Skocz do zawartości

Organizacja ruchu - rondo


bas

Rekomendowane odpowiedzi

Na weekendy jeżdżę sobie na działkę na Kujawy... Od czasu jak jest A1 Łódź-Włocławek to jeżdżę A1...

Co tydzień jest ten sam problem - korek na zjeździe Stryków (dla purystów: jest to zjazd z A2, na które muszę wjechać z A1, żeby dojechać do Łodzi).

W ubiegłym tygodniu dało się przeżyć - korek przed samym ślimakiem, ale dzisiaj to już była przesada 2,5-3km przed ślimakiem korek.

Na zjeździe Stryków nie ma aktywnych bramek, problemem jest rondo zaraz za zjazdem.

Pojechałem kawałek dalej do zjazdu Zgierz, musiałem zapłacić, ale korek był "tylko na ślimaku".

Dlaczego w PL uparli się na ronda, od których odchodzi cywilizowany świat? Dlaczego nie stała tam policja i nie kierowała ruchem, żeby rozładować korek?

Tak, mam świadomość, że jest zmiana turnusów.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na weekendy jeżdżę sobie na działkę na Kujawy... Od czasu jak jest A1 Łódź-Włocławek to jeżdżę

> A1...

> Co tydzień jest ten sam problem - korek na zjeździe Stryków (dla purystów: jest to zjazd z A2, na

> które muszę wjechać z A1, żeby dojechać do Łodzi).

> W ubiegłym tygodniu dało się przeżyć - korek przed samym ślimakiem, ale dzisiaj to już była

> przesada 2,5-3km przed ślimakiem korek.

> Na zjeździe Stryków nie ma aktywnych bramek, problemem jest rondo zaraz za zjazdem.

> Pojechałem kawałek dalej do zjazdu Zgierz, musiałem zapłacić, ale korek był "tylko na ślimaku".

> Dlaczego w PL uparli się na ronda, od których odchodzi cywilizowany świat? Dlaczego nie stała tam

Dlaczego odchodzi? Ronda są bardzo dobrym rozwiązaniem pod warunkiem, że lokalizuje się zgodnie ze sztuką, a nie dla sztuki.

> policja i nie kierowała ruchem, żeby rozładować korek?

Stawiam dolary przeciw orzechom, że wszyscy ustawiają się na prawym pasie + szeryf bloker + na rondzie o szerokości dwóch pasów ruchu nie są wymalowane linie palacz.gifhmm.gif

> Tak, mam świadomość, że jest zmiana turnusów.

> Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na weekendy jeżdżę sobie na działkę na Kujawy... Od czasu jak jest A1 Łódź-Włocławek to jeżdżę

> A1...

> Co tydzień jest ten sam problem - korek na zjeździe Stryków (dla purystów: jest to zjazd z A2, na

> które muszę wjechać z A1, żeby dojechać do Łodzi).

> W ubiegłym tygodniu dało się przeżyć - korek przed samym ślimakiem, ale dzisiaj to już była

> przesada 2,5-3km przed ślimakiem korek.

> Na zjeździe Stryków nie ma aktywnych bramek, problemem jest rondo zaraz za zjazdem.

> Pojechałem kawałek dalej do zjazdu Zgierz, musiałem zapłacić, ale korek był "tylko na ślimaku".

> Dlaczego w PL uparli się na ronda, od których odchodzi cywilizowany świat? Dlaczego nie stała tam

> policja i nie kierowała ruchem, żeby rozładować korek?

> Tak, mam świadomość, że jest zmiana turnusów.

> Pozdrawiam BAS

Kto w tzw. "cywilizowanym swiecie" odchodzi od rond yikes.gif Ronda sa bardzo dobrym rozwiazaniem pod warunkiem, ze dostosuje sie je do natezen ruchu. No i nie sa lekiem na cale zlo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego w PL uparli się na ronda, od których odchodzi cywilizowany świat?

Świat od rond nie odchodzi. Są świetne do wyhamowania ruchu i właśnie na zjazdach z autostrad spotyka się je najczęściej.

> Dlaczego nie stała tam policja i nie kierowała ruchem, żeby rozładować korek?

Chyba wiesz grinser006.gif

> Tak, mam świadomość, że jest zmiana turnusów.

> Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto w tzw. "cywilizowanym swiecie" odchodzi od rond Ronda sa bardzo dobrym rozwiazaniem pod

> warunkiem, ze dostosuje sie je do natezen ruchu. No i nie sa lekiem na cale zlo...

Mowa o tym rondku, odkąd tam jest to są korki.

W praktyce, jest to wylot z A1 i A2 na południe Polski.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mowa o tym rondku, odkąd tam jest to są korki.

> W praktyce, jest to wylot z A1 i A2 na południe Polski.

> Pozdrawiam BAS

Projekt jest OK - tam są bramki... Wiń kretyński pomysł z bramkami na polskich autostradach, a nie rondo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Projekt jest OK - tam są bramki... Wiń kretyński pomysł z bramkami na polskich autostradach, a nie

> rondo.

Ale bramki nie są używane, więc nikt się przy nich nie musi zatrzymywać.

Więc jednak problemem jest rondko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mowa o tym rondku, odkąd tam jest to są korki.

> W praktyce, jest to wylot z A1 i A2 na południe Polski.

> Pozdrawiam BAS

i korki sa tylko dlatego ze po drogach jezdza melepety zlosnik.gif

przeciez to ma dwa pasy

kazdy wyjazd ma dwa pasy

ciezko takie cos zakorkowac skromny.gif

no chyba ze sie trafi kilka melepet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale bramki nie są używane, więc nikt się przy nich nie musi zatrzymywać.

> Więc jednak problemem jest rondko

To po otwarciu bramek mieli przebudowywać skrzyżowanie? Jakie larum by było - panie, mogli przecież pomyśleć i zbudować od razu jak trzeba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i korki sa tylko dlatego ze po drogach jezdza melepety

> przeciez to ma dwa pasy

> kazdy wyjazd ma dwa pasy

> ciezko takie cos zakorkowac

> no chyba ze sie trafi kilka melepet

Sa dwa pasy ale nie ida caly czas dwa. Od strony Wawy z dwoch sie robi jeden (i tam straznikow nie brakuje - wtedy koras wystaje az na autostrade), dolacza jeden ze strony Poznania ale potem jest znowu zbitka do jednego i na rondko wjezdza jeden.

Tam sie korkuje w zwykle dni wiec przy zmianie turnusow musi byc niezla rzeznia.

Jezdzilem przez 1,5 roku 2 do 3 razy w tygodniu do Lodzi to sie naogladalem tego co sie dzieje na tym rondku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no chyba ze sie trafi kilka melepet

W PL melepety poruszają sie stadami. Takie sa moje obserwacje. Na prostej "melepeta" dojeżdża do ciężarówki, po czym zaczyna się gibać okrakiem na linii 3m za tirem, chciałbym wyprzedzić ale się boję. Szybko dojeżdżają do niego inne melepety. Melepety skrzetnie pilnują żebyś "Boże broń..." nie wjechał między nie, błyskawicznie zminejszając odległości miedzy sobą, nie bacząc, że zostawiają cię na lewym pasie "na czołowo" screwy.gif

Kiedyś takiemu melepecie (jak się zatrzymał przy sklepie) przy całej rodzince (a takim był bohaterem w swoim samochodzie hahaha.gif) powiedziałem, że jak się łudzi, że w opisanej sytuacji przywalę na czołowo w TIRa, to jest w dużym błędzie, bo raczej zepchnę go na pobocze i mam w D... czy będzie tam drzewo, Po czym, życząc miłego dnia z uśmiechem się oddaliłem do samochodu. Jego mina bezcenna. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.