Skocz do zawartości

Autko z niemiec


simek18

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak najbardziej zrobisz przegląd na żółtych tablicach po końcu okresu ich ważności. To tak jakbyś

> miał sprowadzone auto z tablicami (z jakiegoś kraju gdzie ich nie zdejmują), ale w DR miał

> info że auto jest wyrejestrowane czyli rejestracja straciła ważność, ale tablice są prawdziwe

> i pasują do DR więc wszystko jest OK.

> Nie zrobisz przeglądu na samoróbkach, tablicach bez znaków legalizacji itp.

Do jakiego DR pasują żółte tablice?W którym briefie jest ten nr rej zapisany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostaje się żółte tablice, ubezpieczenie i tymczasowy DR.

Ale obowiązują briefy do rejestracji a nie ten tymczasowy, tak samo do badania technicznego.

To nie jest typowy dowód rejestracyjny, tylko pozwolenie na czas przejazdu, czyli do daty wybitej na blachach, po tym czasie ten świstek nadaje się do kosza.

Zgodnie z prawem BT można zrobić albo na oryginałach niemieckich zgodnych z briefami albo na wziętych z WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale obowiązują briefy do rejestracji a nie ten tymczasowy, tak samo do badania technicznego.

Kolejny raz piszesz nielogiczne bzdury.

Do badania według aktualnych przepisów auto musi mieć ważne tablice czyli do tablic musi być DR (niekoniecznie brief). Gdyby było inaczej to nasze pozwolenie czasowe również nie pozwalałoby na wykonanie przeglądu.

> To nie jest typowy dowód rejestracyjny, tylko pozwolenie na czas przejazdu, czyli do daty wybitej

> na blachach, po tym czasie ten świstek nadaje się do kosza.

To jest pozwolenie czasowe - niemieckie ważne kilka dni a nasze aż miesiąc. Oba umożliwiają jazdę bez ważnego przeglądu.

> Zgodnie z prawem BT można zrobić albo na oryginałach niemieckich zgodnych z briefami albo na

> wziętych z WK.

Miesiąc temu pytałem w SKP i mówili że na wywozowych niemieckich zrobią przegląd bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny raz piszesz nielogiczne bzdury.

> Do badania według aktualnych przepisów auto musi mieć ważne tablice czyli do tablic musi być DR

> (niekoniecznie brief).

Powiadasz, że to ja piszę bzdury nielogiczne? shocked.gifZaprzeczasz sam sobie, w tym poście piszesz, że do badania auto musi mieć aktualne tablice a parę postów wyżej napisałeś

Quote:

Jak najbardziej zrobisz przegląd
Jak najbardziej zrobisz przegląd na żółtych tablicach po końcu okresu ich ważności.
.


smile.gif

> Gdyby było inaczej to nasze pozwolenie czasowe również nie pozwalałoby

> na wykonanie przeglądu.

Jeśli byłoby nieważne to owszem.

> Miesiąc temu pytałem w SKP i mówili że na wywozowych niemieckich zrobią przegląd bez problemu.

Zrobią, jeśli są ważne, bo wtedy w wyznaczonej dacie samochód może się poruszać, po tej dacie wybitej na tablicach są tyle samo warte co wyklejanki, a więc nie można zrobić BT na nieważnych żółtych zjazdówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrobią, jeśli są ważne, bo wtedy w wyznaczonej dacie samochód może się poruszać, po tej dacie

> wybitej na tablicach są tyle samo warte co wyklejanki, a więc nie można zrobić BT na

> nieważnych żółtych zjazdówkach.

A jak to się ma do tego co napisałeś wyżej?

Quote:

Ale obowiązują briefy do rejestracji a nie ten tymczasowy, tak samo do badania technicznego.


To co napisałem wcześniej nie wyklucza się z tym co napisałem później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak to się ma do tego co napisałeś wyżej?

> Quote:

> Ale obowiązują briefy do rejestracji a nie ten tymczasowy, tak samo do badania technicznego.

Przecież rozjaśniłem powyżej. Skoro blachy tracą ważność, to tymczasowy dowód również nie jest ważny-czego nie zrozumiałeś?

> To co napisałem wcześniej nie wyklucza się z tym co napisałem później.

A to ciekawe hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież rozjaśniłem powyżej. Skoro blachy tracą ważność, to tymczasowy dowód również nie jest

> ważny-czego nie zrozumiałeś?

Nie rób sobie jaj hehe.gif Co rozjaśniłeś?

Quote:

Zgodnie z prawem BT można zrobić albo na oryginałach niemieckich zgodnych z briefami albo na wziętych z WK.


A później piszesz że jednak na niemieckich wywozowych można tylko w terminie ważności zlosnik2.gif

Po co znowu trollujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rób sobie jaj Co rozjaśniłeś?

Rozumiem, że przeczytałeś również 2 zdania powyżej i do czego to się odnosiło?Do którego miejsca Twojej wypowiedzi?Jeżeli uważasz, że to co piszę jest trollowaniem to jak nazwać to:

Quote:

Jak najbardziej zrobisz przegląd na żółtych tablicach po końcu okresu ich ważności.


Quote:

Do badania według aktualnych przepisów auto musi mieć ważne tablice


Quote:

To co napisałem wcześniej nie wyklucza się z tym co napisałem później.


Rozdwojenie jaźni? cfaniaczek.gifhehe.gif

Zapoznaj się z takimi zagadnieniami:

1.Czym są żółte tablice (to już nawet udało się ustalić, czyli pozwolenie czasowe, a czas wybity jest na blachach)

2. Co to jest UI na badaniu technicznym i że brak tablic rej jest usterką istotną, a tablica po skończonej dacie jest tylko kawałkiem blachy, dlatego nie może takie auto dostać BT

3. Rozporządzenie

Miłej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napisałeś, napisałeś...tylko że jak blachy przestają być ważne (żółte zjazdówki) to ten DR również, więc jakim cudem możesz na nieważnych zrobić BT skoro i blachy i dr jest nieważny-NIE MOŻESZ.

Ale za to możesz dodać do ignorowanych (tak jak to zrobiłeś)-świetna taktyka by ktoś nie wytknął Ci, że piszesz bzdury hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisałem wcześniej:

> Quote:

> Do badania według aktualnych przepisów auto musi mieć ważne tablice czyli do tablic musi być DR

> (niekoniecznie brief)

> Żegnam bo szkoda czasu

Napisales że tablice muszą być ważne - a one są ważne tylko do daty umieszczonej na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisales że tablice muszą być ważne - a one są ważne tylko do daty umieszczonej na nich.

Ważne tablice czyli nie samoróbki, nie wyklejanki, ze znakami legalizacji itd. oraz taki sam nr rej. musi się znajdować w DR. Oczywiście po dacie na tablicach pozwolenie czasowe traci ważność i trzeba auto dostarczyć na przegląd na lawecie. Tak to w praktyce wygląda.

Znam inny ciekawy przypadek. Kolega dorobił sobie niemieckie tablice rej. na ostatni nr z briefu, zamówił gdzieś znaki legalizacji i też mu przegląd zrobili smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ważne tablice czyli nie samoróbki, nie wyklejanki, ze znakami legalizacji itd. oraz taki sam nr

> rej. musi się znajdować w DR. Oczywiście po dacie na tablicach pozwolenie czasowe traci

> ważność i trzeba auto dostarczyć na przegląd na lawecie. Tak to w praktyce wygląda.

No i wlasnie jak dostarczysz auto na lawecie bez tablic (lub z nieważnymi , na jedno wychodzi), to nie każdy diagnosta Ci zrobi przegląd. Znajomy zrobi, obcy niekoniecznie. A mówimy tu o tym co legalne.

> Znam inny ciekawy przypadek. Kolega dorobił sobie niemieckie tablice rej. na ostatni nr z briefu,

> zamówił gdzieś znaki legalizacji i też mu przegląd zrobili

To nie jest ciekawy przypadek, na allegro sprzedają tablice już ze znakami, wystarczy nakleić hehe.gif Także tablice można mieć identyczne jak oryginaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisales że tablice muszą być ważne - a one są ważne tylko do daty umieszczonej na nich.

Daj spokój, widzisz, że kolega nawet jak nieważne to pisze że ważne

Quote:

Ważne tablice czyli nie samoróbki, nie wyklejanki, ze znakami legalizacji itd. oraz taki sam nr rej. musi się znajdować w DR.


Nie dociera, że jak data się skończyła, to są NIEWAŻNE, są tylko kawałkiem blachy nie mającym wartości większej niż sama blacha, tak samo to wałkowane pozwolenie czasowe, jak sama nazwa mówi jest CZASOWE na czas taki jak blachy, więc skoro wygasły blachy to i pozwolenie czasowe również i nieważne jaką się do tego dopisze ideologię to taki zestaw czyli pozwolenie czasowe "po czasie" i blachy z datą "po czasie" nie pozwalają zrobić BT zgodnie z przepisami, co z tego że się te dane zgadzają jak są nieważne...Mogą mieć na sobie znaki legalizacyjne wszystkich landów niemiec, a i tak będą guzik warte i nieważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i wlasnie jak dostarczysz auto na lawecie bez tablic (lub z nieważnymi , na jedno wychodzi), to

> nie każdy diagnosta Ci zrobi przegląd. Znajomy zrobi, obcy niekoniecznie. A mówimy tu o tym co

> legalne.

Jeden zrobi a drugi nie zrobi i nie chodzi tutaj o znajomości tylko interpretację niejasnych przepisów. Tablice są legalne tylko pozwolenie czasowe (i ubezpieczenie) traci ważność!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeden zrobi a drugi nie zrobi i nie chodzi tutaj o znajomości tylko interpretację niejasnych

> przepisów. Tablice są legalne tylko pozwolenie czasowe (i ubezpieczenie) traci ważność!

Luki nie wysilaj się bo Pan AkuQ i tak zawsze wie lepiej, więc szkoda czasu na tłumaczenie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Luki nie wysilaj się bo Pan AkuQ i tak zawsze wie lepiej, więc szkoda czasu na tłumaczenie co i

> jak.

smirk.gif masz podstawy prawne do tego, bo na swoje rewelacje nie miałeś hehe.gif

To, że udało Ci się zrobić bo diagnosta nagina przepisy to jedno, a czy to zgodne z prawem to drugie. Diagnosta za zrobienie bt bez blach (a nieważne zjazdówki są tyle warte) może stracić uprawnienia i jak sobie dobrze poszukasz to są już takie wyroki z pełnym uzasadnieniem, więc jak widzisz nie jest to taki pikuś.

A Luki tak się silił że pisał że tablice są ważne mimo, że są nieważne, choć nie tylko jak widać ja mu pisałem, że tak się zgodnie z prawem nie da, na koniec się pogniewał jak dzieciuch hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Luki nie wysilaj się bo Pan AkuQ i tak zawsze wie lepiej, więc szkoda czasu na tłumaczenie co i

> jak.

Trudno to nawet nazwać "wiedzą" bo to co pisze jest zupełnie nielogiczne tak jak wyżej - najpierw napisał że na wywozowych żółtych nie można zrobić przeglądu bo musi być brief do tablic a później już briefu być nie musi tylko tablice "ważne" hehe.gif

Na szczęście forum ma opcję ignorowania użytkownika z której po raz pierwszy skorzystałem i już nie muszę tych głupot czytać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Trudno to nawet nazwać "wiedzą" bo to co pisze jest zupełnie nielogiczne tak jak wyżej


Zajedź samochodem na nieważnych (wg ciebie ważnych) żółtych blachach do dowolnego OSKP, gdzie nie masz znajomego i zobaczysz prawdę objawioną w czystej postaci, do tego niekonieczne są moje wywody, wystarczy odrobina sprytu by zapoznać się z niektórymi aktami normatywnymi, które to regulują i nie trzeba ssać z palca historii "bo mi kolega powiedział" ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zajedź samochodem na nieważnych (wg ciebie ważnych) żółtych blachach do dowolnego OSKP, gdzie nie

> masz znajomego i zobaczysz prawdę objawioną w czystej postaci, do tego niekonieczne są moje

> wywody, wystarczy odrobina sprytu by zapoznać się z niektórymi aktami normatywnymi, które to

> regulują i nie trzeba ssać z palca historii "bo mi kolega powiedział"

Byłem, dokładnie 3 tygodnie temu i wszystko potoczyło się tak jak wyżej opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szczęście forum ma opcję ignorowania użytkownika z której po raz pierwszy skorzystałem i już nie

> muszę tych głupot czytać

Uff, a myślałem że tylko ja jestem do niego uprzedzony blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem, dokładnie 3 tygodnie temu i wszystko potoczyło się tak jak wyżej opisałem.

Ale rozumiesz, ze jednostkowy przypadek nie robi reguly, a tym bardziej nie tworzy prawa?Ja pisze jak wyglda prawo i co grozi diagnoscie za jego zlamanie, a to ze niektorzy naciagaja to prawo to przeciez codziennosc w kazdej dziedzinie zycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem, dokładnie 3 tygodnie temu i wszystko potoczyło się tak jak wyżej opisałem.

Miałeś farta, a diagnosta może mieć ciepło. We WRO wymagane są ważne tablice rejestracyjne. Jak nie masz, przyjeżdżasz na polskich czasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z ciekawości: a jak przywiozę auto na lawecie?

Nie ma znaczenia, możesz nawet przynieść je na plecach, ale musi mieć ono tablice rejestracyjne (oryginalne, zjazdowe, lub polskie próbne). Bez tablic nie uzyskasz przeglądu technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porażki?! O czym ty człowieku piszesz!! Idź na piwo i wyluzuj bo adrenalina Ci za bardzo buzuje.

Mi buzuje? hehe.gifTo ja piszę, że "zrobią, bo zrobiłem" i przyjmuję to jako pewnik, że tak stanowi prawo, a poproszony o podstawę prawną odbijam piłeczkę?To ja na forum piszę do userów "per Pan"?To ja uważam, że tablica z wybitą datą ważności jest ważna dalej po tym terminie?To ja ignoruję kogokolwiek, bo zabrakło argumentów?

Więc jeśli ktoś powinien gumeczkę zluzować to Ty z Lukim i możecie iść na piwko, gdzie razem potworzycie "nowe prawo", bo to które obowiązuje jest zgoła inne niż Wam się wydaje, co jak widać spotkało się z wielkim oburzeniem smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z ciekawości: a jak przywiozę auto na lawecie?

Na lawecie bez tablic można było robic przeglądy do 2012r chyba, potem nastapila ta zmiana ze auto musi mieć ważne tablice. (do tego czasu każdy wozil auta na lawecie tzn wozi same dokumenty bez auta wink.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi buzuje? To ja piszę, że "zrobią, bo zrobiłem" i przyjmuję to jako pewnik, że tak stanowi prawo,

> a poproszony o podstawę prawną odbijam piłeczkę?To ja na forum piszę do userów "per Pan"?

Zluzuj poślad bo tłumaczyć Panu i tak więcej nic nie zamierzam.

Tak będę dalej pisał na Pan, a jak się nie podoba to trudno,

no chyba, że poda Pan podstawę prawną, że tak nie mogę??

>To ja

> uważam, że tablica z wybitą datą ważności jest ważna dalej po tym terminie?

Niech Pan wskaże gdzie to napisałem bo nie widzę, no chyba że już oślepłem od tych dyrdymałów tutaj pisanych.

>To ja ignoruję

> kogokolwiek, bo zabrakło argumentów?

Tak hmmm, a kogo zignorowałem bo też mi nic nie wiadomo na ten temat?? Jedynie czego się dowiedziałem, to to, że jest taka opcja.

> Więc jeśli ktoś powinien gumeczkę zluzować to Ty z Lukim i możecie iść na piwko, gdzie razem

> potworzycie "nowe prawo", bo to które obowiązuje jest zgoła inne niż Wam się wydaje, co jak

> widać spotkało się z wielkim oburzeniem

Z oburzeniem?? Absolutnie nie, jak widać na moim przykładzie idzie zrobić przegląd po upływie daty na tablicach i zarejestrować samochód bez żadnych znajomości, ale jak wiadomo zawsze jest ktoś, kto wie lepiej co i jak oink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zluzuj poślad bo tłumaczyć Panu i tak więcej nic nie zamierzam.

> Tak będę dalej pisał na Pan, a jak się nie podoba to trudno,

> no chyba, że poda Pan podstawę prawną, że tak nie mogę??

Na takie teksty jest odpowiedni pkt w regulaminie, więc zachowaj je sobie dla swoich kolegów. Merytoryki w Twoich wypowiedziach zero, a uszczypliwosci wiele, wszystko dlatego, ze swego czasu zwróciłem Ci uwagę byś nie ładował w balona userów z kącika wciskając na giełdzie AK samochody na wyklejankach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jest, ja o gruszce Pan o pietruszce.

> I komu się skończyły argumenty?

Swoje podałem, łącznie z linkiem do rozporządzenia, które to reguluje, natomiast "Pan" poza paroma niezbyt błyskotliwymi tekstami pochwalił się swoim doświadczeniem i wziął za pewnik, że tak i poproszony o podstawę prawną sprytnie zaczął się wykręcać sprowadzając rozmowę na takie a nie inne tory.

> ps: chyba Pan nie widział w życiu wyklejanek

No tak, bo to wielka różnica zrobione z kartonu a kupione na allegro hehe.gif Żeby nie było, że coś sobie ubzdurałem, to chodzi np o taki jeden z wielu wstawianych na giełdę AK...

Inna sprawa, że recykling wg prawa również powinien "Pan" robić jako wprowadzający na teren RP, a nie wciskać ludziom go w koszty rejestracji, bo w żadnym WK w PL koszt rej nie wynosi 750zł. Też "Pan" chce podyskutować, że jak "Pan" tak robi to jest to legalne?

5193858900_1404921050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iiiii co to wnosi do w/w tematu odnośnie przeglądu po dacie która jest wybita na tablicy??

Skończyły się Panu argumenty w tamtym temacie to wywija Pan teraz kota ogonem?!

I kto tu ma głupie zaczepki?? Nic dziwnego, że inni użytkownicy dodają Pana do ignorowanych, wcale im się nie dziwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Iiiii co to wnosi do w/w tematu odnośnie przeglądu po dacie która jest wybita na tablicy??

To, że jak widać mamy różne rodzaje zagranicznych tablic, z żółtym paskiem, czerwonym, oryginalne niemieckie i niemieckie z allegro...

> Skończyły się Panu argumenty w tamtym temacie to wywija Pan teraz kota ogonem?!

Temat jest jak najbardziej powiązany, proszę o wytłumaczenie, czy na tablicach tych z obrazka da się zrobić badanie techniczne czy nie? W 2 przypadkach:

1. Wg "Pana"

2. Wg polskiego prawa

> I kto tu ma głupie zaczepki?? Nic dziwnego, że inni użytkownicy dodają Pana do ignorowanych, wcale

> im się nie dziwie.

Jeśli tylko kogoś naga prawda że pisze bzdury nie mające umiejscowienia w polskim prawie boli na tyle, by nie móc tego czytać, to mogą mnie ignorować z tego powodu, nie mam nic przeciwko smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To, że jak widać mamy różne rodzaje zagranicznych tablic, z żółtym paskiem, czerwonym, oryginalne

> niemieckie i niemieckie z allegro...

> Temat jest jak najbardziej powiązany, proszę o wytłumaczenie, czy na tablicach tych z obrazka da

> się zrobić badanie techniczne czy nie? W 2 przypadkach:

> 1. Wg "Pana"

> 2. Wg polskiego prawa

> Jeśli tylko kogoś naga prawda że pisze bzdury nie mające umiejscowienia w polskim prawie boli na

> tyle, by nie móc tego czytać, to mogą mnie ignorować z tego powodu, nie mam nic przeciwko

Ja temat uważam za wyczerpany, ponieważ co napisze i tak Pan dobiera sobie pod siebie.

Jak widać w tym temacie są również inni którzy twierdzą, że się da zrobić przegląd na nieważnych już żółtych tablicach, a są i też tacy którzy twierdzą, że się nie da.

Czyli wniosek nasuwa się sam: co region to inne interpretowanie przepisów.

I tym stwierdzeniem kończę moje wypowiedzi w tym wątku 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma znaczenia, możesz nawet przynieść je na plecach, ale musi mieć ono tablice rejestracyjne

> (oryginalne, zjazdowe, lub polskie próbne). Bez tablic nie uzyskasz przeglądu technicznego.

Odskakując od tematu: jest jakiś logiczne wytłumaczenie tego?

Bo o ile rozumiem, że np uzyskanie rejestracji bez przeglądu jest bez sensu to kompletnie nie rozumiem dlaczego auto niezarejestrowane auto nie może dostac przeglądu potwierdzającego sprawność niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odskakując od tematu: jest jakiś logiczne wytłumaczenie tego?

> Bo o ile rozumiem, że np uzyskanie rejestracji bez przeglądu jest bez sensu to kompletnie nie

> rozumiem dlaczego auto niezarejestrowane auto nie może dostac przeglądu potwierdzającego

> sprawność

Logiczne jest tylko jedno zlosnik.gif

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Logiczne jest tylko jedno

> Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

ok.gif

Jak ten przepis wszedł w życie to było niezłe zamieszanie. Ludzie na lawetach przywozili auta bez tablic do SKP jak dawniej, na miejscu dowiadywali się o nowych zasadach i zasuwali szybko do WK po rejestrację czasową (czerwone tablice) a tam brak tablic i trzeba czekać aż wrócą icon_eek.gif Rejestracja taka jest aż na miesiąc więc po co się spieszyć? Miesiąc można jeździć autem bez przeglądu byle był sprawny na tyle aby policial.gif podczas kontroli się nie przyczepiła że zagraża bezpieczeństwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.