Skocz do zawartości

Zawieszenie AirMatic w MB


PrezesAdam

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam.

> Czy ktoś z forumowiczów może się podzielić opinią z użytkowania zawieszenia Airmatic w Mercedesie

> (najlepiej z CLS)?

> Jest bardzo źle z trwałością, czy można na tym polegać?

Czytałem ze to tykająca bomba w twoim portfelu. Ale Mercedes to w sumie taki zbiór tykajacych bomb = jak nie zawieszenie to cos innego ci portfel wyczyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś jeszcze napisze, bo ja jak znowu czytałem to części zamienne (poza ASO) nie powalają ceną - do 2000zł miech Bilsteina nowy, regenerowany 1300zł, pompa w prawdzie regenerowana w okolicy 1300zł ale wszystko i tak na gwarancji minimum 12 miesięcy. A trwałość zadbanego Airmatica to podobno około 300tyś.

Jednak mogę się mylić, ponieważ patrzyłem tylko orientacyjnie ze względu na zainteresowanie zakupem CLS-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeglądając cenniki firm regenerujących te zawieszenia, nie ma jakiegoś ultra-dramatu. Ale chętnie

> poznałbym opinię praktyków.

NIe pamietam czy wypowiadali sie praktycy, ale niedawno byl watek o airmatic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ktoś coś jeszcze napisze, bo ja jak znowu czytałem to części zamienne (poza ASO) nie powalają

> ceną - do 2000zł miech Bilsteina nowy, regenerowany 1300zł, pompa w prawdzie regenerowana w

> okolicy 1300zł ale wszystko i tak na gwarancji minimum 12 miesięcy. A trwałość zadbanego

> Airmatica to podobno około 300tyś.

> Jednak mogę się mylić, ponieważ patrzyłem tylko orientacyjnie ze względu na zainteresowanie zakupem

> CLS-a.

Kompresory po regeneracji wytrzymują miesiąc. Cena nowego zależy od dostępności do danego modelu i zaczyna się od 1500pln w przypadku najpopularniejszych modeli a gdzieś na 3000-4000pln kończąc do mniej popularnych. Miechy Bilsteina nowe przeważnie wytrzymują miesiąc więc lepiej regenerowane w cenie około 800-1000pln/szt. Kolumny Airmatic regenerowane średnio po około 1500pln/szt. Do tego listwa zaworowa (rozdzielacz) nowy od 1400pln w górę i mamy praktyczne komplet tego co się psuje. Jeśli kogoś nie przeraża konieczność wydania jednorazowo np. około 4000pln na naprawę Airmatica to śmiało można kupować smile.gif

Jeśli chodzi o trwałość elementów Airmatic to w starszych modelach wszystko wytrzymywało do pierwszej awarii przeważnie około 6-8 lat i 200-300kkm przebiegu. W nowszych jest dużo gorzej i np. w ML W164 wymiana amortyzatora i miechów przy 100-150kkm to normalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kompresory po regeneracji wytrzymują miesiąc. Cena nowego zależy od dostępności do danego modelu i

> zaczyna się od 1500pln w przypadku najpopularniejszych modeli a gdzieś na 3000-4000pln kończąc

> do mniej popularnych. Miechy Bilsteina nowe przeważnie wytrzymują miesiąc więc lepiej

> regenerowane w cenie około 800-1000pln/szt. Kolumny Airmatic regenerowane średnio po około

> 1500pln/szt. Do tego listwa zaworowa (rozdzielacz) nowy od 1400pln w górę i mamy praktyczne

> komplet tego co się psuje. Jeśli kogoś nie przeraża konieczność wydania jednorazowo np. około

> 4000pln na naprawę Airmatica to śmiało można kupować

> Jeśli chodzi o trwałość elementów Airmatic to w starszych modelach wszystko wytrzymywało do

> pierwszej awarii przeważnie około 6-8 lat i 200-300kkm przebiegu. W nowszych jest dużo gorzej

> i np. w ML W164 wymiana amortyzatora i miechów przy 100-150kkm to normalka.

Kolega tutaj wspominał o CLSie możesz coś więcej przybliżyć jak konkretnie w tym modelu? Mi osobiście chodziłoby o W219 po FL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzis tym tematem sie zainteresowalem to w serwisie MB nowy amorek 6400pln/szt :-) regeneracja od

> 1500-2500 za sztuke

Nieźle kroją w salonie w którym sprawdzałeś, cena z EPC za amor przód do CLS500 to niecałe 5900 brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieźle kroją w salonie w którym sprawdzałeś, cena z EPC za amor przód do CLS500 to niecałe 5900

> brutto.

Dla W219 CLS500 tak jak napisałeś albo część "fabrycznie regenerowana" za zwrotem starej i wtedy 4700 brutto. Podejrzewam że te 6400 to było razem z wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega tutaj wspominał o CLSie możesz coś więcej przybliżyć jak konkretnie w tym modelu? Mi

> osobiście chodziłoby o W219 po FL.

W219 powstało na bazie W211 dlatego jest bardzo dobra dostępność części a więc ceny z najniższego pułapu jaki podałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.