.pl/Przylacze-kana...CON4-58952.html

> troche w bok pojdzie, ale to nawet dobrze.

A masz opalarkę? Bo przy jej użyciu można z rur pcv formować dowolne kształty zlosnik.gif Skoro tak obawiasz się dwucentymetrowego progu w przyłączu mimośrodowym, to możesz z kawałka rury przy użyciu opalarki zrobić sobie kształtkę z gładkim przesunięciem, a na dodatek końce rury możesz dopasować pod odpowiednie kąty.

Naciągania/naginania takich rur na zimno nie polecam, bo zawsze istnieje ryzyko, że jakiś trójnik pęknie, albo uszczelka nie będzie przylegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A masz opalarkę? Bo przy jej użyciu można z rur pcv formować dowolne kształty Skoro tak obawiasz

> się dwucentymetrowego progu w przyłączu mimośrodowym, to możesz z kawałka rury przy użyciu

> opalarki zrobić sobie kształtkę z gładkim przesunięciem, a na dodatek końce rury możesz

> dopasować pod odpowiednie kąty.

> Naciągania/naginania takich rur na zimno nie polecam, bo zawsze istnieje ryzyko, że jakiś trójnik

> pęknie, albo uszczelka nie będzie przylegać.

I to jest niezły pomysł. Będzie to lepsze od harmonijki, gdzie od zewnątrz osiada kurz i wilgoć, a od wnętrza to co przepływa przez rurę. Właściwie nie do utrzymania w czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A masz opalarkę? Bo przy jej użyciu można z rur pcv formować dowolne kształty Skoro tak obawiasz

> się dwucentymetrowego progu w przyłączu mimośrodowym, to możesz z kawałka rury przy użyciu

> opalarki zrobić sobie kształtkę z gładkim przesunięciem, a na dodatek końce rury możesz

> dopasować pod odpowiednie kąty.

jeszcze nie mam, ale trzeba bedzie pomyslec - to nie jest droga rzecz. Tylko przylacza z reguly sa z polipropylenu -tak samo mozna ksztaltowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze nie mam, ale trzeba bedzie pomyslec - to nie jest droga rzecz. Tylko przylacza z reguly sa

> z polipropylenu -tak samo mozna ksztaltowac?

Te wszystkie kształtki są raczej produkowane w podobny sposób, więc wg mnie każde z tych tworzyw powinno zmięknąć i dać się formować - możesz zrobić sobie próby na jakiś ścinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Harmonijka nie nabiera stalego

> syfu z czasem od srodka?

Ja mam harmonijkę i to o długości około pół metra (większość jest schowana pod zabudową). Rzecz całkowicie bezobsługowa. Zamontowana w 2002r, raz do niej tylko zaglądałem z okazji wymiany muszli- nie było stałego syfu wewnątrz "żeberek", tylko normalny brązowy "śluz" na ściankach clown.gif

Przy tak minimalnej różnicy poziomu to moim zdaniem montować i nie kombinować ze ścianą. Wybrać krótki element żeby harmonijka była rozciągnięta a nie ściśnięta- wtedy nie ma problemów z myciem kurzu na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.