Skocz do zawartości

Lacetti 1,6 Płyn hamulcowy DOT 3 czy DOT 4?


gdanio

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam !

> Panowie zaczęła mi czasem mrygać kontrolka od płynu hamulcowego, mam go za mało.

> Muszę dolać ale zastanawiam się jaki DOT 3 czy DOT 4?

> Pozdrawiam

A moze klocki trzeba sprawdzic. Kontrolka zapala sie jak jest wyciek, albo klocki sa na limicie.

W ukladzie jest DOT3 lub DOT4 instrukcja tego nie precyzuje.

Kiedy ostatnio wymieniales plyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A moze klocki trzeba sprawdzic. Kontrolka zapala sie jak jest wyciek, albo klocki sa na limicie.

> W ukladzie jest DOT3 lub DOT4 instrukcja tego nie precyzuje.

> Kiedy ostatnio wymieniales plyn?

Czyli mogę dolać DOT 3 lub DOT 4 ( niezależnie czy w układzie już mam DOT 3 DOT 4)?

Kontrolka też sie zapala jak jest mało płynu... i jak się buja samochodem czy coś to też się zaświeci.

Płynu z ponad rok nie wymieniałem, klocki jeszcze są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli mogę dolać DOT 3 lub DOT 4 ( niezależnie czy w układzie już mam DOT 3 DOT 4)?

> Kontrolka też sie zapala jak jest mało płynu... i jak się buja samochodem czy coś to też się

> zaświeci.

> Płynu z ponad rok nie wymieniałem, klocki jeszcze są.

Jednak zajrzyj do hamulców.

Może być wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A moze klocki trzeba sprawdzic. Kontrolka zapala sie jak jest wyciek, albo klocki sa na limicie.

> W ukladzie jest DOT3 lub DOT4 instrukcja tego nie precyzuje.

> Kiedy ostatnio wymieniales plyn?

Lacetti nie ma elektronicznego czujnika zużycia (przynajmniej ja w poprzednich i tych które teraz założyłem nie mam - żadnej wtyczki też nie widziałem wink.gif ).

Niektóre klocki mają akustyczny - tą blaszkę która przy końcu zaczyna ocierać o tarczę - ate które teraz założyłem mają, poprzednie (też ate) nie miały spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lacetti nie ma elektronicznego czujnika zużycia (przynajmniej ja w poprzednich i tych które teraz

> założyłem nie mam - żadnej wtyczki też nie widziałem ).

> Niektóre klocki mają akustyczny - tą blaszkę która przy końcu zaczyna ocierać o tarczę - ate które

> teraz założyłem mają, poprzednie (też ate) nie miały

Ale ja mowilem o warunkach jak kolega PAWELwaw84 pisal. Tloczek sie wysuwa to poziom plynu w zbiorniczku spada i tam czujnik zapala kontrolke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisali - podczas akcji serwisowej wszystkim wymieniali na DOT 4.

A ty potrzebujesz pilnej interwencji mechanika, bo jakiekolwiek ubytki płynu hamulcowego wróżą duże niebezpieczeństwo sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.