Skocz do zawartości

Wątek optymistyczny


blue_impuls

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z przeglądu w DIXI CAR i jestem zachwycony!

Dosłownie ten serwis zaprzecza wszystkim stereotypom o ASO oraz doświadczeniom z AUTO POLEM grinser006.gif

Zleciłem standardowy przegląd 60kkm (mam 57kkm) + wymiana tarcz i klocków (moje części). Filtr powietrza założyłem nowy sam o czym uprzedziłem serwis.

Wjazd o 8, przewidywany czas 3-3,5h.

Cały przegląd można obserwować z przeszklonej poczekalni na piętrze ok.gif Bardzo fajna sprawa bo nie mamy wątpliwości czy wszystko jest zrobione.

No to obserwowałem sobie poczynania mechanika i słowa uznania za dokładność wykonanych prac.

- wymiana oleju silnikowego

- wymiana filtra paliwa

- wymiana tarcz przód

- sprawdzenie zużycia z tyłu

- sprawdzenie luzów w zawieszeniu

- sprawdzenie oświetlenia

- smarowanie zamków i zawiasów

No to myślę "koniec i wyjazd". Jednak nie, mechanik działa dalej:

- podłączenie do kompa ok.gif

- regulacja świateł przednich icon_eek.gif

- test hamulców i amortyzatorów

- nowa gaśnica

Podkreślam moje zdziwienie zakresem prac bo to standardowy przegląd, ja usterek nie zgłaszałem, a za dodatkowe prace nie płaciłem ok.gif

Za całość zapłaciłem 910PLN i z wrażenia zapomniałem o karcie rabatowej jaką mam grinser006.gif Na FV znalazła się nawet adnotacja o przewidywanej trwałości klocków z tyłu.

Czyli: POLECAM cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja umawiałem sporo wcześniej bo tylko sobota wchodziła w grę.

Ja jestem mocno zajęty i nawet jak się umówię, to mi ciężko dotrzymać terminu.

A tak z doskoku nie ma możliwości się dostać.

A od jakiegoś czasu męczę się z kangurkami po puszczeniu pedału gazu, gdy sinik przechodzi do hamowania.

Zgłaszałem to na przeglądzie, ale stwierdzali, że wszystko jest w porządku alien.gif

Już nawet żona mi mówi, że auto szarpie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebijam. Kiedyś była taka promocja że wymieniali olej z filtrem za 199zł. Pomęczyłem trochę moje ASO i na koniec mi jeszcze (a raczej przyszłemu właścicielowi) zrobili taką wymianę za 199zł mimo że promocji już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chce tylko poinformować, ze przy tym przebiegu, ten dodatkowy zakres czynności jest w standardzie przeglądu okresowego w Opel i Chevrolet, wiem co pisze...:-)

układ hamulcowy z tyłu powinny być dodatkowo oczyszczony a nie tylko sprawdzony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przebijam. Kiedyś była taka promocja że wymieniali olej z filtrem za 199zł. Pomęczyłem trochę moje

> ASO i na koniec mi jeszcze (a raczej przyszłemu właścicielowi) zrobili taką wymianę za 199zł

> mimo że promocji już nie ma.

Przebijam. Jest nadal grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> chce tylko poinformować, ze przy tym przebiegu, ten dodatkowy zakres czynności jest w standardzie

> przeglądu okresowego w Opel i Chevrolet, wiem co pisze...:-)

Wg książki nie ma. Poza tym pokaż mi inne ASO, które to ROBI a nie wykazuje na FV grinser006.gif

> układ hamulcowy z tyłu powinny być dodatkowo oczyszczony a nie tylko sprawdzony!

Był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg książki nie ma. Poza tym pokaż mi inne ASO, które to ROBI a nie wykazuje na FV

> Był

OK, ale wiele ASO to robi i nie musi wykazywać na FV, bo te czynności muszą być zawarte w przeglądzie okresowym...

zakres tych czynności zawsze jest zależny od wieku i przebiegu auta...

wg zaleceń np. Chevroleta, odrębną czynnością jest coroczny przegląd antykorozyjny, który powinny być wypisany na FV, proponuje poczytać instrukcje obsługi...

może się mylę, ale przegląd OT auta każdej marki, musi zawierać test diagnostyczny elektroniki (oryginalnym testerem) oraz ścieżkę diagnostyczną pojazdu jeszcze przed wjazdem na stanowisko serwisowe a nie na końcu takiego przeglądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, ale wiele ASO to robi i nie musi wykazywać na FV, bo te czynności muszą być zawarte w

> przeglądzie okresowym...

Skąd ta wiedza? Bo ja obserwuję przeglądy różnych marek i nic takiego nie robią. Wymiana oleju, rzut oka na hamulce, poszarpanie zawieszenie i do widzenia grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skąd ta wiedza? Bo ja obserwuję przeglądy różnych marek i nic takiego nie robią. Wymiana oleju,

> rzut oka na hamulce, poszarpanie zawieszenie i do widzenia

Bo pracowałem w wielu ASO... obecnie ASO Opel/Chevrolet smile.gif

mam pytanie, czy kiedykolwiek przed przeglądem poprosiłeś o zakres OT po 15,30,45 lub 60kkm ?

czy dostałeś kiedykolwiek do faktury tzw. listę kontrolną po wykonanym przeglądzie, która zawiera wszystkie czynności i pokazuje co jest do zrobienia w przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo pracowałem w wielu ASO... obecnie ASO Opel/Chevrolet

Które?

> mam pytanie, czy kiedykolwiek przed przeglądem poprosiłeś o zakres OT po 15,30,45 lub 60kkm ?

Wali mnie to. Przeczytaj powyżej. OBSERWOWAŁEM różne przeglądy a nie to co sobie pracownik "odptaszkował" na kartce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Które?

> Wali mnie to. Przeczytaj powyżej. OBSERWOWAŁEM różne przeglądy a nie to co sobie pracownik

> "odptaszkował" na kartce

przecież nie ważne które ASO...

posłuchaj, zakładasz watek i piszesz ze ASO wykonało Ci jakieś super dodatkowe czynności, które musiało koniecznie wykonać w ramach każdego standardowego przeglądu okresowego w tym Chevrolecie a także w poprzednich jakie miałeś... smile.gif

czyli domyślam się, że podczas poprzednich OT płaciłeś dodatkowo np. za regulacje świateł, test diagnostyczny i ścieżkę a teraz nie płaciłeś nic i jesteś z tego powodu happy?

te dodatkowe czynności, o których pisałeś: "podłączenie do kompa, regulacja świateł przednich, test hamulców i amortyzatorów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przecież nie ważne które ASO...

Tajemnica czy wstyd?

> posłuchaj, zakładasz watek i piszesz ze ASO wykonało Ci jakieś super dodatkowe czynności, które

> musiało koniecznie wykonać w ramach każdego standardowego przeglądu okresowego w tym

> Chevrolecie a także w poprzednich jakie miałeś...

> czyli domyślam się, że podczas poprzednich OT płaciłeś dodatkowo np. za regulacje świateł, test

> diagnostyczny i ścieżkę a teraz nie płaciłeś nic i jesteś z tego powodu happy?

> te dodatkowe czynności, o których pisałeś: "podłączenie do kompa, regulacja świateł przednich, test

> hamulców i amortyzatorów"

Pierdzielisz jak potłuczony. Widziałeś podłączanie do kompa bez powodu? Może zapytaj innych użytkowników AK jak wyglądają przeglądy?

Dla twojej wiadomości serwisowałem większość popularnych marek występujących na naszym rynku i przeciętnie nic ponad umycie nadwozia się nie robi. Przeczytaj mój wątek na kąciku Skody o kontrolkach to zrozumiesz w końcu.

ps. nie odpisuj, to pytania retoryczne. niech inni userzy napiszą swoje doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierdzielisz jak potłuczony. Widziałeś podłączanie do kompa bez powodu? Może zapytaj innych

> użytkowników AK jak wyglądają przeglądy?

> Dla twojej wiadomości serwisowałem większość popularnych marek występujących na naszym rynku i

> przeciętnie nic ponad umycie nadwozia się nie robi. Przeczytaj mój wątek na kąciku Skody o

> kontrolkach to zrozumiesz w końcu.

> ps. nie odpisuj, to pytania retoryczne. niech inni userzy napiszą swoje doświadczenia.

hehe.gif

przeglądy co 15tys. km w seacie ... i za każdym razem podpinali do komputera + dostawałem listę sprawdzonych rzeczy

.. i tak do 90tys. km

więc łaski to Ci nie zrobili skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> więc łaski to Ci nie zrobili

Szczęściarz grinser006.gif

Quote:

dostawałem listę sprawdzonych rzeczy


Następny co nie rozumie. Widziałeś co robili czy dostałeś wydruk? Kolega w Mitsu dostał na wydruku wymianę filtra powietrza a później worek piachu z niego wysypał hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczęściarz

> Quote:

> dostawałem listę sprawdzonych rzeczy

> Następny co nie rozumie. Widziałeś co robili czy dostałeś wydruk? Kolega w Mitsu dostał na wydruku

> wymianę filtra powietrza a później worek piachu z niego wysypał

w tym serwisie mają poczekalnie i 2 ładne ekrany LCD

na jednym z nich wyświetlany jest obraz z kamery warsztatowej i można pooglądać co się dzieje z autem

Jak widzę że mechanik chodzi pod autem i szarpie to chyba nie szarpie dla szarpania tylko sprawdza biglaugh.gif (tu mogę być w błędzie) grinser006.gif

Ale jak wołają mnie na warsztat bo mechanik zobaczył że opona jest przecięta i pokazali mi gdzie (od wewnętrznej strony) to chyba jednak sprawdzają auto 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątek ukazuje, że wszyscy strasznie wierzą w ASO smile.gif

niestety nie wszyscy pracownicy są rzetelni i uczciwi, a to że ktoś wchodzi pod auto i odznacza na karcie przeglądu wykaz czynności nie znaczy, że wszystko sprawdza - przerabiałem wiele razy w firmowych skodach.

Dobrym przykładem są też przeglądy techniczne, od 3lat gość sprawdza mi zawieszenie, widzę jak patrzy na pękniętą sprężynę i nie zwraca na to uwagi, za to ja zwracam mu uwagę na koniec jak już dostaje stempel zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wątek ukazuje, że wszyscy strasznie wierzą w ASO

Oj tak

> niestety nie wszyscy pracownicy są rzetelni i uczciwi, a to że ktoś wchodzi pod auto i odznacza na

> karcie przeglądu wykaz czynności nie znaczy, że wszystko sprawdza - przerabiałem wiele razy w

> firmowych skodach.

> Dobrym przykładem są też przeglądy techniczne, od 3lat gość sprawdza mi zawieszenie, widzę jak

> patrzy na pękniętą sprężynę i nie zwraca na to uwagi, za to ja zwracam mu uwagę na koniec jak

> już dostaje stempel

Ciekawostka. Byłem w sobotę wymienić łącznik staba i niejako przy okazji przejrzano samochód ponownie (nie wspominałem o przeglądzie a i przebieg go nie sugerował). Tym razem na szybko światła, hamulce i zawieszenie. Też dostałem listę odptaszkowanych punktów kontroli i również i tym razem patrzyłem z okienka na łapy mechanika grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.