Skocz do zawartości

Deska tarasowa drewno/kompozyt


Danielo

Rekomendowane odpowiedzi

> na czym kłaść kolega to chche?

taras robiony jakies 4 lata temu, wylewka ze spadem..na to położone płytki chodnikowe takie....i chcialbym wlasnie bezposrednio na tych plytach, raz ze zrywac mie sie ich nie chce, a z legarami bedzie za wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taras robiony jakies 4 lata temu, wylewka ze spadem..na to położone płytki chodnikowe takie....i

> chcialbym wlasnie bezposrednio na tych plytach, raz ze zrywac mie sie ich nie chce, a z

> legarami bedzie za wysoko

Bez legarów drewno będzie wciągało wilgoć i nie będzie miało jak wyschnąć od spodu. Po krótkim czasie będzie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez legarów drewno będzie wciągało wilgoć i nie będzie miało jak wyschnąć od spodu. Po krótkim

> czasie będzie do wymiany.

kumpel koniecznie chce legary bezposrednio na tluczniu klasc niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taras robiony jakies 4 lata temu, wylewka ze spadem..na to położone płytki chodnikowe takie....i

> chcialbym wlasnie bezposrednio na tych plytach, raz ze zrywac mie sie ich nie chce, a z

> legarami bedzie za wysoko

możesz, ale i tak musisz dać choćby najmniejsze legary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kompozyt też nie powinien dolegać do płyt. Jak to chociażby wypoziomujesz? Dla czego tak się

> wzbraniasz od tych legarów? Kwestia kosztów, czy o co chodzi?

przeciez napisal:

Quote:

taras robiony jakies 4 lata temu, wylewka ze spadem..na to położone płytki chodnikowe takie....i chcialbym wlasnie bezposrednio na tych plytach, raz ze zrywac mie sie ich nie chce, a z legarami bedzie za wysoko


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no taki mam zamiar, a co w tym zlego? wg mnie plytki te dzialaja jako legary??? czy tez myle sie?

Najważniejsze.Zrób tak żeby na wiosnę i póżniej jak już się ociepli i usiądziesz na tarasie żeby nie waliło bagnem.

Da się ? To ok. Twój taras twoje bagno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeciez napisal:

> Quote:

> taras robiony jakies 4 lata temu, wylewka ze spadem..na to położone płytki chodnikowe takie....i

> chcialbym wlasnie bezposrednio na tych plytach, raz ze zrywac mie sie ich nie chce, a z

> legarami bedzie za wysoko

Nie musisz mi cytować bo umiem czytać zlosnik.gif. To, że taras jest wypoziomowany nie znaczy, że płyty leżą idealne równo, ba raczej na pewno nie leżą i trzeba będzie coś skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekpol1, co myslisz o legarach na bloczkach betonowych? Co prawda mam zamiar robic punktowy fundament (swider i rurkowe szalunki), ale ciekaw jestem Twojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marekpol1, co myslisz o legarach na bloczkach betonowych? Co prawda mam zamiar robic punktowy

> fundament (swider i rurkowe szalunki), ale ciekaw jestem Twojej opinii.

Wczoraj skończyłem swój taras o powierzchni 15m2. Zrobiłem tak:

1. Zburzyłem taras betonowy - był za wysoko i nie zmieściłbym legarów

2. Wybrałem ziemię na ok. 30 cm.

3. Uzupełniłem piachem kopalnianym, który zagęściłem

4. Położyłem 36 bloczków betonowych, tak by między legarami było 50cm, w linii legarów jest ok. 80cm

5. Geowłóknina - co by nie było zielska

6. Legary 7,5x4,5 położone na stopkach Sihga i mocowane do bloczków stalowymi kątownikami (usztywniły konstrukcję)

7. Deska modrzew syberyjski 140x27x300 mocowana wkrętami spax

8. Fotki będą jak wyschnie olej.

To mój pierwszy taras i budowałem go prawie miesiąc 270751858-jezyk.gifblush.gif

Z obecnym doświadczeniem zrobiłbym go w tydzień zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siatkę pod deski dałeś?

Rozważałem siatkę, ale jej nie dałem. Jak coś wpadnie to wyląduje na geowłókninie. Zastosowałem montaż widoczny - wkręty spax i nie ma problemu w odkręceniu jednej deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozważałem siatkę, ale jej nie dałem. Jak coś wpadnie to wyląduje na geowłókninie. Zastosowałem

> montaż widoczny - wkręty spax i nie ma problemu w odkręceniu jednej deski.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.