Skocz do zawartości

cisnienie oleju


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z silnikiem a dokładnie z pompą olejową ,długo paliła się mi kontrolka ciśnienia oleju po zapaleniu auta więc zmieniłem pompe olejową filtr i zalałem nowym olejem i było okey .Po przejechaniu 500 km problem powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam problem z silnikiem a dokładnie z pompą olejową ,długo paliła się mi kontrolka ciśnienia oleju

> po zapaleniu auta więc zmieniłem pompe olejową filtr i zalałem nowym olejem i było okey .Po

> przejechaniu 500 km problem powraca.

wymieniłes pompę oleju nie sprawdzajac stanu panewek? ja tak jeździłem przez pół roku Tico, wkońcu jak się wziąłem za remont panewki były w takim stanie jakby ktoś piachu dosypał do oleju. Po prostu silnik po rozruchu pracuje bez smarowania przez te kilka sekund wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam problem z pompą olejową ,długo paliła się mi kontrolka ciśnienia oleju

> po zapaleniu auta więc zmieniłem pompe olejową filtr i zalałem nowym olejem i było okey .Po

> przejechaniu 500 km problem powraca.

Wymieniłeś pompę, nie diagnozując czujnika ciśnienia odpowiedzialnego za zapalanie lampki? icon_eek.gif Może to on tak charakterystycznie zdycha, a nowa/inna pompa + nowy olej zamaskowały problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory nie napisałem wcześniej wymieniłem czujnik i nic nie pomogło dziwne jest to że auto po nocy lub po dłuższym postoju po zapaleniu ta kontrolka dłużej nie chce zgasnąć a jak ciepły jest okey jakby panewki to na ciepłym by się zapalała.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam problem z silnikiem a dokładnie z pompą olejową ,długo paliła się mi kontrolka ciśnienia oleju

> po zapaleniu auta więc zmieniłem pompe olejową filtr i zalałem nowym olejem i było okey .Po

> przejechaniu 500 km problem powraca.

jakie auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Sorki że nie pisałem ale problem jest cały czas jakby pompa nie mogła zassać oleju, wymieniłem w pompie całe ssanie i to samo chyba wymienie cały motor bo juz nie mam siły auto więcej stoi jak jezdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorki że nie pisałem ale problem jest cały czas jakby pompa nie mogła zassać oleju, wymieniłem w

> pompie całe ssanie i to samo chyba wymienie cały motor bo juz nie mam siły auto więcej stoi

> jak jezdzi.

Najpierw sprawdź ciśnienie oleju manometrem, a potem kombinuj z wymianą silnika. Kontrolka nie mierzy ciśnienia tylko sygnalizuje pojawienie się oleju na czujniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam właśnie odkręciłem chłodniczkę olejową wraz z podstawą filtra oleju i tam jest zaworek zwrotny który był lekko zasyfiony,zaworek jest napewno do popychaczy hydraulicznych ale czy by jego była wina wymieniłem też uszczelkę pod podstawą i nie wiem co robić dalej wymieniłem jescze pompe na używaną i cisnienie jest super silnik cicho cyka ale jak postoi dłużej olej z pompy opada i potem nie moze go zassać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Filtr też był zmieniany jak i olej.

A na pewno masz dobry filtr?Kiedyś w nissanie sunny koledze tak się działo i się okazało że zły filtr był, tzn niby pasował, ale był ciut większy niż ori i tak się działo, po zmianie filtra na ori wsio wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wymianie filtra i dokladnym go zalaniu olejem problem na tydzien zniknał i teraz dwa razy kontrolka dłuzej się paliła tak z 5 sek ale nie dodawałem gazu i zgasła i dalej jest okey gasnie .Chyba wiem co mu dolega walniety jest dolny czujnik ciśnienia oleju przez niego olej wraca się do miski bo jest nieszczelny jak go wymienie to napisze czy pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.