Skocz do zawartości

Auto dla teściowej - automat


KAMIKADZE

Rekomendowane odpowiedzi

> Czołem !

> Teściowa szuka auta, założenie małe i automat, do 20 tys zł.

> moje typy :

> - Honda

> - Mitsubishi

> - Opel

> - Citroen

> - Toyota

> Jak sprawują sie tam automaty ?

> Jakieś inne propozycje ?

Zakladalem podobny watek jakis czas temu, bo szukalem auta dla zony.

Nastawilem sie na Honde, ale niestety nie jest to takiej proste,zeby je znalezc a imho to idealne auto z cvt ok.gif.

Colty mozna dostac w dobrej cenie ale jak poczytalem to balem sie tego automatu.

Opel ma dwie konstrukcje zautomatyzawna w mniejszych jednostka i w Corsie oraz klasyczna w Merivie i chyba w Corsie (np. 1.8). Nie znalazlem takiego auta ,poza tym male auto na miasto i paliwozerne 1.8 jakos mi nie pasowalo.

Citroen to takze zautomatyzowany manual, podobnie jak Yarisy.

Finalnie kupilem to co mam w podpisie, bo z tych zautomatyzowanych to juz wolalem skrzynie, ktore jest w miare popularna i sa jakies uzywki. Kolega zreszta z ASO przekonal mnie, ze nie jest taka zla, poza tym ze jest wolna.

Takze mozesz zwrocic uwage na Idea/Muse wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Oplu siedzi zautomatyzowany manual tak na prawdę, jak nie wkurza wolna zmiana biegów jest ok. W Corsie C nie słynął bezawaryjnością, ale w Corsie szwagra ma 140kkm i nic nie ruszane i działa, aczkolwiek jakby się powoli sprzęgło kończyło - koszt to tylko kilka % więcej od tradycyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czołem !

> Teściowa szuka auta, założenie małe i automat, do 20 tys zł.

> moje typy :

> - Honda

> - Mitsubishi

> - Opel

> - Citroen

> - Toyota

> Jak sprawują sie tam automaty ?

> Jakieś inne propozycje ?

Nissan Micra K12 (1.2 lub 1.4) z klasycznym 4b automatem. Szukaj aut po lifcie od 2005 r. Wówczas usunięto większość bolączek wieku dziecięcego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czołem !

> Teściowa szuka auta, założenie małe i automat, do 20 tys zł.

> moje typy :

> - Honda

> - Mitsubishi

> - Opel

> - Citroen

> - Toyota

> Jak sprawują sie tam automaty ?

Corsę ze względu że to nie prawdziwy automat tylko skrzynia zautomatyzowana bym odpuścił

podobnie Citroena o ile to nie jest klasyczny automat (były i takie i takie)

resztą bym się interesował

w Hondzie uprzednio sprawdziwszy korozję tylnej części nadwozia

> Jakieś inne propozycje ?

moja teściowa jeździ od około 7 lat Hondą Civic - silnik 1.6, klasyczny automat,

pali koło 9 litrów w mieście ale patrząc długoterminowo jest to najmniej awaryjne auto ze wszystkich dotychczasowych w rodzinie

padł jedynie rozrusznik i to była jedyna awaria jak dotąd przez te wszystkie lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Citroen to takze zautomatyzowany manual, podobnie jak Yarisy.

zarówno Citroeny C3 jak i Toyoty Yaris występują z klasycznymi skrzyniami automatycznymi

oczywiści jest ich jak na lekarstwo

> Finalnie kupilem to co mam w podpisie, bo z tych zautomatyzowanych to juz wolalem skrzynie, ktore

> jest w miare popularna i sa jakies uzywki. Kolega zreszta z ASO przekonal mnie, ze nie jest

> taka zla, poza tym ze jest wolna.

> Takze mozesz zwrocic uwage na Idea/Muse

a czy to nie jest dokładnie ta sama skrzynia co w Oplu Corsa/Meriva ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Corsę ze względu że to nie prawdziwy automat tylko skrzynia zautomatyzowana bym odpuścił

a co z nim nie tak ?

> w Hondzie uprzednio sprawdziwszy korozję tylnej części nadwozia

> moja teściowa jeździ od około 7 lat Hondą Civic - silnik 1.6, klasyczny automat,

> pali koło 9 litrów w mieście ale patrząc długoterminowo jest to najmniej awaryjne auto ze

> wszystkich dotychczasowych w rodzinie

> padł jedynie rozrusznik i to była jedyna awaria jak dotąd przez te wszystkie lata

Civica poparzę, ale obawiam się ze będzie za duży. Na jakie roczniki zwrócić uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zarówno Citroeny C3 jak i Toyoty Yaris występują z klasycznymi skrzyniami automatycznymi

> oczywiści jest ich jak na lekarstwo

A od którego roku Yarisy występują z silnikiem diesla oraz automatem? I czy jest to klasyczny hydraulik, czy robot?

Pozdro

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co z nim nie tak ?

ogólnie rzecz biorąc psuje się

kolega dwa biurka obok ma taką skrzynię w Corsie

naprawiał ją jakieś 1,5 roku temu i znów się kaszani

zresztą poczytaj TUTAJ

> Civica poparzę, ale obawiam się ze będzie za duży. Na jakie roczniki zwrócić uwagę ?

ja mam 2004, generalnie szukał bym 2003-2004 poliftowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A od którego roku Yarisy występują z silnikiem diesla oraz automatem? I czy jest to klasyczny

> hydraulik, czy robot?

> Pozdro

> B

wydaje mi się że od II generacji

jak popatrzyłem po alledrogo to tylko skrzynia MMT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta skrzynka MMT co coś złego ? wadliwa ?

MMT to właśnie zrobotyzowana manualna. Akurat w TOYOCIE ma funkcję pełzania, więc wymaga częstszej kalibracji.

Ogólnie zautomatyzowane skrzynie są wolniejsze, raczej mniej trwałe(mechanizmy wybierania biegów-same skrzynie są tak samo trwałe jak manuale), ale za to pozwalają zmniejszyć zużycie paliwa i jak się znajdzie kogoś, kto się na nich zna, to naprawy są tańsze, niż hydrokinetyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta skrzynka MMT co coś złego ? wadliwa ?

raczej nie dowiesz sie wink.gif, imho nikt tu takiej przez dluzszy czas nie uzytkowal.

Jak sie pytalem 2 miesiace temu to mi wszyscy odradzali, ze jest zla, ale dlaczego, co sie psuje - nikt nie potrafil napisac a sporo aut z tym jakos jezdzi. Moj ma 155kkm i jest ok ok.gif, to co moze sie wydazyc to stracic szczelnosc, remont z uszczelniem w przypadku Fiata to cos kolo 1kzl, z robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ogólnie rzecz biorąc psuje się

> kolega dwa biurka obok ma taką skrzynię w Corsie

> naprawiał ją jakieś 1,5 roku temu i znów się kaszani

> zresztą poczytaj TUTAJ

> ja mam 2004, generalnie szukał bym 2003-2004 poliftowego

a co jest złego w tym półautomacie z Citroena ? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.