Skocz do zawartości

Rover 200


karax

Rekomendowane odpowiedzi

rocznik 98

silnik 1.4 16V, bodajże 103 KM

powiedzcie coś o tym

czy gnije, jak silnik?

czy rozrząd jest kolizyjny

jaki rozstaw śrub

typowe bolączki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rocznik 98

> silnik 1.4 16V, bodajże 103 KM

> powiedzcie coś o tym

> czy gnije, jak silnik?

> czy rozrząd jest kolizyjny

> jaki rozstaw śrub

> typowe bolączki

Silnik kolizyjny, typowe bolączki to rdza (tylne błotniki) i uszczelka pod głowicą. A tak w ogóle to fajne autko.

Miałem Rovera 400 i psuł się na potęgę smile.gif Ale i tak go miło wspominam.

I standardowo - https://forum.roverki.eu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik kolizyjny, typowe bolączki to rdza (tylne błotniki) i uszczelka pod głowicą. A tak w ogóle

> to fajne autko.

> Miałem Rovera 400 i psuł się na potęgę Ale i tak go miło wspominam.

> I standardowo - https://forum.roverki.eu/

A, i jeszcze jedno - ten silnik 103 konie to ten sam co w poldku chyba. Jedynie kolektor był inny (lustrzane odbicie? coś mi się tak w głowie kołacze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rocznik 98

> silnik 1.4 16V, bodajże 103 KM

> powiedzcie coś o tym

> czy gnije, jak silnik?

> czy rozrząd jest kolizyjny

> jaki rozstaw śrub

> typowe bolączki

Nie polecam jako były użytkownik roverka.Silnik dość mocno narażony na UPG,więc albo będziesz miał szczeście i ktoś przed tobą zrobił albo będziesz robił.Silniki niestety to modyfikacje silnika 1,4 z polonezo-roverów,z tego co pamiętam jest to nowsza seria.Nie gnije (przeważnie ,blacha dość dobra).Rozrzad oczywiście kolizyjny jako to w 16v.Rozstaw śrub hondowski.Typowa bolączką -rover smirk.gifNie nadaje się toto do gazu.Kiedyś jadę sobie spokojnie (roverem)z dzieciakiem na wczasy widze w lusterku goni mnie taki sam zielony ,mruga światłami etc.Zatrzymuje się na boku ,wyskakuje facet i mówi ,że przepraszam za zamieszanie ale widzi że mam wlew gazu i czy mam odpowiednio zestrojoną instalację ,ewentualnie czy wiem jak to zrobić pad.gifPomimo 2 czy 3 lat jak go miałem żadnemu gazownikowi nie udało się tak do końca ustawić poprawnie instalacji ,większość jak słyszy rover to nie chce woogóle się podejmować.

Jedyne auto które 3 razy ciągłem na sznurku,awarię może nie bardzo poważne ale upierdliwe.Słaby dostęp do części niektóre tylko w oryginale i niedostępne w PL.Górny wąż chłodnicy ,jak go miałem kosztował ponad 300zł +wysyłka z GB.

Plusy?Dobre zawieszenie,dobra wydajna klimatyzacja ,większość 90% auto z elektryką i klimą.

Jeśli myślisz nad autem dla żony/matki/kochanki odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rocznik 98

> silnik 1.4 16V, bodajże 103 KM

> powiedzcie coś o tym

> czy gnije, jak silnik?

> czy rozrząd jest kolizyjny

> jaki rozstaw śrub

> typowe bolączki

silnik nie lubi ciepla, UPG go trapi

poza tym lozyska w skrzyni i ogolnie skrzynie dosc slabe

w srodku, plastiki slabe i to bardzo, boczki drzwi to jakas pomylka

rover 200 to bylo auto budzetowe na rynek UK i to widac

400 lepsza bo to w sumie honda z inym znaczkiem

mialem przez chwile, nie polece ci tego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie polecam jako były użytkownik roverka.Silnik dość mocno narażony na UPG,więc albo będziesz miał

> szczeście i ktoś przed tobą zrobił albo będziesz robił.Silniki niestety to modyfikacje silnika

> 1,4 z polonezo-roverów,z tego co pamiętam jest to nowsza seria.Nie gnije (przeważnie ,blacha

> dość dobra).Rozrzad oczywiście kolizyjny jako to w 16v.Rozstaw śrub hondowski.Typowa bolączką

> -rover Nie nadaje się toto do gazu.Kiedyś jadę sobie spokojnie (roverem)z dzieciakiem na

> wczasy widze w lusterku goni mnie taki sam zielony ,mruga światłami etc.Zatrzymuje się na boku

> ,wyskakuje facet i mówi ,że przepraszam za zamieszanie ale widzi że mam wlew gazu i czy mam

> odpowiednio zestrojoną instalację ,ewentualnie czy wiem jak to zrobić Pomimo 2 czy 3 lat jak

> go miałem żadnemu gazownikowi nie udało się tak do końca ustawić poprawnie instalacji

> ,większość jak słyszy rover to nie chce woogóle się podejmować.

> Jedyne auto które 3 razy ciągłem na sznurku,awarię może nie bardzo poważne ale upierdliwe.Słaby

> dostęp do części niektóre tylko w oryginale i niedostępne w PL.Górny wąż chłodnicy ,jak go

> miałem kosztował ponad 300zł +wysyłka z GB.

> Plusy?Dobre zawieszenie,dobra wydajna klimatyzacja ,większość 90% auto z elektryką i klimą.

> Jeśli myślisz nad autem dla żony/matki/kochanki odpuść.

ja miałem Rovera 400 i jeździł na gazie całkiem fajnie. Rolniczej 1,6, KME Diego. Raz sie tylko ścieżka w kompie gazowym spaliła, ale to chyba nie wina Rovera. UPG robiłem. Czy od gazu? Chyba nie. Przy okazji glowica poszła do fachowca, ale nie była zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja miałem Rovera 400 i jeździł na gazie całkiem fajnie. Rolniczej 1,6, KME Diego. Raz sie tylko

> ścieżka w kompie gazowym spaliła, ale to chyba nie wina Rovera. UPG robiłem. Czy od gazu?

> Chyba nie. Przy okazji glowica poszła do fachowca, ale nie była zła.

Ja miałem Staga i dość porządny osprzęt,czytałem co prawda o zrobieniu dotrysków etc.Natomiast uważam ,iż instalacja ma być bezobsługowa poza oczywiście wymianą filterków etc.Tam non-stop się coś działo no.gifO jakiś tekst na przykład na ten temat.

Nie wspomniałem jeszcze o jednym fantastycznym patencie w tym samochodzie no.gifImmo w pilocie i problemy z pilotami.Oczywiście szansa na to że trafisz auto (najczesciej 3-4 nieszczesliwy właściciel)którego użytkownik posiada kod EKA(pozwalający na odpalenie auto bez tego nieszczęsnego pilota) jest minimalna.Dodam jeszcze ,że auto jest dość nisko zawieszone(ale to już taki jego urok).Progi zwalniające o ile są wysokie mogą być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wspomniałem jeszcze o jednym fantastycznym patencie w tym samochodzie Immo w pilocie i problemy

> z pilotami.Oczywiście szansa na to że trafisz auto (najczesciej 3-4 nieszczesliwy

> właściciel)którego użytkownik posiada kod EKA(pozwalający na odpalenie auto bez tego

> nieszczęsnego pilota) jest minimalna.

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to nie jest "bliźniak" civica?

Chyba tylko przednie zawieszenie jest wzorowane na Hondzie Concerto. No i drobne pierdoły z racji ogólnego pokrewieństwa.

Miałem przez 4 czy 5 lat 200 z ośmiozaworowym silnikiem 75KM. Ominęły mnie typowe bolączki i bardzo miło wspominam to autko. Małe, zgrabne, poręczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rocznik 98

> silnik 1.4 16V, bodajże 103 KM

> powiedzcie coś o tym

> czy gnije, jak silnik?

> czy rozrząd jest kolizyjny

> jaki rozstaw śrub

> typowe bolączki

Gnije, jak większość aut w tym wieku, czyli jeden egzemplarz tak, drugi nie. To zależy, teść ma 214 z 97r, od 7 lat stoi pod blokiem i nie gnije. Drobne ogniska korozji na klapie i to wszystko.

Silniki 1.4 8V i 16V to seria K, czyli wrażliwe na przegrzanie (konstrukcja sandwich), śruby głowicy dochodzą aż do miski olejowej. Z innych znanych mi wad, to fabryczny immo, słabej jakości podsufitka i tapicerka drzwi, problemy typu przełącznik pod kierownicą.

Zalety - mało palą i 16V nawet nieźle się odpycha.

Koła są hondowskie, czyli 4x100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gnije, jak większość aut w tym wieku, czyli jeden egzemplarz tak, drugi nie. To zależy, teść ma 214

> z 97r, od 7 lat stoi pod blokiem i nie gnije. Drobne ogniska korozji na klapie i to wszystko.

> Silniki 1.4 8V i 16V to seria K, czyli wrażliwe na przegrzanie (konstrukcja sandwich), śruby

> głowicy dochodzą aż do miski olejowej. Z innych znanych mi wad, to fabryczny immo, słabej

> jakości podsufitka i tapicerka drzwi, problemy typu przełącznik pod kierownicą.

> Zalety - mało palą i 16V nawet nieźle się odpycha.

> Koła są hondowskie, czyli 4x100.

dobra, kupiłem

fura dla braciaka

wcześniej miał saxo 1.4, teraz niech pośmiga czymś młodszym

pod spodem nie zgnity, blachy w stanie ok, silnik działa, UPG cała

kosztował na tyle mało, że się nie stresuję

parę rzeczy do ogarnięcia ale nic poważnego waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra, kupiłem

> fura dla braciaka

> wcześniej miał saxo 1.4, teraz niech pośmiga czymś młodszym

> pod spodem nie zgnity, blachy w stanie ok, silnik działa, UPG cała

> kosztował na tyle mało, że się nie stresuję

> parę rzeczy do ogarnięcia ale nic poważnego

Poza bzdetami niech zwróci uwagę na pilota dobrze by było mieć 2 działające.Jeśli niedomaga niech odżałuje i dorobi bo może się okazać ,że nie odpali (Immo jest w pilocie nie w kluczyku!!!).Jeśli by dorabiał pilota niech mu facet sczyta kod EKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza bzdetami niech zwróci uwagę na pilota dobrze by było mieć 2 działające.Jeśli niedomaga niech

> odżałuje i dorobi bo może się okazać ,że nie odpali (Immo jest w pilocie nie w

> kluczyku!!!).Jeśli by dorabiał pilota niech mu facet sczyta kod EKA.

komplet kluczyków był jeden

pilota będę dorabiał zapewne razem z kluczykami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> komplet kluczyków był jeden

> pilota będę dorabiał zapewne razem z kluczykami

Polecam Twojemu bratu lekturę jakiś tekst

a także ,jak będzie dorabiał pilota sczytanie kodu EKA(niech popatrz w papierach (o ile dostał jakieś od poprzedniego właściciela może gdzieś jest zapisany będzie to 4-cyfrowe).

W ,,zwykłym '' punkcie dorabiania kluczy pilota mu nie dorobią -trzeba się podpiąć do samochodu.

Mekką roverowców w PL jest facet z Nowego Miasta nad Warną (nie wiem czy to nie ten czasem jakiś tekst )ale na roverkach dowiesz sie wiecej.Ja w Krk płaciłem z dojazdem i nowym pilotem bodajże 250zł.

BTW Jeszcze raz podkreślę (bo nie jest to normalne) dorobienia zwykłego kluczyka nic mu nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.