Skocz do zawartości

Naprawa licznika Scenic II ?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

> A taki ładny był, francuski. Trzeba było do el-carsu wysłać, taniej i porządnie.

nie wiem czy porządniej ,a taniej też nie dużo bo jak doliczyć wysyłkę w dwie strony to 50pln różnicy zlosnik.gif

Dalej ładny i dalej go lubię zlosnik.gif najgorsze że żona go polubiła też zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak z ciekawości...ten" jeden z lepszych specjaistów od elektroniki w Renault " to gdzie , może

> być na priv.

co tam priv rodziną jesteśmy zlosnik.gifok.gif Elektryk to jest i miesci się na serpentynach na pogórzu smile.gifok.gif

A auto serwisuje np w Reno Max ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co na to portfel ? Niech się przyzwyczaja powoli do takich niespodzianek.

a portfel nie płacze bo wiedziałem o tym że to trzeba zrobić jak kupowałem i był na to upust zlosnik.gif

A co do niespodzianek to moim dieslu jestem przyzwyczajony grinser006.gif

Jak na razie to Scenic jest mega łaskawy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a portfel nie płacze bo wiedziałem o tym że to trzeba zrobić jak kupowałem i był na to upust

> A co do niespodzianek to moim dieslu jestem przyzwyczajony

> Jak na razie to Scenic jest mega łaskawy

Co juz wymieniles od zakupu? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I mnie dopadło zostawione w Gdyni u jednego z lepszych specjalistów od elektroniki w Renault

> Wstępnie 350zł

Że tak zapytam. Da się jeździć bez licznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co juz wymieniles od zakupu?

hmmm zlosnik.gif

- Rozrząd , oleje, Kzfr itp

- amortyzatory tył

- olej w skrzyni

- katalizator

- świece

- opony

- linki ręcznego

- klocki przód

- Naprawa licznika

To chyba tyle hmm.gif Tylko jak go kupowałem to już parę rzeczy wiedziałem że jest do wymiany i byłem tego świadomy smile.gif auto kupiłem za 11300 z 2005r smile.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się, tylko musisz być zorientowany ile masz paliwa, żeby nie było niespodzianki jak auto stanie

> na środku drogi.

Skoro da się, to podejrzewam, że sygnał oznajmiający rezerwę też działa. Więc nie widzę zagrożenia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co tam priv rodziną jesteśmy Elektryk to jest i miesci się na serpentynach na pogórzu

> A auto serwisuje np w Reno Max

Pracownia Elektroniki Samochodowej _Tadeusz Sipurzyński Gdynia ul. Czernickiego 43a. Namiar na niego pewno z Reno Maxa dostałeś zlosnik.gif Mnie też do niego wysłali z kluczykami od immo zlosnik.gifzlosnik.gif

http://www.autoelektronikagdynia.pl/

Oj Łysy nieużyty dziadu nie chciałeś innym dać, ja bym za to z forum Ciebie pogonił wpysk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pracownia Elektroniki Samochodowej _Tadeusz Sipurzyński Gdynia ul. Czernickiego 43a. Namiar na

> niego pewno z Reno Maxa dostałeś Mnie też do niego wysłali z kluczykami od immo

> http://www.autoelektronikagdynia.pl/

> Oj Łysy nieużyty dziadu nie chciałeś innym dać, ja bym za to z forum Ciebie pogonił

przecież pisałem że na priv nie daje bo rodziną jesteśmy niewiem.gif

Napisałem gdzie się znajduje ok.gif a kiedyś z przypadku ich sam znalazłem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena jest zależna od usterki czy raczej stała u nich?

> Jutro będę chyba dzwonił umówic mojego Espasa.

Zależna od usterki u mnie przetwornica narobila bałaganu i dlatego tyle wyszło.

Ale fakt nie są tani Ale ponoć porządni...

Gdybym do nich szybciej podjechal to bym mniej zapłacił Ale w Renomax mówili że problem z radiem A nie z wyświetlaczem oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę ile u mnie zaśpiewają

Na razie 2 razy zresestował sie przebieg dzienny w ciagu tygodnia i nie przechodzi testu na clipie zawiesza się w trakcie po wyświetleniu wszystkich segmentów.

Także serwisuję sie w renomax.

A pracownię też już poznałem nie są tani ale dla renówek z 3miasta to szczęście że są blisko

> Zależna od usterki u mnie przetwornica narobila bałaganu i dlatego tyle wyszło.

> Ale fakt nie są tani Ale ponoć porządni...

> Gdybym do nich szybciej podjechal to bym mniej zapłacił Ale w Renomax mówili że problem z radiem A

> nie z wyświetlaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobaczę ile u mnie zaśpiewają

> Na razie 2 razy zresestował sie przebieg dzienny w ciagu tygodnia i nie przechodzi testu na clipie

> zawiesza się w trakcie po wyświetleniu wszystkich segmentów.

> Także serwisuję sie w renomax.

> A pracownię też już poznałem nie są tani ale dla renówek z 3miasta to szczęście że są blisko

> > nie z wyświetlaczem

jop mi mówili że jak by jakieś takie rzeczy się działy to żeby nieczekać bo droższa naprawa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masakra...

> sprzedaj SCENICA bo to syf auta i drogie w eksploatacji

no może dla Ciebie zlosnik.gif pozwól że to ja będę decydował co będę robił ze swoim autem zlosnik.gif

a jeśli koszta Cię przerażają zawsze możesz ułatwić sobie komfort psychiczny i pozbyć się swojego grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie.

zimne luty to "standard", ale przetwornica najczęściej pada z przegrzania

zalecane jest by w obudowie wyświetlacza, z tyłu, wykonać otwory do chłodzenia. kto miał licznik rękach ten wie, jakie to proste grinser006.gif

228185zega.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Licznik gaśnie czasami, wydaje dziwne dźwięki, resetują sie dane komputera pokładowego, licznik

> kilometrów, czasami nawet dobija ich więcej. Nagle włączy sie rezerwa.

trochę upierdliwe, ale nie wiem czy na tyle żeby wydać 400 zł zlosnik.gif

Licznika nie da rady podmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skuteczna naprawa - gdy objawy się pokazują, a nie jak już wszystko zgaśnie - kosztuje w Kaczorach 100 PLN + koszty przesyłki.

koszt przesyłki nawet PP to ok. 30-40 PLN. jakby się powołać na rabat z właściwego forum, to koszt przesyłki w drugą stronę pokrywają oni. sprawdzają resztę elementów na płytce i dają gwarancję na rok

tak więc 140 PLN a 400 PLN to IMHO znaczna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak się zaczyna to prawdopodobnie są tylko zimne luty w okolicy tranzystora kluczującego przetwornicy. A później leci scalak sterujący przetwornicą itd.

Robiliśmy to z kumplem dla znajomych. Koszt części 20 zł. Tylko wylutowywanie wyświetlacza upierdliwe i samo lutowanie smd też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.